Jump to content

Nokia N900 pre-release


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα βιντεάκι που μου είχε διαφύγει είναι αυτό που συνόδευε το (p)review του mobile-review για το Maemo 5. H μουσική επένδυση μου θυμίζει βουβό κινηματογράφο. :) :p

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nAU_tKqWHcA]YouTube - Nokia N900 preview by www.mobile-review.com[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Quake III Arena on the Nokia N900

 

http://www.youtube.com/watch?v=tHSZfhY25Jc

 

 

Nokia N900 unboxing video

 

http://www.slashgear.com/nokia-n900-video-unboxing-1259904/

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν τρεις μερες ειδα το νεο μοντελο της νοκια κατα τυχη....δε παρακουλουθω το blog.....το τηλεφωνο μου φανηκε τρομερα δηνατο κ πολυ προσητο οσο κ η τιμη του....εχω ν96 απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ πηγαινα για ν97 αλλα μαλλον θα προτημησω το ν900. εχει κανει κανεις συνγριση των 2 αυτων τηλεφωνων (ν97-ν900).
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις συνγριση των 2 αυτων τηλεφωνων (ν97-ν900).

 

Ξέρεις, δεν είναι τόσο εύκολο να γίνει σωστή σύγκριση γιατί είναι δύο αρκετά διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους (ως προς το λειτουργικό, φιλοσοφία). Διάβασε από την αρχή το thread με τα links του για να μάθεις περισσότερα για το N900.

 

------------------------------------------------------------------

 

Δείτε και ένα demo του KΟffice: KOffice running on Maemo 5

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση: προβλημα συνδεσης με windows δ νομιζω να προβλεπεται (επειδη ειναι linux το λειτουργικο το λεω)?

 

εχω να προσθεσω κ αυτο το βιντεο........

Link to comment
Share on other sites

 

Οπως φαινεται τελικα θα εχει καλωδιο usb για τον υπολογιστη.

Τσαμπα τοση συζητηση.

 

 

Δείτε και ένα demo του KΟffice: KOffice running on Maemo 5

 

 

Το κακο ειναι οτι κι αυτο ειναι μονο για προβολη αρχειων και οχι για επεξεργασια, αν και οι δημιουργοι του εχουν ανακοινωσei οτι σε δευτερη φαση θα υποστηριζει και επεξεργασια.

 

παιδια ερωτηση: προβλημα συνδεσης με windows δ νομιζω να προβλεπεται (επειδη ειναι linux το λειτουργικο το λεω)?

 

Δεν νομιζω.

Θα συνδεεται κανονικα με PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα νεο για την κυκλοφορια?μεσα οκτωβριου εχουμε και τιποτα.

 

Το expansys παντως την πηγαινει την κυκλοφορια ολο και πιο πισω:

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188856

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση λεει EU,QWERTY Europe εννοει??? τελικα 8α βγει ελλινηκο??

 

το expansys ως γνωστον ,δεν φερνει Ελληνικες συσκευες :rolleyes:

 

 

εχω ν96 απο το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ πηγαινα για ν97 αλλα μαλλον θα προτημησω το ν900. εχει κανει κανεις συνγριση των 2 αυτων τηλεφωνων (ν97-ν900).

 

Το θεμα εδω, δεν ειναι καταλληλο για συγκρισεις ,ουτε για επιλογη συσκευης ..

Υπαρχει η αναλογη ενοτητα για αυτον το λογο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια τεράστια live παρουσίαση της συσκευής με σύνδεση μέσω facebook. Στο πρώτο μέρος περιγράφεται εξωτερικά η συσκευή, γίνεται σύγκριση μεγέθους με αρκετά μοντέλα (3GS, Omnia Pro, Archos 5, N810 κτλ) και σχολιάζεται το hardware. Στα άλλα δύο μέρη, αναλύεται το software της συσκευής.

 

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το 6ο λεπτό του δεύτερου μέρους όπου αναφέρεται ότι πατώντας το δεξί μέρος δίπλα στην οθόνη, εκτελείται η ενέργεια back (ένα επίπεδο πίσω, δηλαδή). Αυτό ενισχύει την υποψία μου ότι τα πλαϊνά της οθόνης είναι touch sensitive αφού, και στον browser, χρησιμοποιούνται για την εμφάνιση του mouse pointer (ξεκινώντας από αριστερά) και του ιστορικού (ξεκινώντας από δεξία και σύροντας το δάχτυλο αριστερά).

 

Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπω ότι το Ν900 είναι Made in Κοrea... γι' αυτό έχει χαμηλότερη τιμή από το Ν97 που είναι Finland. Έτσι και το Ν86 έχει χαμηλή τιμή, διότι είναι China.

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι εδω τελη του μηνα λογικα?

 

Μαλλον θα το εχεις στα τελη αυτου ἠ στις πρωτες μερες του Νοεμβρη.

470+φπα.

Απο Αλφα κοπυ παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το εχεις στα τελη αυτου ἠ στις πρωτες μερες του Νοεμβρη.

470+φπα.

Απο Αλφα κοπυ παντα.

 

τότε να καθυστερήσω την επιδότηση. νόμιζα πως θα ήταν εδώ κατά τα Χριστούγεννα και σκόπευα να το πάρω τότε, αλλά αν είναι έτσι μας μένουν καμιά 30ρια μέρες μέχρι να έρθει.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το εχεις στα τελη αυτου ἠ στις πρωτες μερες του Νοεμβρη.

470+φπα.

Απο Αλφα κοπυ παντα.

 

Αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα! :happy:

 

Η αληθεια ειναι ,με αυτα που ακουω ,

οτι δεν το περιμενα να ερθει απο alpha ,

νωριτερα απο τις γιορτες των Χριστουγεννων.

 

Thank you !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια ερώτηση σχετικά με το N900.Το N97 δεξιά τις μπροστινής cameras έχει τον αισθητήρα για το φως και αριστερά έναν αισθητήρα που σβήνει την οθόνη όταν το πλησιάζεις στο αυτή για να μιλήσεις.Στο N900 λείπει αυτός ο αισθητήρας?
:)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν μεταφερθεί όλοι οι αισθητήρες στα δεξιά και στα αριστερά έχει προστεθεί ένα μπλε LEDακι. Δες τις φωτογραφίες που υπάρχουν στο θέμα και θα τους παρατηρήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να το δουμε αρχες Νοεμβρη.

και η τιμη του αρκετα καλη.

ξερετε αμα εχουνε αρχισει και οι παραγγελιες??:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να κάνεις προ-παραγγελία, απλά μπορεί να σου πουν ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα.

 

EDIT

 

Nokia N900 and Maemo 5 – Empowered by the keyboard

http://dailymobile.se/2009/10/14/nokia-n900-and-maemo-5-empowered-by-the-keyboard/

"Sanna gives brief introduction on how to take advantage of the keyboard in Maemo 5"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα εχει ελληνικα μεσα αυτες οι συσκευες απο αλφα κοπυ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

απο οτι λενε δεν θα εχει.αλλη μια βλακεια της ΝΟΚΙΑ κατα την αποψη μου και ενας λογος να μην το προτιμησω.ισως βγει σε καλο να μην το παρω. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παντως το Ν810 ειχε υποστηριξη ελληνικων χαρακτηρων στο keyboard. Για τα μενου δεν με ενδιαφερει καλυτερα στα Αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...