Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3ον υπαρχει καποιο site να βλεπουμε οτι καινουριο βγαινει σε εφαρμογες και παιχνιδια (και γενικα οτι υπαρχει τυπου my-symbian or iphone app store) η πρεπει να ψαχνω απο δω και απο κει για αυτα που με ενδιαφερουν?(πχ ιατρικα εμενα)

 

[quote=EchiDNA;2975763

Για το τρίτο σου στέλνω ΠΜ :lol:

 

επειδή βλέπω πως υπάρχουν και άλλοι σαν κι εμένα που έρχονται πρώτη φορα σε επαφη με WM κινητα, θα μπορουσες να πεις και σε εμας ποια ειναι αυτα τα site;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τέλος μία ερώτηση. Αν κάνω firmware update θα πρέπει μετά να ξαναεγκαταστήσω οτι έιχα φορτώσει (επαφές, προγράμματα, registry tweaks κ.ο.κ)

 

Την PIM πληροφορία σου (επαφές, appointments, sms, calendar κτλ) μπορείς να την επαναφέρεις εύκολα με ένα backup που θα έχεις πάρει με το PIM Backup. Μόνο αυτά όμως. Τα υπόλοιπα πρέπει να τα ξαναστήσεις από την αρχή εάν δεν θέλεις να έχεις προβλήματα σταθερότητας με τη συσκευή.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, καλό είναι να παίρνεις και κάποιο overall backup με το Sprite Backup ή το Spb Backup για να το επαναφέρεις μετά από ενδεχόμενο hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την PIM πληροφορία σου (επαφές, appointments, sms, calendar κτλ) μπορείς να την επαναφέρεις εύκολα με ένα backup που θα έχεις πάρει με το PIM Backup. Μόνο αυτά όμως. Τα υπόλοιπα πρέπει να τα ξαναστήσεις από την αρχή εάν δεν θέλεις να έχεις προβλήματα σταθερότητας με τη συσκευή.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, καλό είναι να παίρνεις και κάποιο overall backup με το Sprite Backup ή το Spb Backup για να το επαναφέρεις μετά από ενδεχόμενο hard reset.

 

Αν εξαιρέσεις τα sms, backup/συγχρονισμό με το outllok, κατά τη γνώμη σου, δεν είναι πιο πρακτική λύση?

 

Πολλαπλή Παράθεση: έχεις δίκιο, το έχω προσπαθήσει αλλά τα έχω κάνει μαντάρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εξαιρέσεις τα sms, backup/συγχρονισμό με το outllok, κατά τη γνώμη σου, δεν είναι πιο πρακτική λύση?

 

Εάν έχεις αυτή τη δυνατότητα ok.

 

Το γεγονός όμως ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να βρίσκεσαι στο PC σου, μπορείς να κουβαλάς το backup στη κάρτα μνήμης της συσκευής σου και να το επαναφέρεις όποτε το χρειαστείς, νομίζω ότι του δίνει ένα hint παραπάνω στο θέμα της πρακτικότητας. Εξάλλου, δεν είναι κακό να υπάρχει και ένα extra backup επαφών, και τα PC έχουν τα δικά τους προβλήματα.

 

Πολλαπλή Παράθεση: έχεις δίκιο, το έχω προσπαθήσει αλλά τα έχω κάνει μαντάρα

 

Εάν θέλεις βοήθεια σε αυτό πες μου. Σε γενικές γραμμές πατάς το "+" στις επιλογές που υπάρχουν σε κάθε post (δεξιά του πλήκτρου "quick reply") και αυτό για όσα post θέλεις να απαντήσεις, και μετά απλά πατάς το "Παράθεση" στο τελευταίο από αυτά και τα περιλαμβάνει όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε κάπου τα ΕΠΙΣΗΜΑ 6.5 για το omnia 2;

Έχουν βγεί πουθενά στο site της Samsung;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει απο e-click και έχει επάνω 6.1.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις αυτή τη δυνατότητα ok.

 

Το γεγονός όμως ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να βρίσκεσαι στο PC σου, μπορείς να κουβαλάς το backup στη κάρτα μνήμης της συσκευής σου και να το επαναφέρεις όποτε το χρειαστείς, νομίζω ότι του δίνει ένα hint παραπάνω στο θέμα της πρακτικότητας. Εξάλλου, δεν είναι κακό να υπάρχει και ένα extra backup επαφών, και τα PC έχουν τα δικά τους προβλήματα.

 

 

 

Εάν θέλεις βοήθεια σε αυτό πες μου. Σε γενικές γραμμές πατάς το "+" στις επιλογές που υπάρχουν σε κάθε post (δεξιά του πλήκτρου "quick reply") και αυτό για όσα post θέλεις να απαντήσεις, και μετά απλά πατάς το "Παράθεση" στο τελευταίο από αυτά και τα περιλαμβάνει όλα.

 

Σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω το "+".

Παρακαλώ μην θεωρηθεί αντιπαράθεση, επειδή ενδιαφέρει πολύ στη δουλειά μου γι αυτο και το συνεχίζω: μπορείς και για το outlook να βάζεις το .pst αρχείο στη storage όπως κάνω εδω και χρόνια το οποίο το έχω copy σε 4 διαφορετικά σημεία από αγωνία μην χαθεί ή οτιδήποτε άλλο (είναι όλη μου η δουλειά εκεί). Το .pst αυτό (ασχετο αυτό με τα κινητά) το ανοίγω σε οποιοδήποτε pc και δουλεύω με αυτό. Για να φανταστείς όλο το πληροφοριακό υλικό που έχω σε ποσοστό 85% είναι σε αυτό και άλλο 15% σε WORD-EXCEL το οποίο και αυτό είναι μέσα στη storage.

Το πρόβλημα είναι τα "κόλπα" που παρουσιάζουν τα windows κατα καιρούς με το AS παλιά ή με το κέντρο συγχρονισμού στα vista, αλλά λιγο πολύ όλα λύνονται.

Ο συγχρονισμός με το outlook είναι αυτός με έχει δεμένο με τα winmo και δεν πηγαίνω σε iphone λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακαλώ μην θεωρηθεί αντιπαράθεση, επειδή ενδιαφέρει πολύ στη δουλειά μου γι αυτο και το συνεχίζω: μπορείς και για το outlook να βάζεις το .pst αρχείο στη storage όπως κάνω εδω και χρόνια το οποίο το έχω copy σε 4 διαφορετικά σημεία από αγωνία μην χαθεί ή οτιδήποτε άλλο (είναι όλη μου η δουλειά εκεί). Το .pst αυτό (ασχετο αυτό με τα κινητά) το ανοίγω σε οποιοδήποτε pc και δουλεύω με αυτό. Για να φανταστείς όλο το πληροφοριακό υλικό που έχω σε ποσοστό 85% είναι σε αυτό και άλλο 15% σε WORD-EXCEL το οποίο και αυτό είναι μέσα στη storage.

 

Είναι και αυτό μία λύση. Σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται αντιπαράθεση. Όλοι παραθέτουμε τις απόψεις μας και υιοθετούνται ανάλογα από όποιον βολεύονται περισσότερο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά όταν συνδέω τα ακουστικά στο κινητό και ενεργοποιώ το ραδιόφωνο, στην κάτω αριστερη και κάτω δεξιά μεριά οι επιλογές είναι στα ΑλβανοΒουλγαροΚινέζικα :wacko: (πάντως όχι στα Ελληνικά). Όλο το υπόλοιπο μενού του ραδιοφώνου είναι στα Ελληνικά...! :confused:

 

Wy baby...!!! :blink:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά όταν συνδέω τα ακουστικά στο κινητό και ενεργοποιώ το ραδιόφωνο, στην κάτω αριστερη και κάτω δεξιά μεριά οι επιλογές είναι στα ΑλβανοΒουλγαροΚινέζικα :wacko: (πάντως όχι στα Ελληνικά). Όλο το υπόλοιπο μενού του ραδιοφώνου είναι στα Ελληνικά...! :confused:

 

Wy baby...!!! :blink:

:lol::lol::lol:

bug από γεννήσεως του κινητού!!! Δεν το έχουν διορθώσει ακόμα!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το mymobiler v1.23 μπορουμε να το εγκαταστησουμε η δεν ειναι συμβατο με winmo 6.5;

[το εκανα εγκατασταση στο pc,μου χει βγαλει και ενα αρχειο tmp,απο κει και περα τι κανουμε;]

Link to comment
Share on other sites

εκανα το setup στο pc μου,μετα;

OK βρηκα την ακρη,τοδουλεψα κιολας.

αυτο το αρχειο sxeE9D5.tmp,τι το κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα καλό site για download????Το Ομνια ΙΙ έχω και εγω...

Pls pm...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα το setup στο pc μου,μετα;

OK βρηκα την ακρη,τοδουλεψα κιολας.

αυτο το αρχειο sxeE9D5.tmp,τι το κανουμε;

 

Που βρίσκεται το αρχείο αυτό και γιατί πρέπει να το κάνεις κάτι?

Βασική αρχή οτι δουλεύει δεν το πειράζουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται το αρχείο αυτό και γιατί πρέπει να το κάνεις κάτι?

Βασική αρχή οτι δουλεύει δεν το πειράζουμε ;)

με το που εκανα το install στο pc μου,μου εβγαλε αυτο το αρχειο,εν πασει περιπτωσει αφου δουλευει δεν τον διαγραφω απλα τον εβαλα εκει που ειναι εγκατεστημενη η εφαρμογη.

κατι αλλο,μου εχει βγαλει και ενα εικονιδιο στο ομνια που λεγεται apptodate.cab με το εικονιδιο του οπερα,οταν παω να το ανοιξω με ρωταει "ανοιγμα " η "αποθηκευση"[εχω περασει και τις εφαρμογες softreset,nodata εκτος απο το mymobiler,δουλευουν μια χαρα].

τι ρολο παιζει αυτη η εφαρμογη που δεν την επελεξα εγω,ειναι συνοδευτικη με καποια απο αυτες που εγκατεστησα και τι να κανω με αυτην;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει τελικά και η βόνταφόν??

Θα το φέρει, κατά πάσα πιθανότητα σε ένα μήνα!

με το που εκανα το install στο pc μου,μου εβγαλε αυτο το αρχειο,εν πασει περιπτωσει αφου δουλευει δεν τον διαγραφω απλα τον εβαλα εκει που ειναι εγκατεστημενη η εφαρμογη.

κατι αλλο,μου εχει βγαλει και ενα εικονιδιο στο ομνια που λεγεται apptodate.cab με το εικονιδιο του οπερα,οταν παω να το ανοιξω με ρωταει "ανοιγμα " η "αποθηκευση"[εχω περασει και τις εφαρμογες softreset,nodata εκτος απο το mymobiler,δουλευουν μια χαρα].

τι ρολο παιζει αυτη η εφαρμογη που δεν την επελεξα εγω,ειναι συνοδευτικη με καποια απο αυτες που εγκατεστησα και τι να κανω με αυτην;

Το apptodate είναι μια εφαρμογή η οποία αναλαμβάνει να κρατάει ενήμερες (στην τελευταία έκδοσή τους) κάποιες εφαρμογές!

Υποστηρίζει τις εξής εφαρμογές:

ActiveKitten Chronos - details

Athena Project ROM - details

Athena Config App - details

Birdsoft Extreme Agenda - details

chucky.egg Nested Tasks - details

DeveloperOne iFitOne - details

FSD

GSPlayer + Plugins

HelloTwitFace - details

iContact

iProphet ROM - details

MoDaCo .net CF Config - details

MoDaCo CamerAware - details

MoDaCo Diamond UK localisation

MoDaCo Donate - details

MoDaCo DupeDeDupe

MoDaCo NoData - details

Morose Media WMWifiRouter - details

NGSMS2Call - details

pocketMax PhoneAlarm Pro

Polaris Project ROM

Resco Explorer 2008

Rivia Gentimer Standard - details

S2P

S2U2

S2U2SettingsPlus

SKMenu - details

SKSchema

SKTools - details

SKTSync - details

SmartReg

smartWatchM

supware AutoLog - details

TinyTwitter

TLR Diamond ROM

TLR Diamond Additions

TLR Kaiser ROM

TLR Kaiser Additions

TxtMan

VipPimRingTone - details

WebIS Flexmail 4

WkTask

YouTubePlay

Watchflag - details

 

Περισσότερα:

http://www.modaco.com/content/apptodate/267096/download-apptodate-supported-applications/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αρα με το nodata κατεβηκε οποτε την εγκαθιστω.

εαν κατεβασω τον youtube player για αποθηκευση και παρακολουθηση των videos θα υπαρξει καποιο προβλημα με το youtube που υπαρχει απο την μανα του στο τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα! Είμαι κ εγώ κάτοχος του "απόλυτου κινητού" :p

2 Μέρες μαζί του και ακόμα ανακαλύπτω δυνατότητες....! Πραγματικά είναι το απόλυτο value 4 money αυτή τη στιγμή !! Το πήρα απο Γερμανό στα 520€ και δώρο τους χάρτες sygic. O δέκτης του είναι πολύ καλός και σε συνεργασία με τον πανύσχηρο επεξεργαστή δίνει ενα πολύ καλό αποτέλεσμα!:)

 

Η οθόνη του ΟΛΑ τα λεφτά....Ό,τι και να πω είναι λίγο...! Η κάμερα φοβερή (δοκιμάστε τη λειτουργεία με το χαμόγελο..Τα σπάει!!) Γενικά το κινητό είναι άψογο!

 

Δύο ερωτήσεις για αρχη (:p):

1. Στο internet χρησιμοποιείτε κάπιου είδους antivirus για wm, ή είναι ΟΚ τα επίπεδα ασφαλέιας των windows?? (Εννοείται οτι απ'το κινητό θα μπαίνω σε site που γνωρίζω κ msn)

 

2. Υπάρχει επιλογή να εμφανηστεί πληκτρολόγιο όπως των "κανονικών" κινητών, εκτώς του quetry της samsung? Δηλαδή στο 2 π.χ να υπάρχουν τα: A,B,Γ.

 

Ευχαριστώ, και καλορίζικο στους "συνάδελφους", που απ'οτι βλέπω δεν είναι και λίγοι!!! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

τι κινητο ειχες πριν;

και τι θελεις να κανεις με τη συσκευη. Να το χρησιμοποιεις απλα σαν κινητο, σαν φωτογραφικο κινητο, σαν GPS, για ιντερνετ, ή ολα μαζί;

 

Γενικά "έπαιζα" με symbian smartphones . το τελευταίο που είχα ήταν το Ν71 καθώς και ένα sony ericsson w910i . όσον αφορα τη χρήση του εδώ και καιρό ήθελα ένα ppc οπότε αποφάσισα να το συνδυάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα! Είμαι κ εγώ κάτοχος του "απόλυτου κινητού" :p

2 Μέρες μαζί του και ακόμα ανακαλύπτω δυνατότητες....! Πραγματικά είναι το απόλυτο value 4 money αυτή τη στιγμή !! Το πήρα απο Γερμανό στα 520€ και δώρο τους χάρτες sygic. O δέκτης του είναι πολύ καλός και σε συνεργασία με τον πανύσχηρο επεξεργαστή δίνει ενα πολύ καλό αποτέλεσμα!:)

 

Η οθόνη του ΟΛΑ τα λεφτά....Ό,τι και να πω είναι λίγο...! Η κάμερα φοβερή (δοκιμάστε τη λειτουργεία με το χαμόγελο..Τα σπάει!!) Γενικά το κινητό είναι άψογο!

 

Δύο ερωτήσεις για αρχη (:p):

1. Στο internet χρησιμοποιείτε κάπιου είδους antivirus για wm, ή είναι ΟΚ τα επίπεδα ασφαλέιας των windows?? (Εννοείται οτι απ'το κινητό θα μπαίνω σε site που γνωρίζω κ msn)

 

2. Υπάρχει επιλογή να εμφανηστεί πληκτρολόγιο όπως των "κανονικών" κινητών, εκτώς του quetry της samsung? Δηλαδή στο 2 π.χ να υπάρχουν τα: A,B,Γ.

 

Ευχαριστώ, και καλορίζικο στους "συνάδελφους", που απ'οτι βλέπω δεν είναι και λίγοι!!! :)

ειμαστε πολλοι και θα γινουμε περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...