Jump to content

Nokia N900 pre-release


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://maemo.org/downloads/product/OS2008/mplayer/

 

φανταζομαι θα ερθει και η εκδοση για το Ν900..

 

Ναι, βρε συ, τον ξέρω τον mplayer.

 

Εγώ ρώταγα για τον player της Nokia. Αυτόν που βλέπουμε σε όλα τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A ok sorry απλα καλαταβα αν υπαρχει κατι ωστε να εχουμε αυτη τη δυνατοτητα..;) Και προφανως θα το ηξερες αφου εγω δε εχω καν καποιο IT!

Οχι για τον ενσωματομενο δε ξερω..και βασικα δε νομιζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

A ok sorry απλα καλαταβα αν υπαρχει κατι ωστε να εχουμε αυτη τη δυνατοτητα..;) Και προφανως θα το ηξερες αφου εγω δε εχω καν καποιο IT!

 

Ναι, ο mplayer για τα N800/N810 είναι απαραίτητος και πολύ ανώτερος από τον player που έχει βάλει η Nokia, ειδικά αν θες να παρακολουθήσεις ταινίες ή σειρές.

 

O default media player του N900 φαίνεται από όλα τα previews πολύ καλή υλοποίηση... απλά έχω αυτήν την απορία για το αν υποστηρίζει υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να κατεβάσει κάποιος ένα τεράστιο αρχείο ή ταινία για να την παρακολουθήσει στο tablet;;;

Είναι υπερβολικό και παράλογο, και μπορεί να χρειαστεί πολύ σπάνια ή και ποτέ. Είναι δυνατόν να γίνει κάτι τέτοιο εύκολα σε συσκευή με 600 MHz, 256 MB αργής RAM και αργή πρόσβαση στην (κάρτα) μνήμη; Τα tablets δεν προορίζονται για τέτοιες χρήσεις, ακόμη κι αν έχουν τη δυνατότητα. Και ολόκληρο debian μπορούν να τρέξουν με lxde, gnome, kde και openoffice και firefox, αλλά μην ζητάμε ικανοποιητική ταχύτητα! Είναι υπερβολή.

Τα tablets δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τους μεγαλύτερους υπολογιστές παρά μόνο σε απειροελάχιστους.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι απολυτος..Καταρχας ενα πολυωρο ταξιδι να κανεις με καποιο μεσο, θα μπορουσες ανετα να δεις μια ταινια. Δε μιλαω να δεις την τριλογια του Αρχοντα αλλα ενα επισοδειο απο μια σειρα το βλεπεις ανετα!

Επισης, καλως ή κακως οι τασεις της τεχνολογιας μας οδηγουν στο να εχουμε εναν 'υπολογιστη' στην τσεπη μας. Δε θα ηταν κακο με τετοια μνημη που εχει η συσκευη να κουβαλας μερικες ταινιες που θα μπορεις να τις βλεπεις μεσω TV-OUT.

 

Δε μιλαω προσωπκα για μενα αλλα υπαρχουν πολλοιπου κοιταζουν την Multimedia πλευρα μιας συσκευης και το Ν900 εκει τα παει πολυ καλα απ'οτι φαινεται!

 

Εδω με το 5800 εχει τυχει και εχω κατεβασει πολλες φορες με το SymTorrent αρχεια που τα εχω ηδη επειδη ημουν ξαπλωμενος και βαριομουν να σηκωθω να παω στο PC!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

ok, έχεις δίκιο, αλλά προς το παρόν αυτό είναι δύσκολο και δεν πρέπει να κατηγορούμε τη συσκευή για κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλήμερα, Θέλω να το αγοράσω αυτό το τηλέφωνο ξέρετε εάν έχει έρθει Ελλάδα και εάν υπάρχει κανένα online κατάστημα το οποίο να το έχει ετοιμοπαράδοτο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε διαφορά στο φόρτωμα της σελίδας σε σχέση με το Ν97.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EzkcVQ3Oe-0]YouTube - Nokiausers N900 Preview - The Dailymotion Test[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλήμερα, Θέλω να το αγοράσω αυτό το τηλέφωνο ξέρετε εάν έχει έρθει Ελλάδα και εάν υπάρχει κανένα online κατάστημα το οποίο να το έχει ετοιμοπαράδοτο?

 

Ευχαριστώ.

 

Ακομη περιμενουμε φιλε μου τελος Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη θα το εχουμε μαλλον. Δυο e-shops που το εχουν(σε αναμονη παντα) e-click & expansys

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιξανε την ιδια σελιδα,δεν ακουγα τι ελεγε ο τυπος γιατι δεν μπορουσα να εχω φωνη στο λαπ τοπ,αλλα μου φανηκε βαρια η σελιδα που ανοιξε το ν900..παρ'ολ'αυτα την ανοιξε πολυ γρηγορα...
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο συσκευές ανοίξαν ακριβώς το ίδιο bookmark, το οποίο είναι αυτό. Το Ν900 ξεκίνησε να απεικονίζει σχεδόν αμέσως το περιεχόμενο της σελίδας ενώ το Ν97, απολύτως τίποτα. Όοοταν το Ν97 άνοιξε την σελίδα, είχε φορτώσει την mobile version του dailymotion, σε αντίθεση με το Ν900 που φόρτωσε κατευθείαν την πλήρη έκδοση, οπότε ο τύπος τσαντίστηκε και το έκανε στην άκρη. :D
Link to comment
Share on other sites

Ακομη περιμενουμε φιλε μου τελος Οκτωβρη αρχες Νοεμβρη θα το εχουμε μαλλον. Δυο e-shops που το εχουν(σε αναμονη παντα) e-click & expansys

 

σε ευχαριστώ, το έκλησα από το e-click έκανα λάθος ? Η να το πάρω από το expansys? και να το ακυρώσω απο τό e-click? Σ' Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, το έκλησα από το e-click έκανα λάθος ? Η να το πάρω από το expansys? και να το ακυρώσω απο τό e-click? Σ' Ευχαριστώ.

Προσωπική μου άποψη, το expansys είναι πιο αξιόπιστο. Άμα τελικά το πάρεις από e-click πες μας και την άποψή σου για την ταχύτητα και την εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να αναφερω και το Clove, για αγορα. Εχω προ-παραγγειλει το Ν900 στα 505 ευρω με τα μεταφορικα.
Link to comment
Share on other sites

Μερικα ακομα δειγματα φωτογραφιων απο το Ν900:

 

http://www.tigert.com/2009/10/18/photojourney-with-n900/

 

Αν πατησετε πανω στις φωτο σας τις ανοιγει στο flickr και μπορειτε να τις δειτε στη μεγαλη αναλυση.

Λεω για κομα μια φορα οτι πρεπει να εισαι πολυ απιτητικος για να περιμενεις περισσοτερα απο μια φωτογραφικη κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στις προηγούμενες σελίδες, δεν είδα να το εχει ποστάρει κανεις...

 

http://dailymobile.se/2009/10/15/nokia-n900-and-maemo-5-two-hours-long-live-session/

δυόμιση περίπου ώρες βιντεο review τοο N900..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, το έκλησα από το e-click έκανα λάθος ? Η να το πάρω από το expansys? και να το ακυρώσω απο τό e-click? Σ' Ευχαριστώ.

 

Προσωπικα μαλλον απ το expansys θα το παρω. Καμια αλλη γνωμη ποιο ειναι πιο αξιοπιστο απ τα 2(expansys & e-click)??

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα είναι δυνατό να τρέξουν εφαρμογές VoIP όπως για παράδειγμα το skype όταν η συσκευή συνδέεται με WiFi ?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα γινεται!:) Και μαλιστα θα υποστηριζονται και τα περισσοτερα IM!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα είναι δυνατό να τρέξουν εφαρμογές VoIP όπως για παράδειγμα το skype όταν η συσκευή συνδέεται με WiFi ?

Φυσικά, δεν υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα είναι δυνατό να τρέξουν εφαρμογές VoIP όπως για παράδειγμα το skype όταν η συσκευή συνδέεται με WiFi ?

 

Όπως σου είπαν τα παιδιά, φυσικά ΚΑΙ γίνεται. Ειδικά για VoIP μέσω Skype, δεν χρειάζεται καν ξεχωριστή εφαρμογή - η δυνατότητα είναι εξαρχής ενσωματωμένη στο περιβάλλον του maemo.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...