Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκευη bug omnia 2 με αναμονη κλησης :

οποιος το εχει ας τσεκαρει την ωρα που μιλαει με καποιον και βαρεσει δευτερη γραμμη δεν υπαρχει καμια ειδοποιηση δονηση η ηχος παρα μονο οπτικη την οποια τι να την κανεις αφου εχεις το τηλεφωνο στο αυτι!!!

προχτες εχασα 3 κλησεις οσο ημουν σε αλλη και αναγκαστικα μετα να πληρωσω να παρω ολους πισω!

 

fix :

Lagoskon Call Waiting Vibration Notification

 

 

Lagoskon wrote:

When I am on a call and someone else calls me the beep for the second call notification is very silent.

 

So 8 times to 10 I don't understand the second call in time .

 

I searched the Omnia registry for other option and I made some modification to Call Waiting Script and now I also have Vibration with beep and there is NO WAY to miss the second incoming call.

 

I attach a reg key file with the mods and it comes from my i900 ( i910 users should test it if works)

 

The reg file is this below and the default script was "pw3p" . Use a reg editor or Resco Explorer to import the reg

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\CallWaiting]

"Script"="pv1w3pv1w3pv1w3r"

"Sound"="callwait.wav"

"Category"="InCall"

 

Script now means "p"(play wav file),"v1"(vibrate 1 sec),"w3"(wait 3 sec),.......,"r"(repeat) . You can change the script with your wishes.

 

 

DOWNLOAD LINK:

http://www.ziddu.com/download/6126154/LK_CallWait_Vibe.rar.html

 

Υγ : echidna με τη μαγκια σου δουλεψε ο φορτιστης αυτοκινητου (να σαι καλα)

και μπορειτε αν δεν ανοιγει ο φορτιστης αυτοκινητου οπως ο δικος μου να παρετε ενα καλωδιακι με τις τριχες μεσα οχι μονοκλωνο να κοψετε μια τριχα να την περασετε προσεκτικα στα δυο μεσαια pin να το στριψετε οσο παει και μετα κοβετε συριζα με το βυσμα. σπρωχνετε λιγο μεσα με το κατσαβιδακι και βαζοντας μεσα το καλωδιο usb το σπρωχνει στη θεση του.

ετσι δε χαλαμε τον φορτιστη μας και τον επαναφερουμε οποτε θελουμε αφαιρωντας το συρματακι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να το τρέξεις! Μπορείς να το εγκαταστήσεις, αλλά φυσικά δεν τρέχει!

Πρέπει να βγούν και οι drivers που να υποστηρίζουν το TF3D!!!

Μη λέτε πράγματα που δεν ισχύουν!

Αυτο πραγματικά πρώτη φορά το ακούω, αφού για την ανάλυση είναι συμβατό (WVGA). Βέβαια θα μου πεις δεν έχουν και το ίδιο λογισμικό (η κάθε εταιρία κάνει αλλαγές κτλ.) που ίσως να εμποδίζουν στο να τρέξει το TouchFLO 3D. Παρ' όλα αυτά είμαι σίγουρος ότι θα βγει σύντομα ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Επισκευη bug omnia 2 με αναμονη κλησης :

οποιος το εχει ας τσεκαρει την ωρα που μιλαει με καποιον και βαρεσει δευτερη γραμμη δεν υπαρχει καμια ειδοποιηση δονηση η ηχος παρα μονο οπτικη την οποια τι να την κανεις αφου εχεις το τηλεφωνο στο αυτι!!!

προχτες εχασα 3 κλησεις οσο ημουν σε αλλη και αναγκαστικα μετα να πληρωσω να παρω ολους πισω!

 

Πράγματι το bug υπάρχει!!! Πολύ καλό το fix μπράβο φίλε!!! Χρήσιμο για όλους!

 

Αυτο πραγματικά πρώτη φορά το ακούω, αφού για την ανάλυση είναι συμβατό (WVGA). Βέβαια θα μου πεις δεν έχουν και το ίδιο λογισμικό (η κάθε εταιρία κάνει αλλαγές κτλ.) που ίσως να εμποδίζουν στο να τρέξει το TouchFLO 3D. Παρ' όλα αυτά είμαι σίγουρος ότι θα βγει σύντομα ;)

Εγώ πάλι δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... θέλει πραγματικά πολύ δουλειά για να τρέξει σε άλλη συσκευή!

Αντιγράφω εδώ τα λεγόμενα ειδικού στο αντικείμενο:

Ερώτηση:

so, is there any hope for running TouchFLO3D on i8000?

Απάντηση:

Some... if this 1.x GLES can be gotten to work that'd be a tiny step in the right direction. After that, TF3D would have to be completely repackaged, converting the QTC's to a format the PVR card can understand, and coding a new intermediate GLES layer to patch the texture loading mechanisms. Not to mention that the device checks need to patched, all dependancies (audiomanager, phonecanvas, etc etc) need to be satisfied, probably several of which need their own patches to work properly. Some HTC drivers and services may need to be faked, etc.

 

It'd be quite an effort, but it is certainly possible. Maybe somebody will be crazy enough to do it - it probably won't be me, though I have created several tools in the past that may assist in the effort (shameless plug)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Περιστροφη οθονης στο Omnia 2 οπου γουσταρεις και οχι μονο στα 2-3 προγραμματα που σου επιτρεπει το ιδιο!

 

Omnia II Tip #2: Enable manual screen rotation!

Posted In: omnia ii i8000 , omnia ii tips , samsung . By Wen Qiang

 

There's a way to map a hardware button to toggle the screen rotation,

 

1. run the registry editor and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation

2. change the value of HideOrientationUI from 1 to 0

3. go to winmo settings > buttons to map it to ur button :D

 

το εβαλα στο μεσαιο κουμπι σε διαρκες πατημα γιατι απο προεπιλογη εχει το task maager που εμενα μου ειναι αχρηστο και οπου και να ειμαι βουαλα!!!

Γυριζω την οθονη :)

Not comfortable with registry editing?

Here's an program that allows you to rotate the screen manually.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3050329#post3050329

 

P.S. Samsung apps will kick the screen back to portrait mode

 

Omnia 2 hard reset :

 

Omnia II Tip #1: the hARD rESET

Posted In: omnia ii i8000 , omnia ii tips , samsung . By Wen Qiang

 

Hard reset through hardware keys is so important that it just has to come before the review :P

 

 

To perform hard reset, first make sure the phone is power off

 

1. Press and hold Volume Up, Lock, Call and Hang Up buttons

2. The phone will vibrate and the Samsung logo will appears.

3. Count to 3 and release all buttons (release em approximately when the format screen shows up)

 

There you go :D

 

 

 

 

 

There's an alternative you could punch into the phone,

*2767*3855#

 

Caution though, this keycode format the phone, including the 8GB internal storage, right away without any prompt!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το bug υπάρχει!!! Πολύ καλό το fix μπράβο φίλε!!! Χρήσιμο για όλους!

 

 

Εγώ πάλι δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... θέλει πραγματικά πολύ δουλειά για να τρέξει σε άλλη συσκευή!

Αντιγράφω εδώ τα λεγόμενα ειδικού στο αντικείμενο:

Ερώτηση:

so, is there any hope for running TouchFLO3D on i8000?

Απάντηση:

Some... if this 1.x GLES can be gotten to work that'd be a tiny step in the right direction. After that, TF3D would have to be completely repackaged, converting the QTC's to a format the PVR card can understand, and coding a new intermediate GLES layer to patch the texture loading mechanisms. Not to mention that the device checks need to patched, all dependancies (audiomanager, phonecanvas, etc etc) need to be satisfied, probably several of which need their own patches to work properly. Some HTC drivers and services may need to be faked, etc.

 

It'd be quite an effort, but it is certainly possible. Maybe somebody will be crazy enough to do it - it probably won't be me, though I have created several tools in the past that may assist in the effort (shameless plug)

μα καλα και στο xperia πως μπηκε δηλαδη? ειχε και εκει τοση μανουρα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μα καλα και στο xperia πως μπηκε δηλαδη? ειχε και εκει τοση μανουρα?

 

Το xperia είναι κατ' ουσίαν ένα HTC ;)

Δεν είχε λοιπόν καμία μανούρα, έτρεχε έτσι απλά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω όχι. Ή τουλάχιστον δεν έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο. Μπορείς καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Xperia X2
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα . μηπως εχετε καποιο νεο για το ποτε θα ερθει ευροπη και ελλαδα; εχω 300 ευρω πιστοτικο στο πλαισιο και εχω σχεδον πιστει να τα δωσω σε αυτο το κινητο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα πάρα πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που δουλεύει τέλεια στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι το mToday που θα το βρείτε εδώ: http://www.1800pocketpc.com/2008/08/05/mtoday-switch-betweeen-multiple-today-screen.html

Δίνει την δυνατότητα της άμεσης (με ένα πλήκτρο εναλλαγής) μεταξύ 2 διαφορετικών Today screen. Εμένα με βόλεψε γιατί προγράμματα που τρέχουν μόνο σε today screen όπως το Pocket weather και το Spb weather και το Εορτολόγιο (Turbo IR) που θα ήθελα να τα βλέπω στην Today screen δεν μπορούσα λόγω του Samsung Widget (αφού αν βάλεις αυτό στη Today δεν μπορείς να προσθέσεις τίποτε άλλο). Με αυτό το προγραμματάκι έχω 2 Today που εναλλάσω, ένα με το Samsung Widget και ένα με τα υπόλοιπα προγράμματα ή συντομεύσεις. Πραγματικά φάνηκε πολύ χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα . μηπως εχετε καποιο νεο για το ποτε θα ερθει ευροπη και ελλαδα; εχω 300 ευρω πιστοτικο στο πλαισιο και εχω σχεδον πιστει να τα δωσω σε αυτο το κινητο.

 

Κατά το Νοέμβριο φίλε μου... άρα θα το πάρεις με 6.5 πάνω! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο που μπορουμε να κατεβασουμε την G6 γιατι δεν την βρεισκω πουθενα?

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κάποιος από E-Click?

 

Αν ναι, υποστηρίζει ελληνική γραφή και τι μέγεθος έχει ο εσωτερικός δίσκος?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σας!

 

Ειμαι στην ερευνα αγορας για ενα pocket PC με WindowsMobile κατα προτίμηση..

Πριν 2 βδομαδες ελεγα να παω για το Χ1, αλλα ειδα οτι ερχεται το Χ2 και το αφησα..

(Να αναφερω οτι το κινητο θελω να το εχω μεχρι αρχες-μεσα Νοεμβρη!)

 

Τωρα, και επειτα απο μεγαλη αναζητηση στο internet (μεσα σε αυτα και τα δικα σας λογια για το i8000, καθως και video απ' το youtube) εχω καταληξει κατα 90% στο Samsung Omnia II i8000..Μου αρεσει πολυ σε ολα του, και διαβαζοντας τα δικα σας σχολια η samsung ειναι μπροστα απ'τον ανταγωνισμο...

 

Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι:

- Εχουμε κανενα νεοτερο για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο στη χωρα μας?

- Τι εννοειται οταν λετε hard & soft reset ?? Αν το παρω οταν ερθει στην Ελλαδα και οχι απ΄το εξωτερικο θα περεπει να μπω στη διαδικασια του hard reset για να επιλεξω την Ελληνική γλωσσα??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σας!

 

Ειμαι στην ερευνα αγορας για ενα pocket PC με WindowsMobile κατα προτίμηση..

Πριν 2 βδομαδες ελεγα να παω για το Χ1, αλλα ειδα οτι ερχεται το Χ2 και το αφησα..

(Να αναφερω οτι το κινητο θελω να το εχω μεχρι αρχες-μεσα Νοεμβρη!)

 

Τωρα, και επειτα απο μεγαλη αναζητηση στο internet (μεσα σε αυτα και τα δικα σας λογια για το i8000, καθως και video απ' το youtube) εχω καταληξει κατα 90% στο Samsung Omnia II i8000..Μου αρεσει πολυ σε ολα του, και διαβαζοντας τα δικα σας σχολια η samsung ειναι μπροστα απ'τον ανταγωνισμο...

 

Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι:

- Εχουμε κανενα νεοτερο για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο στη χωρα μας?

- Τι εννοειται οταν λετε hard & soft reset ?? Αν το παρω οταν ερθει στην Ελλαδα και οχι απ΄το εξωτερικο θα περεπει να μπω στη διαδικασια του hard reset για να επιλεξω την Ελληνική γλωσσα??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Φίλε μου κανένα νεότερο! Αλλά σίγουρα θα κυκλοφορήσει όπως όλα δείχνουν με τα νέα WM 6.5 άρα μετά τις 22 Οκτωβρίου!!!

 

Το Hard reset τώρα είναι κάτι σαν το format στον υπολογιστή με την διαφορά ότι το κινητό ξαναγυρίζει στην εργοστασιακή του ρύθμιση, δηλαδή ξαναέρχεται στην κατάσταση όπως την πρώτη μέρα που το αγόρασες!

 

Το soft reset είναι μια απλή επανεκκίνηση!

 

Αν στο κινητό τώρα το συγκεκριμένο (γιατί μόνο αυτό είναι μέχρι στιγμής πολυ-γλωσσικό) αλλάξεις γλώσσα αναγκαστικά γίνεται hard reset!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα χθες σε φυλαδιο αλλα δεν θυμαμαι ποιας εταιριας , το εχει η cosmote το ομνια 2 χωρις τιμη και λεει συντομα κοντα σας!!!!!!!Πιστευω ειματε κοντα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανένα νεότερο! Αλλά σίγουρα θα κυκλοφορήσει όπως όλα δείχνουν με τα νέα WM 6.5 άρα μετά τις 22 Οκτωβρίου!!!

Οι πρώτες συσκευές με WM 6.5 θα κυκλοφορήσουν στις 6 Οκτωβρίου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανένα νεότερο! Αλλά σίγουρα θα κυκλοφορήσει όπως όλα δείχνουν με τα νέα WM 6.5 άρα μετά τις 22 Οκτωβρίου!!!

 

Το Hard reset τώρα είναι κάτι σαν το format στον υπολογιστή με την διαφορά ότι το κινητό ξαναγυρίζει στην εργοστασιακή του ρύθμιση, δηλαδή ξαναέρχεται στην κατάσταση όπως την πρώτη μέρα που το αγόρασες!

 

Το soft reset είναι μια απλή επανεκκίνηση!

 

Αν στο κινητό τώρα το συγκεκριμένο (γιατί μόνο αυτό είναι μέχρι στιγμής πολυ-γλωσσικό) αλλάξεις γλώσσα αναγκαστικά γίνεται hard reset!

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Για το hard reset να υποθέσω οτι η συσκευη εχει κουμπάκι καπου "κρυμμενο" οπως και τα HTC tuch diamond & pro ή γινεται μεσω καποιου λογισμικου που παρεχει η samsung σε cd?

 

Και κάτι αλλο! Μετα την αλλαγη γλωσσας στα Ελληνικα το πληκτρολόγιο διαθετει Αγγλικα-Ελληνικά έτσι ??

 

Παιδια ειδα χθες σε φυλαδιο αλλα δεν θυμαμαι ποιας εταιριας , το εχει η cosmote το ομνια 2 χωρις τιμη και λεει συντομα κοντα σας!!!!!!!Πιστευω ειματε κοντα!!!!

Οι πρώτες συσκευές με WM 6.5 θα κυκλοφορήσουν στις 6 Οκτωβρίου!

 

Αντε μακαρι !!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Για το hard reset να υποθέσω οτι η συσκευη εχει κουμπάκι καπου "κρυμμενο" οπως και τα HTC tuch diamond & pro ή γινεται μεσω καποιου λογισμικου που παρεχει η samsung σε cd?

 

Και κάτι αλλο! Μετα την αλλαγη γλωσσας στα Ελληνικα το πληκτρολόγιο διαθετει Αγγλικα-Ελληνικά έτσι ??

 

Αντε μακαρι !!

 

Το κάνεις μέσα από το μενού της συσκευής και με ένα συνδυασμό πλήκτρων αν θες, δεν χρειάζεσαι ούτε cd ούτε τίποτα!

 

Με την αλλαγή της γλώσσας έχει και τις δύο φυσικά!

 

Όσο πιο νωρίς κυκλοφορήσουν τόσο πιο καλά! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το λυσαμε και το προβλημα της γλωσας !! :p

 

Τωρα θελω να ρωτησω κατι αλλο σχετικα με τα wm:

Θελω να μου πειτε υπευθυνα (/σιγουρα) αν μπορω στα wm να δημιουργησω μια νεα συνδεση Ευρειας Ζωνης (μεσω DSL)!

 

Θελω να ξερω σιγουρα αν γινεται αυτο!

Για να καταλαβετε περεταιρω στη σχολη μου για να συνδεθω στο internet, αρχικα το κανω μεσω WiFi (τοπικη συνδεση) και επειτα με συνδεση Ευρειας Ζωνης (PPPoE) οπου μπορω να βαλω username & password για να συνδεθω..

Αν μπορει καποιος κατοχος του να με ενημερωσει !:)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το λυσαμε και το προβλημα της γλωσας !! :p

 

Τωρα θελω να ρωτησω κατι αλλο σχετικα με τα wm:

Θελω να μου πειτε υπευθυνα (/σιγουρα) αν μπορω στα wm να δημιουργησω μια νεα συνδεση Ευρειας Ζωνης (μεσω DSL)!

 

Θελω να ξερω σιγουρα αν γινεται αυτο!

Για να καταλαβετε περεταιρω στη σχολη μου για να συνδεθω στο internet, αρχικα το κανω μεσω WiFi (τοπικη συνδεση) και επειτα με συνδεση Ευρειας Ζωνης (PPPoE) οπου μπορω να βαλω username & password για να συνδεθω..

Αν μπορει καποιος κατοχος του να με ενημερωσει !:)

 

Αν είσαι στην ΑΣΟΕΕ δεν παίζει...Ούτε με WM ούτε με Symbian....Μόνο το iPhone μπαίνει κανονικά... Λογικά κάτι λείπει από τα πρωτόκολλα που υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην ΑΣΟΕΕ δεν παίζει...Ούτε με WM ούτε με Symbian....Μόνο το iPhone μπαίνει κανονικά... Λογικά κάτι λείπει από τα πρωτόκολλα που υποστηρίζουν.

 

ΤΕΙ Λαμιας ειμαι..Στην ΑΣΟΕΕ μπαινετε με τον ιδιο τροπο?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην ΑΣΟΕΕ δεν παίζει...Ούτε με WM ούτε με Symbian....Μόνο το iPhone μπαίνει κανονικά... Λογικά κάτι λείπει από τα πρωτόκολλα που υποστηρίζουν.

 

Αν κατάλαβα σωστά αυτό που εννοείς μάλλον ναι...Μπαίνουμε σε ένα WPA2 Enterprise κλειδωμένο δίκτυο πρώτα (προφανώς τον ξέρουμε τον κωδικό) αλλά στη συνέχεια μας βγάζει σε μία σελίδα όπου πρέπει να βάλουμε Username και Password για να ταυτοποιείται ποιός μπαίνει. Το πρόβλημα πρέπει να βρίσκεται στα Certificates, γιατί όταν μπαίνω από υπολογιστή μου λέει ότι είναι ληγμένα ή από μη αξιόπιστη πηγή!! Τώρα δεν ξέρω πως είναι υλοποιημένο στη σχολή σας. Καλύτερα είναι να δοκιμάσεις από κανέναν γνωστό σου πριν προχωρήσεις σε αγορά!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά αυτό που εννοείς μάλλον ναι...Μπαίνουμε σε ένα WPA2 Enterprise κλειδωμένο δίκτυο πρώτα (προφανώς τον ξέρουμε τον κωδικό) αλλά στη συνέχεια μας βγάζει σε μία σελίδα όπου πρέπει να βάλουμε Username και Password για να ταυτοποιείται ποιός μπαίνει. Το πρόβλημα πρέπει να βρίσκεται στα Certificates, γιατί όταν μπαίνω από υπολογιστή μου λέει ότι είναι ληγμένα ή από μη αξιόπιστη πηγή!! Τώρα δεν ξέρω πως είναι υλοποιημένο στη σχολή σας. Καλύτερα είναι να δοκιμάσεις από κανέναν γνωστό σου πριν προχωρήσεις σε αγορά!!

 

Σε εμας δεν ειναι ετσι...

Εμεις μπαινουμε σε ενα ξεκλειδωτο δικτυο, και αφου συνδεθουμε βλεπουμε μονο τοπικα και οχι Internet.. Για την προσβαση στο Internet κανουμε μια αλλη συνδεση (ευρειας ζωνης οπως ειπα [PPPoE] ) -που δουλευει μαζι με το ασυρματο- και εκει σε μια φορμα (των windows και οχι μεσω internet) βαζουμε username & password.

Μετα εχουμε προσβαση στο Internet κανονικα!

 

Αυτο με τον γνωστο το εχω σκεφτει κ εγω, αλλα απ'οσο ξερω κανεις δεν εχει WM..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

παιδια..επειδη θελω να αγορασω ενα omnia στα 16gb που εχω βρει σε καλη τιμη... μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω σε αυτο;

 

επισης...μερικα πραγματακια...το wifi του δουλευει ενταξει (εχω διαβασει οτι καποιες φορες δυσκολευεται); το gps του; απο μνημη διαθεσιμη πως τα παει; το λεω επειδη τα 128 ram που εχει μου φαινονται σχετικα λιγα...την παλευει με αυτα και με προγραμματακια φορτωμενο (ειδικα προγραμματα πλοηγησης, αν και θα χρησιμοποιειται μονο σαν εφεδρικο gps..αλλα να ειναι ενα αξιοπιστο backup κι οχι σαν το wm κινητο που εχω τωρα). γενικα επισης...ειναι αργο (και με βαση την 128); εχει ξαδερφος μου το 8gb και μου ειχε φανει καλο οταν το ειχε πρωτοπαρει (δεν το ειχε φορτωσει ακομα με προγραμματα)...εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα και τωρα που εκατσε η περιπτωση εκεινος λειπει εξωτερικο και δεν μπορω να περασω το δικο του απο ενα crash test...οποτε η οποια βοηθεια θα ειναι καλοδεχουμενη και υπερπολυτιμη!

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

παιδια..επειδη θελω να αγορασω ενα omnia στα 16gb που εχω βρει σε καλη τιμη... μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω σε αυτο;

 

επισης...μερικα πραγματακια...το wifi του δουλευει ενταξει (εχω διαβασει οτι καποιες φορες δυσκολευεται); το gps του; απο μνημη διαθεσιμη πως τα παει; το λεω επειδη τα 128 ram που εχει μου φαινονται σχετικα λιγα...την παλευει με αυτα και με προγραμματακια φορτωμενο (ειδικα προγραμματα πλοηγησης, αν και θα χρησιμοποιειται μονο σαν εφεδρικο gps..αλλα να ειναι ενα αξιοπιστο backup κι οχι σαν το wm κινητο που εχω τωρα). γενικα επισης...ειναι αργο (και με βαση την 128); εχει ξαδερφος μου το 8gb και μου ειχε φανει καλο οταν το ειχε πρωτοπαρει (δεν το ειχε φορτωσει ακομα με προγραμματα)...εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα και τωρα που εκατσε η περιπτωση εκεινος λειπει εξωτερικο και δεν μπορω να περασω το δικο του απο ενα crash test...οποτε η οποια βοηθεια θα ειναι καλοδεχουμενη και υπερπολυτιμη!

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Για ποιο Omnia μιλάς;;; Εδώ είναι για το νέο Omnia 2! :confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...