Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει βρήκα άκρη. Πολύ πιο όμορφο τώρα ε?

 

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/snap20101012_235226.png

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την οθονη τι εχετε κανει? Εχω λιγο φοβο και εβαλα μια απο τις δυο που ειχε στο κουτι αλλα δεν καθοταν καλα και εχει 2-3 φουσκαλες. Εσεις πως το εχετε?

Δε χρειαζοταν να βαλεις την μεμβρανη! Το Χ10 ερχεται με προεγκατεστημενη τη μια απο τις δυο ηδη...:blink:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρήκα άκρη. Πολύ πιο όμορφο τώρα ε?

 

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/snap20101012_235226.png

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Για πες μας τι χρησιμοποιησες για να το φτιαξεις....

ειναι ολα φρεε ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρήκα άκρη. Πολύ πιο όμορφο τώρα ε?

 

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/snap20101012_235226.png

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Ο μετρητής των RSS έχει πάρει την κατιούσα :lol:

Χάλια δείχνει :p :p :p :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, πως έβαλες τους μετρητές? Με ενδιαφέρει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 πρώτα είναι όλα από την ίδια εφαρμογή... το SMS Unread Count.

 

Στην αρχή το έβαλα μόνο για τις αναπάντητες μιας και τα μη-αναγνωσμένα sms τα εμφάνιζε και το εικονίδιο-widget του Handcent και για τα Gmail είχα το Gmail Unread Count.

 

Αλλά μετά όταν έβαλα το SMS Unread Count και είδα ότι παρέχει εικονιδιάκια για όλα λέω "Δε γ*****?" και έτσι σούταρα τα περιττά , οπότε και τα 3 από τα 4 που βλέπεις ανήκουν πλέον στην ίδια εφαρμογή.

 

Τα δε RSS-Feeds δεν έχουν πάρει την κατηφόρα , απλά μόλις είχα διαβάσει αυτά που με ενδιέφεραν και άφησα 2 ενδεικτικά για να βγει το screenshot και η εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι το NewsRob στην Pro του έκδοση όμως (αναγκαστικά) διότι μόνο η Pro σε αφήνει να βγάλεις εικονίδιο-μετρητή πάνω στην οθόνη. :)

 

Edit: Εκτός αν 'κατιούσα' εννοείς ότι ο αριθμός του μετρητή εμφανίζεται στην κάτω πλευρά σε αντίθεση με τους άλλους που εμφανίζεται στην πάνω ... είναι επειδή είναι διαφορετικές εφαρμογές ... :(

Μακάρι να μπορούσα να το αλλάξω...

 

@bpapad81: Αν μιλάς για τους μετρητές ναι είναι όλα free. Αν μιλάς για την οθόνη στο σύνολό της από πάνω ως κάτω τότε όχι , έχει πολλά καλούδια και τα περισσότερα επί πληρωμή.

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καμια εφαρμογη που να εμφανιζει την ημερομηνια πολυ απλα σε μια γραμμη?. Δηλαδη π.χ. Τεταρτη 13 Οκτωβριου. Αυτο και τιποτα αλλο. Μονο κατι τετραγωνακια 1x1 βρισκω.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καμια εφαρμογη που να εμφανιζει την ημερομηνια πολυ απλα σε μια γραμμη?. Δηλαδη π.χ. Τεταρτη 13 Οκτωβριου. Αυτο και τιποτα αλλο. Μονο κατι τετραγωνακια 1x1 βρισκω.

 

 

Δοκίμασε το Retro Date

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζοταν να βαλεις την μεμβρανη! Το Χ10 ερχεται με προεγκατεστημενη τη μια απο τις δυο ηδη...:blink:

 

Φανταζομαι δεν εννοεις αυτη στο 1:40 γιατι μονο αυτη ειχε

Edited by No_trends
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν εννοεις αυτη στο 1:40 γιατι μονο αυτη ειχε

Στο δικο μου τουλαχιστον ειχε μια η οποια παταει just στην οθονη (οχι σαν αυτη του βιντεο), τοσο που ουτε καν φαινεται με την πρωτη ματια. Θα την δεις μονο αν προσεξεις στις γωνιες εκει που δενει η οθονη με τα πληκτρα και πανω στο ακουστικο που κανει ενα ανεπαισθητο σκαλοπατακι.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες. Το χω κι εγω αυτο το καλλυμα. Δεν το ειχα προσεξει και ειχα το φοβο μη παθει τιποτα η οθονη. Ακομα τον εχω :P παλια ειχα ενα p800 και φαινοταν γερη η οθονη. Σ' αυτο εχω λιγο φοβο.

Υπαρχει τροπος να ακουγεται πιο πολυ το ακουστικο κατα την ομιλια?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες. Το χω κι εγω αυτο το καλλυμα. Δεν το ειχα προσεξει και ειχα το φοβο μη παθει τιποτα η οθονη. Ακομα τον εχω :P παλια ειχα ενα p800 και φαινοταν γερη η οθονη. Σ' αυτο εχω λιγο φοβο.

Υπαρχει τροπος να ακουγεται πιο πολυ το ακουστικο κατα την ομιλια?

 

Με ακουστικο βαρηκοιας μονο...:lol:

 

Οι μισοι χρηστες Χ10 εχουν αποκτησει τις δυναμεις του Dare Devil...:p

 

Ειχα βρει ενα προγραμματακι καποια στιγμη που το πειραζε,χωρις να δω σοβαρη αλλαγη (χρειαζοταν root) αλλα αρχισε τα κουλα το κινητακι κι ετσι το εστειλα με τη μια... Η πιο προσιτη λυση μεχρι στιγμης ειναι το handsfree, για να μην τρως και ακτινοβολια.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με ακουστικο βαρηκοιας μονο...:lol:

 

Οι μισοι χρηστες Χ10 εχουν αποκτησει τις δυναμεις του Dare Devil...:p

 

Ειχα βρει ενα προγραμματακι καποια στιγμη που το πειραζε,χωρις να δω σοβαρη αλλαγη (χρειαζοταν root) αλλα αρχισε τα κουλα το κινητακι κι ετσι το εστειλα με τη μια... Η πιο προσιτη λυση μεχρι στιγμης ειναι το handsfree, για να μην τρως και ακτινοβολια.

 

Μακροπρόθεσμα κάνει καλό στην ακοή που δεν τσιρίζει το κινητό μέσα στο αυτί μας, η Sony Ericsson σκέφτεται και φροντίζει για την υγεία μας μετά από 30 χρόνια :)

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

Μακροπρόθεσμα κάνει καλό στην ακοή μας που δεν τσιρίζει το κινητό μέσα στο αυτί μας, η Sony Ericsson σκέφτεται για εμάς και φροντίζει για την υγεία μας μετά από 30 χρόνια :)

 

Ε βέβαια, σου λέει το 2040 πάνω που θα τους δίνω το 2.1 να μου κουφαθούν?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα και γώ να δείξω μια εικόνα του πως έχω στήσει το κινητό μου...
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω εγκαταστησει το ndrive, οχι trial, με οδηγιες απο ενα μαγαζακι, που μπορω να βρω τους τελευταιου χαρτες για ελλαδα?

Eπισης εχω εγκαταστησει το myphone explorer, αλλα δεν μπρορω να συνδεθω με usb, μονο wifi.

Στις οδηγίες λέει

- Βεβαιωθείτε ότι οι οδηγοί για το τηλέφωνό σας έχουν εγκατασταθεί (οδηγοί-ADB)

- Βεβαιωθείτε ότι το 'USB-Debugging' έχει ενεργοποιηθεί στο τηλέφωνο (αυτο νομιζω οτι ειναι ενεργοποιημενο, αλλα δεν θυμαμαι που παω για να το βρω)

 

Καμια βοηθεια??? thanks....

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

- Βεβαιωθείτε ότι το 'USB-Debugging' έχει ενεργοποιηθεί στο τηλέφωνο (αυτο νομιζω οτι ειναι ενεργοποιημενο, αλλα δεν θυμαμαι που παω για να το βρω)

 

Καμια βοηθεια??? thanks....

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> Εντοπισμός σφαλμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> Εντοπισμός σφαλμάτων.

 

Thanks, πολυ γρηγορη απαντηση...:):D:D

ειναι ενεργοποιημενο....για τα υπολοιπα...περιμενω αλλους...

Link to comment
Share on other sites

Thanks, πολυ γρηγορη απαντηση...:):D:D

ειναι ενεργοποιημενο....για τα υπολοιπα...περιμενω αλλους...

 

όταν συνδέσεις το USB ΜΗΝ κάνεις Προσάρτηση διότι δε βλέπει την SD

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ και πείτε μου, γιατί μας το κόβει το youtube στη δουλειά :(

 

Επίσημο blog post από τη Sony Ericsson, που δείχνει τις αλλαγές στο 2.1

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/10/14/home-screen-and-hd-video-in-the-x10-update/

 

Κατά τ'άλλα τα γνωστά: ακόμα είναι pre-release, θα γίνεται testing, κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Βλακειες τιποτα ιδιαιτερο το ειδα απο χθες μολις το ανερτησε, δειχνει το autofocus στο βιντεο και την αρχικη οθονη του κινητου, προσπαθουν ματαια να δικαιολογησουν την αδικαιολογητη καθυστερηση, παντως μεχρι τελος του μηνα σιγουρα θα εχουμε την generic UK στα χερια μας! Υπομονη αλλες 2 εβδομαδες το πολυ λοιπον!

 

Ειπα και γώ να δείξω μια εικόνα του πως έχω στήσει το κινητό μου...

 

Τσιρκοοο!!! :D :D :D

Μ'αρεσει, πολυ gay theme! :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ και πείτε μου, γιατί μας το κόβει το youtube στη δουλειά :(

 

Επίσημο blog post από τη Sony Ericsson, που δείχνει τις αλλαγές στο 2.1

 

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/10/14/home-screen-and-hd-video-in-the-x10-update/

 

Κατά τ'άλλα τα γνωστά: ακόμα είναι pre-release, θα γίνεται testing, κτλ κτλ..

 

το autofocus ειναι ολα τα λεφτα ομως....:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που να μας αλλαζει την φωνη υπαρχει? δηλαδη να κανει record κατι που να λες και να σου αλλαζει την φωνη?
Link to comment
Share on other sites

Τσιρκοοο!!! :D :D :D

Μ'αρεσει, πολυ gay theme! :happy:

 

Ε οχι και gay (!) :lol:

 

Aπλά είπα να κάνω κάτι φωτεινό με τις βροχές έξω :lol::lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο προγραμμα που να μας αλλαζει την φωνη υπαρχει? δηλαδη να κανει record κατι που να λες και να σου αλλαζει την φωνη?

 

 

Δοκίμασε το Talking Tom Cat Free !!

 

http://www.appbrain.com/app/talking-tom-cat-free/com.outfit7.talkingtom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...