Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που ρωτησα ειναι ενα μπλεξιμο. η ιδια η αντιπροσωπος λεει οτι θα βγει ή αυτη ή την αλλη εβδομαδα. στο πλαισιο που ρωτησα λεει αυτος οτι θα ερθει μεχρι τις 15 δηλαδη μεθαυριο. παρολαυτα πιστευω οτι δεν θα βγει αυτην την βδομαδα γιατι λογικα ολο και καποια διαφημιση θα επαιζε ή καποια προπαραγγελια θα ειχε βγει.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα πια η διαφορα του omnia HD me to OMNIA II?

μπερδευτικα...επισις πιο ειναι καλυτερο?

θενξ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πρώτη και σημαντικότερη διαφορά είναι ότι το πρώτο φοράει symbian ενώ το δεύτερο windows mobile λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο επικοινονια που ειχα πριν απο λιγο με την αντιπροσωπια εδω μου ειπαν για πρωτη φορα κατι συγκεκριμενο, δηλαδη οτι κυκλοφορει την πρωτη εβδομαδα του νοεβριου απο την cosmote και μετα απο τους υπολοιπους.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

απο επικοινονια που ειχα πριν απο λιγο με την αντιπροσωπια εδω μου ειπαν για πρωτη φορα κατι συγκεκριμενο, δηλαδη οτι κυκλοφορει την πρωτη εβδομαδα του νοεβριου απο την cosmote και μετα απο τους υπολοιπους.

 

μου εστειλαν και mail που λεει το ιδιο

 

''Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, αναμένεται να ξεκινήσει η διάθεση της συσκευής Samsung I8000 στην ελληνική αγορά την τελευταία εβδομάδα του Οκτώβρη έως πρώτη εβδομάδα του Νοεμβρίου, κάτι που μπορούμε να σας αναφέρουμε με κάθε επιφύλαξη.''

 

κατα την γνωμη το αργουν πολυ επρεπε ειδη να ειναι στην αγορα οπως εγινε στο εξωτερικο που βγηκε ειδη. εδω δεν μπορω να καλαβω καθε φορα τι κανουν.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

13 Αύγ. 2009, 15:27

......

Και ένα νέο από επικοινωνία με την Wind:

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

To ΟΜΝΙΑ ΙΙ- Θα αρχίσει να διατίθεται το Νοέμβριο.

To OMNIA PRO - Δεν θα το διαθέσουμε.

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr

 

Καλά ε, χρόνια μπροστά η Wind!!! Από μέσα Αυγούστου είχε πει για Νοέμβρη και πέφτει μέσα!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εάν η ACER αργήσει να φροντίσει για την κυκλοφορία των συσκευών της, πάντα θα την προλαβαίνουν οι ανταγωνιστές που θα κερδίζουν το μεγαλύτερο μέρος του αγοραστικού κοινού.

 

Μήπως εννοείς η Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα μια ερωτηση,το πηρα και εγω απο vnp και λεει οτι ειναι με 6,5,η αλλαγη γλωσσας γινεται με τον ιδιο τροπο?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 570 ευρό για την έκδοση με τα 2gb νομίζω είναι κοροϊδία. Δηλαδή με τα 16gb πόσο θα το πουλάνε?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα από ebay την έκδοση με τα 8gb. Με τα μεταφορικά μου πήγε 450€.

Αναμονή λοιπόν... :X

Ξέρει κανείς πόσο περίπου κάνει να έρθει από Αγγλία? Το μαγαζάκι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Αγορασα πριν απο 2 μερες απο αγγλια το κινητακι και μεχρι στιγμης δεν εχω παράπονο. Ειναι με τα 6.5 επάνω απο την μανα του. Αυτο που μου εκανε εντυπωση παντως ειναι πως στο update του samsung suite λεει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Ειναι νωρίς ακόμα να ψαχτώ για custom roms (αν και τα παιδια στο modaco έχουν κάνει δουλεια) αλλα μου εκανε εντυπωση που η samsung δεν έχει "live" αναβαθμίσεις για το κινητό. Κάτι ακόμα, το επίσημο βρε παιδια site της samsung για αναβαθμίσεις του κινητού (πχ αν καποιος ηθελε απο 6.1 να παει σε 6.5) ποιο ειναι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Αγορασα πριν απο 2 μερες απο αγγλια το κινητακι και μεχρι στιγμης δεν εχω παράπονο. Ειναι με τα 6.5 επάνω απο την μανα του. Αυτο που μου εκανε εντυπωση παντως ειναι πως στο update του samsung suite λεει πως η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Ειναι νωρίς ακόμα να ψαχτώ για custom roms (αν και τα παιδια στο modaco έχουν κάνει δουλεια) αλλα μου εκανε εντυπωση που η samsung δεν έχει "live" αναβαθμίσεις για το κινητό. Κάτι ακόμα, το επίσημο βρε παιδια site της samsung για αναβαθμίσεις του κινητού (πχ αν καποιος ηθελε απο 6.1 να παει σε 6.5) ποιο ειναι?

ευχαριστω

Δεν υπάρχει ακόμα επίσημη αναβάθμιση γι' αυτό και δεν βρίσκεις κάτι!

 

Όπως επίσης δεν υπάρχουν ακόμα και cooked roms! Υπομονή!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το garmin δουλευει σε εσας? Εμενα δεν βρισκει δορυφορο με τιποτα. Και το XTRA ενεργοποιησα και παλι τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μεχρι στιγμης το Garmin και το παλιο και καλο destinator 7. Και τα 2 εβλεπαν το gps συνδεονταν με αυτο αλλα οση ωρα και να τα αφηνα να πιασουν δορυφορο τιποτα. Σκεφτομαι μηπως να το παω πισω. Εκτος παλι και επειδη ειμαι στην αγγλία που καθαρο ουρανο δεν γινεται να βρεις πουθενα απο την πολυ συνεφια δεν μπορει να συνδεθει.

 

ρυμίσεις ειναι COM 7 (gps program port) COM 9 (gps hardware port) 4800 (baud rate) και manage gps automatically ενεργοποιημενο.

 

PDA I8000NXXII9

CSC I8000XEUII9

PHONE I8000XXII6

 

Μηπως η rom ειναι αρχαια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι παληκαρια μου και ειναι υπεροχα καμια σχεση με πριν...........................................

 

Καλησπέρα και από μένα! Τελικά είναι οριστικό ότι θα φοράει 6.5 και θα έχει ελληνικά?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Τελικά είναι οριστικό ότι θα φοράει 6.5 και θα έχει ελληνικά?????

 

Ναι θα φοράει 6.5 και ελληνικά έχουν όλα απ' όπου κι αν το πάρεις γιατί πλέον οι rom είναι multi-language!!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...