Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια λιστα με ποια προγραμματα μποροΰμε να κάνουμε remove μετά το rooting της συσκευής;

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Επειδή πάει καιρός από τότε που έκανα το root (περίπου 2 μήνες) και δεν θυμάμαι όλα τα ονόματα θες να το πάρουμε αντίστροφα? Μου λες ποια σου την σπάνε και σου λέω αν είναι OK να τα διαγράψεις...! :p

 

Ένας γενικός κανόνας είναι δεν πειράζουμε Timescape/Mediascape και προγράμματα που συσχετίζονται με αυτά (όπως π.χ. το Play Now).

Αλλά γενικά καλύτερα να το κάνουμε με τον τρόπο που ανέφερα στην αρχή για να είσαι ασφαλής...! :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάω για Moxier* βασικά.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για Moxier* βασικά.

 

Τα Moxier σούταρέ τα άνετα...!

 

Καλημερα.

 

Στο Spare Parts το "Συστημα Android" τι περιλαμβανει ξερει κανενας?

 

Περιλαμβάνει το ... σύστημα Android! Όταν σου βγάζει αυτό μεγάλη χρήση είναι δύσκολα τα πράματα γιατί δεν έχεις κάποιο όνομα εφαρμογής συγκεκριμένο οπότε αυτό σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή παρουσιάζει διένεξη με το σύστημα Android οπότε σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να σκεφτείς αντίστροφα και να αφαιρέσεις πειραματικά τις εφαρμογές που έβαλες τελευταίες μέχρι να δεις ποια είναι αυτή που είναι υπεύθυνη για το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κρατάει η μπαταρία? Η φωτογραφική του είναι καλή? Πότε περίπου θα βγει αναβάθμιση για 2.1?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κρατάει η μπαταρία? Η φωτογραφική του είναι καλή? Πότε περίπου θα βγει αναβάθμιση για 2.1?

 

 

Η φωτογραφική πρέπει να είναι η καλύτερη από τα υπόλοιπα Android που κυκλοφορούν. Εμένα προσωπικά με ικανοποιεί. Η μπαταρία κρατάει άνετα 2 μέρες. Με ήρεμη χρήση 3. Η αναβάθμιση αναμένεται εντος του Οκτωβρίου-Νοεμβρίου!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφερομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε να μου πείτε μερικά θετικά και μερικά αρνητικά του; μου είναι αδύνατο λόγω έλλειψης χρόνου να διαβάσω όλα αυτά τα posts... Γενικά μου το συστήνετε να το αγοράσω;;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να γινει το αντιθετο..δλδ το λογισμικο της apple στο x10 πχ? θα μετρουσε παντως το dual boot
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφερομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε να μου πείτε μερικά θετικά και μερικά αρνητικά του; μου είναι αδύνατο λόγω έλλειψης χρόνου να διαβάσω όλα αυτά τα posts... Γενικά μου το συστήνετε να το αγοράσω;;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εχει πολυ καλή ποιότητα κατασκευής, ειναι ταχύτατο και προσωπικά ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Επίσης (εαν σε ενδιαφέρει) εχει 8 mpixels κάμερα.

 

Απο κει και πέρα, το γνωστό αρνητικό του ειναι το android 1.6 το οποίο όλοι περιμένουμε να πάει σε 2.1 όταν τα περισότερα smartphones ειναι σε 2.2.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια μικρη βοηθεια θελω να προσθεσω ενα λογαριασμο e-mail και οταν παταω Προσθηκη λογαριασμου βαζω π.χ m........@yahoo.gr και οταν παει να κανει την συνδεση με τον διακομιστη μου λεει ελεγχος ρυθμησεων διακομιστη και μου βγαζει ενα μυνημα οτι 'Η ρυθμηση δεν μπορει να ολοκληρωθει δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της συνδεσης με τον διακομιστη':mad:. τι μπορω να κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια μικρη βοηθεια θελω να προσθεσω ενα λογαριασμο e-mail και οταν παταω Προσθηκη λογαριασμου βαζω π.χ m........@yahoo.gr και οταν παει να κανει την συνδεση με τον διακομιστη μου λεει ελεγχος ρυθμησεων διακομιστη και μου βγαζει ενα μυνημα οτι 'Η ρυθμηση δεν μπορει να ολοκληρωθει δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα της συνδεσης με τον διακομιστη':mad:. τι μπορω να κανω τωρα?

 

Βρες τις ρυθμισεις pop3 και smtp για το yahoo στον γουγλη και βαλ'τες χειροκινητα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχουμε πρόοδο με το bootloader σύντομα....

Στους XDA διάβασα για ανάλυση ενός πρωτότυπου με την 2.1!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ρίξτε καμία ιδέα. Ακριβώς κάτω από το ρολόϊ έβγαλα 3 εικονίδια-μετρητές (sms,gmail,rss). Αν υπάρχει δηλαδή κάτι unread βγάζουν έναν αριθμό μέσα σε κυκλάκι.

Ψάχνω να βάλω κι ένα 4ο για να φαίνεται ομοιόμορφο. Έχετε τίποτα υπόψιν σας? Η θέση που απομένει έιναι 1x1.

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20Moments%20Of%20Evolution/snap20101012_045708.png

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το έχεις κάνει να έχει πέντε γραμμές εικονιδίων στη Homepage?

 

Με τον ADW Launcher γινεται ευκολα μεσα απο τις ρυθμισεις του.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα ωρέ!!! :lol:

 

Κανενα "ταπαταλκ" μηπως;

 

Κανενας μεσετζερης;:p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα ωρέ!!! :lol:

 

Tasks / to do χρησιμοποιείς; Η κανένα καλενταρι; Tweeter ισως;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Με την οθονη τι εχετε κανει? Εχω λιγο φοβο και εβαλα μια απο τις δυο που ειχε στο κουτι αλλα δεν καθοταν καλα και εχει 2-3 φουσκαλες. Εσεις πως το εχετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...