Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα δεν το συζηταμε, αν εχεις να τα σκασεις με την μια, συμφερει να το παρεις απο εξω. Αυτη την στιγμη περνεις την εκδοση με τα 8gb με 450€, ενω στο ελλαδισταν ζητανε 560€+ για την εκδοση με τα 2gb!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα δεν το συζηταμε, αν εχεις να τα σκασεις με την μια, συμφερει να το παρεις απο εξω. Αυτη την στιγμη περνεις την εκδοση με τα 8gb με 450€, ενω στο ελλαδισταν ζητανε 560€+ για την εκδοση με τα 2gb!!!

 

-Ας πούμε τo i900. Αυτό με 8gb έχει 533€...;)

 

-Αυτό που είπα εγώ είναι πως είναι καλύτερα να διαθέσω 75€ και να πληρώνω 75€ το μήνα για 18 μήνες (αλλά και μετά θα συνεχίσω) για να έχω 750ΜΒ και 400 λεπτά ομιλίας αντί να έδινα 550€ ακατέβατα και ύστερα να πρέπει να εγγραφώ και στο πρόγραμμα i75 και να πληρώνω 75€ το μήνα που σημαίνει για διάστημα 18 μηνών το εξής:

75χ18=1350+550=1900€

Aλλά και στο αμέσως κατώτερο πρόγραμμα να εγγραφόμουν, δηλαδή το ί60 (750ΜΒ και 300 λεπτα ομιλιας) θα είχα: 60χ18=1080+550=1630€

ή στο i45(750ΜΒ και 150 που δεν με καλύπτει προσωπικά): 45χ18=810+550=1360€

Ενω τώρα με το σενάριο των 75+75 θα πληρώσω 1425€ συνολικα το 18μηνο. Δηλαδή μόλις 65€ παραπάνω το 18μηνο απ΄οτι στο i45 δηλαδή 3,6€ το μήνα περισσότερα, αλλά θα έχω σαφώς μεγαλύτερες παροχές. Ασε που θα το χω πάρει και από την Ελλάδα, ότι αυτό μπορεί να σημαίνει σε περίπτωση προβλήματος στη συσκευή.:)

Link to comment
Share on other sites

-Ας πούμε τo i900. Αυτό με 8gb έχει 533€...;)

 

-Αυτό που είπα εγώ είναι πως είναι καλύτερα να διαθέσω 75€ και να πληρώνω 75€ το μήνα για 18 μήνες (αλλά και μετά θα συνεχίσω) για να έχω 750ΜΒ και 400 λεπτά ομιλίας αντί να έδινα 550€ ακατέβατα και ύστερα να πρέπει να εγγραφώ και στο πρόγραμμα i75 και να πληρώνω 75€ το μήνα που σημαίνει για διάστημα 18 μηνών το εξής:

75χ18=1350+550=1900€

Aλλά και στο αμέσως κατώτερο πρόγραμμα να εγγραφόμουν, δηλαδή το ί60 (750ΜΒ και 300 λεπτα ομιλιας) θα είχα: 60χ18=1080+550=1630€

ή στο i45(750ΜΒ και 150 που δεν με καλύπτει προσωπικά): 45χ18=810+550=1360€

Ενω τώρα με το σενάριο των 75+75 θα πληρώσω 1425€ συνολικα το 18μηνο. Δηλαδή μόλις 65€ παραπάνω το 18μηνο απ΄οτι στο i45 δηλαδή 3,6€ το μήνα περισσότερα, αλλά θα έχω σαφώς μεγαλύτερες παροχές. Ασε που θα το χω πάρει και από την Ελλάδα, ότι αυτό μπορεί να σημαίνει σε περίπτωση προβλήματος στη συσκευή.:)

 

Δεν θέλουν όμως όλοι να έχουν ένα τέτοιο συμβόλαιο. Εγώ είμαι στο vodafone 20 με 100 λεπτά ομιλίας και μου είναι αρκετά. Έχω επιλέξει την έκπτωση στο πάγιο αντί για επιδότηση συσκευής και δίνω 17€ τον μήνα. Γιατί λοιπόν να πάω να κάνω νέο συμβόλαιο και να δίνω 75€?

 

Βασικά εξαρτάτε το τι θέλει ο καθένας. Αν εσένα σε καλύπτει το συμβόλαιο της cosmote τότε οκ. Η επιδότηση που δίνει για την συσκευή είναι μια χαρά. Αλλά δεν μπορείς να λες ότι τα παιδιά που το πήραν απ' έξω κάνανε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν όμως όλοι να έχουν ένα τέτοιο συμβόλαιο. Εγώ είμαι στο vodafone 20 με 100 λεπτά ομιλίας και μου είναι αρκετά. Έχω επιλέξει την έκπτωση στο πάγιο αντί για επιδότηση συσκευής και δίνω 17€ τον μήνα. Γιατί λοιπόν να πάω να κάνω νέο συμβόλαιο και να δίνω 75€?

 

Βασικά εξαρτάτε το τι θέλει ο καθένας. Αν εσένα σε καλύπτει το συμβόλαιο της cosmote τότε οκ. Η επιδότηση που δίνει για την συσκευή είναι μια χαρά. Αλλά δεν μπορείς να λες ότι τα παιδιά που το πήραν απ' έξω κάνανε λάθος.

 

Δε μίλησα για λάθος, αλλά απλώς για βιασύνη. Αλλα δεν τους έστησα στον τοίχο. Και φυσικά δεν ξέρανε τις προσφορές που θα γίνουν. Αλλά όχι να μου λένε οτι είναι καλύτερα. Γιατί σε ότι αφορά τα των προγραμμάτων ασφαλώς εξαρτάται απ' το τι θέλει ο καθένας. Και θεωρώ οτι όσοι θέλουν το ΟΜΝΙΑ ή το ΝΟΚΙΑ Ν900 το θέλουν κυρίως για αξιόπιστη πλοήγηση στο Internet. Αλλιώς ποιός ο λόγος να πάρουν ένα τέτοιο κινητό και να διαθέσουν τόσα χρήματα; Και από τη στιγμή που θα το πάρουν ασφαλώς και πρέπει να διαλέξουν ένα πρόγραμμα που θα περιλαμβάνει και ΜΒ χρόνο, που σημαίνει ένα από τα προγράμματα i που ανέφερα. Τα σχετικά προγράμματα των εταιρειών είναι πανομοιότυπα γι αυτό δεν τίθεται θέμα Cosmote ή Vodafone ή Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το συζηταμε, αν εχεις να τα σκασεις με την μια, συμφερει να το παρεις απο εξω. Αυτη την στιγμη περνεις την εκδοση με τα 8gb με 450€, ενω στο ελλαδισταν ζητανε 560€+ για την εκδοση με τα 2gb!!!

 

 

Και όχι μόνο...

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει στην Αγγλία

http://www.fizi.com/products/SIM%20Free%20Mobile%20Phones/Samsung/35000103.htm

φοβερή τιμή και με 8 gb και μην ξεχνάμε ότι η τιμή θα πέσει πολύ ακόμα.

Σε λιγάκι καταφτάνει το μαμούθ της HTC το HD2 και έχουν αρχίσει να προβληματίζονται λόγω -μεγάλου ανταγωνισμου- ως προς τις τιμές πάντα.

Όλα αυτά βέβαια είναι προς όφελός μας.

Την καλημέρα μου σ'όλα τα παιδιά,

και προσοχή στο δρόμο

Link to comment
Share on other sites

-Δεν περίμενα να .....αναγνωρίσεις οτι κακώς έπραξες!

Σίγουρα πλάκα μας κάνεις!!!! Αν νομίζεις ότι όποιος δεν θέλει να πάρει ένα κινητό με δόσεις των 75€ για 18 μήνες, πράττει κακώς, τότε σίγουρα το βλέπω σαν αστείο!

550£ ήταν αυτά και τα έδωσες ακατέβατα! Εγώ όμως θα δώσω μόνο 75£ :) Και σε οτι αφορά τα μηνιαία 75£ του προγράμματος, δεν μου είναι βάρος διότι απλά τα χρειάζομαι (τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που δίνει).

Επειδή εσύ τα χρειάζεσαι δεν τα χρειάζεται κι ο κόσμος όλος!!!

Εσύ αλήθεια με καρβουνο το δουλεύεις το κινητό σου; Ή έχεις τη ....δική σου εταιρεία κινητής τηλεφωνίας κι έτσι δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομη το μήνα;:O

Δεν το σχολιάζω αυτό! Όλοι βλέπουν και μπορούν να καταλάβουν ότι κάπου έχεις χάσει το νόημα ότι επειδή εσύ χρειάζεσαι τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που δίνει, δεν τα χρειάζεται κι ο κόσμος όλος!!!

-Οταν λέω για ελληνικά εννοώ πλήρες ελληνικό μενού και όχι απλώς ελληνικό πληκτρολόγιο. Αλλά αν το βρήκες έτσι χαλάλι σου.

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις μερικές από τις σελίδες αυτό του θέματος θα μπορούσες να δεις ότι πλέον η Samsung βγάζει πολυ-γλωσσικές rom, πράγμα που σημαίνει ότι έχεις διαθέσιμες όλες τις γλώσσες και μπορείς να αλλάξεις σε όποια θέλεις, όσες φορές και όποτε θέλεις, έχοντας ΚΑΙ ελληνικό μενού ΚΑΙ μηνύματα! Χωρίς καμία απολύτως πατέντα!!!

-Το αποκλειστικά το διαφημίζει η Cosmote. Αλλά κι έτσι να μην είναι , θα περάσει κάμποσος καιρός μέχρι να το λανσάρουν κι οι άλλοι. Εμπορικές συμφωνίες είναι αυτές. Θυμάσαι με το iphone που το φερε πρώτη η Vodafone και μετά από δύο μήνες η Cosmote;

Τα ποστ σου μου μοιάζουν με κακή διαφήμιση του προγράμματος i75 της Cosmote

- Σε οτι αφορά τα GB δεν νομίζω οτι η τελική τιμή θα είναι διαφορετική απ αυτην που είναι στο εξωτερικό.

Κι όμως πίστεψέ με οι διαφορές θα είναι αρκετά αισθητές από έκδοση σε έκδοση, της τάξης των 100€ περίπου. Δες και το παλιό Omnia είχε περίπου τέτοια διαφορά

-Οι χάρτες αχρείαστοι να είναι. Αλλά καλώς που υπάρχουν μέσα στην τιμή. Γιατί δηλαδή να τους πληρώσω εξτρά; Καλυτερα δεν είναι έτσι;

Μα εντελώς αχρείαστοι!!! Η πλειονότητα των χρηστών χρησιμοποιεί άλλα προγράμματα πλοήγησης, τα οποία προσφέρουν περισσότερες επιλογές

- Το θέμα είναι άλλο όμως. Και αυτό έπρεπε να αναδείξεις. Οτι το έχεις και το απολαμβάνεις εδώ και 2,5 μήνες το κινητό. Αυτό σε καθιστά αυτομάτως πεδίον γνώσεως και εμπειρίας... Για πές μας λοιπόν. Αξίζει; Είδες κανένα πρόβλημα ως τωρα όπως με το omnia το 1ο, όπου πολλα κινητα είχαν προβλημα με τα pixels;

Να 'σαι καλά. Καλή καρδιά.

Ακριβώς εδώ είναι το θέμα, όπως έχω γράψει σε πολλά ποστ, από τις αρχές Αυγούστου, το κινητό είναι πολλά βήματα μπροστά από το Omnia 1. Έχει βελτιωθεί σχεδόν σε όλους τους τομείς και σίγουρα είναι μια επιλογή που αξίζει τα λεφτά της!!! Αν δεις την AMOLED οθόνη πρώτη φορά, παθαίνεις πλάκα!!! Αυτή άλλωστε είναι και το στοιχείο στο οποίο βασίζει το marketing της η Samsung

Σε προκαλώ να διαβάσεις καλά αυτό το θέμα και θα βρεις πολλά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της συσκευής!!!

-Ας πούμε τo i900. Αυτό με 8gb έχει 533€...;)

-Αυτό που είπα εγώ είναι πως είναι καλύτερα να διαθέσω 75€ και να πληρώνω 75€ το μήνα για 18 μήνες (αλλά και μετά θα συνεχίσω) για να έχω 750ΜΒ και 400 λεπτά ομιλίας αντί να έδινα 550€ ακατέβατα και ύστερα να πρέπει να εγγραφώ και στο πρόγραμμα i75 και να πληρώνω 75€ το μήνα που σημαίνει για διάστημα 18 μηνών το εξής:

75χ18=1350+550=1900€

Aλλά και στο αμέσως κατώτερο πρόγραμμα να εγγραφόμουν, δηλαδή το ί60 (750ΜΒ και 300 λεπτα ομιλιας) θα είχα: 60χ18=1080+550=1630€

ή στο i45(750ΜΒ και 150 που δεν με καλύπτει προσωπικά): 45χ18=810+550=1360€

Ενω τώρα με το σενάριο των 75+75 θα πληρώσω 1425€ συνολικα το 18μηνο. Δηλαδή μόλις 65€ παραπάνω το 18μηνο απ΄οτι στο i45 δηλαδή 3,6€ το μήνα περισσότερα, αλλά θα έχω σαφώς μεγαλύτερες παροχές. Ασε που θα το χω πάρει και από την Ελλάδα, ότι αυτό μπορεί να σημαίνει σε περίπτωση προβλήματος στη συσκευή.:)

Αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα!!! Για πολύ κόσμο σίγουρα οι δόσεις είναι ένα δέλεαρ, αλλά όχι για όλους!

Πολλοί επίσης από εδώ μέσα, στους επόμενους 18 μήνες θα έχουν αλλάξει τουλάχιστον 4 κινητά!

Άρα όπως βλέπεις οι δικές σου προτεραιότητες και επιλογές δεν είναι μονόδρομος!

Και να σου πω και κάτι άλλο, χρησιμοποιώ το ίδιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας εδώ και χρόνια, γιατί με βολεύει! Με την όποια επιδότηση, παίρνω μια φθηνή συσκευή στα χρήματα της επιδότησης ακριβώς χωρίς να δώσω τίποτα παραπάνω και την κάνω δώρο! Ούτε MB θέλω ούτε μεγάλες μηνιαίες χρεώσεις γιατί δεν μου χρειάζονται! Περισσότερο με ευχαριστεί να πάρω μια καινούρια συσκευή στην αρχή της κυκλοφορίας της και μόλις την βαρεθώ να την πουλήσω σε καλή τιμή και να πάρω άλλη! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

-520€ χωρίς σύνδεση

-75€ με ΝΕΑ σύνδεση στο πρόγραμμα i75 για 18 μήνες (εάν κρίνεις οτι σε συμφέρει κάνεις τον παλιό σου αριθμό καρτοκινητο)

-292,80€ για ένταξη με τον παλιό σου αριθμό στο πρόγραμμα i75 (400 κλήσεις, 250sms/mms, 750MB)με μάλλον ετήσια δέσμευση

-352,30€ για ένταξη με τον παλιό σου αριθμό στο πρόγραμμα i45 (150 κλήσεις, 250sms/mms, 750MB)με μάλλον ετήσια δέσμευση

 

Σίγουρα πλάκα μας κάνεις!!!! Αν νομίζεις ότι όποιος δεν θέλει να πάρει ένα κινητό με δόσεις των 75€ για 18 μήνες, πράττει κακώς, τότε σίγουρα το βλέπω σαν αστείο!

 

Επειδή εσύ τα χρειάζεσαι δεν τα χρειάζεται κι ο κόσμος όλος!!!

 

Δεν το σχολιάζω αυτό! Όλοι βλέπουν και μπορούν να καταλάβουν ότι κάπου έχεις χάσει το νόημα ότι επειδή εσύ χρειάζεσαι τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που δίνει, δεν τα χρειάζεται κι ο κόσμος όλος!!!

 

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις μερικές από τις σελίδες αυτό του θέματος θα μπορούσες να δεις ότι πλέον η Samsung βγάζει πολυ-γλωσσικές rom, πράγμα που σημαίνει ότι έχεις διαθέσιμες όλες τις γλώσσες και μπορείς να αλλάξεις σε όποια θέλεις, όσες φορές και όποτε θέλεις, έχοντας ΚΑΙ ελληνικό μενού ΚΑΙ μηνύματα! Χωρίς καμία απολύτως πατέντα!!!

 

Τα ποστ σου μου μοιάζουν με κακή διαφήμιση του προγράμματος i75 της Cosmote

 

Κι όμως πίστεψέ με οι διαφορές θα είναι αρκετά αισθητές από έκδοση σε έκδοση, της τάξης των 100€ περίπου. Δες και το παλιό Omnia είχε περίπου τέτοια διαφορά

 

Μα εντελώς αχρείαστοι!!! Η πλειονότητα των χρηστών χρησιμοποιεί άλλα προγράμματα πλοήγησης, τα οποία προσφέρουν περισσότερες επιλογές

 

Ακριβώς εδώ είναι το θέμα, όπως έχω γράψει σε πολλά ποστ, από τις αρχές Αυγούστου, το κινητό είναι πολλά βήματα μπροστά από το Omnia 1. Έχει βελτιωθεί σχεδόν σε όλους τους τομείς και σίγουρα είναι μια επιλογή που αξίζει τα λεφτά της!!! Αν δεις την AMOLED οθόνη πρώτη φορά, παθαίνεις πλάκα!!! Αυτή άλλωστε είναι και το στοιχείο στο οποίο βασίζει το marketing της η Samsung

Σε προκαλώ να διαβάσεις καλά αυτό το θέμα και θα βρεις πολλά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της συσκευής!!!

 

Αυτό είναι καθαρά δικό σου θέμα!!! Για πολύ κόσμο σίγουρα οι δόσεις είναι ένα δέλεαρ, αλλά όχι για όλους!

Πολλοί επίσης από εδώ μέσα, στους επόμενους 18 μήνες θα έχουν αλλάξει τουλάχιστον 4 κινητά!

Άρα όπως βλέπεις οι δικές σου προτεραιότητες και επιλογές δεν είναι μονόδρομος!

Και να σου πω και κάτι άλλο, χρησιμοποιώ το ίδιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας εδώ και χρόνια, γιατί με βολεύει! Με την όποια επιδότηση, παίρνω μια φθηνή συσκευή στα χρήματα της επιδότησης ακριβώς χωρίς να δώσω τίποτα παραπάνω και την κάνω δώρο! Ούτε MB θέλω ούτε μεγάλες μηνιαίες χρεώσεις γιατί δεν μου χρειάζονται! Περισσότερο με ευχαριστεί να πάρω μια καινούρια συσκευή στην αρχή της κυκλοφορίας της και μόλις την βαρεθώ να την πουλήσω σε καλή τιμή και να πάρω άλλη! ;)

 

-Άλλο είπα φίλε μου. Είπα ότι ούτως ή άλλως τη «δόση» θα τη δώσεις υπό μορφή χρήσης του κινητού. Θα πρέπει να πληρώσεις τη χρήση του κινητού είτε έδωσες 550€ ευρώ για να το αγοράσεις είτε 75€. Στην πρώτη περίπτωση προσθέτεις στα 550€ τη χρήση (από 20 έως 75€), στη δεύτερη δεν προσθέτεις τίποτα αν είσαι το πρόγραμμα i75, εκτός αν δεν το χρειάζεσαι και θέλεις ένα πρόγραμμα μικρότερο. Αλλά αν έχεις κινητό πλοήγησης στο Ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιήσεις και γι αυτό το λόγο; Όποτε και μικρό πάγιο να έχεις είτε θα περιοριστείς και δεν θα το απολαύσεις όσο θέλεις ή θα ξεπεράσεις τα MB του παγίου.:(

Δες όμως και μια άλλη παράμετρο. Και σε μικρότερο πάγιο να πας, ας πούμε το i45, πάλι σε συμφέρει μέσω της εταιρείας, γιατί σ αυτήν την περίπτωση θα χρειαστεί να πληρώσεις μόνο 352,30€ για να πάρεις τη συσκευή. Δηλαδή εσύ τι πάγιο έχεις, αφού ακόμη και στην απλή περίπτωση όπως cosmote120΄ ο λογαριασμός βγαίνει γύρω στα 45€!

-Μα είναι αποκλειστικά από την Cosmote. Τι να κάνουμε; Μετά υποθέτω θα μπορούν να το διαθέσουν και οι άλλοι.

-Tα gb θα είναι 8 και η τελική τιμή 520€ μαζί με τους δωρεάν χάρτες (που κοστίζουν 50-100$) που μπορεί για σένα να μην χρήσιμοι αλλά για τον κοινό χρήστη θα είναι πολύ. Οι χάρτες αυτοί χρησιμοποιούνται και από το iphone και μπήκα στο youtube τους είδα και είναι μια χαρά [ame=http://www.youtube.com/watch?v=SoDPeI3xZAI]YouTube - Sygic Mobile Maps GPS App[/ame] :)καλή

-Σε ότι αφορά το λόγο που θέλεις τη συσκευή δεν θα συμφωνήσω φυσικά και πιστεύω ότι πολλοί το ίδιο θα πούν. Η συγκεκριμένη συσκευή έχει να προσφέρει πολλά στη πλοήγηση στο Ιντερνετ αν και δεν υπάρχουν πολλά applications για τα windows mobile, ενώ για τα υπόλοιπα στοιχεία μπορείς να βρεις πολλές συσκευές στην αγορά. Ο επιτυχημένος συνδυασμός όμως στη συσκευή κάνει το omnia 2 να χτυπάει στα ίσια και ίσως και να ξεπερνά το iphone 3gs. Βέβαια δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει το ίδιο με το ΝΟΚΙΑ Ν900 που πριν κυκλοφορήσει φαίνεται να έχει εντυπωσιακή ανταπόκριση στην αγορά. Τέλος, εκείνο για το οποίο τρέμω είναι η περίπτωση να χρειαστώ το service της Samsung γιατί όπως έχω διαβάσει καθυστερεί πολύ, όπως με το προβλημα που υπήρχε στα pixels του omnia1.:(

Χαίρομαι πάντως που ως τώρα εσύ είσαι ικανοποιημένος.:)

Να ΄σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

-Άλλο είπα φίλε μου. Είπα ότι ούτως ή άλλως τη «δόση» θα τη δώσεις υπό μορφή χρήσης του κινητού.

Εμενα μου τα πληρωνει η εταιρεια μου οποτε...

Θα πρέπει να πληρώσεις τη χρήση του κινητού είτε έδωσες 550€ ευρώ για να το αγοράσεις είτε 75€. Στην πρώτη περίπτωση προσθέτεις στα 550€ τη χρήση (από 20 έως 75€), στη δεύτερη δεν προσθέτεις τίποτα αν είσαι το πρόγραμμα i75, εκτός αν δεν το χρειάζεσαι και θέλεις ένα πρόγραμμα μικρότερο. Αλλά αν έχεις κινητό πλοήγησης στο Ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιήσεις και γι αυτό το λόγο; Όποτε και μικρό πάγιο να έχεις είτε θα περιοριστείς και δεν θα το απολαύσεις όσο θέλεις ή θα ξεπεράσεις τα MB του παγίου.:(

Ή θα βρισκεις και κανα wifi που ειναι και free:lol:

Δες όμως και μια άλλη παράμετρο. Και σε μικρότερο πάγιο να πας, ας πούμε το i45, πάλι σε συμφέρει μέσω της εταιρείας, γιατί σ αυτήν την περίπτωση θα χρειαστεί να πληρώσεις μόνο 352,30€ για να πάρεις τη συσκευή. Δηλαδή εσύ τι πάγιο έχεις, αφού ακόμη και στην απλή περίπτωση όπως cosmote120΄ ο λογαριασμός βγαίνει γύρω στα 45€!

-Μα είναι αποκλειστικά από την Cosmote στην Ελλαδα. Τι να κάνουμε; Μετά υποθέτω θα μπορούν να το διαθέσουν και οι άλλοι.

-Tα gb θα είναι 8 και η τελική τιμή 520€ μαζί με τους δωρεάν χάρτες (που κοστίζουν 50-100$) που μπορεί για σένα να μην χρήσιμοι αλλά για τον κοινό χρήστη θα είναι πολύ

Υπαρχουν αλλοι παρα πολυ καλυτεροι για wm

. Οι χάρτες αυτοί χρησιμοποιούνται και από το iphone και μπήκα στο youtube τους είδα και είναι μια χαρά

:)καλή

-Σε ότι αφορά το λόγο που θέλεις τη συσκευή δεν θα συμφωνήσω φυσικά και πιστεύω ότι πολλοί το ίδιο θα πούν. Η συγκεκριμένη συσκευή έχει να προσφέρει πολλά στη πλοήγηση στο Ιντερνετ αν και δεν υπάρχουν πολλά applications για τα windows mobile :X:cry::wacko:

, ενώ για τα υπόλοιπα στοιχεία μπορείς να βρεις πολλές συσκευές στην αγορά. Ο επιτυχημένος συνδυασμός όμως στη συσκευή κάνει το omnia 2 να χτυπάει στα ίσια και ίσως και να ξεπερνά το iphone 3gs. Βέβαια δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει το ίδιο με το ΝΟΚΙΑ Ν900 που πριν κυκλοφορήσει φαίνεται να έχει εντυπωσιακή ανταπόκριση στην αγορά. Τέλος, εκείνο για το οποίο τρέμω είναι η περίπτωση να χρειαστώ το service της Samsung γιατί όπως έχω διαβάσει καθυστερεί πολύ, όπως με το προβλημα που υπήρχε στα pixels του omnia1.:(

Χαίρομαι πάντως που ως τώρα εσύ είσαι ικανοποιημένος.:)

Να ΄σαι καλά

και επισης μπορει να μην θελω cosmote 'η να τα δωσω στο νταβατζηλικι των 3 εταιρειων της Ελλαδος...και να εχω και την ελευθερία μου..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηρα αυτο με τα 8gb και οπως ειπα απο ebay 450 ευρω απο Αγγλια οπου σε καλυπτει και η Ευρωπαικη εγγυηση και δεν προκειται να πληρωσεις και καποιο φορο. Οποτε ποιος ο λογος να παω στους κλεφτες της cosmote και να δεσμευτω με το 18μηνο συμβολαιο και τοσα λεφτα. Ειναι περιττο....
Link to comment
Share on other sites

Με αλλα 70 το παιρνεις απο εδω οταν κυκλοφορησει με το καλο και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα εγγυησης χωρις συμβολαιο , προσωπικες επιλογες του καθενος ειναι αυτα:cool::cool::cool:

 

Που την είδες αυτή την τιμή? Εδώ το παλιό το ομνια το έχει 530€, σιγα μην βαλει το ομνια 2 με τα 8gb μόνο 520. Για καμιά 600αρα + το βλέπω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που την είδες αυτή την τιμή? Εδώ το παλιό το ομνια το έχει 530€, σιγα μην βαλει το ομνια 2 με τα 8gb μόνο 520. Για καμιά 600αρα + το βλέπω... :lol:

 

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ: στις σελ. 25 και 35 του περιοδικού του Γερμανού που μάλιστα το έχει στο τεύχος Οκτωβρίου στο εξώφυλλο. Γράφει συγκεκριμένα

ΤΙΜΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ 520€ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ:lol:

Αλλά δεν σταματά εδώ. Γράφει και για τα επι μέρους προγραμματα:

C180: 393,90€

i45: 352,30€

i75: 292,80€

Και NAI! το ΟΜΝΙΑ 2 με τα 8GB Θα είναι λίγο φτηνότερο από το i900 OMNIA όπως μου είπαν από την Cosmote αλλά και από το FNAC. Μάλιστα στο ίδιο τεύχος του Γερμανού το έχει ακριβώς πάνω από την καταχώρηση του ΟΜΝΙΑ 2 και αναγράφει την τιμή 533€. Ακριβώς από πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια, στο φυλλάδιο του Γερμανού έχει πιο φτηνό το Omnia II από το Omnia I :!:

 

Δεν είναι πρωτόγνωρο φαινόμενο αυτό, αλλά εμπορική πολιτική. Και η ΗΤC με το νέο touch το εχει κάνει τελευταία αλλά και η ΝΟΚΙΑ τώρα που λανσάρει φτηνότερα το Ν900 (περίπου 550€) από τα Ν97 (που έχει 665€). Και δεν υπάρχει καμία σχέση αναμεσα σ' αυτα τα δύο. Μέρα με τη νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

@john_daskal:

Δεν είμαι κάτοχος ακόμα του Οmnia II, απλά να σου πω ότι ο μόνος λόγος που δεν θα με έκανε να αγοράσω κινητό από έξω θα ήταν η αγγλική ROM και θα προτιμούσα να έδινα κάτι παραπάνω για να είμαι με Greek ROM. Τώρα με τη multilanguage ROM που έβγαλε η samsung ούτε καν θα το σκεφτόμουν, κατευθείαν από έξω μιας και δεν γουστάρω να κάνω μάγκες τους κλέφτες εδώ. Τώρα για τα πακέτα που λες ότι συμφέρει τον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρωτόγνωρο φαινόμενο αυτό, αλλά εμπορική πολιτική. Και η ΗΤC με το νέο touch το εχει κάνει τελευταία αλλά και η ΝΟΚΙΑ τώρα που λανσάρει φτηνότερα το Ν900 (περίπου 550€) από τα Ν97 (που έχει 665€). Και δεν υπάρχει καμία σχέση αναμεσα σ' αυτα τα δύο. Μέρα με τη νύχτα!

 

Εμένα ποιο πολύ για ασχετοσύνη των πωλητών μου κάνει αυτό, παρά εμπορική πολιτική. Δεν θέλουν δηλαδή να ξεστοκάρουνε τα παλιότερα μοντέλα?

Μακάρι πάντως να βγάλουν το ομνια 2 με 520€ και ας είναι και η έκδοση με τα 2gb. Μια χαρά θα είναι για Ελλάδα, αν και δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποιο πολύ για ασχετοσύνη των πωλητών μου κάνει αυτό, παρά εμπορική πολιτική. Δεν θέλουν δηλαδή να ξεστοκάρουνε τα παλιότερα μοντέλα?

Μακάρι πάντως να βγάλουν το ομνια 2 με 520€ και ας είναι και η έκδοση με τα 2gb. Μια χαρά θα είναι για Ελλάδα, αν και δεν το βλέπω...

 

- Ακόμη στο μακάρι είσαι; Αφού δημοσιεύθηκε επίσημα στο Γερμανό. Τι ποιό επίσημο: Omnia II με 8GB και 520€

-Οσο για την τιμολογιακή πολιτική υπάρχει μια κεντρική κατεύθυνση από την κάθε εταιρεία κατασκευής με βάση πολλές παραμέτρους, όπως ανταγωνισμός της κάθε στιγμής, αποκλειστικές συμφωνίες με εταιρείες τηλεφωνίας (πχ cosmote), μαζική προώθηση νέου προϊόντος, κλπ. Για παράδειγμα η καθορισμένη από τη ΝΟΚΙΑ τιμή πώλησης για το υπό κυκλοφορία Ν900 στην Ευρώπη, είναι 500€. Σ΄αυτήν θα προστεθούν ανα χώρα οι φόροι και διαμορφώνεται η τελική τιμή με σχετικά μικρές αποκλίσεις. Γι αυτό ίσως είναι περιττό να ψωνίζουμε από το εξωτερικό μη τυχόν και κερδίσουμε λίγα ευρώ παραπάνω ή πάρουμε το κινητό ένα μήνα νωρίτερα από άλλους. Από κεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα του καθενός, τι θα κάνει, πώς, πότε κι από πού θα αγοράζει το κάθε προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

- Ακόμη στο μακάρι είσαι; Αφού δημοσιεύθηκε επίσημα στο Γερμανό. Τι ποιό επίσημο: Omnia II με 8GB και 520€

-Οσο για την τιμολογιακή πολιτική υπάρχει μια κεντρική κατεύθυνση από την κάθε εταιρεία κατασκευής με βάση πολλές παραμέτρους, όπως ανταγωνισμός της κάθε στιγμής, αποκλειστικές συμφωνίες με εταιρείες τηλεφωνίας (πχ cosmote), μαζική προώθηση νέου προϊόντος, κλπ. Για παράδειγμα η καθορισμένη από τη ΝΟΚΙΑ τιμή πώλησης για το υπό κυκλοφορία Ν900 στην Ευρώπη, είναι 500€. Σ΄αυτήν θα προστεθούν ανα χώρα οι φόροι και διαμορφώνεται η τελική τιμή με σχετικά μικρές αποκλίσεις. Γι αυτό ίσως είναι περιττό να ψωνίζουμε από το εξωτερικό μη τυχόν και κερδίσουμε λίγα ευρώ παραπάνω ή πάρουμε το κινητό ένα μήνα νωρίτερα από άλλους. Από κεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα του καθενός, τι θα κάνει, πώς, πότε κι από πού θα αγοράζει το κάθε προϊόν.

 

ΜΟΛΙΣ ανακάλυψα οτι το Πλαίσιο (http://www.plaisio.gr) δίνει το OMNIA 1 με 458€

Link to comment
Share on other sites

Μια ...χαζή ερώτηση:

Η cosmote αναφέρει διάθεση αποκλειστικά από αυτή για το OMNIA II ι 8000 .

Αντίθετα η vodafone έχει ανακοινώσει τη διάθεση του OMNIA II PRO B 7610 http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-33300.action

 

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι το Ι 8000 δεν θα έρθει από την vodafone Και από ότι φαίνεται το OMNIA II κυκλοφορεί και σε άλλες εκδόσεις: http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/news/newsIrRead.do?news_ctgry=irnewsrelease&news_seq=14683

Το θέμα είναι ποιο είναι καλύτερο; Το Ι 8000 ή το Β7610;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ...χαζή ερώτηση:

Η cosmote αναφέρει διάθεση αποκλειστικά από αυτή για το OMNIA II ι 8000 .

Αντίθετα η vodafone έχει ανακοινώσει τη διάθεση του OMNIA II PRO B 7610 http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-33300.action

 

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι το Ι 8000 δεν θα έρθει από την vodafone Και από ότι φαίνεται το OMNIA II κυκλοφορεί και σε άλλες εκδόσεις: http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/news/newsIrRead.do?news_ctgry=irnewsrelease&news_seq=14683

Το θέμα είναι ποιο είναι καλύτερο; Το Ι 8000 ή το Β7610;:worry:

 

Άλλο το ένα άλλο το άλλο!!!

To 7610 έχει πληκτρολόγιο και το ΙΙ δεν έχει! Επίσης το ΙΙ έχει πιο μεγάλη οθόνη και μνήμη!!!

 

Υπάρχουν πολλές εκδόσεις της νέας σειράς: OmniaPRO B7610, OmniaPRO B7320, OmniaPRO B7330, OmniaLITE B7300 και το Omnia II

Κάποιες απ' αυτές θα έρθουν και κάποιες όχι

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια ...χαζή ερώτηση:

Η cosmote αναφέρει διάθεση αποκλειστικά από αυτή για το OMNIA II ι 8000 .

Αντίθετα η vodafone έχει ανακοινώσει τη διάθεση του OMNIA II PRO B 7610 http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-33300.action

 

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι το Ι 8000 δεν θα έρθει από την vodafone Και από ότι φαίνεται το OMNIA II κυκλοφορεί και σε άλλες εκδόσεις: http://www.samsung.com/us/aboutsamsung/news/newsIrRead.do?news_ctgry=irnewsrelease&news_seq=14683

Το θέμα είναι ποιο είναι καλύτερο; Το Ι 8000 ή το Β7610;:worry:

 

H Cosmote το αναφέρει ως αποκλειστικό της τόσο στο site της, όσο και στις αφίσες που έχει ήδη αναρτήσει στα καταστήματά της.

Link to comment
Share on other sites

ME 8GB και θα κυκλοφορήσει μέσα στην εβδομάδα

 

ο Γερμανός λέει πως θα το φέρει πιθανά από την άλλη εβδομάδα, μακάρι ο "inside inf" να ξέρει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote το αναφέρει ως αποκλειστικό της τόσο στο site της, όσο και στις αφίσες που έχει ήδη αναρτήσει στα καταστήματά της.

Και εγω που εχω επιδοτηση απο την vodafone τι κανω?http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/cry.gif Ειναι σιγουρο παντως οτι δεν θα το φερει η vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...