Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω εχω την ιδια απορια και ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω.το αγορι μου μου λεει οτι τα νοκια ειναι τα καλυτερα απο καθε αποψη αλλα εμενα μου αρεσει αυτο...

 

εμενα δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα. αλλα εχουν κανει χαζομαρα, θα μπορουσαν να το ειχαν βγαλει καλυτερο ποιοτικα. το ασημι το πλαστικο που του εχουν βαλει ειναι λιγο ψευτικο. δεν εχει την ποιοτητα της σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν εχουν βαλει αλλο λογισμικο μετα απο 3 μηνες που εχουν περασει.εχει αλλαξει ή θα αλλαξει συντομα?
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν εχουν βαλει αλλο λογισμικο μετα απο 3 μηνες που εχουν περασει.εχει αλλαξει ή θα αλλαξει συντομα?

 

μια αναβαθμιση εχει γινει μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

μια αναβαθμιση εχει γινει μεχρι τωρα.

 

αρα θα εχουν διορθωσει καποια ελλατωματα..ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Διαβάζοντας πολύ προσεκτικά όλα αυτά που σχολιάζονται, πιστεύω ότι βοηθάτε αρκετά τους χρηστές κινητών.

 

Αγόρασα και εγώ το satiο θεωρώντας πως είναι από τα καλύτερα κινητά που εμφανίστηκε στην ελληνική αγορά, βεβαία για κάποιους που χρησιμοποιούν την φωνητική λειτουργιά εδώ απουσιάζει, το γιατί το ξέρουν μόνον αυτοί.

 

Υπάρχει δυνατότητα της φωνητικές λειτουργιές να της κατεβάσουμε και να της εγκαταστήσουμε στο satio.

 

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα που να εμφανίζει τον καιρό της περιοχή σου.

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

αρα θα εχουν διορθωσει καποια ελλατωματα..ετσι δεν ειναι?

 

εγινε πιο γρηγορη η αποκριση της οθονης στο πατημα, και εφτιαξε και λιγο το βιντεο. αυτα ειδα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Διαβάζοντας πολύ προσεκτικά όλα αυτά που σχολιάζονται, πιστεύω ότι βοηθάτε αρκετά τους χρηστές κινητών.

 

Αγόρασα και εγώ το satiο θεωρώντας πως είναι από τα καλύτερα κινητά που εμφανίστηκε στην ελληνική αγορά, βεβαία για κάποιους που χρησιμοποιούν την φωνητική λειτουργιά εδώ απουσιάζει, το γιατί το ξέρουν μόνον αυτοί.

 

Υπάρχει δυνατότητα της φωνητικές λειτουργιές να της κατεβάσουμε και να της εγκαταστήσουμε στο satio.

 

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα που να εμφανίζει τον καιρό της περιοχή σου.

Σας ευχαριστώ όλους.

 

Κοίταξε αυτό Vlingo – Voice App For Symbian 3rd/5th Edition για τις φωνητικές κλήσεις.΄Λέει πως είναι freewear. δεν το έχω δοκιμάσει. Για τον καιρό το SBP weather για symbian τρομερό το έχω δοκιμάσει ;)

 

μια αναβαθμιση εχει γινει μεχρι τωρα.

 

Έρχεται και άλλη το Μάρτιο.

Πάντως σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση που υπάρχει στο site της sony, η εταιρεία δεσμεύεται για την υποστήριξη του τηλεφώνου για τουλάχιστο 2 χρόνια από την πρώτη ημερομηνία κυκλοφορίας του.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για messenger client,με ταυτοχρονη ενεργοποιηση πολλων λογαριασμων(πχ skype + yahoo)δοκιμαστε το nimbuzz...εγγυημενο αποτελεσμα.Εκτελει και κλησεις voip.Την ιδια δουλεια κανει και το fring με την διαφορα ομως οτι στο skype επιτρεπει ΚΑΙ την videoκληση!Ειναι δοκιμασμενα και τα δυο.Το nimbuzz το'χω για το yahoo μου και το fring για το skype.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την πολύτιμη βοήθεια που μου προσφέρατε .

Το πρόγραμμα για τον καιρό πρέπει να συνδεθεί στο διαδίκτυο η δουλεύει και έτσι, αν γνωρίζεις περισσότερα πράγματα θα ήθελα να μου τα αναφέρεις, αν μπορείς.

Τώρα για της φωνητικές κλήσεις δεν γνωρίζουμε αν συνεργάζεται πλήρως με την ελληνική γλώσσα μας και βέβαια αν δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος είναι λίγο δύσκολο.

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

 

Επίσης αν γνωρίζεται άλλα προγράμματα που θα κάνει το satio ποιο αγαπημένο και έξυπνο, μπορείτε να τα αναφέρεται.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την πολύτιμη βοήθεια που μου προσφέρατε .

Το πρόγραμμα για τον καιρό πρέπει να συνδεθεί στο διαδίκτυο η δουλεύει και έτσι, αν γνωρίζεις περισσότερα πράγματα θα ήθελα να μου τα αναφέρεις, αν μπορείς.

Τώρα για της φωνητικές κλήσεις δεν γνωρίζουμε αν συνεργάζεται πλήρως με την ελληνική γλώσσα μας και βέβαια αν δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος είναι λίγο δύσκολο.

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

 

Για τον καιρό αρκεί μια ασύρματη σύνδεση διαδικτύου και είσαι οκ. Με την πρώτη φορά που θα το ενημερώσεις για την πόλη που θες να δεις τον καιρό σου δίνει και πενθήμερη πρόβλεψη. Οσο περισσότερο συχνά το ενημερώνεις τόσο περισσότερο ακρίβεια στην πρόβλεψη θα έχεις για τις επόμενες τουλάχιστο μέρες.

Αν θες ρίξε μια ματια εδώ http://www.spb.com/symbian-software/weather/screenshots.html

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν γνωρίζεται άλλα προγράμματα που θα κάνει το satio ποιο αγαπημένο και έξυπνο, μπορείτε να τα αναφέρεται.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

 

Καποια θα εχουν αναφερθει και σε προηγουμενα ποστς αλλα επι τη ευκαιρια:x-plore,ls(language switch),task manager,bt switch(bleutooth),opera 10,skyfire,ndrive.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , υπάρχει ελπίδα , για να δούμε το homescreen του vivaz στο satio....

Check this out! xD

http://www.youtube.com/watch?v=MaxPxqoquyY

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες το απογευμα από το Πλαισιο το Satio 529 ευρώ και μπαίνω τώρα στο site του και το έχει 488. :X :X

Μπορώ να κάνω τώρα τπτ;

Δεν νομίζω φίλε μου. Έχουν το δικαίωμα να αλλάξουν τις τιμές χωρίς καμία προειδοποίηση οπότε δεν πρόκειται να εισακουστείς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες το απογευμα από το Πλαισιο το Satio 529 ευρώ και μπαίνω τώρα στο site του και το έχει 488. :X :X

Μπορώ να κάνω τώρα τπτ;

 

Θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την γνώμη μου σχετικά με το πλαίσιο.

Από την ημέρα που εμφανίστηκε στην αγορά πίστευαν όλοι ότι θα παρουσιάσουν ένα πολύ ανθρώπινο πρόσωπο, καλές τιμές, και φυσικά, άμεση εξυπηρέτηση.

Εγώ έχω μια προσωπική εμπειρία από το πλαίσιο το όποιο δεν υπερτερεί με τα ποιο επάνω που ανέφερα και βεβαία αυτό που κάνουν πολύ καλά είναι να σε εκθέτουν συνεχώς.

Αν συμφωνείτε μαζί μου τότε κάντε αυτό που έκανα και εγώ, τους τιμώρησα αγνοώντας ότι υπάρχουν.

Αυτή η εφαρμογή μπορεί να ακούγετε αστεία, έχει πάντως μεγάλο αποτέλεσμα στο σύνολο του.

 

Καποια θα εχουν αναφερθει και σε προηγουμενα ποστς αλλα επι τη ευκαιρια:x-plore,ls(language switch),task manager,bt switch(bleutooth),opera 10,skyfire,ndrive.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την προσπάθεια.

Αν θέλεις εξήγησε μου με λίγα λόγια τι κάνει το καθένα και που θα τα βρω free.

Thanks….

 

Παράκληση από την Ο.Δ.: Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση". Για πολλαπλή παράθεση πατάμε το αντίστοιχο κουμπάκι: http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα εταιρεια απο voda σε wind. και παω να ανοιξω το garmin. το εσωτερικο ps του τηλεφωνου δεν δουλευει.

ξαναφτιαξα κωδικους, τους χαρτες τους ξεκλειδωνει αλλα μενει στην αναζητηση σηματος.

ειναι μια κοκκινη γραμμη στη μπαρα του σηματος δορυφορων.

και το εχω να βλεπει ουρανο 30 λεπτα.

 

τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Χερετω απαντες! Εχω και εγω προβλημα με το gps tou Satio. Απο την μερα που εκανα την αναβαθμιση η οποια εγινε κανονικα, το gps δεν μου δουλευει σωστα σε κανενα προγραμμα ουτε σε αυτα που εχει μεσα το satio(το φακελο τοποθεσια εννοω). Το αφινω σε ανοικτο χωρο για πανω απο τεταρτο και τιποτα, παω στην επιλογη κατασταση δορυφορου και μου δειχνει οτι εχει βρει σημα μονο απο 3 απο τους 34 που εχει αν δεν κανω λαθος. Του ξανα εκανα αναβαθμιση μπας και στρωσει αλλα τιποτα. Παρακαλω την βοηθεια σας! Ευχαριστω!
DJP
Link to comment
Share on other sites

Χερετω απαντες! Εχω και εγω προβλημα με το gps tou Satio. Απο την μερα που εκανα την αναβαθμιση η οποια εγινε κανονικα, το gps δεν μου δουλευει σωστα σε κανενα προγραμμα ουτε σε αυτα που εχει μεσα το satio(το φακελο τοποθεσια εννοω). Το αφινω σε ανοικτο χωρο για πανω απο τεταρτο και τιποτα, παω στην επιλογη κατασταση δορυφορου και μου δειχνει οτι εχει βρει σημα μονο απο 3 απο τους 34 που εχει αν δεν κανω λαθος. Του ξανα εκανα αναβαθμιση μπας και στρωσει αλλα τιποτα. Παρακαλω την βοηθεια σας! Ευχαριστω!

 

ποση ωρα το αφησες εξω? εμενα μετα την αναβαθμιση εκανε 20 λεπτα να πιασει σημα. και μετα ολα οκ.

εμενα μετα την αλλαγη καρτας που δεν πιανει σημα με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω αφησει ποτε 20 λεπτα, να βρει σημα, αλλα να σου πω και κατι αμα ειναι καθε φορα να περιμενω 20 λεπτα για να πιασει σημα, κουκουρουκου :)! Στην αρχη θυμαμε στο λεπτο εβρισκε κανονικα τους δοριφορους μετα την αναβαθμιση του ηρθε καπως! Και δεν ξερω και τον τροπο να γυρισω στην παλια version μηπως και στρωσει!
DJP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επίσης από το satio απουσιάζει και η δυνατότητα ηχογράφηση κλήσεων, τώρα ένα τηλέφωνο business, να απουσιάζει από αυτές της απαραίτητες δυνατότητες, τι να πω μένω έκπληκτος.

 

Υπάρχει πρόγραμμα για αυτήν την δυνατότητα, αν γνωρίζει κάποιος ας την αναφέρει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε στο garmin : Εργαλέια - Ρυθμίσεις - Σύστημα - Launch background service(ενεργοποίηση)..Μετα κλείστε αμέσως το garmin, ανοίξτε το και θα βρει τους δορυφόρους..έτσι το έκανα εγώ..και μετά απενεργοποιήστε το Launch background service :)

-----------------------

Knowledge Is Power

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκε δορυφορους, εκανε κανε καμποση ωρα για πρωτη φορα. μετα εκανα δοκιμη και ανοιγε γρηγορα στο λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μας τα σπάει!! Από φωτό και από λειτουργικό είναι super. Μόνο ένα πρόβλημα αντιμετωπίζω με τη σταθερότητα του gps. Συγκεκριμένα, με το πρόγραμμα garmin ενώ κλειδώνει άμεσα δορυφόρους παρουσιάζει αστάθεια κατά τη διάρκεια της πλοήγησης. Τη μια με εμφανίζει στο δρόμο στον οποίο κινούμε και την άλλη σε κάποιο διπλανό. Έπειτα με επαναφέρει στο κανονικό δρόμο. Εκείνο που συμπέρανα παρατηρώντας το κλείδωμα των δορυφόρων είναι ότι από τους 8 που ξεκινάει στην αρχή στο τέλος καταλήγει στους 4. Εσάς είναι ικανοποιητική η πλοήγηση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κι εγω εχω προβλημα με το gps καταρχην δεν ξερω απο που να βρω καποιο προγραμμα π.χ. garmin, τελικα βρηκα απο την επισημη ιστοσελιδα του κατεβασα για S60v3 και το περασα μεσα μεσω προγραμματος εγκαταστασης της garmin δλδ βρηκε εναν αφερουμενο δισκο και το εγκατεστησε το ανοιξα και ετρεξε κανονικα αν και στην αρχη καθε φορα ρωταει για συνδεση με εξωτερικο gps της garmin και μονο σε αυτην την επιλογη ανοιγει και δεν βγαζει κανενα χαρτη δλδ ειναι σαν να μιην εχει καν χαρτες γιατι και απο το μεγεθος του 17MB ειναι. αν μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει κανενα λινκ απο που μπορω να κατεβασω κανενα προγραμμα gps γιατι τα εχω παιξει ετοιμος ειμαι να παω να αγορασω λογισμικο απο κανενα mls destinator γιατι βρηκα εχει στον γερμανο με 79 ευρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...