Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

flash games στο κινητο? ε ενταξει.παιδια κινητο ειναι .

 

Είχα στο μυαλό μου το iPad την ώρα που έγραφα (με το οποίο τα έχω πάρει περισσότερο). Έχεις δίκιο.:lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στον τελευταίο λογ/μο υπάρχουν χρεώσεις GPRS (gint.b - online.gr) οι οποιές φτάνουν στο σύνολο τους τα 300+ ευρώ....

Φυσικα και αύτο γινονταν εν αγνοία μου - το σύνολο των ωρών ειναι 426 !!!

Βλέπω στο ebill (το οποίο λειτούργησε μετα απο 2 εβδομάδες προσπαθειας μου να μπω μιας και οταν είχα εγγραφεί δεν με άφηνε να μπω για κάποιο λόγο τον οποίο η wind δεν μπορούσε να διορθώσει και παρα τις καθημερίνες κλήσεις και αίτηση στην Wind δεν μου εστάλει ποτε επανέκδοση αναλύτικου λογ/μου).

Στον αναλύτικο λογαριάσμο δείχνει οτι η σύνδεση εμφανίζει μια σχετικη περιοδικότητα μιας και συνήθως διαρκεί 4 ώρες ακριβώς και ξανασύνδεεται αμέσως. Εγω οι μονες φορές που έχω συνδεθεί με την θεληση μου βλέπω ακριβώς που ειχα μπεί (πχ facebook zero) .

Παρακαλω εαν μπορεί κ γνωριζει κάποιος να με βοηθήσει- απο οτι εχω διαβάσει σε φόρουμ δεν είμαι και ο μόνος που την έχει μπλέξει. Η WIND αφού ζήτησα επανέλεγχο με ενημέρωσε ότι οι χρεώσεις ειναι σώστες .... Δεν νομίζω όμως οτι πρέπει εγω και καποιοι άλλοι να πληρώσουμε τα χρέη της WIND.

YΓ : Το Data Traffic ήταν off και κατόπιν εορτής βέβαια το GPRS εχει μπλοκαριστεί

 

Γι αυτό καλά θα κάνεις να βάλεις το 3G Watchdog, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι σωτήριο!

Και ένα άλλο μέλος παλαιότερα την είχε πατήσει από κάποια εφαρμογή που του χρέωνε χωρίς να το καταλάβει.

Όπως όμως είχα πει και τότε, δεν είναι δυνατόν να μας φταίει ο provider για εφαρμογή/ές που μόνοι μας βάζουμε και μας δημιουργούν τέτοια προβλήματα!

Θα μπορούσε η δουλειά σου να είναι τέτοια που να έκανες όντως τέτοια χρήση, δεν μπορούν να το ξέρουν.

Ναι, πολλά "θα" μπορούσαν να κάνουν, με κάποιο δικό τους πρόγραμμα που να ελέγχει "περίεργες", μεγάλες και επαναλαμβανόμενες συνδέσεις των χρηστών τους αλλά δυστυχώς δεν το κάνουν και όπως και να χει κατά κύριο λόγο εμείς έχουμε πάντα την ευθύνη για τις επιλογές μας σε εφαρμογές!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος οταν η μπαταρια πεφτει στο 10% να μην μειωνεται η φωτεινοτητα; Το δοκιμασα και με ενεργοποιημενη την αυτοματη προσαρμογη και χωρις αλλα παλι μειωνοταν η φωτεινοτητα!

 

 

Ειτε συνδεομαι με "edge" (ή οπως λεγεται) ή με "g" ή με "3g" ειναι το ιδιο απο αποψη χρεωσης; Εχω 250mb στο συμβολαιο και ελπιζω να μην ερθει καποια εξτρα χρεωση..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως κανει η εφαρμογη startup manager??

 

Οριζεις ποια προγραμματα θα ειναι autorun, ποια δηλαδη θα ξεκινανε με το που ενεργοποιεις τη συσκευη σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οριζεις ποια προγραμματα θα ειναι autorun, ποια δηλαδη θα ξεκινανε με το που ενεργοποιεις τη συσκευη σου.

 

μηπως γνωριζεις ποια θα ηταν καλυτερα να απενεργοποιησω για περισσοτερη διαρκεια της μπαταριας??

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό καλά θα κάνεις να βάλεις το 3G Watchdog, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι σωτήριο!

Και ένα άλλο μέλος παλαιότερα την είχε πατήσει από κάποια εφαρμογή που του χρέωνε χωρίς να το καταλάβει.

Όπως όμως είχα πει και τότε, δεν είναι δυνατόν να μας φταίει ο provider για εφαρμογή/ές που μόνοι μας βάζουμε και μας δημιουργούν τέτοια προβλήματα!

Θα μπορούσε η δουλειά σου να είναι τέτοια που να έκανες όντως τέτοια χρήση, δεν μπορούν να το ξέρουν.

Ναι, πολλά "θα" μπορούσαν να κάνουν, με κάποιο δικό τους πρόγραμμα που να ελέγχει "περίεργες", μεγάλες και επαναλαμβανόμενες συνδέσεις των χρηστών τους αλλά δυστυχώς δεν το κάνουν και όπως και να χει κατά κύριο λόγο εμείς έχουμε πάντα την ευθύνη για τις επιλογές μας σε εφαρμογές!

 

Ευχαρίστω πολύ για τον χρόνο σου.

Εφαρμογή ΠΟΤΕ ΔΕΝ εγκατέστησα - Τις δυο πρώτες (Τοshl & Tellmewhere)τις κατέβασα μόλις πριν 3-4 μέρες (WI-FI).

ΔΕΝ έχω κάνει synchronise κάποιο mail ούτε καν έχω φτιάξει λογ/μο Google.

To help line της Experia διαβεβαίωσε οτι με τις ρύθμισεις για το data traffic δεν θα με χρέωνε τιποτα- τσεκάραμε με τον εκπροσωπο τους τα πάντα όλα.

Να σε ρωτήσω που θα βρώ το το 3G Watchdog ?

Link to comment
Share on other sites

Your Xperia X10 is looking to receive 1.6x, 2.1 and 2.1x and in the upcoming 2.1 update, your device will receive the following improvements:

Sync your contacts with Facebook and Twitter

720p HD recording

5 homescreens

HTML5 support

An incremental change in the four corner navigation

Bluetooth 2.1

 

http://androidspin.com/2010/09/15/sonys-xperia-x10-software-update-roadmap-leaked/

Link to comment
Share on other sites

Να ανησυχήσω που δεν αναφέρει κάτι για τα 16εκ. χρώματα ή απλά το θεωρούμε δεδομένο? :worry:

 

Επίσης τι είναι το ... "...incremental change in the four corner navigation..." ??? :confused: Νομίζω αφορά το mini/mini pro ή κάνω λάθος?

 

Άντε να δούμε... και τα χαΐρια της 2.1:!:

Link to comment
Share on other sites

Να ανησυχήσω που δεν αναφέρει κάτι για τα 16εκ. χρώματα ή απλά το θεωρούμε δεδομένο? :worry:

 

Επίσης τι είναι το ... "...incremental change in the four corner navigation..." ??? :confused: Νομίζω αφορά το mini/mini pro ή κάνω λάθος?

 

Άντε να δούμε... και τα χαΐρια της 2.1:!:

 

Τα 16εκ χρώματα πανε για την 2.1x προς το τέλος του έτους. Δεν θα είναι στην αρχική 2.1.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω πολύ για τον χρόνο σου.

Εφαρμογή ΠΟΤΕ ΔΕΝ εγκατέστησα - Τις δυο πρώτες (Τοshl & Tellmewhere)τις κατέβασα μόλις πριν 3-4 μέρες (WI-FI).

ΔΕΝ έχω κάνει synchronise κάποιο mail ούτε καν έχω φτιάξει λογ/μο Google.

To help line της Experia διαβεβαίωσε οτι με τις ρύθμισεις για το data traffic δεν θα με χρέωνε τιποτα- τσεκάραμε με τον εκπροσωπο τους τα πάντα όλα.

Να σε ρωτήσω που θα βρώ το το 3G Watchdog ?

 

Τότε δυστυχώς για κάποιο λόγο κάποια εφαρμογή από τις ήδη υπάρχουσες πρέπει να κόλλησε και προσπαθούσε, ανά 4ωρο όπως είπες, να συνδεθεί ή να ανανεώσει με κάτι.

Από την Wind δεν σου είπαν που συνδεόταν? Μήπως και καταλάβεις πια ήταν.

Τις εφαρμογές αυτές δεν τις γνωρίζω αλλά το ότι είναι για Wifi δεν σημαίνει και πως δεν μπορεί να φταίνε!

Ένας κακογραμμένος κώδικας (bug εφαρμογής) μπορεί να επηρεάσει πολύ εύκολα και άλλους τομείς (είναι αυτοί που σου λέει η εφαρμογή κατά την εγκατάσταση ότι θα αλληλεπιδρά - χρειάζεται για να λειτουργήσει πριν το τελευταίο οκ (λίστα με κίτρινα τρίγωνα που έχουν ένα θαυμαστικό στην μέση που σου εφιστούν την προσοχή).

 

Είναι δωρεάν στο market. Του εισάγεις κάποιο όγκο δεδομένων που πιθανών να έχεις δωρεάν, π.χ. 100ΜΒ και σε συνδυασμό με το APNdroid ή το Juicedefender (το 1ο είναι επίσης χρήσιμο για να ανοίγεις / κλείνεις το 3G κτλ και επίσης free στο market) του ορίζεις κάποιο ποσοστό, π.χ. 80% το οποίο αν για κάποιο λόγο το υπερβείς αυτομάτως σου κλείνει την αποστολή/λήψη δεδομένων.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το σατιο κ σκεφτομε να παρω το xperia για 2 τηλ αξιζει η το σατιο ειναι καλυτερο;;;συγκριτικα πιο ειναι καλυτερο ξερει κανεισ;;;αν μου απαντηση καποιοσ θα με βοηθουσε παρα πολυ ναποφασισω
Link to comment
Share on other sites

HELPPPPPPP

Ξερει κανεις βρε παιδια πως θα δω υποτιτλους στο xperia?Χρησιμοποιώ rock player και ειτε κανω ενσωματωση με το add2sub ειτε χωρίς δεν μου βγαζει υποτιτλους:cry:

:cry:

:cry:

helppppppppp

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το σατιο κ σκεφτομε να παρω το xperia για 2 τηλ αξιζει η το σατιο ειναι καλυτερο;;;συγκριτικα πιο ειναι καλυτερο ξερει κανεισ;;;αν μου απαντηση καποιοσ θα με βοηθουσε παρα πολυ ναποφασισω
Στο μονο πραγμα που ειναι καλυτερο το σατιο ειναι στην καμερα. Η ερωτηση που εκανες επρεπε να γινει εδω: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το σατιο κ σκεφτομε να παρω το xperia για 2 τηλ αξιζει η το σατιο ειναι καλυτερο;;;συγκριτικα πιο ειναι καλυτερο ξερει κανεισ;;;αν μου απαντηση καποιοσ θα με βοηθουσε παρα πολυ ναποφασισω

 

φίλε μου δεν συγκρίνονται τα δύο κινητά!

το μόνο που το SATIO είναι καλύτερο , είναι στη φωτογραφική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

HELPPPPPPP

Ξερει κανεις βρε παιδια πως θα δω υποτιτλους στο xperia?Χρησιμοποιώ rock player και ειτε κανω ενσωματωση με το add2sub ειτε χωρίς δεν μου βγαζει υποτιτλους:cry:

:cry:

:cry:

helppppppppp

 

 

:cry: :cry: Ξερει καποιος?????????????

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έκανε κανείς την αναβάθμιση σε 2.1???

το ρωτάω γιατί μου ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή. Αν αυτό ισχύει την έχει κάνει κανείς? λεπτομέρειες??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έκανε κανείς την αναβάθμιση σε 2.1???

το ρωτάω γιατί μου ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή. Αν αυτό ισχύει την έχει κάνει κανείς? λεπτομέρειες??

 

του είπα manually να μου κάνει update αλλά δεν μου έβγαλε τίποτα... θα δοκιμάσω από το PC λίγο αργότερα :)

 

δεν νομίζω να είναι available ακόμα όμως, θα είχε ακουστεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: Ξερει καποιος?????????????

 

Πρέπει να ανοίξεις τους υπότιτλους με το notepad, δεξί κλικ, επιλογή όλων και μετά πας file > save as και στην επιλογή encoding από ansi το πας utf-8 και έτοιμο.

Πρέπει να προσέξεις το αρχείο το υποτίτλων να έχει την ίδια oνομασία με το αρχείο του video. Αυτά για rock-player!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έκανε κανείς την αναβάθμιση σε 2.1???

το ρωτάω γιατί μου ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μόνο μέσω υπολογιστή. Αν αυτό ισχύει την έχει κάνει κανείς? λεπτομέρειες??

 

Μην την κάνεις αυτή την αναβάθμιση αν έχεις ήδη την 026, μου την έβγαλε κι εμένα και το μόνο που έκανε ήταν να μου ξαναπεράσει την έκδοση 026 (σβήνοντας ταυτόχρονα όλο το περιεχόμενο)! Και το έχω διαβάσει και από άλλους αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η 2.1 σιγουρα θα το μαθουμε πριν ειναι διαθεσιμη σε μας απο το σουσουρο που θα γινει στο internet!

Κι εγω την εκανα αυτη,δεν αλλαξε τιποτα,αλλα δε μου εσβησε και τιποτα ομως..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η 1.6x που αναφέρεται εδώ Leaked XPERIA Roadmap
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το σατιο κ σκεφτομε να παρω το xperia για 2 τηλ αξιζει η το σατιο ειναι καλυτερο;;;συγκριτικα πιο ειναι καλυτερο ξερει κανεισ;;;αν μου απαντηση καποιοσ θα με βοηθουσε παρα πολυ ναποφασισω

 

xristosbrabus τέτοιες ερωτήσεις τις κάνουμε στους Διαξιφισμούς ή στο Ποιο κινητό της SE να διαλέξω

 

:cry: :cry: Ξερει καποιος?????????????

 

samy_roula7 να συστήσω λίγη υπομονή! Τα παιδιά απαντάνε σε όλες σχεδόν τις ερωτήσεις οπότε δεν χρειάζεται να γεμίζουμε το topic με post αυτού του είδους. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.λεω να αγορασω το εν λογο κινητο αλλα διαβασα στα τεστ οτι απο φωτογραφικη δεν λεει και πολλα,εσεις που το εχετε δοκιμασει τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...