Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παιδιά πως κάνουμε συγχρονισμό με το outlook??? Είμαι νέος στο Android και ακόμα το ψάχνω...

 

 

SOS Είχα βάλει κλείδωμα με μοτίβο και έβαλα πολλές φορές λάθοσ το μοτίβο και μου κλείδωσε...Ζητάει για να ξεκλειδώσει τα στοιχεία του google βοήθεια πως μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να βάλω το λογαριασμό του Google γιατι δεν θυμάμαι τον κωδικό...

 

Ευχαριστώ!!!

Edited by stef587
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδατε αυτό; "Επίσημος" εναλλακτικός home launcher από την ίδια τη Sony Ericsson Ιαπωνίας, έχει και live wallpapers !!!

 

 

 

Ευχαριστούμε για το link καλος είναι αλλα οχι τοσο ώστε να αντικαταστήσει τον ADW ,οπότε και παραμένω πιστος στον adw θέλει δουλειά ακομη.

 

 

Μια βοήθεια παιδιά πως κάνουμε συγχρονισμό με το outlook??? Είμαι νέος στο Android και ακόμα το ψάχνω...

 

 

SOS Είχα βάλει κλείδωμα με μοτίβο και έβαλα πολλές φορές λάθοσ το μοτίβο και μου κλείδωσε...Ζητάει για να ξεκλειδώσει τα στοιχεία του google βοήθεια πως μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να βάλω το λογαριασμό του Google γιατι δεν θυμάμαι τον κωδικό...

 

Ευχαριστώ!!!

 

Συγχρονισμόs με outlook, δεν υπάρχει τετοια δυνατότητα μονο με SE η google όπως επισης για να ξεκλειδώσεις το μοτοβο που έβαλες χρειάζεσαι λογαριασμο google, αν δε τον θυμασαι φτιάξε νεο .

Link to comment
Share on other sites

http://gallery.apnafundaz.com/d/16994-2/LockScreen+Effects+left-AmbientTime+Home-Launcher+app+with+Live+Wallpaper+effect+_amp_+cool+Lockscreen+by+SE+Japan.png

Αν χτυπησετε την οθονη κανει χαζα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά πως κάνουμε συγχρονισμό με το outlook??? Είμαι νέος στο Android και ακόμα το ψάχνω...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wl7HkRSQbgg

 

Πρόκειται για μια εφαρμογή (Companionlink 4) που κάνει αυτό που ζητάς. Πρέπει να ειναι commercial , προσωπικά δεν μου χρειάζεται.. όποτε δεν το έχω ψάξει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν καινούριες ερωτοαπαντήσεις στο θέμα του FAQ για το Χ10 mini/X10.

 

Προτού ρωτήσετε οι αρχάριοι συμβουλευτείτε το.

Θα παρακαλέσω τους πιο προχωρημένους χρήστες να του ρίξουν μια ματιά και αν έχουν την οποιαδήποτε παρατήρηση να μου στείλουν πμ για να προβώ σε τυχόν διορθώσεις/προσθήκες.

 

Καλή συνέχεια! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν καινούριες ερωτοαπαντήσεις στο θέμα του FAQ για το Χ10 mini/X10.

 

Προτού ρωτήσετε οι αρχάριοι συμβουλευτείτε το.

Θα παρακαλέσω τους πιο προχωρημένους χρήστες να του ρίξουν μια ματιά και αν έχουν την οποιαδήποτε παρατήρηση να μου στείλουν πμ για να προβώ σε τυχόν διορθώσεις/προσθήκες.

 

Καλή συνέχεια! :)

 

Φρέσκα νέα ευχαριστούμε :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει χιλιάδες φορές ότι οι Task Killers για τα συστήματα Android δεν συστήνονται. Το Android ξέρει από μόνο του ποιες εφαρμογές να τερματίσει , ποιες να αδρανοποιήσει και ποιες να τρέχει "κρυφά" στο παρασκήνιο έτσι ώστε να υπάρχει άμεση απόκριση στο σύστημα. Με το να τερματίζετε βίαια κάποια εφαρμογή μέσω ενός task killer προκαλείτε αστάθεια στο σύστημα και εξαναγκάζετε τον επεξεργαστή να την ξεκινήσει από την αρχή , κάτι που τον καταπονεί και συμβάλει σε ακόμα μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Όλα τα παραπάνω υπό νορμάλ συνθήκες φυσικά ...

 

Τώρα στην περίπτωσή σου φίλε @toympas μπορώ να πω ότι αυτό είναι ένα αρκετά συχνό φαινόμενο. Κάποια εφαρμογή από αυτές που εγκατέστησες είναι κακογραμμένη και δεν αδρανοποιείται ή δεν τερματίζει σωστά με αποτέλεσμα να τρέχει συνεχώς στην αφάνεια και να σου καταναλώνει την μπαταρία.

Κατέβασε και εγκατέστησε το Spare Parts[/b] (θα το βρεις δωρεάν στο market). Και αφού το τρέξεις κάνε τα εξής:

*Πάνε Battery History και δες τις ενδείξεις "Εκτελείται" και "Οθόνη Ενεργοποιημένη". Αυτές καλό θα είναι να έχουν ένα χαμηλό ποσοστό (η κάθε μια ξεχωριστά) αλλά και να μην συμβαίνει απαραίτητα δεν είναι κακό , το σημαντικό όμως είναι να μην έχουν παραπάνω από 10-15% διαφορά αναμεταξύ τους!. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε...

*Πάτα στο βελάκι που λέει "Άλλη Χρήση" και από την λίστα επέλεξε την επιλογή "Χρήση Μερικής Αφύπνισης" εκεί στις πρώτες θέσεις θα είναι οι εφαρμογές που ευθύνονται για την μεγάλη απόκλιση που προανέφερα και είναι αυτές που δεν τερματίζουν και ευθύνονται για την μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας σου.

 

Ελπίζω να βοήθησα , καλή τύχη , ενημέρωσε μας με τα αποτελέσματα. :)

σε ευχαρηστω πολυ φιλε μου το εγκατεστησα το προγραμμα και αυτο που μου καταναλωνει ποιο πολυ μπαταρια και ειναι στην πρωτη θεση ειναι το 'Μεσα'.αυτο πως ακριβος μπορω να το διορθοσω?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρηστω πολυ φιλε μου το εγκατεστησα το προγραμμα και αυτο που μου καταναλωνει ποιο πολυ μπαταρια και ειναι στην πρωτη θεση ειναι το 'Μεσα'.αυτο πως ακριβος μπορω να το διορθοσω?

 

Όταν λες 'Μέσα' ? Τα πολυμέσα ? Δηλαδή το Mediascape? Αυτό δεν είναι λογικό ... είναι ο default player της Sony Ericsson και δεν θα κατασκεύαζε η ίδια η Sony κάτι κακό για την συσκευή της (ας μην το σχολιάσει αυτό που είπα μόλις κανείς παρακαλώ! :lol: ).

Είναι εύκολο ένα screenshot για να μπορέσω να σε βοηθήσω περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε αυτό; "Επίσημος" εναλλακτικός home launcher από την ίδια τη Sony Ericsson Ιαπωνίας, έχει και live wallpapers !!!

 

Λέει οτι προσφέρει διάφορα καλούδια όπως πανέμορφο lock screen, 5 οθόνες, ταξινόμηση των εφαρμογών στη λίστα όπως θέλει ο χρήστης, κατάργηση εφαρμογής κατευθείαν από τη λίστα, live wallpapers, κτλ. Μέχρι στιγμής ήταν διαθέσιμο μόνο στο ιαπωνικό android market, αλλά τα καλά παιδιά το βάλαν και για εμάς online. Υποθέτω οτι πάνε να μας καλοπιάσουν μετά το φιάσκο της 2.1 :)

 

Εδώ είναι το άρθρο:

http://gadgets.apnafundaz.com/2010/10/ambienttime-home-launcher-app-download-free-with-live-wallpaper-effect-cool-lockscreen-by-se-japan/

 

Κι εδώ το download link: http://www.ziddu.com/download/11918780/AmbientTimeHomeLauncher1.0bySEJapan.zip.html

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα προσωπικά, όταν το κάνω θα σας πω εντυπώσεις.

 

Τέλειο!!! Σε ευχαριστώ για το link.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω, γιατι θεωρω οτι ειναι το πιο ωραιο andoid που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη, θα ηθελα να μου πειτε λοιπον τη γνωμη σας, γενικοτερα για το τηλεφωνο αλλα και να μου λυσετε τις παρακατω αποριες

1ον τι ram εχει;

2ον το gps του τι λεει;

3ον η μπαταρια ποσο διαρκει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω, γιατι θεωρω οτι ειναι το πιο ωραιο andoid που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη, θα ηθελα να μου πειτε λοιπον τη γνωμη σας, γενικοτερα για το τηλεφωνο αλλα και να μου λυσετε τις παρακατω αποριες

1ον τι ram εχει;

2ον το gps του τι λεει;

3ον η μπαταρια ποσο διαρκει;

 

1ον

 

Sony Ericsson Xperia X10

Λειτουργικό σύστημα: Android 1.6 (θα δεχθεί αναβάθμιση σε 2.1 )

Επεξεργαστής: 1GHz

RAM: 384MB

Οθόνη: 4 ίντσες, capacitive, 480×854 pixels, 65 χιλ. χρώματα

Κάμερα: 8.1 Megapixel, Ψηφιακό zoom 16x

Μνήμη: 1GB

Κάρτα μνήμης: microSD έως 16GB

Bluetooth 2.1, aGPS, Wi-Fi, DLNA

Μπαταρία: 1500 mAh

Διαστάσεις: 119×63×13 χλστ.

Βάρος: 135 γρ.

 

2ον

 

Το Gps πολλή γρήγορο κλειδώνει σχεδόν αμέσως.

 

3ον

 

Μιλάμε πάντα για λογική χρήση , πάνω απο 3 μέρες.

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα εισαι ευχαριστημενος;

εχει καποια κουσουρια το τηλεφωνο;

βρησκεις μεγαλη ποικιλια σε εφαρμογες;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό σύστημα: Android 1.6 (θα δεχθεί αναβάθμιση σε 2.1 + multi-touch)

 

Χλωμο σε κοβω...:lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

έχει δοκιμάσει κανένας καμία ζελατίνα (προστασία οθόνης) εκτός απο την δικιά του (που έχει στο κουτί). "Ψιλοκολλάει" στην αφή και δεν μου αρέσει καθόλου. Ξέρει κανένας να προτίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο σε κοβω...:lol:

 

 

Ωχ δε το είδα το ποσταρα γρηγορα γρηγορα χαχαχαχαχαχα (Το διόρθωσα) :lol::lol:

 

 

Καλημέρα παιδιά

 

έχει δοκιμάσει κανένας καμία ζελατίνα (προστασία οθόνης) εκτός απο την δικιά του (που έχει στο κουτί). "Ψιλοκολλάει" στην αφή και δεν μου αρέσει καθόλου. Ξέρει κανένας να προτίνει κάτι?

 

 

Ελπίζω να μην τοποθέτησες κάποια που έχει στο κουτί γιατί υπάρχει είδη προστατευτικό οθόνης απο το εργοστάσιο ;)

 

 

γενικοτερα εισαι ευχαριστημενος;

εχει καποια κουσουρια το τηλεφωνο;

βρησκεις μεγαλη ποικιλια σε εφαρμογες;

 

 

Σε όλα τα παραπάνω θα απαντήσω ΝΑΙ :)

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα εισαι ευχαριστημενος;

εχει καποια κουσουρια το τηλεφωνο;

βρησκεις μεγαλη ποικιλια σε εφαρμογες;

Απο ποικιλια δεν θα μεινεις απογοητευμενος. Αλλωστε οι εφαρμογες που βγαινουν, παιζουν σε ολες τις android συσκευες αναλογως την εκδοση βεβαια, οποτε υπαρχει η αναλογη υποστηριξη απο τους developers.

 

Απο τα χτυπητα μειονεκτηματα της συσκευης ειναι το αδυναμο ακουστικο και το εξισου αδυναμο ηχειο. Κοινως αν εχεις ενα θεματακι με τα αυτια σου μην το προτιμησεις... :lol:

 

Παντως γενικα ειναι μια πολυ ομορφη συσκευη αλλα στην τιμη που το βρισκεις καινουριο θα σου προτεινα να κοιταξεις κατι σε Desire, Galaxy S κτλ, τα οποια εχουν ή θα εχουν οσονουπω, αντιστοιχα την 2.2 εκδοση του android τη στιγμη που εμεις ακομα περιμενουμε τη ρημαδα την 2.1.

 

Απο 'κει και περα it's up to you.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα μεσα στο σαιτ οτι μπορουμε να βαλουμε livewallpaper αλλα δεν βρησκω την σελιδα που ειχε το link πορητε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα μεσα στο σαιτ οτι μπορουμε να βαλουμε livewallpaper αλλα δεν βρησκω την σελιδα που ειχε το link πορητε να με βοηθησετε?

 

Δεν μπορουμε ακριβως να βαλουμε live wallpaper, απλως η se Ιαπωνιας εβγαλε εναν launcher που ειχε ενσωματωμενο κατι σαν live wallpaper.

 

Εδω ειναι το ποστ του φιλου που το ανεβασε.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην τοποθέτησες κάποια που έχει στο κουτί γιατί υπάρχει είδη προστατευτικό οθόνης απο το εργοστάσιο ;)

 

 

Χωρίς αυτήν που είχε στο κουτί η οθόνη στην αφή "κόλλαγε" τραγικά....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον κραταει η μπαταρια 3 μερες νερες βρε παιδια? Εμενα με το ζορι 2 αν και δεν το αφηνω ποτε μια και το φορτιζω καθε βραδυ.

Εχετε καταλαβει τελικα αν με τη 2.1 θα εχει η οθονη 16εκ χρωματα? Η θα παραμεινει στα 65κ?

Link to comment
Share on other sites

16 εκ χρώματα είπαμε σε επόμενο update (2.1x) μαζί με το νέο mediascape & timescape.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεζιπαρισα το αρχειο στο κινητο αλλα δεν το βρισκω....πως τι βρισκουμε για να τρεξω την εφαρμογη(αυτο με την οθονη)

 

οκ το βρηκα

Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...