Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

είμαι νεός στο site και πραγματικά το μετανοιώνω που δεν το ανακάλυψα νωρίτερα!

Στην ερώτησή μου τώρα... Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το Samsung S8000 jet, αλλά στο topic που υπάρχει, διάβαζα για κάτι προβλήματα για φούσκες, επιστροφές κτλ. και με έκανε κάπως διστακτικό! Με τα πολλά αποφάσισα να δώσω κατι παραπάνω και να αποκτήσω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ...

Από τα άτομα που το έχουν αγοράσει έχουν παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό; Κάτι που να τους ενόχλησε;

 

Α, και κάτι τελευταίο, Το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι το jet με ανοικτό λειτουργικό (πάνω-κάτω), ή λάθος κατάλαβα;

Καλορίζικο, το OMNIA II "φοράει" Windows Mobile. Αυτό δίνει την δυνατότητα σε "τρέχει" όλα τα προγραμματα που είναι φτιαγμένα για WM.

 

Παρόμοια λειτουργικά με το Windows Mobile είναι τo Symbian και το νέο Android της Google.

 

Το WM έχει αυτήν την στιγμή την μεγαλύτερη γκάμα προγραμμμάτων και Software Houses και μεμονομένων ατόμων (developers) που ασχολούνται με αυτό.

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και ας τονίσουμε ότι οι συσκευές με Windows Mobile δεν είναι απλά multimedia phones, αλλά PDA Phones με ότι αυτό συνεπάγεται. Πρέπει να έχεις διάθεση και χρόνο να ασχοληθείς περισσότερο με τη συσκευή σου μιας και χρειάζεται ιδιαίτερο "tweaking" για να το φέρεις στα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, το OMNIA II "φοράει" Windows Mobile. Αυτό δίνει την δυνατότητα σε "τρέχει" όλα τα προγραμματα που είναι φτιαγμένα για WM.

 

Παρόμοια λειτουργικά με το Windows Mobile είναι τo Symbian και το νέο Android της Google.

 

Το WM έχει αυτήν την στιγμή την μεγαλύτερη γκάμα προγραμμμάτων και Software Houses και μεμονομένων ατόμων (developers) που ασχολούνται με αυτό.

 

Χεχε, ακόμα δεν το πήρα! Περιμένω λίγες μέρες ακόμα... Απλά ρωτάω άμα έχει κάποιο πρόβλημα (όπως π.χ. η φούσκα του jet {καλά, έχω κολλήσει μιλάμε :p})

 

Ευχαριστώ για την άμεση και κατατοπιστηκή απάντηση για τα WM

Link to comment
Share on other sites

με το που εκανα αναζητηση για ενημερωση της βιβλιοθηκης εκτος των μουσικων αρχειων που του ειχα περασει,μου βρηκε και μου περασε 213 αρχεια με ο kb με ονομασιες διαφορες οπως"αεροδρομιο" κ.λ.π.

αυτα τα αρχεια θελω να τα διαγραψω αλλα δεν βρισκω πουθενα επιλογη διαγραφης.

ουτε απο το βιβλιαρακι βρηκα ακρη,πως διαγραφονται αυτα;

 

:lol::lol::lol: κλασικό πρόβλημα!!! Σου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες που έχεις στη συσκευή πχ από τον πλοηγό που χρησιμοποιείς!!! Το ίδιο κάνει και όταν ανοίγεις το Άλμπουμ των φωτογραφιών (για το οποίο έχω λύση στα tips & tricks) :p:p:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν υπαρχει λυση.

μου τα εμφανιζει σαν αρχεια ηχου και το περιεχομενο τους ειναι μια φραση,τιποτα αλλο.

ΥΓ:το προβλημα με την ενταση του ηχειου κατα την αναπαραγωγη το ελυσα με τον τροπο που μετατρεπω τα mp3 σε μεγιστο bitrate και με το mp3gain.

τωρα ακουγονται μια χαρα με αρκετα μεγαλυτερη ενταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,πηρα σημερα το omnia 2.Φαινετε πολυ καλο αν και ειναι πολυ νωρις να βγαλω συμπερασματα.Εφαγα τον τοπο και δεν βρισκω το προγραμα του πλοηγου.μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις πάρει κάποιο πακέτο που περιλαμβάνει πρόγραμμα πλοήγησης; Εάν όχι, θα πρέπει να το προμηθευτείς χωριστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα τους ειχε μεσα μαζι με καρτα μνημης 2 γιγα.

 

οκ το βρηκα.ηταν στην καρτα.αρχειο aytorun

ευχαριστω

 

Παιδιά το Sygic έχει;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ναι το sygic.

 

Αξίζει;

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απ' όσα ακούω δεν λέει και πολλά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη ψηνομαι....και ειμαι και περιεργος πελατης..τι γραφει στην..ουγια το omnia ..made in?

οχι τιποτε αλλο αλλα για να το ξεχωρισουμε απο τυχον τιποτα παραεισαγωγης .

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη ψηνομαι....και ειμαι και περιεργος πελατης..τι γραφει στην..ουγια το omnia ..made in?

οχι τιποτε αλλο αλλα για να το ξεχωρισουμε απο τυχον τιποτα παραεισαγωγης .

 

Το δικό μου όπως και όσα Samsung έχω δει και είναι και φυσικό γράφει Korea!!!

Εκτός από τις μπαταρίες που είναι όλες china :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εαν το παρεις απο cosmote/germanos,δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγης[ετσι λεει η λογικη].

ΥΓ:καλα ε,εχω παθει πλακα με την ευκρινεια της οθονης στα divx videos,φοβερη!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε ολα λεει made in korea?σε κανενα sam δεν λεει made in china?ευχαριστω για τις απαντησεις!

Απ' όσο γνωρίζω η Samsung τα κατασκευάζει όλα η ίδια!

Και στο omnia 1 που είχα έτσι έγραφε! ;)

 

ΑΑΑ και οι μπαταρίες ακόμα είναι assembled in Korea, τα cells είναι Κινέζικα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να το Πάρο και εγώ το ομνια2 και θέλω να ρωτήσω 1)από θέμα φωτογραφίας πώς πάει το όμνυα 2 ?έχω το ν82 και πείρα και το ν86 για μερικές ημέρες από Φώτο για το ν82 ευχαριστημένος είμαι 2)από gps χιάζεται να είσαι διαρκώς ιντερνέτ στην πλοιγιση?3)η οθόνη πλησίαζη αυτή του iphone? Και το κουτί τη περιλαμβάνει μέσα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά θα σου πω κάτι που ισχύει γενικότερα... για να κάνεις χρήση του GPS δεν απαιτείται Internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω η Samsung τα κατασκευάζει όλα η ίδια!

 

Εδώ κατασκευάζει τηλέφωνα άλλων (βλέπε iphone) δεν θα κατασκευάζει τα δικά της. :p

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να το Πάρο και εγώ το ομνια2 και θέλω να ρωτήσω 1)από θέμα φωτογραφίας πώς πάει το όμνυα 2 ?έχω το ν82 και πείρα και το ν86 για μερικές ημέρες από Φώτο για το ν82 ευχαριστημένος είμαι 2)από gps χιάζεται να είσαι διαρκώς ιντερνέτ στην πλοιγιση?3)η οθόνη πλησίαζη αυτή του iphone? Και το κουτί τη περιλαμβάνει μέσα?

 

1. Πολύ μα πολύ καλύτερα συγκριτικά πάντα με HTC Cruise

2. Όπως είπε και ο φίλος μας πιο πάνω δεν είναι απαραίτητο το internet, απλά υπό προϋποθέσεις θα σε βοηθήσει να βρεις σήμα πιο γρήγορα και να το ενισχύσεις εκεί που το έχει ανάγκη

3. PDA, μπαταρία, manual, καλώδιο σύνδεσης με η/υ, φορτιστή, καλής ποιότητας ακουστικά, θήκη μεταφοράς, sDcard 4g με navigator sygic drive

4. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από iphone αλλά από ποιότητα εμφάνισης η οθόνη του omnia απλά ... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ, πολύ φωτεινή με μαύρο που όμοιό του δεν έχω ξαναδεί σε αντίστοιχες υλοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...