Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα προβλημα με το safari.προσπαθω να μπω σε ενα φορουμ που αρχιζει με https κτλ και δεν με αφηνει να κανω log in ,απο το pc μου μπαινω κανονικα.κατεβασα και τον οπερα μινι παλι τιποτα.

 

Καμια ιδεα;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα με το safari.προσπαθω να μπω σε ενα φορουμ που αρχιζει με https κτλ και δεν με αφηνει να κανω log in ,απο το pc μου μπαινω κανονικα.κατεβασα και τον οπερα μινι παλι τιποτα.

 

Καμια ιδεα;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πιο πιθανό σενάριο είναι να χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο πιστοποιητικό επειδή μπαίνεις σε ασφαλή τοποθεσία..... Στο desktop σου μάλλον είχες δεχτεί να γίνει λήψη και εγκατάσταση του εν λόγω πιστοποιητικού γι' αυτό και μπαίνεις κανονικά από εκεί..... ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλη βδομαδα να εχουμε ολοι μας.

Νεος με iphone 3GS και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να περασω τις επαφες απο τη συσκευη,στην καρτα sim.

Απο την καρτα sim το ξερω,διοτι με το που πηρα το κινητο,μου το εδειξε ο γιος μου,αλλα τωρα αλλαζω καρτα(λογω αλλαγης δικτυου) και δεν ξερω πως γινεται αυτο.

Στον υπολογιστη μου δεν εχω microsoft office, μονο το openoffice ετσι πληροφοριακα το αναφερω.

Μονο να μου το εξηγησετε οσο πιο απλα μπορειται,διοτι δεν σκαμπαζω και πολλα απο τεχνολογια.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Διαμαντης.........

 

Παιδια επανερχομαι με την παραπανω παραθεση και ρωτω:

που μπορει να εχει αποθηκευσει το iphone μου, τις επαφες;

Εχω ψαξει τα παντα στον υπολογιστη μου και δεν μπορω να τις βρω:wacko:

Που να ψαξω παιδια; οταν συγχρονιζει το κινητο με το itunes,που τις βαζει;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες τα φωτα σας:Oσε mac δεν μπορω να βρω πως περναω τις φωτο που εχω τραβηξει απο το iphone στο mac μου,στα win 7 οταν κανω συνδεση με το καλωδιο μου ανοιγει παραθυρο και τις βλεπω,τωρα ομως δεν.....:O
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το iPhoto...!! Τα συγχρωνιζει εκει!!
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ξέρει μήπως κανείς, αν υπάρχει για το 3GS κάποια εφαρμογή όπως το Advanced Call Manager για τα Cymbian, με την οποία να μπορείς να ελέγχεις ποιες από τις κλήσεις που δέχεσαι θα γίνονται αποδεκτές; Και για να γίνω πιο σαφής:

α. Όταν είσαι στο εξωτερικό π.χ., που η περιαγωγή χρεώνεται, να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις ΜΟΝΟ από τις αποθηκευμένες επαφές σου, ή

β. Να απορρίπτονται μόνιμα οι κλήσεις με απόκρυψη καλούντος (οι οποίες συνήθως είναι από τράπεζες για να σου σπάσουν ... τα "φρύδια"), καθώς και λοιπά παρόμοια χρήσιμα καλούδια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

iBlacklist στο Cydia. Δεν είμαι σίγουρος οτι τα κάνει όλα αυτά, κάνε μια δοκιμή...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το βρηκα,μετα απο πολυ ψαξιμο.

Οταν συνδεω το τηλεφωνο στο itunes,επρεπε να παω εκει που λεει info και να τσεκαρω να συγχρονιζει τις επαφες με: outlook,windows contacts ή yahoo address.

Ευχαριστω για τη βοηθεια,καλη σας μερα και καλο Σ/Κ.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός πλέον δε μπορεί να αλλάξει την ταπετσαρία στο 3g του και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο κάτω απο την ώρα εμφανίζει ένα κειμενάκι αλλα δε θυμάμαι τι λέει.

Τι μπορεί να φταίει;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός πλέον δε μπορεί να αλλάξει την ταπετσαρία στο 3g του και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο κάτω απο την ώρα εμφανίζει ένα κειμενάκι αλλα δε θυμάμαι τι λέει.

Τι μπορεί να φταίει;

Στα 3G η ταπετσαρία(wallpaper) ανέκαθεν δεν άλλαζε παρά μόνο η lock screen, αν αυτό εννοείς..

Ποια έκδοση firmware έχει;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι τόσο καιρό είχε εικόνα αλλά πλέον δε μπορεί ν αλλάξει.Ίσως και να εννοεί την lockscreen.

Απ τις πληροφορίες δε μπόρεσα να καταλάβω πια έκδοση έχει αλλά κάπου έλεγε 3.Δε ξέρω αν αυτό αναφέρεται στη συσκευή (iphone 3g) ή στο firmware.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου λέει ότι τόσο καιρό είχε εικόνα αλλά πλέον δε μπορεί ν αλλάξει.Ίσως και να εννοεί την lockscreen.

Απ τις πληροφορίες δε μπόρεσα να καταλάβω πια έκδοση έχει αλλά κάπου έλεγε 3.Δε ξέρω αν αυτό αναφέρεται στη συσκευή (iphone 3g) ή στο firmware.

Υποψιάζομαι ότι έχει jb πάνω και γι' αυτό του κάνει αυτά τα "νερά".. Μάλλον για Restore τον κόβω και set up as new device..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει jb πάνω σίγουρα.Με το restore τι θα χαθέι και τι θα πρέπει να επαναφέρω μετά;

Σ ευχαριστώ για το χρόνο σου!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! πηρα το νεο ιφον 4 και δεν μπορω να κανω σινκ με τιποτα τα ρινγκτονς που ειχα στο ιτιουνς απο παλια. τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Έχει jb πάνω σίγουρα.Με το restore τι θα χαθέι και τι θα πρέπει να επαναφέρω μετά;

Σ ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Επειδή έχει jb πάνω, καλό θα ήταν το restore που θα κάνει να το συνδυάσει με set up as new device για να καθαρίσει και να το κάνει εκ νέου jb όντας καθαρό.. Θα τα χάσει όλα γι' αυτό κράτησε επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο, εφαρμογές, φωτογραφίες κλπ ώστε να τα ξαναπεράσεις πάλι μετά.. Σίγουρα όλο το εγχείρημα θα είναι χρονοβόρο με το να περνάς τα αρχεία σου ξανά στο κινητό αλλά κάποιες στιγμές(π.χ. στη δική σας περίπτωση) είναι απαραίτητο ένα "καθάρισμα"..;)

 

Καλησπέρα! πηρα το νεο ιφον 4 και δεν μπορω να κανω σινκ με τιποτα τα ρινγκτονς που ειχα στο ιτιουνς απο παλια. τι παιζει???

Ποια έκδοση iTunes έχεις;

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι.Επειδή απ ότι κατάλαβα έχει την 3 πάνω να το αφήσω έτσι να βάλω 3.1.2?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση iTunes έχεις;

 

την τελευταια που μου εβγαλε την κατεβασα.

 

οκ τα καταφερα!!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα πηγαν και πλεον το κινητο ειναι στην 3.1.2 jailbreaked. Ευχαριστω για τη βοηθεια

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

iBlacklist στο Cydia. Δεν είμαι σίγουρος οτι τα κάνει όλα αυτά, κάνε μια δοκιμή...

 

Και αν δεν είναι το τηλέφωνό μου jailbroken, υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν είναι το τηλέφωνό μου jailbroken, υπάρχει λύση;

Αν δεν είσαι jailbroken, δεν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο θέμα....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα. Σαν καινούργιος χρήστης του iPhone έχω την εξής απορία:

 

Στις Ρυθμίσεις-Γενικά-Χρήση-Δεδομένα κινητού δικτύου (Ληφθέντα), αναγράφονται μόνο τα ΧΡΕΩΣΙΜΑ ΜΒ ή και αυτά που κατέβηκαν μέσω WiFi?

 

Eυχαριστώ! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα. Σαν καινούργιος χρήστης του iPhone έχω την εξής απορία:

 

Στις Ρυθμίσεις-Γενικά-Χρήση-Δεδομένα κινητού δικτύου (Ληφθέντα), αναγράφονται μόνο τα ΧΡΕΩΣΙΜΑ ΜΒ ή και αυτά που κατέβηκαν μέσω WiFi?

 

Eυχαριστώ! :)

 

Μόνο τα χρεώσιμα ΜΒ εμφανίζονται (και τα ληφθέντα και τα απεσταλμένα). Όσα έχουν κατέβει ή σταλεί με wifi δεν εμφανίζονται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει καρτα paysafe και θελω να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes για το iphone μου αλλα δεν ξερω αν και πως γινεται......μηπως πηρα αδικα την καρτα;;;;;τι να κανω;;εχει μονο mastercart ... κτλ........:cry:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δω μεσω i-tunes ή app stores τι εφαρμογες εχω κατεβασει ή αγορασει τουλαχιστον, συγκεντρωτικα? Ολες δηλαδη που εχω κατεβασει ή αγορασει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...