Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να δω μεσω i-tunes ή app stores τι εφαρμογες εχω κατεβασει ή αγορασει τουλαχιστον, συγκεντρωτικα? Ολες δηλαδη που εχω κατεβασει ή αγορασει?

Ευχαριστω!

Ότι κατεβάζεις αποθηκεύεται στην library του iTunes και φαίνεται στην επιλογή Applications (όπως φαίνεται στην εικόνα είναι η επιλογή στο κόκκινο πλαίσιο).

 

Επίσης ότι έχεις κατεβάσει φαίνεται και στον λογαριασμό σου στο History purchase (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται).

 

http://img535.imageshack.us/img535/6880/20100320kxphfjnsbummdeq.th.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι κατεβάζεις αποθηκεύεται στην library του iTunes και φαίνεται στην επιλογή Applications (όπως φαίνεται στην εικόνα είναι η επιλογή στο κόκκινο πλαίσιο).

 

Επίσης ότι έχεις κατεβάσει φαίνεται και στον λογαριασμό σου στο History purchase (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγεται).

 

http://img535.imageshack.us/img535/6880/20100320kxphfjnsbummdeq.th.jpg

 

Εγω ομως ολα τα εκανα απο το κινητο ,οχι απο το pc. θα φαινεται και παλι?

Το βρηκα απο το history purchase!

Ευχαριστω πολυ!!!!!!

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως ολα τα εκανα απο το κινητο ,οχι απο το pc. θα φαινεται και παλι?

 

Και βέβαια όλα μέσα στο λογαριασμό σου είναι!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει καρτα paysafe και θελω να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes για το iphone μου αλλα δεν ξερω αν και πως γινεται......μηπως πηρα αδικα την καρτα;;;;;τι να κανω;;εχει μονο mastercart ... κτλ........:cry:
...........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Εχω αγορασει καρτα paysafe και θελω να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes για το iphone μου αλλα δεν ξερω αν και πως γινεται......μηπως πηρα αδικα την καρτα;;;;;τι να κανω;;εχει μονο mastercart ... κτλ........:cry:
οχι δεν κανει η συγκεκριμενη
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση... έχω ενεργοποιήσει από το GMAIL και το calendar και το contacts και ενώ έγινε το αρχικό sync και τράβηξε τα contacts από το google στο iphone, πλέον δεν κάνει autosync για τις επαφές.

Μόνο το calendar και τα mail που είναι στο push δουλεύουν. Έχω δοκιμάσει να φτιάξω contact και στο κινητό και στο google και δεν πηγαίνει καμία...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Μόλις έκανα κι εγώ JB κι έχω την εξής απορία:επειδή κάποιες εφαρμογές είναι αρκετά μεγάλες και μου καταναλώνουν πολλή μπαταρία καθώς κατεβαίνουν,πως μπορώ να τις κατεβάσω στο PC μου και στη συνέχεια να τις περάσω στο κινητό?(IP4 4.1 JB).Και επίσης αφού τις περάσω πάω και κάνω sync με iTunes κατευθείαν ή πρέπει να κάνω κάτι για να μην εντοπίσει αυτές τις "εναλλακτικές"εφαρμογές?
Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Μόλις έκανα κι εγώ JB κι έχω την εξής απορία:επειδή κάποιες εφαρμογές είναι αρκετά μεγάλες και μου καταναλώνουν πολλή μπαταρία καθώς κατεβαίνουν,πως μπορώ να τις κατεβάσω στο PC μου και στη συνέχεια να τις περάσω στο κινητό?(IP4 4.1 JB).Και επίσης αφού τις περάσω πάω και κάνω sync με iTunes κατευθείαν ή πρέπει να κάνω κάτι για να μην εντοπίσει αυτές τις "εναλλακτικές"εφαρμογές?

Μόλις συνδεθείς στο iTunes, στο κέντρο του παραθύρου του iTunes έχει ένα κουμπί "App Store" και λειτουργεί όπως ακριβώς το App Store του iPhone. Μετά όταν συνδέσεις το iPhone σου, αριστερά έχει μια στήλη, όπου με διάφορες λειτουργίες. Επιλέγεις εκεί που λέει Apps και διαχειρίζεσαι τις εφαρμογές που έχεις στο PC και στο iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καινουριο θεμα αλλα δεν απαντησε κανεις....οποτε ειπα να ρωτησω και εδω.

 

Εχω 2 iphone ενα 4αρι και ενα 3GS με Jailbreak και τα δυο.

Εχω κανει authorise this computer και στα δυο και εχω βαλει τον ιδιο λογαριασμο itunes και στα δυο(δοκιμασα και με διαφορετικο λογαριασμο)

Το προβλημα μου ειναι οτι ενω τα συγχρονίζω κανονικα και τα δυο οι εφαρμογες(κατεβασμενες απο internet και περασμενες στο 4αρι, αρα υπαρχουν τα ipa και στο PC στον φακελο music/itunes/itunes media/mobile applications) που επιλεγω να περαστουν στο 3GS(το δευτερο γιατι το 4αρι προυπηρχε) δεν περνιουντε στο τηλ., ενω φαινονται κανονικα στο tab Apps μεσα στο Devise/j...'s iPhone

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Εκανα καινουριο θεμα αλλα δεν απαντησε κανεις....οποτε ειπα να ρωτησω και εδω.

 

Εχω 2 iphone ενα 4αρι και ενα 3GS με Jailbreak και τα δυο.

Εχω κανει authorise this computer και στα δυο και εχω βαλει τον ιδιο λογαριασμο itunes και στα δυο(δοκιμασα και με διαφορετικο λογαριασμο)

Το προβλημα μου ειναι οτι ενω τα συγχρονίζω κανονικα και τα δυο οι εφαρμογες(κατεβασμενες απο internet και περασμενες στο 4αρι, αρα υπαρχουν τα ipa και στο PC στον φακελο music/itunes/itunes media/mobile applications) που επιλεγω να περαστουν στο 3GS(το δευτερο γιατι το 4αρι προυπηρχε) δεν περνιουντε στο τηλ., ενω φαινονται κανονικα στο tab Apps μεσα στο Devise/j...'s iPhone

 

Καταρχήν είναι σπασμένες?

Είναι και τα 2 στην ίδια version?

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια

προσπαθω καi εγω να μπω στον κοσμο του iphone με πολλες-πολλες απορειες

εχω διαβασει πολυ ολα τα αρθρα και εμαθα αρκετα ,εχω εγκαταστησει το cydia και πολλες εφαρμογες σπασμενες.

Η απορεια μου ειναι πως να συγχρονησω την συσκευη χωρις να χανω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει με το cydia κανοντας full backup ..

Ευχαριστω για τον χρονο σας

ewsd
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια

προσπαθω καi εγω να μπω στον κοσμο του iphone με πολλες-πολλες απορειες

εχω διαβασει πολυ ολα τα αρθρα και εμαθα αρκετα ,εχω εγκαταστησει το cydia και πολλες εφαρμογες σπασμενες.

Η απορεια μου ειναι πως να συγχρονησω την συσκευη χωρις να χανω τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει με το cydia κανοντας full backup ..

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα απολύτως,μόνο του τα συγχρονίζει το iTunes εφ'όσον του πεις να συγχρονίζει τα apps!

Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση

Οταν συγχρονιζει ,χανονται οι εφαρμογες που εχουν εγκατασταθει

με το instalus,μενουν μονο οι εφαρμογες που εγκατασταθηκαν μεσα

απο το aplestore...

ewsd
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω ενεργοποιησει .

αυτο δηλαδη φταιει??

 

To αυτό...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Παιδια εξακολουθει το προβλημα με τον συγχρονισμο των εφαρμογων

που εγκατασταθηκαν με το istallus παρολο που εχω ενεργοποιηση τον

συγχρονισμο απο το istallus οταν παω να το συγχρονισω στο itunes

εξαφανιζονται οι εφαρμογες

κατι μαλλον δεν κανω καλα?

Ευχαριστω

ewsd
Link to comment
Share on other sites

:confused:

όταν κάνεις εγκατάσταση το installous αυτόματα εγκαθιστά και το app sync.

Να υποθέσω οτι είναι εγκατεστημένο και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα , θα εκτιμουσα απεριοριστα την βοηθεια σας .

 

Απο iphone 3GS σε iphone 4 πως μεταφερω τις επαφες μου ?

 

μεσω outlook ?

 

αν ναι , εχω το outlook απο office 2007 και εχω ηδη αποθηκευμενες μεσα ολες μου τις επαφες .

Οκ μεχρι εδω , αλλα πως τις περναω στο 4 ??

 

ευχαριστω και συγγνωμη για την χιλιοαπαντημενη προφανως ερωτηση .

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω στη παρέα σας αναμένωντας ενα ελληνικό iPhone 4.

 

σκέφτομαι για αρχή να μη κάνω jailbreak και να το κρατήσω ώς έχει.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα για sms θεωρείτε καλύτερο. Ισχύει οτι το εργοστασιακό χρεώνει ανα 70 χαρακτήρες;

 

Με ενδιαφέρει να μπορώ να γράφω μεγάλα sms με ελληνικούς χαρακτήρες και με τις νορμάλ χρεώσεις (και οχι ανα 70 χαρακτήρες!) αν εχει και αναφορές ακόμα καλύτερα

 

Ποιά προγράμματα απο το App store θεωρείτε πως πρέπει να βάλει κάνεις για να αξιοποιήσει το iPhone του;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω στη παρέα σας αναμένωντας ενα ελληνικό iPhone 4.

 

σκέφτομαι για αρχή να μη κάνω jailbreak και να το κρατήσω ώς έχει.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα για sms θεωρείτε καλύτερο. Ισχύει οτι το εργοστασιακό χρεώνει ανα 70 χαρακτήρες;

 

Με ενδιαφέρει να μπορώ να γράφω μεγάλα sms με ελληνικούς χαρακτήρες και με τις νορμάλ χρεώσεις (και οχι ανα 70 χαρακτήρες!) αν εχει και αναφορές ακόμα καλύτερα

 

Ποιά προγράμματα απο το App store θεωρείτε πως πρέπει να βάλει κάνεις για να αξιοποιήσει το iPhone του;

Εφαρμογή από το AppStore που να διορθώνει τη λειτουργία των 70 χαρακτήρων, δεν υπάρχει. Χρειάζεται να κάνεις απαραίτητα jb.

 

Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι μόλις ενεργοποιήσεις το iPhone και κάνεις και update το carrier logo settings του παρόχου σου, διορθώνεται το εν λόγω πρόβλημα και είσαι κανονικά με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την χιλιοειπωμένη φαντάζομαι ερώτηση, αλλά πώς μπορώ να κάνω ringtone έναν ήχο που έχω περασμένο στο τηλέφωνο? Μέσω κάποιου προγράμματος? Μέσω iTunes?

 

Ευχαριστώ! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή από το AppStore που να διορθώνει τη λειτουργία των 70 χαρακτήρων, δεν υπάρχει. Χρειάζεται να κάνεις απαραίτητα jb.

 

Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι μόλις ενεργοποιήσεις το iPhone και κάνεις και update το carrier logo settings του παρόχου σου, διορθώνεται το εν λόγω πρόβλημα και είσαι κανονικά με 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Αυτό ισχύει για όσους έχουν σύνδεση σε Vodafone και Wind όχι όμως στην Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Sorry για την χιλιοειπωμένη φαντάζομαι ερώτηση, αλλά πώς μπορώ να κάνω ringtone έναν ήχο που έχω περασμένο στο τηλέφωνο? Μέσω κάποιου προγράμματος? Μέσω iTunes?

 

Ευχαριστώ! :)

http://audiko.net/

 

εγώ χρησιμοποιώ αυτό και μετά μέσω iTunes το περνάω στο iPhone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...