Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σας παιδια.εγω εχω το sony ericsson satio και βλεπω σχεδων ολα τα video στο internet αλλα σε καποια video εχει σε ενα τριγονο ενα 9 μαλλον χρειαζετε αναβαθμιση το flash player γινετε να μου πειτε πως το κανω.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα,2 προβληματα που εχω με το σατιο!!!

1)μπαταρια,λυσεις για λιγοτερη εξοικονομιση ενεργειας για τον θεο ουτε μια μερα δεν με κραταει μερικες φορες τελειωνει η μπαταρια και δεν το χρησιμοποιω καν:wacko:

2)μουσικη,ο ηχος ισα που ακουγεται μεσα σε φασαρια:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εβαλα το Asphalt 4.Elite Racing HD for Sony Ericsson Satio κ το παιχνιδη ειναι κορυφη,παει καιρος που πειρα το σατιο μεχρι τωρα ουτε μια επανεκινηση δε μου εκανε,να ρωτησω εχει καποιο προγραμμα να βγαζει τι μουσικη,φωτο κ ταλλα αρχεια σε ετοιμους φακελουσ αντι να πιγενεισ στα μουλτιμιντια???μπορει να μοΥ δωσει καποιοσ ταρχεια για νο ΝDRIVE αν ειναι ευκολο
Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε το πρωτο προβλημα με το SATIO.

Ξεκινησε πριν απο 4 μερες. Και το προβλημα εχει να κανει με το φλας της φωτογραφικης

Και συγκεκριμενα ανοιγω το πορτακι της φωτογραφικης και ξεκιναει να λειτουργει η καμερα (οι ρυθμησεις ειναι στο αυτοματο), εχει λιγο φως και δειχνει οτι θα μπει το φλας, εστιαζει κανονικα και οταν παταω το κουμπι για να βγει η φωτογραφια παγωνει το κινητο!!!!!!

Σταματανε να δουλευουν ολα και η οθονη ειναι μαυρη!!!!!

Και οσο και να περιμενω μην τυχων και κατι λειτουργησει δεν γινετε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,2 προβληματα που εχω με το σατιο!!!

1)μπαταρια,λυσεις για λιγοτερη εξοικονομιση ενεργειας για τον θεο ουτε μια μερα δεν με κραταει μερικες φορες τελειωνει η μπαταρια και δεν το χρησιμοποιω καν:wacko:

2)μουσικη,ο ηχος ισα που ακουγεται μεσα σε φασαρια:confused:

 

Αυτο με την μπαταρια και εμενα μου καθετε στο λαιμο

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θα έλεγα (όπως μάλλον και οι περισσότεροι) ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις με ένα update μέσω του SonyEricsson Update Servise.

 

Υποθέτω αυτό το post θα μεταφερθεί εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε το πρωτο προβλημα με το SATIO.

Ξεκινησε πριν απο 4 μερες. Και το προβλημα εχει να κανει με το φλας της φωτογραφικης

Και συγκεκριμενα ανοιγω το πορτακι της φωτογραφικης και ξεκιναει να λειτουργει η καμερα (οι ρυθμησεις ειναι στο αυτοματο), εχει λιγο φως και δειχνει οτι θα μπει το φλας, εστιαζει κανονικα και οταν παταω το κουμπι για να βγει η φωτογραφια παγωνει το κινητο!!!!!!

Σταματανε να δουλευουν ολα και η οθονη ειναι μαυρη!!!!!

Και οσο και να περιμενω μην τυχων και κατι λειτουργησει δεν γινετε τιποτα.

 

και σε εμενα τοιδιο προβλημα με το φλας μπλοκαρει και πρεπι να κανω επανεκινιση μου την εχει δοσει ασχιμα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:κατέβασα το windows live messenger από link μέσου αυτού του site και μπαίνει κανονικά (με ασύρματο δύκτιο) και μου λέει οτι μπορεί να χρεώνετε ! είναι αλήθεια? και γιατι ? (δεν ξέρω αν το είπα κ στο σωστό topic)
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι αυτές δεν είναι αυθεντικές οπότε προσοχή. Πολλά έχουμε ακούσει...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Πού πάω στα μενού του SATIO για να βάλω τα: ip address, subnet, default getaway και dns προκειμένου να συνδεθώ σωστά με κάποιο access point?

 

Το πρόβλημα είναι το εξής: Βρίσκει μεν το access point, λέει "connected", αλλά όταν πάει να συνδεθεί με κάποιο site μου βγάζει το μήνυμα:

Internet:

No gateway reply

Τι πρέπει ν' αλλάξω/προσθέσω για να δουλέψει; Μήπως κάτι στα settings του access point και τι;

 

Επίσης, μήπως μπορεί να μου πει κανείς πώς εγκαθιστώ το NDRIVE;

Τόχει κανείς να μου το στείλει γιατί αυτό που έχω ίσως να μην είναι το σωστό;

 

TIA

Edited by diversion
προσθήκη
Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Πού πάω στα μενού του SATIO για να βάλω τα: ip address, subnet, default getaway και dns προκειμένου να συνδεθώ σωστά με κάποιο access point?

 

Ρυθμίσεις/συνδεσιμότητα/προορισμοί/internet ή σημείο πρόσβασης αν θες να προσθέσεις ενά νέο

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο φιλε μου?

 

mobile batery li-ion 3.6 1700mAh

στη μέση της σελίδας έχει φωτογραφία

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Πού πάω στα μενού του SATIO για να βάλω τα: ip address, subnet, default getaway και dns προκειμένου να συνδεθώ σωστά με κάποιο access point?

 

Το πρόβλημα είναι το εξής: Βρίσκει μεν το access point, λέει "connected", αλλά όταν πάει να συνδεθεί με κάποιο site μου βγάζει το μήνυμα:

Internet:

No gateway reply

Τι πρέπει ν' αλλάξω/προσθέσω για να δουλέψει; Μήπως κάτι στα settings του access point και τι;

 

Επίσης, μήπως μπορεί να μου πει κανείς πώς εγκαθιστώ το NDRIVE;

Τόχει κανείς να μου το στείλει γιατί αυτό που έχω ίσως να μην είναι το σωστό;

 

TIA

 

 

Παιδιά,

 

Βρήκα το "μονοπάτι" για τις αλλαγές που ήθελα. Ελπίζω να βοηθηθούν και άλλοι από σας.

 

Connectivity > Destinations > Internet > "your ssid" (that's the name of your wi-fi network) > Options > Advanced settings > IPv4 settings ...

 

Για το "ndrive" τίποτα;

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

mobile batery li-ion 3.6 1700mAh

στη μέση της σελίδας έχει φωτογραφία

 

καλου-κακου πριν τη βαλετε στην πριζα τηλεφωνηστε και στην ελευθεροτυπια να αναλαβετε και την ευθυνη για την εκρηξη βομβας :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες εκανα εκλεισα νεο ροκορ με την μπαταρια μου κρατησε 5 μιση 24ωρα με 7 ωρες flight mode καθε βραδυ πως σας ακουγετε???:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες εκανα εκλεισα νεο ροκορ με την μπαταρια μου κρατησε 5 μιση 24ωρα με 7 ωρες flight mode καθε βραδυ πως σας ακουγετε???:lol:

 

Φυσιολογικο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχθες εκανα εκλεισα νεο ροκορ με την μπαταρια μου κρατησε 5 μιση 24ωρα με 7 ωρες flight mode καθε βραδυ πως σας ακουγετε???:lol:

δες και το δικο μου ρεκορ στο post 1000 σελ 67 ;) (χωρις flight mode και χωρις λειτουργεια 24/24 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα από την παρουσίαση του Vivaz, έχει κάποιες νέες δυνατότητες στα panel, όπως να στρέφετε όταν γυρνάς το κινητό κ.α. Ελπίζω να βγει νέο firmware και για το satio όπου να δίνει τις ίδιες δυνατότες.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω αγορασει το iphone εδ2 και 3 μηνες περιπου και εχω απογοητευτει πληρως απο την επιλογη μου να παρω αυτο το κινητο.τωρα σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω αυτο το κινητο .ειναι καλη επιλοη?

και θελω να ρωτησω αμα περιεχει τα εξης

ο ηχος κλησης ακουγεται αρκετα ωστε να μπορεσεις να το ακουσεις?

δευτερον το σημα του ειναι καλο?

τριτον βγαζει καλες φωτογραφιες και τα η ποιοτητα των video ειναι καλη ή ειναι οπως στα παλια κινητα που κολανε τα frame

αυτα θελω να μου πειτε αν ειναι καλα γιατι το γα...νο to iphone σε αυτα ηταν χαλια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω αγορασει το iphone εδ2 και 3 μηνες περιπου και εχω απογοητευτει πληρως απο την επιλογη μου να παρω αυτο το κινητο.τωρα σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω αυτο το κινητο .ειναι καλη επιλοη?

και θελω να ρωτησω αμα περιεχει τα εξης

ο ηχος κλησης ακουγεται αρκετα ωστε να μπορεσεις να το ακουσεις?

δευτερον το σημα του ειναι καλο?

τριτον βγαζει καλες φωτογραφιες και τα η ποιοτητα των video ειναι καλη ή ειναι οπως στα παλια κινητα που κολανε τα frame

αυτα θελω να μου πειτε αν ειναι καλα γιατι το γα...νο to iphone σε αυτα ηταν χαλια.

 

ακουγεται μια χαρα ο ηχος κλησης. το βιντεο που τραβαει ειναι αρκετα καλο και οι φωτο ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα όταν με καλούν πρώτα χτυπάει η δόνηση και μετά ο ήχος κλήσης.....

Και αν βγάλω τη δόνηση, υπάρχει ένα "κενό" χρονικό διάστημα μέχρι να ακουστεί ο ήχος κλήσης...αυτό δεν αλλάζει εε?? :)

 

Επίσης, πολλές φορές αλλάζει από μόνος του ο ήχος κλήσης στον default sonyericsson.aac και είναι πολύ εκνευριστικό!! Μήπως γίνεται να τον σβήσω αν και είναι protected με κάποιον τρόπο?

 

Ευχαριστώ πολυυυύ!!!

-----------------------

Knowledge Is Power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα Back-up τις επαφές απο το τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης,αλλά οταν πάω το υλικό μου>κάρτα μνήμης>άλλο>επαφές, γράφει κανένα αρχείο. Τί κάνω λάθος ? Κατά τα άλλα το έχω 17 μέρες και ευτυχώς ούτε κόλησε ούτε έκανε τίποτα μυστήριο μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα Back-up τις επαφές απο το τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης,αλλά οταν πάω το υλικό μου>κάρτα μνήμης>άλλο>επαφές, γράφει κανένα αρχείο. Τί κάνω λάθος ? Κατά τα άλλα το έχω 17 μέρες και ευτυχώς ούτε κόλησε ούτε έκανε τίποτα μυστήριο μέχρι σήμερα.

 

ψαξε καπου στο μενου απο τις επαφες που θα σου εχει την επιλογη απο που θες να εμφανιζονται οι επαφες... εκει θα βαλεις καρτα μνημης(αν καταλαβα καλα την ερωτηση τουλαχιστον αυτο πρεπει να κανεις)

σορρυ που ειναι πολυ γενικο αλλα δεν θυμαμαι τι ειχα πατησει εγω και δεν εχω χρονο να δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...