Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/sonyericsson.gif[/imgalign][imgalign]http://www.myphone.gr/news/symbianos.gif[/imgalign]To Sony Ericsson Satio είναι πλέον στις προθήκες των καταστημάτων. Σε αυτό το topic μπορείτε να συζητάτε οτιδήποτε αφορά το εν λόγω κινητό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πήρα και εγώ. Το Πλαίσιο έφερε και τα 3 χρώματα. Πρώτη εντύπωση θετική. Λίγο μεγάλο σε μέγεθος, αλλά παρόμοιο με το Ν97 που επίσης έχω και με το οποίο θα κάνω τις άμεσες συγκρίσεις. Η οθόνη του μου αρέσει περισσότερο από του Ν97, πάντως.

Αλήθεια, ξέρει κάποιος αν παίζει το Juikuspot Premium στο Satio; To έχω αγορασμένο στο Ν97 (από τα λίγα προγράμματα που πραγματικά αξίζει να τα αγοράσεις) και θέλω να το βάλω και στο Satio.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Mε γεια να το χαιρεσται και καλομιλητο στους νεους κατοχους.:happy:

 

Οντως Pharmex ειμαι περιεργος να μαθω σε σχεση με το Ν97 τι λεει η συσκευη. Α και κατι αλλο. Στο πλαισιο υπαρχει συσκευη δοκιμης να μπορεις να το τσεκαρεις?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα!!!!! ωραιο τηλεφωνο ..... ειχα το HD omnia οποτε η αφη για εμενα δεν ειναι τοσο αμεση.... πολυ καλη καμερα ισως οχι τοσο λεπτομερης οσο του piχον 12 αλλα παρα πολυ καλη....ακομα και το βραδυ σκοτωνει.... το βιντεο για vga ειναι καλο..... ακομα και σε νυχτερινη ληψη τραβαει καλα.... αλλα ο ηχος που τραβαει στο βιντεο ενω ειναι καλης ποιοτητας ειναι παρα παρα πολυ χαμηλος...... εχει 1 ηχειο μονο!! τα mp3 ακουγονται ικανοποιητικα τα ετοιμα βιντεο που εχει μεσα το τηλεφωνο ακουγονται καλα αλλα ο ηχος στα βιντεο που τραβαει ειναι για κλαματα.... στο ιντερνετ o browser παιζει κανονικα τα flash!!!! επισης ειναι απαραδεκτο να εχει kinetic στις φωτο και οχι στις επαφες!!!! το Ν97 παντως εχει μακραν καλυτερη αφη... με το ομνια παλι δεν υπαρχει συγκριση...

 

το βραδυ το βιντεο ειναι ισως το μονο κινητο που 'βλεπεις' βλεπεις οπως βλεπεις με τα ματια σου.... σε νυχτερινη παντα... χωρις να χαμηλωνει η ταχυτητα οπως στα νοκια.... ενταξει δεν τραβαει στα 30 fps αλλα η ταχυτητα δεν χανει σχεδον καθολου.... κατι αλλο που με χαλαει καπως ειναι οτι τα γραμματα που γραφουν sony ericsson στο πισω καπακι της καμερας ειναι 100% σιγουρο οτι θα φυγουν πολυ πολυ γρηγορα!!!! και κατι αλλο ειναι οτι δεν γινεται να υπαρχουν καποια widgets οπως πχ facebook η τον καιρο οπως συμβαινει στο ομνια η το Ν97... η ποιοτητα κατασκευης φαινεται πολυ καλη ... αλλα...... αυτο το γυαλιστερο πλαστικο θα κανει σημαδια πολυ πολυ γρηγορα ακομα και σε αυτους που το προσεχουν.... οι πρωτες γρατζουνιτσες θα φανουν γρηγορα...... το συνδεσα και στην Τν και ολα οκ.... εχει και το tv out καλωδιο μεσα στο κουτι.... αα το βιντεο δεν εχει καμια εστιαση οπως εχει το piχον 12...

 

 

για καποιον που ρωτησε το σατιο εχει ειδικο βιβλιαρακι που γραφει για το SAR το οποιο ειναι τελικα 1,58W/kg.... εχει σημα καμπανα ομως!!!! αυτο το κινητο τα κανει ολα μαγειρευει κιολας!!!

 

η μπαταρια ειναι μαλλον μια ευχαριστη εκπληξη γιατι φοραει την κλασικη bst33 που φοραει και το Κ800 ,οταν το ανοιξα ηταν μεχρι τη μεση η μπαταρια δεν το εχω φορτισει καθολου του εχω πιει το αιμα στην κυριολεξια εχω βγαλει πανω απο 60 φωτο και η μπαταρια δεν λεει να τελειωσει.... πολυ μικρη μπαταρια παντως για τετοιας κατηγοριας συσκευη..... ας εβαζαν του xperia τουλαχιστον......

 

Ευχαριστούμε τον mikemilos για τις πρώτες εντυπώσεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το Πλαίσιο, όπου είδα επιτέλους το Satio! :cool:

 

Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός, σαφής και σύντομος:

 

1. Πρώτη εντύπωση: όμορφο κινητό, ογκώδες βέβαια αλλά εντυπωσιακό. Η εντύπωση αλλάζει κάπως προς την γκουμούτσα όταν το βλέπεις από το πλάι, λόγω του γνωστού εξογκώματος.

 

2. Οθόνη: καλή αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Παραδίπλα (στο Πλαίσιο τα είδα και τα δύο) το Pixon12 έχει πολύ φωτεινότερη κι εντυπωσιακότερη οθόνη.

 

3. Φωτογραφική μηχανή: παραδόξως, και παρά τα συγκριτικά τεστ που παρέθεσα στο προηγούμενο forum, και ήταν και τα δύο υπέρ του Pixon12, η φωτογραφία που τράβηξα και με τα δύο βγήκε σαφώς καλύτερη στο Satio!!! Με καλύτερα χρώματα και με καλύτερη λεπτομέρεια στη μέγιστη μεγέθυνση, τουλάχιστον όσον αφορά τη λήψη χωρίς φλας (σε εσωτερικό χώρο).

 

Σημείωση: λόγω το αντικλεπτικού, το φλας του Pixon δεν μπορούσε να λειτουργήσει σωστά, γι αυτό τα σύγκρινα σε λήψεις χωρίς φλας.

 

4. Απόκριση οθόνης: αρκετά ζόρικο μού φάνηκε το Satio. Αλλά μάλλον είναι κάτι που το συνηθίζεις. Πάντως η ανταπόκριση της οθόνης του Pixon12 ήταν σαφέστατα πολύ πιό άμεση και ευχάριστη...

 

5. Ποιότητα κατασκευής: κλάψτα Χαράλαμπε. Πλαστικούρα ανεπανάληπτη. Ειδικά στο πλάι, το ασημί, είναι σαν πάμφτηνο κινέζικο παιχνίδι από το Τζάμπο. Πάντως είναι και πολύ ελαφρό για το μέγεθός του (ε, σαν πλαστικούρα που είναι,,,)

 

6. Ταχύτητα: το έσβησα κατά λάθος κι έκανε μια ώρα ν ανάψει. Κι οι εναλλαγές ανάμεσα στις οθόνες... άστο να πάει.

 

 

 

Αν σε όλα αυτά προστεθούν

 

1. η εξωφρενική ακτινοβολία του κινητού ( το SAR)

 

2. η χείριστη εμπειρία μου από την αντιπροσωπεια της SE: πέρσι τέτοιον καιρό είχα πάρει το C905, που έβγαλε αμέσως πρόβλημα στο ακουστικό. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μετά από ενάμισι μήνα (!!!) και τέσσερα πήγαινε έλα στη μοναδική τους έδρα, στην οδό Δωδεκανήσου, εδώ στη Θεσσαλονίκη! Φαντάζεσαι να έχεις ένα ολοκαίνουργιο πανάκριβο κιννητό (έκανε τότε 500+ ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς) και να είναι για πάνω από μήνα στο σέρβις! Άσε που ενώ τους είχα πει να μην κάνουν reset αν δεν με ειδοποιήσουν μού έσβησαν και ότι είχα περάσει στην εβδομάδα που το χρησιμοποίησα πριν χαλάσει.

 

καταλαβαίνετε γιατί τελικά, ενώ πήγα με ταυτότητα κι έτοιμος για όλα, ΔΕΝ το πήρα το κινητό. Κι ας με καλύπτει σχεδόν πλήρως η επιδότησή μου.

 

Μα είναι δυνατόν να δίνεις τόσα λεφτά (569 Ε κοστίζει στο Πλαίσιο το Satio) και να αγοράζεις ένα πανάκριβο κινητό με τόσες ατέλειες, και σε περίπτωση που χαλάσει να έχεις να κάνεις με μιαν αντιπροσωπεία χειρότερη κι από δημόσια υπηρεσία ;;;; Το 2009;;;;

 

Κρίμα. Το κακό είναι πως χρειάζομαι άμεσα κινητό, και δη φωτογραφικό, και δεν με καλύπτει κανένα από τα υπάρχοντα... Αν κάποιος έχει καμμιά πρόταση, ας μού γράψει στο miltiadiss at gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω απο πλαισιο ολα αψογα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ το κινητο,αλλα ρε παιδια ειναι απαραδεκτο σε τετοια συσκευη η se να μην συμπεριλαμβανει στη συσκευασια cd με τους drivers εστω του κινητου!!...που τους βρισκουμε,ξερει κανεις?:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το Πλαίσιο, όπου είδα επιτέλους το Satio! :cool:

 

Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός, σαφής και σύντομος:

 

1. Πρώτη εντύπωση: όμορφο κινητό, ογκώδες βέβαια αλλά εντυπωσιακό. Η εντύπωση αλλάζει κάπως προς την γκουμούτσα όταν το βλέπεις από το πλάι, λόγω του γνωστού εξογκώματος.

 

2. Οθόνη: καλή αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Παραδίπλα (στο Πλαίσιο τα είδα και τα δύο) το Pixon12 έχει πολύ φωτεινότερη κι εντυπωσιακότερη οθόνη.

 

3. Φωτογραφική μηχανή: παραδόξως, και παρά τα συγκριτικά τεστ που παρέθεσα στο προηγούμενο forum, και ήταν και τα δύο υπέρ του Pixon12, η φωτογραφία που τράβηξα και με τα δύο βγήκε σαφώς καλύτερη στο Satio!!! Με καλύτερα χρώματα και με καλύτερη λεπτομέρεια στη μέγιστη μεγέθυνση, τουλάχιστον όσον αφορά τη λήψη χωρίς φλας (σε εσωτερικό χώρο).

 

Σημείωση: λόγω το αντικλεπτικού, το φλας του Pixon δεν μπορούσε να λειτουργήσει σωστά, γι αυτό τα σύγκρινα σε λήψεις χωρίς φλας.

 

4. Απόκριση οθόνης: αρκετά ζόρικο μού φάνηκε το Satio. Αλλά μάλλον είναι κάτι που το συνηθίζεις. Πάντως η ανταπόκριση της οθόνης του Pixon12 ήταν σαφέστατα πολύ πιό άμεση και ευχάριστη...

 

5. Ποιότητα κατασκευής: κλάψτα Χαράλαμπε. Πλαστικούρα ανεπανάληπτη. Ειδικά στο πλάι, το ασημί, είναι σαν πάμφτηνο κινέζικο παιχνίδι από το Τζάμπο. Πάντως είναι και πολύ ελαφρό για το μέγεθός του (ε, σαν πλαστικούρα που είναι,,,)

 

6. Ταχύτητα: το έσβησα κατά λάθος κι έκανε μια ώρα ν ανάψει. Κι οι εναλλαγές ανάμεσα στις οθόνες... άστο να πάει.

 

 

 

Αν σε όλα αυτά προστεθούν

 

1. η εξωφρενική ακτινοβολία του κινητού ( το SAR)

 

2. η χείριστη εμπειρία μου από την αντιπροσωπεια της SE: πέρσι τέτοιον καιρό είχα πάρει το C905, που έβγαλε αμέσως πρόβλημα στο ακουστικό. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μετά από ενάμισι μήνα (!!!) και τέσσερα πήγαινε έλα στη μοναδική τους έδρα, στην οδό Δωδεκανήσου, εδώ στη Θεσσαλονίκη! Φαντάζεσαι να έχεις ένα ολοκαίνουργιο πανάκριβο κιννητό (έκανε τότε 500+ ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς) και να είναι για πάνω από μήνα στο σέρβις! Άσε που ενώ τους είχα πει να μην κάνουν reset αν δεν με ειδοποιήσουν μού έσβησαν και ότι είχα περάσει στην εβδομάδα που το χρησιμοποίησα πριν χαλάσει.

 

καταλαβαίνετε γιατί τελικά, ενώ πήγα με ταυτότητα κι έτοιμος για όλα, ΔΕΝ το πήρα το κινητό. Κι ας με καλύπτει σχεδόν πλήρως η επιδότησή μου.

 

Μα είναι δυνατόν να δίνεις τόσα λεφτά (569 Ε κοστίζει στο Πλαίσιο το Satio) και να αγοράζεις ένα πανάκριβο κινητό με τόσες ατέλειες, και σε περίπτωση που χαλάσει να έχεις να κάνεις με μιαν αντιπροσωπεία χειρότερη κι από δημόσια υπηρεσία ;;;; Το 2009;;;;

 

Κρίμα. Το κακό είναι πως χρειάζομαι άμεσα κινητό, και δη φωτογραφικό, και δεν με καλύπτει κανένα από τα υπάρχοντα... Αν κάποιος έχει καμμιά πρόταση, ας μού γράψει στο miltiadiss at gmail.com

 

λοιπον φιλε πρςτα απολα το σατιο αξιζει μεχρι το τελευταιο σεντ τα λεφτα του.αγορασε το πρωτα και μετα ελα να μας μιλησεις αμα εχει προβληματα και για την ποιοτητα κατασκευης που αφου ειναι sony ericsson ειναι και καλη.οσο για το service μην μιλησω καλυτερα.δεν φταινε οι εταιριες.παντως της ΣΕ ειναι πολυ καλο και γρηγορο!!!!

apple store:ΜΑΝΑΒΙΚΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ. Το Πλαίσιο έφερε και τα 3 χρώματα. Πρώτη εντύπωση θετική. Λίγο μεγάλο σε μέγεθος, αλλά παρόμοιο με το Ν97 που επίσης έχω και με το οποίο θα κάνω τις άμεσες συγκρίσεις. Η οθόνη του μου αρέσει περισσότερο από του Ν97, πάντως.

Αλήθεια, ξέρει κάποιος αν παίζει το Juikuspot Premium στο Satio; To έχω αγορασμένο στο Ν97 (από τα λίγα προγράμματα που πραγματικά αξίζει να τα αγοράσεις) και θέλω να το βάλω και στο Satio.

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου,ως προς το μέγεθος που λες...όχι και σαν το n97 που είναι τέρας..:D

 

Τί προγράμματα μπορούμε να βάλουμε μέσα;Γιατί δεν ξέρω και πολλά από symbian μιας και είναι η πρώτη μου συσκευή.

 

Μόλις γύρισα από το Πλαίσιο, όπου είδα επιτέλους το Satio! :cool:

 

Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός, σαφής και σύντομος:

 

1. Πρώτη εντύπωση: όμορφο κινητό, ογκώδες βέβαια αλλά εντυπωσιακό. Η εντύπωση αλλάζει κάπως προς την γκουμούτσα όταν το βλέπεις από το πλάι, λόγω του γνωστού εξογκώματος.

 

2. Οθόνη: καλή αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Παραδίπλα (στο Πλαίσιο τα είδα και τα δύο) το Pixon12 έχει πολύ φωτεινότερη κι εντυπωσιακότερη οθόνη.

 

3. Φωτογραφική μηχανή: παραδόξως, και παρά τα συγκριτικά τεστ που παρέθεσα στο προηγούμενο forum, και ήταν και τα δύο υπέρ του Pixon12, η φωτογραφία που τράβηξα και με τα δύο βγήκε σαφώς καλύτερη στο Satio!!! Με καλύτερα χρώματα και με καλύτερη λεπτομέρεια στη μέγιστη μεγέθυνση, τουλάχιστον όσον αφορά τη λήψη χωρίς φλας (σε εσωτερικό χώρο).

 

Σημείωση: λόγω το αντικλεπτικού, το φλας του Pixon δεν μπορούσε να λειτουργήσει σωστά, γι αυτό τα σύγκρινα σε λήψεις χωρίς φλας.

 

4. Απόκριση οθόνης: αρκετά ζόρικο μού φάνηκε το Satio. Αλλά μάλλον είναι κάτι που το συνηθίζεις. Πάντως η ανταπόκριση της οθόνης του Pixon12 ήταν σαφέστατα πολύ πιό άμεση και ευχάριστη...

 

5. Ποιότητα κατασκευής: κλάψτα Χαράλαμπε. Πλαστικούρα ανεπανάληπτη. Ειδικά στο πλάι, το ασημί, είναι σαν πάμφτηνο κινέζικο παιχνίδι από το Τζάμπο. Πάντως είναι και πολύ ελαφρό για το μέγεθός του (ε, σαν πλαστικούρα που είναι,,,)

 

6. Ταχύτητα: το έσβησα κατά λάθος κι έκανε μια ώρα ν ανάψει. Κι οι εναλλαγές ανάμεσα στις οθόνες... άστο να πάει.

 

 

 

Αν σε όλα αυτά προστεθούν

 

1. η εξωφρενική ακτινοβολία του κινητού ( το SAR)

 

2. η χείριστη εμπειρία μου από την αντιπροσωπεια της SE: πέρσι τέτοιον καιρό είχα πάρει το C905, που έβγαλε αμέσως πρόβλημα στο ακουστικό. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μετά από ενάμισι μήνα (!!!) και τέσσερα πήγαινε έλα στη μοναδική τους έδρα, στην οδό Δωδεκανήσου, εδώ στη Θεσσαλονίκη! Φαντάζεσαι να έχεις ένα ολοκαίνουργιο πανάκριβο κιννητό (έκανε τότε 500+ ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς) και να είναι για πάνω από μήνα στο σέρβις! Άσε που ενώ τους είχα πει να μην κάνουν reset αν δεν με ειδοποιήσουν μού έσβησαν και ότι είχα περάσει στην εβδομάδα που το χρησιμοποίησα πριν χαλάσει.

 

καταλαβαίνετε γιατί τελικά, ενώ πήγα με ταυτότητα κι έτοιμος για όλα, ΔΕΝ το πήρα το κινητό. Κι ας με καλύπτει σχεδόν πλήρως η επιδότησή μου.

 

Μα είναι δυνατόν να δίνεις τόσα λεφτά (569 Ε κοστίζει στο Πλαίσιο το Satio) και να αγοράζεις ένα πανάκριβο κινητό με τόσες ατέλειες, και σε περίπτωση που χαλάσει να έχεις να κάνεις με μιαν αντιπροσωπεία χειρότερη κι από δημόσια υπηρεσία ;;;; Το 2009;;;;

 

Κρίμα. Το κακό είναι πως χρειάζομαι άμεσα κινητό, και δη φωτογραφικό, και δεν με καλύπτει κανένα από τα υπάρχοντα... Αν κάποιος έχει καμμιά πρόταση, ας μού γράψει στο miltiadiss at gmail.com

 

Φίλε μου miltiadiss ,μάλλον σάσιο οριτζιναλ δεν έπιασες στα χέρια σου..Όχι μόνο κάνεις depromotion της συσκευής,αλλά αποτρέπεις μάλιστα και μελοντικούς αγοραστές να μην το αγοράσουν καθόλου!:X

 

Η γνώμη και άποψη μου είναι ότι στο μαγαζί που πήγες,πολύ απλά είναι prototype..τίποτα μα τίποτα,δεν είναι αληθές. Πέρα από την ποιότητα συσκευής και για όσους θέλουν φωτογραφίες στο έπακρο. Και στο λεω σαν κάτοχος του κινητού 2 βδομάδες τώρα..

ΜΗΝ είστε απόλυτοι....μην πω τίποτα για το μυαλό του Έλληνα τώρα...

Είπα απολύτοι,αλλά γίνομαι και γω,γιατί δεν μπορώ να τα διαβάζω έτσι στο ντουκου..

Πάντα φιλικά,χωρίς παρεξήγηση.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μιλτιαδη ισουν κατατοπιστικοτατος 1 2 ωχ καταλαβα αμα ειναι ετσι τα πλαστικα του Σατιο φαντασου μετα απο ενα χρονο πως θα γινει 3 οντως το σερβις της SE ειναι απαισιο το λεω απο προσωπικη αποψη καθως και εγω τα ιδια ειχα τραβηξει με Κ850 και Κ800 4 απο κατασκευη δυστηχως ειναι αυτο που υποψιαζομουν :(

 

Επισης αγαπητε Sonyericssoner δεν θα συμφωνησω σε αυτο που ειπες για την ποιοτητα της Σονυ διοτι μονο καλη δεν ειναι και ουτε ηταν

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κι εγω απο πλαισιο ολα αψογα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ το κινητο,αλλα ρε παιδια ειναι απαραδεκτο σε τετοια συσκευη η se να μην συμπεριλαμβανει στη συσκευασια cd με τους drivers εστω του κινητου!!...που τους βρισκουμε,ξερει κανεις?:(

 

Είναι μέσα στην συσκευή,σύνδεσε το όπως ήταν να συνδέσεις όταν είναι να το κάνεις update και θα στα εμφανίσει να εγκαταστήσεις εσύ τί θέλεις.Και θα περάσει τους drivers μόνο του;) .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος κατοχος του Σατιο να ανεβασει μερικες φωτογραφιες ? :rolleyes::rolleyes:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

κυριοι το κινητο τα σπαει απλα!!! δν εχω να πω κατι αλλο...απο εκει και περα..οποιος θελει το αγοραζει και οποιος θελει οχι...δν ηρθε η σονυ εριξον στον σπιτι σου να σε βαλει να το αγορασεις με το ζορι:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα απολύτως συμφέρον να κάνω σκόπιμο "unpromoting"! Απλά λέω τί είδα!!!!

 

Λοιπόν, πήγα (στο Πλαίσιο Θεσσαλονίκης, στο κέντρο), είδα (ένα Satio που λειτουργούσε κανονικά, δεν φαινόταν για prototype, αν και δεν το αποκλείω), έπαιξα κάμποση ώρα μαζί του και έγραψα (τις εντυπώσεις μου).

 

Αν σκεφτείτε πως πήγα έτοιμος να το αγοράσω, με την ταυτότητά μου (για την επιδότηση), θα καταλάβετε πόσο προκατειλημμένος ήμουν... εναντίον του!!!! Αλλά ρε παιδιά η αλήθεια πρέπει να λέγεται!!! Αλλιώς γιατί καθόμαστε και συζητάμε, για να λιβανίζουμε την Αγία SE ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία;;;;

 

ΥΓ Στο θέμα της αντιπροσωπείας, μπορεί στην Αθήνα τα πράγματα να είναι διαφορετικά, αλλά η προσωπική μου εμπειρία από την τοπική αντιπροσωπεία εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι απλά Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤη. Με κεφαλαία και με τόνο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω να πω ότι, επειδή μόλις έγινα κάτοχος, η οθόνη του είναι φανταστική. Η default φωτεινότητα είναι στο 50%, οπότε ανεβάζοντάς την λίγο γίντεται εντυπωσιακή. Ως συσκευή είναι εκπληκτική. Ελαφριά και, παραδόξως, όχι ογκώδης. Σε μέγεθος είναι λίγο μικρότερο απ' το w960 που έχω, και η κάμερα δεν εμποδίζει τόσο γιατι έχει μια καμπύλη σε εκείνο το σημείο που το κάνει και γλιστράει (πχ στην τσέπη). Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ tv out καλωδίου, και το απαίσιο hands free που έχει η συσκευασία, το οποίο είναι ουτό που βάζει η SE στις συσκευές των 100€ (χωρίς 3.5 πάνω στο καλώδιο του hands free)!!!!!!!

Αν θέλει κάποιος κάτι ποιο συγκεκριμένο μπορώ να του απαντήσω

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

ποιο θεωρειτε καλυτερο ??το iphone η το satio????παντωσ το δευτερο εχει φτασει στα καταστηματα και διανεμεται κανονικοτατα
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται η ποιότητα κατασκευής του IMMORTALFRANK?

Σου εμπνέει εμπιστοσύνη?

Και επίσης το φλέγον θέμα της μπαταρίας , εάν το έχεις βέβαια αρκετό καιρό.....

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ tv out καλωδίου

 

Εντύπωση μου κάνει αυτό γιατί εδώ αναφέρεται ακριβώς το αντίθετο...:confused:

 

Και επίσης το φλέγον θέμα της μπαταρίας , εάν το έχεις βέβαια αρκετό καιρό.....

 

Δες αυτό το post. Φαίνεται ότι είναι καλή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει , απλά θέλω να ακούσω πολλές απόψεις πριν προχωρήσω στην αγορά του.....
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει αυτό γιατί εδώ αναφέρεται ακριβώς το αντίθετο...:confused:

Το είδα και εγώ. Πάντως tv out καλωδιάκι δεν έχει. Αντ αυτού έχει τρίποδο!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις αυτη που μοιαζει σαν κραγιον,ναι ειναι στανταρ στο πακετο..Κατι ανησυχητικο τωρα,εως εφιαλτικο..προσπαθησα ολο το απογευμα να τρεξω το garmin και το ndrive και δεν τρεχει κανενα απο τα 2 η συσκευη!!λετε να εκανε παλι το θαυμα της η sonyericsson??:(:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω να πω ότι, επειδή μόλις έγινα κάτοχος, η οθόνη του είναι φανταστική. Η default φωτεινότητα είναι στο 50%, οπότε ανεβάζοντάς την λίγο γίντεται εντυπωσιακή. Ως συσκευή είναι εκπληκτική. Ελαφριά και, παραδόξως, όχι ογκώδης. Σε μέγεθος είναι λίγο μικρότερο απ' το w960 που έχω, και η κάμερα δεν εμποδίζει τόσο γιατι έχει μια καμπύλη σε εκείνο το σημείο που το κάνει και γλιστράει (πχ στην τσέπη). Το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ tv out καλωδίου, και το απαίσιο hands free που έχει η συσκευασία, το οποίο είναι ουτό που βάζει η SE στις συσκευές των 100€ (χωρίς 3.5 πάνω στο καλώδιο του hands free)!!!!!!!

Αν θέλει κάποιος κάτι ποιο συγκεκριμένο μπορώ να του απαντήσω

 

Ακριβώς η σύγκριση που έψαχνα! :D

Όποτε μπορέσεις πες και άλλα σε συνάρτηση με το w960!

Μα καλά τέτοια ακουστικά σε τέτοια αξίας συσκευή? Μνήμη περιλαμβάνει?

 

Ευχαριστώ!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

το επεξεργαστηκα σημερα το satio αρκετα.το μονο αρνητικο για μενα ηταν η ποιοτητα κατασκευης.δε ξερω αλλα ειδικα το καπακι της μπαταριας μου φανηκε ψευτικο..τα κομματια που εχουν οι γονδολες σε ολα τα Πλαισιο ειναι κανονικα κομματια και οχι πρωτοτυπα...και φυσικα αναμεσα σε satio και N97 φυσικα το πρωτο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...