Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το κινητό στην έκδοση με τα 8GB. Η χαμηλότερη τιμή για Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος είναι 520€. Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο παραγελίας από Αγγλία που να είναι σίγουρο ότι δεν μπλέκεις με τελωνεία κτλ; Αν παραγείλω από Αγγλία φαντάζομαι δεν θα έχω Ελληνικά στο κινητό, αλλά εγγύηση θα έχω; Έχετει να μου προτείνεται κάποιο μαγαζί που να έχετε παραγείλει χωρίς προβλήματα από Αγγλία;:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το κινητό στην έκδοση με τα 8GB. Η χαμηλότερη τιμή για Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος είναι 520€. Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο παραγελίας από Αγγλία που να είναι σίγουρο ότι δεν μπλέκεις με τελωνεία κτλ; Αν παραγείλω από Αγγλία φαντάζομαι δεν θα έχω Ελληνικά στο κινητό, αλλά εγγύηση θα έχω; Έχετει να μου προτείνεται κάποιο μαγαζί που να έχετε παραγείλει χωρίς προβλήματα από Αγγλία;:worry:

το clove.co.uk σε πολυ καλη τιμη

multilanguage rom αρα θα εχεις ελληνικα

εγγυηση πανευρωπαικη θεωρητικα:)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

το clove.co.uk σε πολυ καλη τιμη

multilanguage rom αρα θα εχεις ελληνικα

εγγυηση πανευρωπαικη θεωρητικα:)

 

Θεωρητικά ναι, αλλά το έψαχνα λιγάκι στο ebay και ενα αγγλικό ebay store που το

είχε έλεγε εγγύηση ένα χρόνο ενώ εδώ λένε οτι έχει 2 χρόνια. Αν είναι πανευρωπαική δεν θα έπρεπε να είναι η ίδια?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι, αλλά το έψαχνα λιγάκι στο ebay και ενα αγγλικό ebay store που το

είχε έλεγε εγγύηση ένα χρόνο ενώ εδώ λένε οτι έχει 2 χρόνια. Αν είναι πανευρωπαική δεν θα έπρεπε να είναι η ίδια?

 

Φίλε και εγώ το είδα αυτό και έχω την ίδια απορία. Στο clove.uk πωλείται £401.35 inc VAT ενώ στο ebay υπάρχει αγγλικό μαγαζί που το δίνει £374.99 + £7.49 μεταφορικά(αν κατάλαβα καλά). Αναφέρει όμως όπως λες 1 χρόνο εγγύηση...Τι παίζεται...???:wacko::worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ το είδα αυτό και έχω την ίδια απορία. Στο clove.uk πωλείται £401.35 inc VAT ενώ στο ebay υπάρχει αγγλικό μαγαζί που το δίνει £374.99 + £7.49 μεταφορικά(αν κατάλαβα καλά). Αναφέρει όμως όπως λες 1 χρόνο εγγύηση...Τι παίζεται...???:wacko::worry:

 

Μπράβο το ίδιο μαγαζί είδα και εγώ...Που φαίνεται και αξιόπιστο. Ξέρει κανείς τι παίζει με την εγγύηση από Αγγλία???

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο παραγελίας από Αγγλία που να είναι σίγουρο ότι δεν μπλέκεις με τελωνεία κτλ;

 

Εντός ευρωπαϊκής ένωσης, δεν περνάει τελωνείο. Σίγουρα!

 

Αν παραγείλω από Αγγλία φαντάζομαι δεν θα έχω Ελληνικά στο κινητό,

 

Ελληνικά θα έχεις.

 

αλλά εγγύηση θα έχω;

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με την εγγύηση από Αγγλία???

 

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τότε γιατί στην Ελλάδα λένε 2 χρόνια εγγύηση και από Αγγλία 1 χρόνο? Αυτό δεν καταλαβαίνω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να ειμαι και ο πρωτος που θα το παρει απο τον γερμανο,θα με ειδοποιησουν μεχρι το απογευμα να παω να το παρω,μαλλον δηλαδη θα ελθει σημερα.
Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσει που ειναι ενα εκατοστο μακρυτερο απο το s-jet και το pixon. Ας περιμενουμε να το δουμε και απο κοντα.
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: μήπως γνωρίζει κανείς αν η λίστα κλήσεων συνεχίζει να είναι "περιορισμένη" στα 6.5 όπως ήτανε και στα 6.1?

 

Τελικά η διαφορά του με το HD2 πρέπει να είναι γύρω στα 200€, η οποία εμένα τουλάχιστον βοήθησε πολύ στην τελική επιλογή μου (και ο echidna και τον ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια επειδη θελω να αγορασω τρελα το Ομνια και πηγα εκτεσ στο γερμανο Κορυδαλλου και μου ειπαν η σημερα η την πεμπτη αλλα επειδη μπορει να φερουν λιγα κομματια και να μην προλαβω να το αγορασω ηθελα να ρωτησω η cosmote ποτε θα το φερει??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Είμαι κι εγώ υποψήφιος αγοραστής του omnia2

Κάπου άκουσα ότι το πρώτο omnia είχε κάποιο πρόβλημα με τους ήχους κλίσεων

Δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι αναφέρονταν

Μήπως ξέρει κανένας από εσάς τι ήταν και αν έχει διορθωθεί στο omnia2;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δε μου αρεσει που ειναι ενα εκατοστο μακρυτερο απο το s-jet και το pixon.

 

Άλλο κριτήριο θα πρέπει να σε απασχολεί και αυτό είναι το WM λειτουργικό του, όχι το ένα εκατοστό μακρύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τότε γιατί στην Ελλάδα λένε 2 χρόνια εγγύηση και από Αγγλία 1 χρόνο? Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Μπορεί να το είδες στο αγγλικό ebay αλλά ο πωλητής να το στέλνει από Ασία, οπότε εγγύηση γιοκ!

υπαρχει περιπτωση να ειμαι και ο πρωτος που θα το παρει απο τον γερμανο,θα με ειδοποιησουν μεχρι το απογευμα να παω να το παρω,μαλλον δηλαδη θα ελθει σημερα.

Άντε με το κάλο, άλλος ένας στην παρέα, μας έφαγε η μοναξιά!!! :lol:

δε μου αρεσει που ειναι ενα εκατοστο μακρυτερο απο το s-jet και το pixon. Ας περιμενουμε να το δουμε και απο κοντα.

Σου προτείνω να το πιάσεις στα χέρια σου, αν είχες και το ομνια 1 θα νιώσεις ότι είναι πιο μικρό, ενώ δεν είναι! ;)

Άσχετο: μήπως γνωρίζει κανείς αν η λίστα κλήσεων συνεχίζει να είναι "περιορισμένη" στα 6.5 όπως ήτανε και στα 6.1?

 

Τελικά η διαφορά του με το HD2 πρέπει να είναι γύρω στα 200€, η οποία εμένα τουλάχιστον βοήθησε πολύ στην τελική επιλογή μου (και ο echidna και τον ευχαριστώ)

Όταν λες περιορισμένη; Εννοείς τις προηγούμενες κλήσεις; Αν δεν κάνω λάθος σε όλα τα WM είναι 300, ας μας βοηθήσει ο πιο έμπειρος athanaso77 δεν το κατέχω το θέμα! :X

Άλλο κριτήριο θα πρέπει να σε απασχολεί και αυτό είναι το WM λειτουργικό του, όχι το ένα εκατοστό μακρύτερο.

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα! Ίσως και το βαρύ TouchWiz 2! Το οποίο παρεμπιπτόντως με βολεύει σε πολλές περιπτώσεις!!!

 

 

Δείτε και μια πρώτη απόπειρα του TF3D στο Omnia II

Το έχω βάλει και το τεστάρω!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

 

Όταν λες περιορισμένη; Εννοείς τις προηγούμενες κλήσεις; Αν δεν κάνω λάθος σε όλα τα WM είναι 300, ας μας βοηθήσει ο πιο έμπειρος athanaso77 δεν το κατέχω το θέμα! :X

 

Ακριβώς, μήπως έχει αλλάξει στα 6.5?

Link to comment
Share on other sites

 

Όταν λες περιορισμένη; Εννοείς τις προηγούμενες κλήσεις; Αν δεν κάνω λάθος σε όλα τα WM είναι 300, ας μας βοηθήσει ο πιο έμπειρος athanaso77 δεν το κατέχω το θέμα! :X

 

Ακριβώς, μήπως έχει αλλάξει στα 6.5?

 

Δεν το βλέπω... μάλλον έχει παραμείνει στις 300!!! Έχω κλήσεις από τον Σεπτέμβριο αλλά δεν μπορώ να δω συνολικό αριθμό!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και μια πρώτη απόπειρα του TF3D στο Omnia II

Το έχω βάλει και το τεστάρω!!!

Υπέροχο!!!Το μονο που δεν μου αρεσε στο Ομνια ΙΙ ηταν το βαρυ και οχι ιδιαιτερα καλαισθητο Touch Wiz. Με TF3D τα σπαει!!!!

Εδω μαλλον για παραπανω info:http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/295162/touchflo3d/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το είδες στο αγγλικό ebay αλλά ο πωλητής να το στέλνει από Ασία, οπότε εγγύηση γιοκ!

 

 

Οχι ο πωλητής το έστελνε από UK, αγγλικό κατάστημα. E-cell νομίζω λέγεται.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μην παρασυρεσθε απο το οτι το εχουν στην ιστοσελιδα τους σαν διαθεσιμο οι γερμανος-cosmote,ειναι για τσιμπημα υποψηφιων πελατων.

ακομα δεν τοχουν διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Για το αν το φέρει η Wind ακούσατε τίποτα; Εγώ που πήρα στα κεντρικά μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι για το άμεσο μέλλον.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.....πιο ειναι καλυτερο γιατι εχο φαι τα λισακαμου να βρω πιο απο τα διο να παρο......το ομνια 2 η το ομνια ΗΔ ? δλδ πιο ειναι το πιο λιτουργικο ......με ψηνει πολυ το ΗΔ με τα 8μπ κ το ΗΔ βιντεο .....αλλααααα το ομνια 2 μου αρεσει εμφανιση.......πιο ειναι πιο δινατο για εφαρμογες κ τετια ? κ τι θα προτινατε εσυς κ γιατι ?

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...