Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορούμε να μετονομάσουμε τις φωτό που τραβάμε ή τα βίντεο μας στη συσκευή? Ή δεν μπορούμε? :confused:

 

Anyone? :rolleyes:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα.Έσβησα κατα λάθος τα πάντα απ'το iphone μου και μαζί και τις εφαρμογές απ'τις οποίες κάποιες και πληρωμένες.Μπορώ να τις ξαναβρώ να τις βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μετονομάσουμε τις φωτό που τραβάμε ή τα βίντεο μας στη συσκευή? Ή δεν μπορούμε? :confused:

 

Anyone? :rolleyes:

 

 

Όχι. Δυστυχώς δε μπορούμε ν΄ αλλάξουμε τα ονόματα στη συσκευή.

 

Παιδιά καλημέρα.Έσβησα κατα λάθος τα πάντα απ'το iphone μου και μαζί και τις εφαρμογές απ'τις οποίες κάποιες και πληρωμένες.Μπορώ να τις ξαναβρώ να τις βάλω?

 

 

Άνοιξε το iTunes, κάνε δεξί κλικ στο iPhone σου (στην αριστερή στήλη), επανέφερε το τελευταίο backup. Στη συνέχεια, κάνε κι έναν συγχρονισμό.

 

(στη περίπτωση που είναι jailbroken, η διαδικασία αυτή δεν θα επαναφέρει εφαρμογές από cydia... αυτές πρέπει να τις εγκαταστήσεις ξανά μέσω cydia... μην ανησυχείς, αναγνωρίζονται οι πληρωμένες και δεν ...ξαναπληρώνεις)

Edited by avid
Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Το πισι μου τα φτυσε αλλα επεζησε δισκος. Αυτο που θελω να κανω ειναι παρω απο τον δισκο μου τις εφαρμογες για το iphone και το Ipad. Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδρομη στο file system που αποθηκευονται οι εφαρμογες για να μπω στον δισκο μου να τις παρω? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια. Το πισι μου τα φτυσε αλλα επεζησε δισκος. Αυτο που θελω να κανω ειναι παρω απο τον δισκο μου τις εφαρμογες για το iphone και το Ipad. Ξερει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδρομη στο file system που αποθηκευονται οι εφαρμογες για να μπω στον δισκο μου να τις παρω? Ευχαριστω

 

 

XP -> C:\Documents and Settings\UserName\Music\iTunes\Mobile Applications

Vista/Win7 -> C:\Users\UserName\Music\iTunes\Mobile Applications

 

(ή κάπου εκεί γύρω, τέλος πάντων :) )

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Applications παιδιά ελληνικές (π.χ. εορτολόγιο) που μπορούμε να βρούμε (εκτός από το appshopper υπάρχουν και άλλα shops)?

 

Το appshopper δεν είναι κατάστημα εφαρμογών απλά έχει καταχωρήμενες όλες τις εφαρμογές του AppStore της Apple. Για εφαρμογές χωρίς jb μόνο απο AppStore μπορείς να κατεβάζεις. Στο φόρουμ θα βρεις αρκετές αναφορές σε εορτολόγια.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Το appshopper δεν είναι κατάστημα εφαρμογών απλά έχει καταχωρήμενες όλες τις εφαρμογές του AppStore της Apple. Για εφαρμογές χωρίς jb μόνο απο AppStore μπορείς να κατεβάζεις. Στο φόρουμ θα βρεις αρκετές αναφορές σε εορτολόγια.

Thank's φίλε miky. Φεύγοντας από το OMNIA II και έχοντας συνηθίσει από τις εφαρμογές του ψάχνομαι λίγο για το Iphone 4.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.01 jb και θελω να περασω την 4.1. Πρέπει λοιπόν να κάνω restore απο το itunes και μετα να βαλω την 4.1 σωστα ? Το θέμα ειναι οτι δεν καταλαβαίνω ποιο restore πρεπει να κάνω, αυτο που ειναι στο δεξι κλικ στο Devices (Restore from Backup) ή αυτό που λεει restore to factory settings...(δεν θυμαμαι σε ποια καρτελα το ειχα δει). Επισης εκτος απο φωτο και επαφες τι αλλο μου προτεινεται να κρατησω ? Ενταξει τραγουδια κ βιντεο τα ξαναβρισκω..Τωρα εφαρμογες, δεν ξερω πως να τις αποθηκευσω...

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.01 jb και θελω να περασω την 4.1. Πρέπει λοιπόν να κάνω restore απο το itunes και μετα να βαλω την 4.1 σωστα ? Το θέμα ειναι οτι δεν καταλαβαίνω ποιο restore πρεπει να κάνω, αυτο που ειναι στο δεξι κλικ στο Devices (Restore from Backup) ή αυτό που λεει restore to factory settings...(δεν θυμαμαι σε ποια καρτελα το ειχα δει). Επισης εκτος απο φωτο και επαφες τι αλλο μου προτεινεται να κρατησω ? Ενταξει τραγουδια κ βιντεο τα ξαναβρισκω..Τωρα εφαρμογες, δεν ξερω πως να τις αποθηκευσω...

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Με το που συνδέσεις το iPhone στο iTunes θα σε βγάλει στην καρτέλα Infos και εκεί έχει 2 πλήκτρα, Update και Restore. Εκείνο το Restore επιλέγεις.

 

Πέρα από φωτογραφίες και επαφές, κράτα και καμιά σημείωση ή το ημερολόγιο. Όσο για τις εφαρμογές από AppStore, δεξί κλικ στο xxxxx's iPhone και Transfer purchases και για τις εφαρμογές από Cydia/Installous, εγκατάστησε το AppSync για να στις συγχρονίσει στο iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... Εχω το 3GS και θελω να αγορασω το 4 ... οταν το παρω τι πρεπει να κανω ... να δηλωσω στο app store/ tunes τον λογαριασμο που εχω ηδη στο 3GS η σε καινουργια συσκευη πρεπει να κανω και καινουργιο λογαριασμο για τις εφαρμογες κτλ κτλ??? Μπορει να εχεις σε 2 συσκευες ξεχωριστες τον ιδιο λογαριασμο???
Link to comment
Share on other sites

παιδια,να σας κανω μια αστεια ερωτηση?εχω το 3gs μια εβδομαδα τωρα,εχω σα λειτουργικο το ιος 4.1 ,σα γλωσσα τηλεφωνου τα ελληνικα,σα γλωσσα πληκτρολογιου και ελληνικα και αγγλικα.στο ρυθμισεις-γενικα-πληκτρολογιο-διεθνη πληκτρολογια,τα ελληνικα ειναι πανω απο τα αγγλικα,παρολαυτα ομως οποτε παω να γραψω μηνυμα εχει πρωτα αγγλικους χαρακτηρες και πρεπει να το αλλαξω εγω σε ελληνικους!

πως το διορθώνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Τι μπορεί να φταίει (στον υπολογιστή λογικά) και το κινητό δε φορτίζει στο σπίτι αλλά σε όλους τους άλλους υπολογιστές φορτίζει κανονικά μέσω usb?

 

Είτε μπω με XP είτε με 7 δεν λέει να φορτίσει...

 

Καλημέρα.

 

???

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

???

 

Δοκίμασε κάποια άλλη θύρα USB του υπολογιστή. Σύνδεσε το τηλέφωνο και αν δεν φορτίζει βγάλε το καλώδιο και ξανασύνδεσε το. Τέλος δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση και του τηλεφώνου και του υπολογιστή.

Κάποια από αυτές τις ενέργειες μάλλον θα λύσει το πρόβλημα. Διευκρινίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις και τις τρεις. Δοκίμασε τες μία μία. Και στο δικό μου είχε παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα, δοκίμασα αυτές τις ενέργειες και έφτιαξε. Αλλά δεν ξέρω ποιά από αυτές έλυσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οχί δεν είναι

 

Υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να πάρεις τα πάντα μέσα από το iPhone..

 

Δυστυχώς για windows δεν γνωρίζω ψάξε στο google σίγουρα θα βρεις.:)

 

 

EDIT:

Με μία γρήγορη αναζήτηση σου βρήκα αυτό..

TuneAid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο που καλεί αυτόματα το iphone όταν επιλέγω το "voicemail"? Πατιέται κατά λάθος και χρεώνομαι χωρίς να έχω τηλεφωνητή... Δοκίμασα το hack *5005*86*xxx# με xxx ένα τυχαίο νούμερο αλλά δεν γίνεται. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο PC μου είχα τα τραγούδια ταξινομημένα σε φακέλους και μόλις τα συγχρόνισα με το iTunes τα πέρασε χύμα στο iPhone? Έτσι γίνεται γενικώς? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να πάρεις τα πάντα μέσα από το iPhone..

 

Δυστυχώς για windows δεν γνωρίζω ψάξε στο google σίγουρα θα βρεις.:)

 

 

EDIT:

Με μία γρήγορη αναζήτηση σου βρήκα αυτό..

TuneAid

 

Thanks τώρα θα το δοκιμάσω!!

 

 

***το δοκίμασα, μια χαρά δουλεύει. δυστυχώς trial version η κανονική θέλει λεφτά, και σε αφήνει να τραβήξεις μέχρι 25 κομμάτια

Edited by panagiotispa
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια άλλη θύρα USB του υπολογιστή. Σύνδεσε το τηλέφωνο και αν δεν φορτίζει βγάλε το καλώδιο και ξανασύνδεσε το. Τέλος δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση και του τηλεφώνου και του υπολογιστή.

Κάποια από αυτές τις ενέργειες μάλλον θα λύσει το πρόβλημα. Διευκρινίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις και τις τρεις. Δοκίμασε τες μία μία. Και στο δικό μου είχε παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα, δοκίμασα αυτές τις ενέργειες και έφτιαξε. Αλλά δεν ξέρω ποιά από αυτές έλυσε το πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα το κάνει τελικά μόνο στις μπροστινές θύρες ενώ στις πίσω φορτίζει κανονικά.

 

Ευχαριστώ φίλε μου ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό ίσως?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το κάνει τελικά μόνο στις μπροστινές θύρες ενώ στις πίσω φορτίζει κανονικά.

 

Ευχαριστώ φίλε μου ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό ίσως?

Οι μπροστινες θυρες δεν εχουν την ισχυ που χρειαζεται το iPhone για να φορτισει εν αντιθεσει με τις πισω οι οποιες ειναι απευθειας πανω στη μητρικη και οπως ειναι λογικο εχουν να δωσει περισσοτερη ισχυ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οι μπροστινες θυρες δεν εχουν την ισχυ που χρειαζεται το iPhone για να φορτισει εν αντιθεσει με τις πισω οι οποιες ειναι απευθειας πανω στη μητρικη και οπως ειναι λογικο εχουν να δωσει περισσοτερη ισχυ.

 

Όπως και να εχει είναι θέμα του motherboard σου και των drivers πιθανώς, και οχι του iPhone.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Παρατηρωντας σημερα το πρωι το τηλεφωνο ειδα οτι ειχαν σβηστει ολα τα στοιχεια των επαφων μου.. Οχι οι επαφες σαν ονοματα μονο οι αριθμοι των τηλεφωνων.. Το ειχα συνδεσει σε ενα λαπτοπ που δεν πολυχρησιμοποιω για να φορτισει το βραδυ και μαλλον καποιο συγχρονισμο θα εκανε και τα εσβησε.. Αλλα μονο τους αριθμους? Ειχα κανει backup αλλα πατωντας restore μου επανεφερε τα apps και οτι ειχα στο backup εκτος των επαφων.... Το συνδεω και στον σταθερο που ειχα τις επαφες στο outlook... και εκει τα ιδια... Επαφες κανονικα χωρις νουμερα... Εχεις κανεις υπ οψην του τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Γνωριζετε ολοι το προβλημα με το ξυπνητηρι απο τοτε που αλλαξε η ωρα,οτι επρεπε να το βαζουμε 1 ωρα πισω,για να χτυπαει την κανονικη τις καθημερινες.

Και περιμενουμε την 4.2 για να φτιαξει το προβλημα!

Εεεε λοιπον δεν ξερω τι συνεβη,αλλα ως δια μαγειας,στο δικο μου 3GS,εφτιαξε εδω και κατι μερες μονο του.

Τωρα τι εγινε δεν ξερω.........το εχει παρατηρησει αλλος αυτο;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...