Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις ρυθμισεις για sms-mms γιατι δεν μπορω να στειλω μηνυματα;

 

Εχω cosmote και τις πήρε αυτόματα, δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο εγώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω cosmote και τις πήρε αυτόματα, δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο εγώ

εχεις δοκιμασει να στειλεις sms,mms;

ακουστε και το αλλο,πηρα την wind να μου δωσει τις ρυθμισεις και μου ειπαν οτι επειδη ειναι καρτοκινητο να παω σε ενα μαγαζι της wind να δηλωσω το τηλ.και εκει θα μου τις δωσουν.

ειναι εκβιασμος η μου φαινεται;

 

Βρήκες λύση?????

εχεις και εσυ το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,που μπορω να βρω θεματα και παιχνιδια?

παιδια η οθονη ειναι ολα τα λεφτα!!!!

το gps ειναι καλο οπως το ειδα αλλα μου βγαζει συνεχεια ενα παραθυρακι οτι δεν μπορεσε να συνδεθει στο ιντερνετ και ειναι σπαστικο γιατι ειναι δυσκολο να το κλεινω ενω οδηγω......

γενικα το κιν ειναι πολυ καλο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote και τις πήρε αυτόματα, δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο εγώ

 

Εστειλα και έλαβα μήνυμα κανονικά, αν δεν σου κάνει κόπο πήγαινε από τη wind να σου πούνε τις ρυθμίσεις για να τελειώσεις και συ γρήγορα.

Δες και στο γκουκλυ κάπου θα τις βρεις, το πιο πιθανό και στο forum που μας φιλοξενεί

(εκβιασμοί: δεν νομίζω πως φταίνε, και αυτοί τρύπες θέλουνε να κλείσουν που άλλοι τις ανοίξανε...).

 

ΥΓ. Αν κρίνω από το avatar σου, πρέπει να είσαι πιστός της NOKIA

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ρυθμισεις για sms-mms γιατι δεν μπορω να στειλω μηνυματα;

Τις ρυθμίσεις τις παίρνει αυτόματα από το δίκτυο την πρώτη φορά που βάζεις μέσα την κάρτα!

 

Ίσως όταν σε ρώτησε να περάσει τις ρυθμίσεις να πάτησες όχι! Θα κάνεις το εξής:

Έναρξη-> Ρυθμίσεις-> Ρυθμίσεις δικτύου-> Ρυθμίσεις εταιρείας τηλεφωνίας και εκεί θα διαλέξεις την εταιρεία σου

Αν δεν πιάσει:

Έναρξη-> Ρυθμίσεις-> Ρυθμίσεις δικτύου-> Επαναφορά συνδέσεων

Για δοκίμασε αυτά και πες μας!!! ;)

καλησπερα σας,που μπορω να βρω θεματα και παιχνιδια?

παιδια η οθονη ειναι ολα τα λεφτα!!!!

το gps ειναι καλο οπως το ειδα αλλα μου βγαζει συνεχεια ενα παραθυρακι οτι δεν μπορεσε να συνδεθει στο ιντερνετ και ειναι σπαστικο γιατι ειναι δυσκολο να το κλεινω ενω οδηγω......

γενικα το κιν ειναι πολυ καλο:happy:

Μάλλον ενεργοποίησες το XTRA και προσπαθεί να μπεί μέσω gprs στο δίκτυο!

'Η θα απενεργοποιήσεις το XTRA: Έναρξη-> Ρυθμίσεις-> Γενικές ρυθμίσεις-> GPS-> XTRA και το απενεργοποιείς

ή θα βάλεις το πρόγραμμα NODATA (πρέπει να το βάλεις για να μην σου έρθει κανένας λογαριασμός τρελός) και να κλείσεις το gprs

 

Δοκίμασε και πες μας!!! :cool:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε echiDNA τα δοκιμασα και τα δυο αλλα παλι βγαζει το μηνυμα οτι"το μηνυμα δεν σταλθηκε"
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω απο γερμανο με 2g καρτα ειναι

 

Πως μπορώ να περάσω τα τηλέφωνα που έχω από το ν82 στο ομνια2 .είμαι καινούριος στα wm γιαυτο όσο πιο αναλυτικά γίνεται ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

φιλε echiDNA τα δοκιμασα και τα δυο αλλα παλι βγαζει το μηνυμα οτι"το μηνυμα δεν σταλθηκε"

Σβήσε το κινητό, βγάλε τη sim, ξαναβάλτη και άνοιξέ το!!! Λογικά θα σε ρωτήσει να λάβει τις πληροφορίες από το δίκτυο!

Wind είπες ότι έχεις;

τελικα το πηρα και εγω απο γερμανο με 2g καρτα ειναι

 

Πως μπορώ να περάσω τα τηλέφωνα που έχω από το ν82 στο ομνια2 .είμαι καινούριος στα wm γιαυτο όσο πιο αναλυτικά γίνεται ευχαριστώ

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ομαδική αποστολή μέσω bluetooth από το Ν82 στο ομνια

 

ή

 

αν έχεις τις επαφές στο outlook να συνδέσεις το ομνια και να το συγχρονίσεις με το outlook

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο ηταν φιλε echiDNA,το βγαλσιμο της καρτας,ολα ΟΚ.

ευχαριστω.

 

Χαίρομαι που βοήθησα!!!

 

Για πες μου, πως σου φαίνεται η amoled? Τι φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω της επαφές από ν82 στο outlook το συνδέω μέσο pc suit και δεν μπορώ να σιvχρονισο το outlook…….
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησα!!!

 

Για πες μου, πως σου φαίνεται η amoled? Τι φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο;

ναι στο αυτοματο.

ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε ευκρινεια οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω της επαφές από ν82 στο outlook το συνδέω μέσο pc suit και δεν μπορώ να σιvχρονισο το outlook…….

Αν και δεν έχω ιδέα από το pc suite, μάλλον πρέπει να φτιάξεις ένα λογαριασμό στο outlook και μετά να διαλέξεις αυτόν από το pc suite!!! ;)

ναι στο αυτοματο.

ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε ευκρινεια οθονης.

Βάλτο στο 90% περίπου και όχι αυτόματο, στο αυτόματο χάνει πολύ!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχει απο τη μανα του,οπως το πηρα.

 

Σε μια βδομάδα θα έχει γεμίσει γρατσουνιές!!!

Εγώ έβαλα μία Martin Fields, είναι πολύ καλή και γλιστράει το δάχτυλο, αλλά γεμίζει αποτυπώματα αμέσως!!!

 

Πολύ καλή είναι και η invincible shield, δεν γρατσουνιέται με τίποτα, αλλά κολλάνε τα δάχτυλα πάνω της!!!

http://www.zagg.com/community/zaggtv.php

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παλαιοτερα που το ειχα ψαξει για αλλα καλα κινητα,δεν βρηκα κατι που να συνδιαζε και τα δυο,ετσι το παρατησα το θεμα με το screen protector της μανας του,απλα λιγο προσοχη θελει και να μην βαζουμε το κινητο σε τσεπες με αλλα αντικειμενα,αυτο κανω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ληψη βιντεο με χαμηλο φωτισμο εχει δοκιμασει κανεις;Εμενα ειναι πολυ χαλια,φταιει η συσκευη μου η και σε σας ειναι το ιδιο;

Και κατι αλλο,οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο απο την ασυρματη διαχειριση,τα προγραμματα πλοηγησης που εχω σταματανε να βλεπουν το gps.Μου εσπασε τα νευρα μεχρι να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλάτε για προστασία οθόνης, μια ερώτηση.

Με screen protector δεν μειώνεται-αλλιώνεται η φωτεινότητα και η ευκρίνεια της οθόνης (όπως φαίνετε στο μάτι) σε σχέση με μια σκέτη οθόνη;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό εξαρτάται ανάλογα την ποιότητα του screen protector. Αξίζει να πάρεις ένα καλό σε αυτή την περίπτωση το οποίο δεν μειώνει την απόδοση και την εμφάνιση της οθόνης.

 

Και κατι αλλο,οταν απενεργοποιω το τηλεφωνο απο την ασυρματη διαχειριση,τα προγραμματα πλοηγησης που εχω σταματανε να βλεπουν το gps.Μου εσπασε τα νευρα μεχρι να το βρω.

 

Όταν απενεργοποιείς το τηλέφωνο σημαίνει ότι η συσκευή μπαίνει σε flight mode και δεν επιτρέπει καμία ασύρματη επικοινωνία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν εχει νυχτερινη ληψη με φλας στο βιντεο? η δεν υπαρχει νυχτερινη στο βιντεο οπως ολα τα samsung.????
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν εχει νυχτερινη ληψη με φλας στο βιντεο? η δεν υπαρχει νυχτερινη στο βιντεο οπως ολα τα samsung.????

 

έχει κανονικά με flash

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 μερες συνεχους ενασχολησης με το omnia 2 ,oι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι εξαιρετικες.

1]μενου πληρες,σχεδον δεν χρειαζεται να προσθεσεις κατι επιπλεον.

2]πολυ καλο σημα,καλο ακουστικο.

3]ικανοποιητικη μπαταρια,με λογικη χρηση κραταει 2 μερες.

4]οθονη κορυφαια,δεν χρειαζεται να πω τιποτε αλλο γι αυτην.

5]αφη ακρως ικανοποιητικη και με το screen protector ,σκεψου και χωρις αυτο.

6]αναπαραγωγη της μουσικης εξαιρετικη για 1 και μοναδικο ηχειο που εχει,με επεξεργασια των μουσικων αρχειων αποδιδει αρκατα δυνατοτερα χωρις ακουστικα[θα μπορουσαν να ειχαν 2 ηχεια για καλυτερη ακομα ακουστικη].

7]αναπαραγωγη βιντεο στα φορματ που υποστηριζει,αριστη [θα μπορουσε να ηταν λιγο δυνατοτερη η ενταση].

8]ενα απο τα κομψοτερα κινητα απο UI που κυκλοφορουν αυτην την στιγμη στην αγορα.

9]εξαιρετικο WI-FI .

10]ικανοποιητικη καμερα για κινητο τηλεφωνο,αξιοπρεπεις photos.

Αυτα ειναι που εχω εντοπισει μεχρι στιγμης σε αυτο το πολυ καλο κινητο της samsung που κατ'εμε προκειται για μια βελτιωμενη εκδοση του i8910 βελτιωμενη ως προς τις αμαρτιες του παρελθοντος.

Κατα την γνωμη μου μια απο τις καλυτερες συσκευες που εχω αγορασει ποτε,εαν οχι η καλυτερη.

Τελειωνοντας θαθελα να πω οτι αυτη ειναι η πρωτη γνωριμια μου με το wm και απο εδω και μπρος θα ειναι μονιμη η σχεση.

Αντιο sympian!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...