Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω SniFiSniF.

Μηπως ξερεις να μου πεις και για το wifi στο weather? Δε βρισκω τετοια επιλογη και σε προηγουμενο Post μου ειχες γραψει οτι εχει.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Δεν έχω το ίδιο σετ αλλα το 60% των τεμαχίων απο ξεχωριστές παραγγελίες.:D

 

θηκες:

Διαφανη: απο οτι βλεπω είναι σιλικονατη και οχι απο σκληρο πλαστικο.Ειναι οι μονη απο τις θηκες που χρησιμοποιω μονο και μονο επειδη μπαινοβγαινει πανευκολα και δεν κανει οτι κανουν οι αλλες (δες παρακατω) . Τιμή 2 ευρο με μεταφορικα.

 

Μαυρη σκληρη και " & καλα" δερματινή :

Αν δεις και οι 2 αυτες εχουν ιδιο "καλουπι" ελα μου ντε ομως που εκτος απο σπαστικο στο βαλε βγαλε (μπορει να σου φυγει κανα νυχι) εχουν και το μειονεκτημα οτι ειναι τοσο σφιχτές που σου ξεκολλανε την ζελατινα!! nο kidding μου εχει συμβει και στις 4 γωνιες της ζελατινας. 2 ευρο εκαστη και αυτες.

plus η δερματινη , αφου πουλησεις λιγο μουρη , μετα κατανταει δυσχρηστη και σιγουρα θα προτιμησεις την σιλοκονατη οπως εγω.

 

Φορτιστης και china μπαταριες: At first wow !:w00t: Τι λες τωρα ! 2 μπαταριες και φορτιστης μονο 5 ευρο με τα μεταφορικα? Μετα ομως χρειαστηκε να παρω και USA2Euro ανταπτορα πριζας. Στην αρχη οι μπαταριες ηταν τοσο οκ που ειχα περασει και μηνα με την original στο συρταρι.Και το οτι φορτιζα το κινητο και αλλη μια μπαταρια εξωτερικα ηταν φοβερη ευκολια.

Αλλα μετα αρχισαν τα προβληματα: ο φορτιστης χαλασε (καπουτ) και οι μπαταριες δεν κραταγανε τοσο πολυ ... το χειροτερο ειναι οτι εγραφε οτι εχει 40% ακομα και μετα εκλεινε και δεν ξανανοιγε λογω μπαταριας... οποτε κυριολεκτικα σε αφηνε...

 

Πλεον το έχω κοψει το αθλημα γιατι πρεπει να ανοιγοκλεινω το κινητο για να φορτισω και δευτερη ... (μονο για ταξιδια εξωτερικο ασχολουμαι).

All in all ,ηταν καλο και φθηνο (οσο κρατησε) εσυ μπορει να εισαι τυχερος) :sorry:

Α τωρα που το θυμηθηκα στα καλα του ο φορτιστης ειχε και υποδοχη να φορτιζει απο usb καλωδιο.

 

GPS holder : δεν εχω τον ιδιο (ψαξε για x10 holder και οχι universal) To μονο κακο είναι οτι μου κρυβει την micro usb port kai δεν μπορω να ακουσω απο κει τραγουδια(και να τα αλλαζω απο το τιμονι) :fool:

 

τα υπολοιπα δεν τα εχω τιμησει ακομα , ελπιζω να σε καλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τελικα θα υποστηριζει αυτο το περιβοητο multi touch μετα την αναβαθμιση η οχι??????????κοιταξα στο google και αλλοι λενε ετσι κι αλλοι αλλιως.τι να πω??????????Εχω ζαλιστει.

Ξερει καποιος?

Επισης μετα το update θα εχουμε επιτελουσ flash player για να ανοιγουν ολες οι σελιδες για το ιντερνετ γιατι τωρα τις σελιδες που θελω δεν ανοιγουν:cry: :cry:

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Bad news people.

I had to contact my SE rep. today for work(X10 issues).

After some time with my contact, I was informed of a series of really bad news.

Fist of all, the expected update for eclair does start this month, BUT it will reach different part of the world with majors delays,

US, Canada and SAmerica could have to wait untill february of 2011. ARGGGGGHHHHHHH!!

Secondly, there will be no 2.2 froyo for x10.

And lastly, if it was possible to get even worse news, x10 will most likely never see 3.0(Gingerbread). SE is not even working on it at all for x10 at this point.

This sucks so much!!

I had really good expectations for this phone, but time and again, Sony shows us they are there to take our money and cannot care less if they never deliver what they promised.

It is with pain I contacted my friends at Motorolla and asked for a complimentary Droid2. Will get it next week.

I strongly advise you to sell your babies while they still are worth something, it seems like these puppies are going to be obsolete by next summer without android 3.0, therefore will be unable to provide you with the simple possibility of carying your contract to term. This really sucks, I would expext such behavior from Apple.

 

 

Αυτααα απο γνωστο site.. οποτε μην τριβετε τα χερακια σας, μεχρι 2.1 θα δουμε, ουτε multitouch ουτε adobe flash.

Anyway, good luck to us all we will need it.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τελικα θα υποστηριζει αυτο το περιβοητο multi touch μετα την αναβαθμιση η οχι??????????κοιταξα στο google και αλλοι λενε ετσι κι αλλοι αλλιως.τι να πω??????????Εχω ζαλιστει.

Ξερει καποιος?

Επισης μετα το update θα εχουμε επιτελουσ flash player για να ανοιγουν ολες οι σελιδες για το ιντερνετ γιατι τωρα τις σελιδες που θελω δεν ανοιγουν:cry: :cry:

 

Επειδη παρακολουθω τα νεα σε αφθονες σελιδες καθημερινα η απαντηση ειναι:

ΟΧΙ

και

ΟΧΙ :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειναι δυνατον????????Αν δεν εχει flash τι να το κανει το ιντερνετ αφου δεν μπαινει σε ολες τισ σελιδες στο ιντερνετ.Τι να πω αγορασα ενα πανεμορφο κινητο και νομιζα οτι ηταν και high-end αλλα μαλλον....

κριμα....

ελπιζω να διαψευστουμε (χλωμο)αλλα η ελπιδα τελειωνει τελευταια

To flash player ειναι απαραιτητο αλλα ρε παιδια το 2.1 δεν υποστηριζει flash????

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Αφού θα δούμε και την 2,1 πάλι καλά :p

Προσωπικά τα παραπάνω δε με ανησυχούν καθόλου και θα σας πω το γιατί , γιατί πάντα αγοράζω μια συσκευή γι΄αυτά που προσφέρει και όχι γι΄αυτά που θα προσφέρει στο μέλλον απο τυχόν αναβαθμίσεις ;) εμένα τουλάχιστο με καλύπτει ,φυσικά δε θα έλεγα όχι σε ενα τέτοιο δώρο αλλά δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας:lol:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να μπορει να τρεξει τις εφαρμογες τις 3.0 και αυτο πιστευω θα γινεται. απο κει και περα σιγα δε θα σκασουμε κιολας, σα συσκευη ειναι σχεδον πληρης αν φτασει στη 2.2 θα ειναι τελεια
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

με το οτι δεν θα υποστηριζει flash πειτε σελιδες που δε θα μπορει να μπαινει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι.... εχω και γω το Χ 10 αλλά το τελευταίο διάστημα η εφαρμογή facebook έχει σταματήσει να μου φορτώνει τις ειδοποιήσεις μου γράφει error και να προσπαθήσω μετά αλλά τίποτα... μάταιος κόπος. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλο κάτοχο αυτού του τηλεφώνου?? Γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι.... εχω και γω το Χ 10 αλλά το τελευταίο διάστημα η εφαρμογή facebook έχει σταματήσει να μου φορτώνει τις ειδοποιήσεις μου γράφει error και να προσπαθήσω μετά αλλά τίποτα... μάταιος κόπος. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλο κάτοχο αυτού του τηλεφώνου?? Γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Sent from my X10i using Tapatalk

και σε μενα το ιδιο.κανενα bug της εφαρμογης ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 μέρες σέρνεται το site του facebook. Ίσως δυσκολεύεται να συλλέξει τις απαραίτητες πληροφορίες ... εδώ στο σταθερό μου υπολογιστή στο Google Chrome και με το ζόρι ανοίγει , δε ξέρω τι :angry: γίνεται ...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ελπιζω πλεον ειναι να σπασει αυτος ο ρημαδης ο bootloader μπας και περασουμε καμια customια της 2.2/3/4 or whatever...:lol:
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο.κανενα bug της εφαρμογης ειναι.

 

Μήπως πρέπει να κάνω update στην εφαρμογή? Πρόσεξα από το APKtor ότι διαθέτω την 1.2 έκδοση στην εφαρμογή facebook ενώ υπάρχει update στην 1.3.2. Την έχετε κάνει εσείς αυτην μην αναβάθμιση? Γιατί εγώ κολλάω λίγο επειδή στο market δεν μου βγάζει update μόνον στο APKtor και δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κάνω update στην εφαρμογή? Πρόσεξα από το APKtor ότι διαθέτω την 1.2 έκδοση στην εφαρμογή facebook ενώ υπάρχει update στην 1.3.2. Την έχετε κάνει εσείς αυτην μην αναβάθμιση? Γιατί εγώ κολλάω λίγο επειδή στο market δεν μου βγάζει update μόνον στο APKtor και δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

κατεβασε την ειναι μαματη! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω, η SE, θα το αφήσει το κινητο αυτο χωρις update, θα περιοριστει μόνο στην 2,1...κριμα ειναι γιατι ειναι ωραιο και καλο κινητο.!!!

Θα κλαιω τα 210€ που το πειρα...... :'(

 

αλλα τα καλα νεα μας ενθαρύνουν.... ('',)

 

Οι Android 2.x εκδόσεις, στο 70% όλων των ενεργών Android phones

 

Καιρός να αναθεωρήσετε, αν νομίζετε ότι το Android fragmentation πρόβλημα παραμένει πολύ μεγάλο. Η Google έχει δώσει τα πιο πρόσφατα στατιστικά στοιχεία της πλατφόρμας και το Android 2.2, γνωστό και ως Froyo, έχει καταφέρει μια παρουσία 28.7 τοις εκατό όλων των ενεργών Googlephones (εκείνες που είχαν πρόσβαση στο Market τις δύο τελευταίες εβδομάδες του Αυγούστου).

 

Πολύ γρήγορα έχει γεφυρωθεί το χάσμα με την έκδοση 2.1 και σχεδόν ο αριθμός είναι ίδιος με τις συσκευές που ακόμα έχουν κολλήσει με Cupcake ή Donut.

 

Αν σκεφτεί κανείς ότι τον Μάιο εκείνες οι ενοχλητικές 1.5 και 1.6 εκδόσεις ήταν σε ένα επιβλητικό 62 τοις εκατό στις Android συσκευές, θα πρέπει πιθανώς να συμφωνήσουμε ότι οι κατασκευαστές φαίνεται πως ενεργούν από κοινού όσον αφορά τη παροχή τελευταίων εκδόσεων του λειτουργικού.

 

Ποιος θα το σκεφτόταν, όσο περισσότερο εξασκούνται, τόσο καλύτεροι γίνονται στη δουλειά τους!

 

VIA engadget

Πηγές Android Developers, Phone Arena

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ελπιζω πλεον ειναι να σπασει αυτος ο ρημαδης ο bootloader μπας και περασουμε καμια customια της 2.2/3/4 or whatever...:lol:

Απλα μου φαινεται περιεργο που εχουν σπασει ολα. Galaxy desire και δε μπορουν το x0??νομιζω οτι αφου μεχρι τωρα δεν εχει σπασει ουτε θα σπασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα μου φαινεται περιεργο που εχουν σπασει ολα. Galaxy desire και δε μπορουν το x0??νομιζω οτι αφου μεχρι τωρα δεν εχει σπασει ουτε θα σπασει.

 

Είναι σε πολύ καλό δρόμο. Περιμένουν το 2.1 για να πάρουν τον kernel. Λογικά μετά το 2.1 δεν θα αργήσει το (unofficial) 2.2 :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε πολύ καλό δρόμο. Περιμένουν το 2.1 για να πάρουν τον kernel. Λογικά μετά το 2.1 δεν θα αργήσει το (unofficial) 2.2 :)

οποτε ας μη βγαλουν ποτε 2.2. θα βαλουμε custom.ακομα καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το οτι δεν θα υποστηριζει flash πειτε σελιδες που δε θα μπορει να μπαινει...

 

Woop.gr και γενικά σελίδες με video σε μορφή flash. Flash games. Πολλά sites εμπορικά swarofski desigual κλπ.

Για μένα είναι απαράδεκτο να πρέπει να χρησιμοποιήσω το laptop μου που είναι τετραετίας για να δω flash η το eeepc της κόρης μου, ενώ το x10 που κάνει τα διπλάσια σχεδόν χρήματα και το iPad (που γράφω τώρα) των 680 ευρώ να μην μπορεί.

Και τα δυο είναι τέλεια μηχανήματα αλλά χαντακωνονται από το software που φοράνε κατα η γνώμη μου.

 

οποτε ας μη βγαλουν ποτε 2.2. θα βαλουμε custom.ακομα καλυτερα.

 

Εμ... αυτή περιμένουμε. Αν περίμεναμε από τη SE.....

 

ΥΓ. Μετά το τελευταίο update o adw έχει βαρύνει πολύ η μου φαίνεται;

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Woop.gr και γενικά σελίδες με video σε μορφή flash. Flash games. Πολλά sites εμπορικά swarofski desigual κλπ.

Για μένα είναι απαράδεκτο να πρέπει να χρησιμοποιήσω το laptop μου που είναι τετραετίας για να δω flash η το eeepc της κόρης μου, ενώ το x10 που κάνει τα διπλάσια σχεδόν χρήματα και το iPad (που γράφω τώρα) των 680 ευρώ να μην μπορεί.

Και τα δυο είναι τέλεια μηχανήματα αλλά χαντακωνονται από το software που φοράνε κατα η γνώμη μου.

 

 

 

Εμ... αυτή περιμένουμε. Αν περίμεναμε από τη SE.....

 

ΥΓ. Μετά το τελευταίο update o adw έχει βαρύνει πολύ η μου φαίνεται;

flash games στο κινητο? ε ενταξει.παιδια κινητο ειναι . ναι οντως εχει βαρυνει αρκετα και καθε φορα παω να δημιουργησω φακελο μου κανει επανεκινηση το προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο λογ/μο υπάρχουν χρεώσεις GPRS (gint.b - online.gr) οι οποιές φτάνουν στο σύνολο τους τα 300+ ευρώ....

Φυσικα και αύτο γινονταν εν αγνοία μου - το σύνολο των ωρών ειναι 426 !!!

Βλέπω στο ebill (το οποίο λειτούργησε μετα απο 2 εβδομάδες προσπαθειας μου να μπω μιας και οταν είχα εγγραφεί δεν με άφηνε να μπω για κάποιο λόγο τον οποίο η wind δεν μπορούσε να διορθώσει και παρα τις καθημερίνες κλήσεις και αίτηση στην Wind δεν μου εστάλει ποτε επανέκδοση αναλύτικου λογ/μου).

Στον αναλύτικο λογαριάσμο δείχνει οτι η σύνδεση εμφανίζει μια σχετικη περιοδικότητα μιας και συνήθως διαρκεί 4 ώρες ακριβώς και ξανασύνδεεται αμέσως. Εγω οι μονες φορές που έχω συνδεθεί με την θεληση μου βλέπω ακριβώς που ειχα μπεί (πχ facebook zero) .

Παρακαλω εαν μπορεί κ γνωριζει κάποιος να με βοηθήσει- απο οτι εχω διαβάσει σε φόρουμ δεν είμαι και ο μόνος που την έχει μπλέξει. Η WIND αφού ζήτησα επανέλεγχο με ενημέρωσε ότι οι χρεώσεις ειναι σώστες .... Δεν νομίζω όμως οτι πρέπει εγω και καποιοι άλλοι να πληρώσουμε τα χρέη της WIND.

YΓ : Το Data Traffic ήταν off και κατόπιν εορτής βέβαια το GPRS εχει μπλοκαριστεί

Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο λογ/μο υπάρχουν χρεώσεις GPRS (gint.b - online.gr) οι οποιές φτάνουν στο σύνολο τους τα 300+ ευρώ....

Φυσικα και αύτο γινονταν εν αγνοία μου - το σύνολο των ωρών ειναι 426 !!!

Βλέπω στο ebill (το οποίο λειτούργησε μετα απο 2 εβδομάδες προσπαθειας μου να μπω μιας και οταν είχα εγγραφεί δεν με άφηνε να μπω για κάποιο λόγο τον οποίο η wind δεν μπορούσε να διορθώσει και παρα τις καθημερίνες κλήσεις και αίτηση στην Wind δεν μου εστάλει ποτε επανέκδοση αναλύτικου λογ/μου).

Στον αναλύτικο λογαριάσμο δείχνει οτι η σύνδεση εμφανίζει μια σχετικη περιοδικότητα μιας και συνήθως διαρκεί 4 ώρες ακριβώς και ξανασύνδεεται αμέσως. Εγω οι μονες φορές που έχω συνδεθεί με την θεληση μου βλέπω ακριβώς που ειχα μπεί (πχ facebook zero) .

Παρακαλω εαν μπορεί κ γνωριζει κάποιος να με βοηθήσει- απο οτι εχω διαβάσει σε φόρουμ δεν είμαι και ο μόνος που την έχει μπλέξει. Η WIND αφού ζήτησα επανέλεγχο με ενημέρωσε ότι οι χρεώσεις ειναι σώστες .... Δεν νομίζω όμως οτι πρέπει εγω και καποιοι άλλοι να πληρώσουμε τα χρέη της WIND.

YΓ : Το Data Traffic ήταν off και κατόπιν εορτής βέβαια το GPRS εχει μπλοκαριστεί

ειχες δωρεαν ογκο απο wind?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...