Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις εγκατεστημένο το xrecovery δοκίμασε restore. Το έχω κάνει και με 10% σε mini

 

Πως θα κάνει restore? Αφού δεν ανοίγει καθόλου η συσκευή... Λογικα μόνο το service υπάρχει σαν λύση...

 

Υ.Γ τι έγινε σου πήρε το μυαλό το app2sd? :p

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι εχω κάνει και το root και αφού δε λειτουργεί καθόλου, δε μπορώ να το κανω unroot άρα αν πάει στο service ξεχνάω και την εγγύηση και ποιος ξέρει πόσα θα μου πούνε ότι θέλει για επισκευή. Θα το πάω βέβαια αλλά δεν ξέρω κατα πόσον θα γίνει.

 

Γι'αυτό έχω ξεκινήσει μία δημοσκόπηση για το επόμενο κινητό μου που θα το συνδυάσω με την επιδότηση που θα πάρω.

 

'Οποιος θέλει μπορεί να συμμετέχει...

 

Ποιο είναι το καλύτερο ???

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνει restore? Αφού δεν ανοίγει καθόλου η συσκευή... Λογικα μόνο το service υπάρχει σαν λύση...

 

Υ.Γ τι έγινε σου πήρε το μυαλό το app2sd? :p

 

Lol όχι δεν πρόσεξα οτι δεν άνοιγε στο post.

 

Και πάλι νομίζω πως πριν το service μπορεί να δοκιμάσει το flashtool του bin4ry.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εχω κάνει και το root και αφού δε λειτουργεί καθόλου, δε μπορώ να το κανω unroot άρα αν πάει στο service ξεχνάω και την εγγύηση και ποιος ξέρει πόσα θα μου πούνε ότι θέλει για επισκευή. Θα το πάω βέβαια αλλά δεν ξέρω κατα πόσον θα γίνει.

 

Γι'αυτό έχω ξεκινήσει μία δημοσκόπηση για το επόμενο κινητό μου που θα το συνδυάσω με την επιδότηση που θα πάρω.

 

'Οποιος θέλει μπορεί να συμμετέχει...

 

Ποιο είναι το καλύτερο ???

 

Ποιος σου είπε πως έχασες την εγγύηση; αφού δεν ανοίγει καν απλά θα το επισκευασούν και θα στο δώσουν πίσω.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε πως έχασες την εγγύηση; αφού δεν ανοίγει καν απλά θα το επισκευασούν και θα στο δώσουν πίσω.

 

Μακάρι. Δεν ξέρω καν τι θα μου πουν. Ελπίζω να γίνει σωστά η δουλειά μου... Αν και από ότι έχω ακούσει για τη Sony και το service της δεν ξέρω κατά πόσον θα πρέπει να είμαι αισιόδοξη.

 

 

Και πάλι νομίζω πως πριν το service μπορεί να δοκιμάσει το flashtool του bin4ry.

 

O bin4ry λεέι :

It is neccessary that you have installed SEUS and it has detected your Phone in flashmode once!

This is important because SEUS installs the drivers which are used to flash it!

 

Εγω όμως όταν προσπαθώ να το συνδέσω στο Update Service μου λέει :

"Δεν ηταν δυνατη η αναγνωριση του προϊόντος. Αποσυνδεστε το και δοκιμαστε ξανα".

 

Καμία άλλη ιδέα?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω να κανω και εγω το Update Service μπας κ βοηθησει..καποιος κ για μενα που δε μπορω να κατεβασω απο το μαρκετ??:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και απο εμένα και καλή χρονιά σας εύχομαι να έχετε

Χθες αγόρασα το xperia X10 και έχω τις εξής απορίες αν μπορειτε να με βοηθήσετε :(

Δεν μπορώ να βρω που ειναι το ραδιόφωνο :(

2) Ποιο κουμπί πατάω για να βγάλω φωτογραφίες :(

3) Πως μπορώ να βάλω ήχους που έχω περάσει στο κινητο να χτυπάνε για τα μυνήματα ? :(

4) Όταν πήρα το κινητό είχε για ξεκλείδωμα ένα βέλος που το έσερνες προς τα πάνω και μετά που εγκατέστησα την τελευταία αναβάθμιση έκανα επανεκκίνηση στο κινητό και γύρησε στις παλιές λειτουργίες ξεκλειδώματος του πληκτρολογίου :(

και 5) Πως να ορίσω μετά από πόσα δευτερόλεπτα να κλειδώνει το πληκτρολόγιο? :(

Αυτές τις απορίες έχω προς το παρών σας αν μπορείτε να με βοηθήστε σας ευχαριστώ πολυ

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

1)Δεν εχει ραδιο:)

2)Στο πλαι δεξια εχει κουμπι για να τραβας φωτογραφιες!:confused:

3)Ρυθμισεις-ηχος και εικονα-ηχος κλησης ειδοποιησης-sound picker. Εκει διαλεγεις πατωντας κατω κατω που λεει βιβλ.μουσικης.

4)Δεν ο παλιος αλλα ο καινουργιος τυπος ξεκλειδωματος. Δεν ξαναγυρναει οπως ηταν. Πρεπει να πας παλι στο android 1.6. Ωστοσο υπαρχει μια εφαρμογη που διαλεγεις εσυ τυπους ξεκλειδωματος, στην οποια υπαρχει αυτος ο τυπος που θες.

5)Ρυθμισεις-Ηχος και εικονα-Ληξη οριου χρονου οθονης. Εκει διαλεγεις.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

1)Δεν εχει ραδιο:)

2)Στο πλαι δεξια εχει κουμπι για να τραβας φωτογραφιες!:confused:

3)Ρυθμισεις-ηχος και εικονα-ηχος κλησης ειδοποιησης-sound picker. Εκει διαλεγεις πατωντας κατω κατω που λεει βιβλ.μουσικης.

4)Δεν ο παλιος αλλα ο καινουργιος τυπος ξεκλειδωματος. Δεν ξαναγυρναει οπως ηταν. Πρεπει να πας παλι στο android 1.6. Ωστοσο υπαρχει μια εφαρμογη που διαλεγεις εσυ τυπους ξεκλειδωματος, στην οποια υπαρχει αυτος ο τυπος που θες.

5)Ρυθμισεις-Ηχος και εικονα-Ληξη οριου χρονου οθονης. Εκει διαλεγεις.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Το μόνο που δεν βρήκα είναι το sound picker :(

Έτσι όπως μου περιγράφεις βγάζω τις φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω που να τις βρω μετά:(

Και μια άλλη απορία που έχω είναι σχετικά με τη φόρτιση της μπαταρίας όταν ανάψει

το πράσινο φωτάκι το αποσυνδέω απο τον φορτιστή ? :confused:

Γιατί όταν το κάνω αυτο δεν είναι γεμάτη η μπαταρία :confused:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το πρασινο φωτακι αναβει μολις φτασει η φορτιση το 90% και πανω. Αφησε το λιγο ακομα και θα παει στο 100%. Προσοχη μονο γιατι αν το αφησεις π.χ. ολο το βραδυ στη φορτιση πιθανως να πεσει η μπαταρια κατω απο ενα ποσοστο και να ξαναξεκιναει η φορτιση.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ψαχνω ν βρω την εφαρμογη shoutcast, αλλα δεν βρησκω, προφανως δεν υπαρχει για andoid, καποια αναλογη? Εχω δοκιμασει τις shoutcast client , antplayer, αλλα δεν λενε, η μια κολαει-κοβει μετα απο δευτερα κ η αλλη δεν βρησκει κανεναν σταθμο!!!, εχετε καμια ιδεα?

Thanks,

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Το μόνο που δεν βρήκα είναι το sound picker :(

Έτσι όπως μου περιγράφεις βγάζω τις φωτογραφίες αλλά δεν ξέρω που να τις βρω μετά :(

Και μια άλλη απορία που έχω είναι σχετικά με τη φόρτιση της μπαταρίας όταν ανάψει

το πράσινο φωτάκι το αποσυνδέω απο τον φορτιστή ? :confused:

Γιατί όταν το κάνω αυτο δεν είναι γεμάτη η μπαταρία :confused:

 

Mετα πας στο αλμπουμ και τις βρισκεις.:confused:

 

Υ.Σ: Γνωριζεις τι κινητο κρατας στα χερια σου, και τη χρηση του?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ωστοσο υπαρχει μια εφαρμογη που διαλεγεις εσυ τυπους ξεκλειδωματος, στην οποια υπαρχει αυτος ο τυπος που θες.

ποια ειναι αυτη η εφαρμογη? thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το πρασινο φωτακι αναβει μολις φτασει η φορτιση το 90% και πανω. Αφησε το λιγο ακομα και θα παει στο 100%. Προσοχη μονο γιατι αν το αφησεις π.χ. ολο το βραδυ στη φορτιση πιθανως να πεσει η μπαταρια κατω απο ενα ποσοστο και να ξαναξεκιναει η φορτιση.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ θα το έχω υποψιν μου :)

 

Mετα πας στο αλμπουμ και τις βρισκεις.:confused:

 

Υ.Σ: Γνωριζεις τι κινητο κρατας στα χερια σου, και τη χρηση του?

 

Είναι η πρώτη μου επαφή με smartphone για αυτο έχω μπερδευτεί λιγάκι και ζητάω τη δική σας βοήθεια ωστόσο αν μπορείς να με κατατοπίσεις πως θα βρίσκω τις φωτογραφίες μου και τα video μου που ακριβώς είναι το album? :(

 

Μόνο αυτά θέλω προς το παρών τα υπόλοιπα θα τα δω στην πορεία σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ θα το έχω υποψιν μου :)

 

 

 

Είναι η πρώτη μου επαφή με smartphone για αυτο έχω μπερδευτεί λιγάκι και ζητάω τη δική σας βοήθεια ωστόσο αν μπορείς να με κατατοπίσεις πως θα βρίσκω τις φωτογραφίες μου και τα video μου που ακριβώς είναι το album? :(

 

Μόνο αυτά θέλω προς το παρών τα υπόλοιπα θα τα δω στην πορεία σας ευχαριστώ :)

Θα πας στο Mediascape και εκει θα βρεις ηχους , βιντεο, φωτογραφιες :). Οτι αλλο χρηαστεις εδω ειμαστε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω την βοήθεια σας για κάποιες εφαρμογές..

1. υπάρχει videoplayer που υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους σε μορφή srt; Γιατί άρχισα να περνάω ταινίες και σειρές στο x10 μου και δεν ξέρω τι να κάνω με τους υπότιτλους..

2. χρειάζομαι μία εφαρμογή notepad που να μπορώ να γράψω με το δάκτυλο και όχι με το εικονικό πληκτρολόγιο.

3. για office suite με επεξεργασία εγγράφων κρατάω το documents2go που έχω ή υπάρχει καλύτερο;

4. επίσης υπάρχει pdf reader με δυνατότητα επεξεργασίας κειμένου; βασικά επειδή διαβάζω πολλά pdf θέλω με κάποιο τρόπο να μπορώ να υπογραμμίζω τα σημαντικά points του κάθε pdf.

Όποιοι από εσάς έχετε κάποια εμπειρία στα android παρακαλώ διαφωτίστε με.

Όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα έχω τα 2.1 ωστόσο σήμερα παρέλαβα ένα viewsonic gtablet με android 2.2 οπότε θα χρειαστώ τις εφαρμογές και για το tablet αυτό οπότε αν υπάρχουν εφαρμογές που δεν παίζουν στα 2.1 αλλά στα 2.2 είναι και αυτές ευπρόσδεκτες ..

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σας :)

Μια άλλη απορία που έχω είναι ότι έχω περάσει στο κινητό μου διάφορα video-clip

αλλά δεν παίζουν όλα :confused:

και ορισμένα παίζουν χωρις να ακουγεται η φωνή :(

Edited by gatoula25
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα τη συσκευη μου για service εδω στη Θεσσαλονίκη και σημερα με ειδοποιησαν μέσω sms ότι η συσκευη μου αποστέλεται σε "ανωτέρου επιπέδου" service στην Αθήνα. Εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχουμε "ανωτέρου επιπέδου" service.

Αντε να δούμε...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία, αν κάποιος βάλει αυτην την αναβάθμιση ας ενημερώσει παρακαλώ...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Όσοι φοράμε custom rom το έχουμε ήδη.

 

Αυτό το είδατε:

 

For the XPERIA X8 and the X10 minis, Sony Ericsson has also included ANT+ support, which basically enables your phone to communicate and get data from external health-monitoring equipment such as heart rate monitors, distance and speed meters, etc.

 

Να βγάλουν 2.2 δεν μπορούσαν. Ασχολήθηκαν με την επικοινωνία με βηματοδότες :blink:

The mastrubation goes cloud εκεί μέσα :X

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όσοι φοράμε custom rom το έχουμε ήδη.

 

Αυτό το είδατε:

 

For the XPERIA X8 and the X10 minis, Sony Ericsson has also included ANT+ support, which basically enables your phone to communicate and get data from external health-monitoring equipment such as heart rate monitors, distance and speed meters, etc.

 

Να βγάλουν 2.2 δεν μπορούσαν. Ασχολήθηκαν με την επικοινωνία με βηματοδότες :blink:

The mastrubation goes cloud εκεί μέσα :X

 

Όχι custom rom απαραίτητα απλά όσοι flash-άραμε τον kernel της DoCoMo που έχει μέσα τον multitouch driver. Και με τον οδηγό της Lilifee λειτουργεί σε πολύ περισσότερα από αυτά που αναφέρει μέσα το link.

 

Όντως σ' αυτό με την 2.2 θα συμφωνήσω και θα επαυξήσω! Αλλά υπομονή η 2.2.1 του zdzihu είναι semi-stable (μην στα λέω εγώ τα βλέπεις και μόνος) και όταν φτιάξει και το camrecording , bye-bye SE stock ROM! :mad:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή φοράω. Την τελευταία. Απ την stock εχω φύγει καιρό. Τώρα με τρώει η cyanogen... Θα τη ρίξω σε λίγο που θα φτιάξουν το backlight bug.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Freco μηπως μπορεις να μου πεις στη 2.2 του Ζ αλλα και στην κυανοτζεν που εχω τωρα στην καμερα δε δουλευει το ζουμ και δε βρισκω το φλας υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το ζουμ. Δεν βρήκα ρύθμιση γι αυτό. Για το φλας στην cyanogen τώρα είδα ένα fix νομιζω. Το είπανε πριν λίγο.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...