Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα με τα μηνυματα μου στελνει μονο ερωτηματικα θελει καποια ρυθμιση και απο που.Οτι και να γραψω αυτο στελνει ερωτηματικα ειναι καποια ρυθμιση αλλα ποια;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα με τα μηνυματα μου στελνει μονο ερωτηματικα θελει καποια ρυθμιση και απο που.Οτι και να γραψω αυτο στελνει ερωτηματικα ειναι καποια ρυθμιση αλλα ποια??????????????????????????????

 

Ευχαριστω......................

 

Πρέπει να αλλάξεις την χώρα προέλευσης για να στα εμφανίζει σωστά και φυσικά για να μπορείς να γράφεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες!

Πάρε όμως ένα back up γιατί θα κάνει Hard reset και θα χάσεις ότι έχεις στη συσκευή!

 

Η λύση είναι εδώ στο σημείο που λέει για μηνύματα 160 χαρακτήρων! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το έφερε η cosmote???? Για δείτε εδώ.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Omnia&section=&breadcrumbTitle=OMNIA+II

 

 

Και με εσωτερική μνήμη 8gb!

992
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει κι εγώ από e-click.gr όμως δεν έχει 6.5.

Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση στα ελληνικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Βάζοντας κάρτα ελληνικού δικτύου δεν γυρίζει από μόνο του στα Ελληνικά????

Όχι! Η Samsung όμως έχει δώσει την δυνατότητα να μπορείς να αλλάζεις την γλώσσα σύμφωνα με τις επιθυμίες σου! (απ' ότι καταλαβαίνω δεν είχες ξανά επαφή με WM)

Το έχω πάρει κι εγώ από e-click.gr όμως δεν έχει 6.5.

Υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση στα ελληνικά;

Υπάρχουν αρκετές ανεπίσημες ακόμα ROM. ;)

Δες εδώ για λεπτομέρειες!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτρήσω κιεγώ κάτι. Θυμάται κανείς από τα παιδιά σε καθαρό μηχάνημα χωρίς εγκαταστάσεις προγραμμάτων, πόση ελεύθερη μνήμη έχει στη storage και πόση για προγράμματα;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτρήσω κιεγώ κάτι. Θυμάται κανείς από τα παιδιά σε καθαρό μηχάνημα χωρίς εγκαταστάσεις προγραμμάτων, πόση ελεύθερη μνήμη έχει στη storage και πόση για προγράμματα;

 

Ανάλογα με τη Rom που φοράει έχει κάποιες σοβαρές διαφορές!

Σε μένα με την I8000XXIJ6 έχει:

 

Ram: ~ 60MB

Main memory: ~100MB

My Storage: 7.836MB

 

Και φυσικά όσο χώρο επιθυμεί ο καθένας στην κάρτα μνήμης!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρετε πότε και ΑΝ θα το φέρει η Vodafone;;; Ρωτάω εσάς γιατί έμαθα να εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο το myphone απο τον κάθε ασχετούλη στα μαγαζάκια της Vodafone. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρετε πότε και ΑΝ θα το φέρει η Vodafone;;; Ρωτάω εσάς γιατί έμαθα να εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο το myphone απο τον κάθε ασχετούλη στα μαγαζάκια της Vodafone. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και γιατί να μην το φέρει;;;; :confused:

 

Δεν έχει ακουστεί κάτι!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Το παρελαβα εχτες. Παραγγελια απο ebay. Αρκετα καλη τιμη νομιζω (450). Αλλα θελει αρκετες ωριτσες για να το ξεσκονισω. Γνωριζει κανεις τι παιζει με το GPS ? Εχει περασει καποιος καποιο προγραμμα gps και αν να ποιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα προγράμματα πλοήγησης δουλεύουν άψογα σε αυτή τη συσκευή. Συνιστώ iGO8.3.4, Destinator 7, miomap 2008.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Το παρελαβα εχτες. Παραγγελια απο ebay. Αρκετα καλη τιμη νομιζω (450). Αλλα θελει αρκετες ωριτσες για να το ξεσκονισω. Γνωριζει κανεις τι παιζει με το GPS ? Εχει περασει καποιος καποιο προγραμμα gps και αν να ποιο?

 

Μία ερωτησούλα : με πόσα GB είναι???

Μήπως είναι 2 ή 8???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πότε θα έρθει τελικά?

 

το περιμένω απο την wind. εχω επιδότηση και είναι το μόνο κινητό που θέλω να πάρω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πότε θα έρθει τελικά?

 

το περιμένω απο την wind. εχω επιδότηση και είναι το μόνο κινητό που θέλω να πάρω!!!!!!!!!!!

 

 

Έχει απαντηθεί πιο πριν ! Από αρχές Νοεμβρίου έχει πει πως θα το διαθέσει...

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πιο πριν ! Από αρχές Νοεμβρίου έχει πει πως θα το διαθέσει...

 

ρωτησα την samsung ελλάδας και μου απάντησαν σήμερα:

 

Αξιότιμε κύριε.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung I8000 αναμένεται να διατεθεί στην ελληνική αγορά την πρώτη εβδομάδα του Νοεμβρίου.

 

Θα θέλαμε επίσης να σας πληροφορήσουμε ότι για ερωτήσεις που αφορούν συσκευές κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung μπορείτε να απευθύνεστε και τηλεφωνικά στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στα τηλέφωνα:

801-11-64000 (από σταθερό, με χρέωση μόνο 1 αστική μονάδα)

210-9468800 (από κινητό)

 

Με εκτίμηση,

Σγαρδέλη Σταυρούλα

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα το κινητο ηταν ελλατωματικο. Δοκιμασα και destinator και εκανε το ιδιο ακριβως πραγμα. Εβλεπε το gps, συνδεδεοταν κανονικοτατα αλλά δεν επιανε fix. Περιμενα 2 ωρες εξω (και εχει και ενα τρελο κρυο αγγλια) και τιποτα.

Στο διπλα μου χερι ειχα ενα Ν95 και ενα HTC 3300 (Artemis). και στα 2 ειχα περασμενο το garmin (μαλιστα στο 3300 εχω και μαγειρεμενη wm 6.5 rom) για να κανω συγκριση. Και τα αλλα 2 με το που πηγαινα στις ρυθμίσεις των δορυφόρων εδειχναν καποια δραστηριοτητα. Οι μπαρες εστω μικρες εμφανιζοντουσαν και τα νουμερα των δορυφόρων υπηρχαν. Στο omnia τίποτα! Καμια ενδειξη. Ουτε μπαρες ουτε αριθμοί δορυφόρων. Και com άλλαξα, και μόνο το garmin ειχα επανω και τίποτα. Ειδα και απόειδα το πήγα πίσω και μου έδωσαν τα λεφτά μου.

 

Απο την μία ευτύχώς γιατί είχα δώσει 490 λιρες ( 550+ ευρω) και ηταν και το 2 gb και μάλλον ήταν πολυ κακη αγορά. Συνεπώς ουδεν κακο αμιγές καλού!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλες σας παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρετε πότε και ΑΝ θα το φέρει η Vodafone;;; Ρωτάω εσάς γιατί έμαθα να εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο το myphone απο τον κάθε ασχετούλη στα μαγαζάκια της Vodafone. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ευχαριστουμε πολυ!Αλλα καποιοι ασχετουλιδες απο οτι βλεπεις διαβαζουν και αυτοι το myphone.:p

Link to comment
Share on other sites

Βιαστήκατε νομίζω φίλοι/ες μου, όσοι σπεύσατε να παραγγείλετε το OMNIA II από το διαδίκτυο. Όπως μου είπαν σήμερα απο την Cosmote που θα το φέρει αποκλειστικά στην Ελληνική αγορά, το ΟΜΝΙΑ ΙΙ κυκλοφορεί στα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας με καλή προσφορά και χάρτες για νέα σύνδεση http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Omnia&section=&breadcrumbTitle=OMNIA αλλά και έκπτωση για τις παλιές συνδέσεις (όπως κάνει τώρα με το iphone και το htc magic).

Αν κρίνω από τις κριτικές που έχω διαβάσει αλλά και τα συγκριτικά στοιχεία με το περιβόητο Nokia Ν900 http://www.geekwithlaptop.com/compare-mobile-phones/samsung-i8000-omnia-ii-nokia-n900-3643_4041, αξίζει τον κόπο. Δείτε και την live demo εφαρμογή στο http://www.cosmote.gr/content/el/resources/flash/omnia2demo/index.html. Με την προσφορά της Cosmote δε χρειάζεται να δώσεις 550£ ακατέβατα ή με κάρτα, αλλά δίνεις 75£, μπαίνεις στο πρόγραμμα i75 και έχεις ένα κινητό με βασικά τα ίδια στοιχεία, ΤΩΡΑ! Και πιστεύω οτι από την πρώτη στιγμή θα έχει και ελληνικό μενού. Κοντός ψαλμός...

Link to comment
Share on other sites

Βιαστήκατε νομίζω φίλοι/ες μου, όσοι σπεύσατε να παραγγείλετε το OMNIA II από το διαδίκτυο. Όπως μου είπαν σήμερα απο την Cosmote που θα το φέρει αποκλειστικά στην Ελληνική αγορά, το ΟΜΝΙΑ ΙΙ κυκλοφορεί στα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας με καλή προσφορά και χάρτες για νέα σύνδεση http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Omnia&section=&breadcrumbTitle=OMNIA αλλά και έκπτωση για τις παλιές συνδέσεις (όπως κάνει τώρα με το iphone και το htc magic).

Αν κρίνω από τις κριτικές που έχω διαβάσει αλλά και τα συγκριτικά στοιχεία με το περιβόητο Nokia Ν900 http://www.geekwithlaptop.com/compare-mobile-phones/samsung-i8000-omnia-ii-nokia-n900-3643_4041, αξίζει τον κόπο. Δείτε και την live demo εφαρμογή στο http://www.cosmote.gr/content/el/resources/flash/omnia2demo/index.html. Με την προσφορά της Cosmote δε χρειάζεται να δώσεις 550£ ακατέβατα ή με κάρτα, αλλά δίνεις 75£, μπαίνεις στο πρόγραμμα i75 και έχεις ένα κινητό με βασικά τα ίδια στοιχεία, ΤΩΡΑ! Και πιστεύω οτι από την πρώτη στιγμή θα έχει και ελληνικό μενού. Κοντός ψαλμός...

 

Λοιπόν: 75€ Χ 18 μήνες = 1.350€ + 75€= 1.425€ :X:X:X

Μάλλον καλά έκανα που το πήρα 550€ εδώ και 2,5 μήνες!!!:lol:

 

Επίσης, ποια έκδοση θα φέρουν; Με 2, 8 ή 16GB;;;;

 

Ποιος σου είπε ότι τα ξένα δεν έχουν ελληνικά;;; Μάλλον δεν ενημερώθηκες σωστά! ;)

 

Και ποιος σου είπε ότι θα το φέρει αποκλειστικά;;;

 

Τέλος το sygic mobile είναι για κλάματα και όχι λόγος αγοράς!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: 75€ Χ 18 μήνες = 1.350€ + 75€= 1.425€ :X:X:X

Μάλλον καλά έκανα που το πήρα 550€ εδώ και 2,5 μήνες!!!:lol:

 

Επίσης, ποια έκδοση θα φέρουν; Με 2, 8 ή 16GB;;;;

 

Ποιος σου είπε ότι τα ξένα δεν έχουν ελληνικά;;; Μάλλον δεν ενημερώθηκες σωστά! ;)

 

Και ποιος σου είπε ότι θα το φέρει αποκλειστικά;;;

 

Τέλος το sygic mobile είναι για κλάματα και όχι λόγος αγοράς!!!

 

 

-Δεν περίμενα να .....αναγνωρίσεις οτι κακώς έπραξες! 550£ ήταν αυτά και τα έδωσες ακατέβατα! Εγώ όμως θα δώσω μόνο 75£ :) Και σε οτι αφορά τα μηνιαία 75£ του προγράμματος, δεν μου είναι βάρος διότι απλά τα χρειάζομαι (τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που δίνει). Εσύ αλήθεια με καρβουνο το δουλεύεις το κινητό σου; Ή έχεις τη ....δική σου εταιρεία κινητής τηλεφωνίας κι έτσι δεν χρειάζεται να πληρώνεις συνδρομη το μήνα;:O

-Οταν λέω για ελληνικά εννοώ πλήρες ελληνικό μενού και όχι απλώς ελληνικό πληκτρολόγιο. Αλλά αν το βρήκες έτσι χαλάλι σου.

-Το αποκλειστικά το διαφημίζει η Cosmote. Αλλά κι έτσι να μην είναι , θα περάσει κάμποσος καιρός μέχρι να το λανσάρουν κι οι άλλοι. Εμπορικές συμφωνίες είναι αυτές. Θυμάσαι με το iphone που το φερε πρώτη η Vodafone και μετά από δύο μήνες η Cosmote;

- Σε οτι αφορά τα GB δεν νομίζω οτι η τελική τιμή θα είναι διαφορετική απ αυτην που είναι στο εξωτερικό.

-Οι χάρτες αχρείαστοι να είναι. Αλλά καλώς που υπάρχουν μέσα στην τιμή. Γιατί δηλαδή να τους πληρώσω εξτρά; Καλυτερα δεν είναι έτσι;

- Το θέμα είναι άλλο όμως. Και αυτό έπρεπε να αναδείξεις. Οτι το έχεις και το απολαμβάνεις εδώ και 2,5 μήνες το κινητό. Αυτό σε καθιστά αυτομάτως πεδίον γνώσεως και εμπειρίας... Για πές μας λοιπόν. Αξίζει; Είδες κανένα πρόβλημα ως τωρα όπως με το omnia το 1ο, όπου πολλα κινητα είχαν προβλημα με τα pixels;

Να 'σαι καλά. Καλή καρδιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...