Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα..θελω λιγο βοηθεια αν μπορειτε..εχω το satio κ εχω προβλημα με το wifi

ενω το βρισκει κανονικα οταν παει να συνδεθει το χανει κ μου γραφει δν βεθηκε δiκτυο wifi αδυνατη συνδεση

 

Βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτην. Εγω εχω το w715 και ετρωγε παρομοια κολληματα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και μιά εβδομάδα του Satio.

Ελπίζω να γράφω στο σωστό therd, θέλω να ρωτήσω το εξής ¨Είμαι οδηγός μηχανής και στο κράνος έχω το σύστημα ενδοεπικοινωνίας Mitland BT2 .

Θα ήθελα λοιπόν να ακούω μέσω bluetooth ραδιόφωνο , είναι γνωστό ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά αφού λειτουργούν και ως κεραία .

Παλαιότερα είχα ακούσει ότι συνδέοντας ακουστικά και κόβοντας τις άκρες με κάποιες ρυθμίσεις οδηγείς τον ήχο του ραδιοφώνου στα ακουστικά bluetooth.

Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται;

ευχαριστώ

Φίλιππος

Edited by fmargaritis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλεφωνο τρωει γερα κολληματα κυριως με garmin οταν κανω zoom στον χαρτη , οταν βαζω σαν φοντο slide show φωτογραφιες τις κραταει για ενα διαστημα και μετα αλλάζει μονο του ρυθμιση και βαζει προεπιλεγμενη εικονα , με το ξυπνητηρι εχει κολλησει ανοιχτη η οθονη, και πολλες άλλες φορες που αναγκαζομαι να βγαζω - βαζω μπαταρια .

Τωρα δεν διαβαζει τιε επαφες μου απο την καρτα sim

Παω ρυθμισεις στις επαφες βαζω μονο για καρτα sim και ειναι σαν μην εχει καμια επαφη .

Γνωριζει κανεις κατι παρομοιο και λυση ?

Επισης η τελευταια αναβαθμιση ειναι απο τον Νοεμβριο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με ολα αυτα που λετε για τα κολληματα που τρωει το satio θα παω και θα παρω το iphone :wacko:
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν σε ενδιαφερει η καμερα εννοειται να παρεις το iphone.χωρις δευτερη σκεψη

 

το σατιο ειναι γενικα λιγο αποτυχια .τοσα κολληματα τοσα προβληματα,στο συνολο δυσκολευει αντι να απλουστευει σαν συσκευη.οταν λεμε multimedia συσκευη εννοουμε ηχο και εικονα.ε τον ηχο ξεχαστε τον.υπερβολικα χαμηλος σε εγγραφη βιντεο και σε ανοιχτη συνομιλια,και η εγγραφη συνομιλιας απλα δεν υπαρχει.αντε βρες καμμια εφαρμογη symbian να κανεις την δουλεια σου.ο τροπος αγγιγματος της οθονης σε κανει απλα να ζηλευεις το iphone!10 ωρες να βρεις το γραμμα στο ονομα μεσα στον καταλογο.η οθονη γρατζουνιεται πανευκολα.για μπαταρια δεν σχολιαζω,εχουν γραφτει αμετρητα.οταν κανεις κληση βγαινουν αχρηστα μηνυματα οπως και οταν πας να το κλεισεις που απλα καθυστερουνε την δουλεια σου.οταν μπορω να γραφω πολλα για την συσκευη που λατρεψα πριν την παρω και απογοητευτηκα οταν την πηρα.προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν απευθυνομαι στους χρηστες που ειχαν ενα παλιο κινητο και τωρα πηραν το σατιο.γιαυτους ισως ειναι μια χαρα.απευθυνομαι στους χρηστες με υψηλες απαιτησεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κυριοι , ειμαι και εγω κατοχος ενος satio/u1/idou , αλλες ονομασιες δε γνωριζω αν εχει ... :-P , μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη καμερα του ... ειδικα σε κοντινες ληψεις ειναι απιστευτο ! επισης τα σπαει οσον αφορα τη φωτογραφηση κειμενου , καλυτερο και απο καμερα ψηφιακη , οσοι εχετε εξεταστικη αυτο το καιρο ή πλησιαζει θα με καταλαβετε ... Μπαταρια μεχρι στιγμης εχει κρατησει 2,5 μερες και εχει μεινει λιγη ακομη μεχρι να κλεισει τελειως , με χρηση wifi και σερφαρισματος μιαμισης ωρας ανα ημερα περιπου , προγραμματα garmin και λοιπα δεν εχω περασει ακομη παρα μονο το need for speed shift για να περναει η ωρα . Επισης ειναι απιστευτο σε αναπαραγωγη μουσικης και ταινιων (dark night 480x360 , iphone αναλυση ) παρολο που δεν εχει στερεο ηχειο , αναπαραγει ηχους πολυ καλα , δεν εχει παραμορφωση σχεδον καθολου ... αυτα ειχα να πω για οποιον ειχε καποιες αποριες , γιατι μου φαινεται εχουμε ξεχασει να αναφερουμε τι βλεπουμε απ οταν παιρνουμε ενα κινητο ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κυριοι , ειμαι και εγω κατοχος ενος satio/u1/idou , αλλες ονομασιες δε γνωριζω αν εχει ... :-P , μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη καμερα του ... ειδικα σε κοντινες ληψεις ειναι απιστευτο ! επισης τα σπαει οσον αφορα τη φωτογραφηση κειμενου , καλυτερο και απο καμερα ψηφιακη , οσοι εχετε εξεταστικη αυτο το καιρο ή πλησιαζει θα με καταλαβετε ... Μπαταρια μεχρι στιγμης εχει κρατησει 2,5 μερες και εχει μεινει λιγη ακομη μεχρι να κλεισει τελειως , με χρηση wifi και σερφαρισματος μιαμισης ωρας ανα ημερα περιπου , προγραμματα garmin και λοιπα δεν εχω περασει ακομη παρα μονο το need for speed shift για να περναει η ωρα . Επισης ειναι απιστευτο σε αναπαραγωγη μουσικης και ταινιων (dark night 480x360 , iphone αναλυση ) παρολο που δεν εχει στερεο ηχειο , αναπαραγει ηχους πολυ καλα , δεν εχει παραμορφωση σχεδον καθολου ... αυτα ειχα να πω για οποιον ειχε καποιες αποριες , γιατι μου φαινεται εχουμε ξεχασει να αναφερουμε τι βλεπουμε απ οταν παιρνουμε ενα κινητο ...

συμφωνω μαζι σου... αν εξαιρεσουμε ενα προβλημα που ειχε "μπλοκαρει" το κινητο απο κατι κλησεις δεν μου εχει εμφανισει καποιο προβλημα....η μπαταρια επειδη βαζω μουσικη/ραδιο για κανα 2-3 ωρες τελειωνει μεσα σε 1-1,5 μερα... ο ηχος ειναι λιγο χαμηλος αλλα δεν μπορω να κρινω πολυ καλα εδω επειδη προερχομαι απο se walkman ... το ξυπνητηρι λειτουργει μια χαρα... τωρα για εφαρμογες εχω βαλει μονο το μσν(παιχνιδια δεν εχω βρει αμα μπορει καποιος να δωσει κανα λινκ ευχαριστως :) ) για το αν ειναι καλυτερο το satio σε σχεση με το iphone δεν μπορω να συγκρινω καθως δεν εχω πληρη αποψη του iphone αλλα η καμερα του satio καποια στιγμη θα φανει χρησιμη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εγω δεν εχω χακαρι το κινητο ουτε εχω βαλει το γκαρμιν γιατι μου ειναι αχριστο,αν ηθελα gps θα επαιρνα μια συσκευη gps.εχω βαλει καποια παιχνιδια ολη μερα παιζω + ενα σωρο τηλεφωνα +μηνυματα κ μου κραταει 1μιση μερα εγω ειμαι υπερευχαριστιμενος τι δουλεια μου μου τι κανει κ με το παραπανο.για οσους δεν ειναι ευχαριστημενους απο τι μπαταρια ασ παρουν 2 απο το κ810Ι που ειναι ιδια αλλιος μια 12βολτη απο αυτοκινητο 8α ειναι μια χαρααα....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! Συγνωμη που ισως ρωτησω σε ακυρη ενοτητα απλα εχει ενα φιλαρακι exei το satio και μου ζητησε την εφαρμογη του msn. που μπορω να ψαξω να την βρω?

παιδια ευχαριστω και συγνωμη...:)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια καποιου,περασα το ndrive στο σατιο μου και αντι να μου βγαλει γραμματα στο μενυ μου βγαζει ερωτηματικα.μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανένας τι πρόκειται να γίνει σε μελλοντικές αναβαθμίσεις με το θέμα του kinetic scrolling. (γιατί η ΝΟΚΙΑ δεν το έβγαλε αρχικά με τις πρώτες εκδόσεις λογισμικού, αλλά με αναβαθμίσεις, και λέω μήπως έτσι θα πάει και στο δικό μας)

 

Αν έχει κανένας καμία πληροφορία......

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πολλες φορες δεν αναγνωριζει την καρτα μνημης , και την sim

Κανω επανεκιννησεις βγαζω βαζω μπαταρια αλλα τιποτα

τι κανω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να μπορω να χαμηλωνω τον ηχο χωρις να ξεκλειδωνο το κινητο???κατανταει κουραστικο .... Edited by ksipos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ...μια ερωτηση εχει βρει κανεις αλλα θεματα εκτος απο αυτα που εχει μεσα ?βρηκα σε μια σελιδα καποια θεματα για σατιο και ειναι αρχεια sis ξερει κανεις ... ? ευχαριστω ..
Link to comment
Share on other sites

Ταιριαζουν τα θεματα του Nokia 5800. Θα βρεις κανα δισεκατομμυριο απ'αυτα! :)

 

που θα τα αποθηκευσω μεσα στο κινητο ,,, εκανα μια προσπαθεια αλλα τπτ

 

που θα τα αποθηκευσω μεσα στο κινητο ,,, εκανα μια προσπαθεια αλλα τπτ

 

UPDATE: μου γραφει πως η εγκατασταση δεν γινεται .... καταβασα θεματα απο το 5800

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αμα ξερει κανεις κανα theme creator που να εχει το satio ας μου στηλει κανα λινκ...

@antoniodel2007 κοιτα τα πμ σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και μιά εβδομάδα του Satio.

Ελπίζω να γράφω στο σωστό therd, θέλω να ρωτήσω το εξής ¨Είμαι οδηγός μηχανής και στο κράνος έχω το σύστημα ενδοεπικοινωνίας Mitland BT2 .

Θα ήθελα λοιπόν να ακούω μέσω bluetooth ραδιόφωνο , είναι γνωστό ότι πρέπει να είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά αφού λειτουργούν και ως κεραία .

Παλαιότερα είχα ακούσει ότι συνδέοντας ακουστικά και κόβοντας τις άκρες με κάποιες ρυθμίσεις οδηγείς τον ήχο του ραδιοφώνου στα ακουστικά bluetooth.

Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται;

ευχαριστώ

Φίλιππος

 

ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΕΙ ΚΑΝΕΊΣ; ΝΑ ΒΟΗΘΉΣΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΕΙ ΚΑΝΕΊΣ; ΝΑ ΒΟΗΘΉΣΕΙ;

εχεις δοκιμασει να βαλεις το τμημα των ακουστικων που ειναι η κεραια και να ακους μεσω bluetooth?? πιστευω πως μπορει να δουλεψει και η κεραια δεν ειναι και τοσο μεγαλη... χοραει σε μια τσεπη ή μια τσαντα μαζι με το κινητο.... παντος και εγω δεν ξερω και πολλα πανω στο θεμα.. αυτο που σου προτινω ειναι αν δεν σου απαντησει κανεις εδω να πας να ρωτησεις σε κανα γερμανο για σιγουρια ;)

Link to comment
Share on other sites

αμα ξερει κανεις κανα theme creator που να εχει το satio ας μου στηλει κανα λινκ...

@antoniodel2007 κοιτα τα πμ σου ;)

 

τα ειπαμε πως δεν ψαχνω θεματα αλλα τον τροπο που θα τα κανω να εγκατασταθουν

 

τα ειπαμε πως δεν ψαχνω θεματα αλλα τον τροπο που θα τα κανω να εγκατασταθουν

 

αν ξερει κανεις περιμενω πμ η απαντηση ευχαριστω

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

που θα τα αποθηκευσω μεσα στο κινητο ,,, εκανα μια προσπαθεια αλλα τπτ

 

 

 

UPDATE: μου γραφει πως η εγκατασταση δεν γινεται .... καταβασα θεματα απο το 5800

 

αποθηκευσε τα στη καρτα μνημης.

ολα τα θεματα που ειχα για το 5800 και το ι8910 ,τα εβαλα στο σασιο και δουλευουν.

μηπως σου λεει οτι η εγκατασταση θα βλαψει το τηλεφωνο ενδεχομενως?

εκει πατα εγκατασταση και θα στην κανει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα και κανω unboxing τωρα. Με το που το ανοιξα βρηκα ενα σημειωμα που λεει : Η συσκευη διαθετει νεες υπηρεσιες ιντερνετ απο τη vodafone. Αυτο σημαινει οτι θα του εχουν αλλαξει τα φωτα ε ? :cry:

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος στο να βαλω μεσα το garmin ? Το αναλογο θεμα δεν με βοηθησε και πολυ :worry:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν σε ενδιαφερει η καμερα εννοειται να παρεις το iphone.χωρις δευτερη σκεψη

 

το σατιο ειναι γενικα λιγο αποτυχια .τοσα κολληματα τοσα προβληματα,στο συνολο δυσκολευει αντι να απλουστευει σαν συσκευη.οταν λεμε multimedia συσκευη εννοουμε ηχο και εικονα.ε τον ηχο ξεχαστε τον.υπερβολικα χαμηλος σε εγγραφη βιντεο και σε ανοιχτη συνομιλια,και η εγγραφη συνομιλιας απλα δεν υπαρχει.αντε βρες καμμια εφαρμογη symbian να κανεις την δουλεια σου.ο τροπος αγγιγματος της οθονης σε κανει απλα να ζηλευεις το iphone!10 ωρες να βρεις το γραμμα στο ονομα μεσα στον καταλογο.η οθονη γρατζουνιεται πανευκολα.για μπαταρια δεν σχολιαζω,εχουν γραφτει αμετρητα.οταν κανεις κληση βγαινουν αχρηστα μηνυματα οπως και οταν πας να το κλεισεις που απλα καθυστερουνε την δουλεια σου. μπορω να γραφω πολλα για την συσκευη που λατρεψα πριν την παρω και απογοητευτηκα οταν την πηρα.προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν απευθυνομαι στους χρηστες που ειχαν ενα παλιο κινητο και τωρα πηραν το σατιο.γιαυτους ισως ειναι μια χαρα.απευθυνομαι στους χρηστες με υψηλες απαιτησεις.ααα μολις μου εκανε τα πρωτα δικα του εμενα που ηταν χωρις προβληματα.με καλουνε και δεν κουδουνιζει ενω ειναι ολα ρυθμισμενα και ανοιγει κατευθειαν σε ανοιχτη ακροαση ενω δεν ειναι σε αυτη την λειτουργια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω αν για να εγκαταστησω .jar εφαρμογες και παιχνιδια στο κινητο χρειαζεται πρωτα να εγκαταστησω το helloX2... :D !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...