Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε συ echidna εμενα και ο φορτιστης μου και το καλωδιο usb δεν ειναι microusb αλλα ενα αλλο βυσμα που δεν εχω ξαναδει.το καλωδιακι microusb που εχω απο μια καμερα δε μπανει. τι γινεται???

http://img259.imageshack.us/img259/9813/snc00017.th.jpg

Είναι micro USB (αυτό που είχες ήταν miniUSB) και το micro θα είναι το standard "format" καλώδιο διασύνδεσης που θα έχουν όλα τα κινητά τηλ. από το 2010.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε συ echidna θα τρελαθω!!! το κινητο το πηραμε απο τον ιδιο τυπο ετσι? ποση εσωτερικη μνημη εχει? πηγα να ριξω μεσα τα προγραμματα μου gps 3 φακελους που συνολα να ειναι 500 mb και λεει μνημη πληρης. και ψαχνω στο κινητο στη διαχειρηση μνημης και λεει πως εχει 512 mb εσωτερικη μνημη!!!

που ειναι τα 8 gb???????

 

νομιζω το βρηκα.

ειναι μονο σε ενα φακελο αυτη η μνημη. ολοι οι υπολοιποι ειναι της συσκευης και εκει παιζουν 512 mb

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πρέπει να η ROM λογικα, η ενσωματωμένη μνήμη είναι άλλη ;)

 

Είναι micro USB (αυτό που είχες ήταν miniUSB) και το micro θα είναι το standard "format" καλώδιο διασύνδεσης που θα έχουν όλα τα κινητά τηλ. από το 2010.

Ακριβώς. Όχι όμως απ' όλες τις εταιρία, μόνο 10 συμφώνησαν μέχρι στιγμής :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πρέπει να η ROM λογικα, η ενσωματωμένη μνήμη είναι άλλη ;)

 

 

Ακριβώς. Όχι όμως απ' όλες τις εταιρία, μόνο 10 συμφώνησαν μέχρι στιγμής :)

Σωστή η διόρθωση....(και να προσθέσω ότι αυτές οι 10 είναι οι μεγαλύτερες, μέσα και η Samsung kαι η ΝΟΚΙΑ)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ echidna εμενα και ο φορτιστης μου και το καλωδιο usb δεν ειναι microusb αλλα ενα αλλο βυσμα που δεν εχω ξαναδει.το καλωδιακι microusb που εχω απο μια καμερα δε μπανει. τι γινεται???

http://img259.imageshack.us/img259/9813/snc00017.th.jpg

Σου απάντησε ο φίλος πιο κάτω

απο αυτον το πηρα κι εγω echidna!

A!και επισης ξερει κανεις οταν γυριζεις στον opera πλαγια πως αλλαζεις γλωσσα? μονο οταν ειναι ορθιο μπορεσα πατωντας το κουμπι του λεξικου κρατημενο. μιλαω για το πληκτρολογιο samsung

Επισης κατι αλλο οταν εχω συνδεμενο το κινητο και εχει συνδεθει και με το activesync μου χοροπηδαει το ενεργο παραθυρο στο pc μου.

δηλαδη το φωτιζει και το ξεφωτιζει με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω τιποτα στο pc και κυριοτερο να γραψω κειμενο... λυση?

οταν ειχα το tytn2 πατωντας το κουμπι που σβηνει η οθονη εκανε αποσυνδεση απο το pc . το samsung δε το κανει πατωντας το κλειδωμα...

Στον πλάι δεν αλλάζει, το ίδιο κάνει και σε μένα!

Με το activesync δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, δεν είχα ποτέ με κανένα τηλέφωνο, σίγουρα κάτι άλλο φταίει!

ρε συ echidna θα τρελαθω!!! το κινητο το πηραμε απο τον ιδιο τυπο ετσι? ποση εσωτερικη μνημη εχει? πηγα να ριξω μεσα τα προγραμματα μου gps 3 φακελους που συνολα να ειναι 500 mb και λεει μνημη πληρης. και ψαχνω στο κινητο στη διαχειρηση μνημης και λεει πως εχει 512 mb εσωτερικη μνημη!!!

που ειναι τα 8 gb???????

 

νομιζω το βρηκα.

ειναι μονο σε ενα φακελο αυτη η μνημη. ολοι οι υπολοιποι ειναι της συσκευης και εκει παιζουν 512 mb

 

Όλα τα προγράμματα θα τα κάνεις εγκατάσταση στην "Η αποθήκη μου" ή "My storage" εκεί είναι και τα 8GB ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανα καλο keyboard που να αλλαζει στο πλαι? ειχα ενα τρομερο στο tytn αλλα δε το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

καποιος μια λυση για το activesync?

οποτε συνδεω το κινητο αναβοσβηνει το ενεργο παραθυρο στο pc μου και μου κανει τον υπολογιστη αχρηστο.

μου το εκανε και με το tytnii

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου πρόβλημα (διαβάστε και το review του bytheway) που χάθηκε η My Storage έτσι στα ξαφνικά (πρέπει να είμαι μέσα στους 10 περίπου "τυχερούς" με αυτό το πρόβλημα). μιλώντας με την αντιπροσωπεία η κοπέλλα εκεί μου είπε ότι δεν καλύπτετε από εγγύηση, στο σέρβις που ήπαν να το πάω από εκεί. Τώρα για ννα το δούνε η να το φτιάξουνε δεν ξέρω :P
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ στην συσκευή και πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Ελαφριά και ποιοτική συσκευή, φανταστική οθόνη με πολύ έντονα και φωτεινά χρώματα και χαίρεσαι να την βλέπεις.

Έχει γίνει πολλή δουλειά στο μενού με το TouchWiz 2.0 αφού για πρώτη φορά δυσκολεύτηκα να καταλάβω ότι κρατάω συσκευή windows mobile;).

Αυτό όμως που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι οι επιλογή ανάμεσα από 15 γλώσσες συμπεριλαμβανομένης της ελληνικής και μιλάμε για εις βάθος μετάφραση και όχι επιφανειακή μετάφραση. Χρειάζεται hard reset για αυτό. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε συσκευή windows mobile και μπράβο στη samsung.

Άλλο ένα στοιχείο που πραγματικά εντυπωσιάζει είναι τα πολύ δυνατά 2 φλασάκια δίπλα στη κάμερα αφού σε απόλυτο σκοτάδι τραβάει φωτεινές φωτογραφίες. Μου θυμίζει sony-ericsson xenon flash.

Πιστεύω θα έχει επιτυχία η συσκευή και εύχομαι σύντομα να την δούμε στην ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εσεις που το αγορασατε (τυχερακιδες!!!!!) γραψτε και απο που μπας και το παρω!!!

Το θελωωωω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εσεις που το αγορασατε (τυχερακιδες!!!!!) γραψτε και απο που μπας και το παρω!!!

Το θελωωωω

 

http://myworld.ebay.com/laurayang1978&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID

 

πολυ αξιολογο κινητο 2 μειον απο μενα λιγο στην καμερα ειναι το 1 (συγκρινοντας το με το ν95 που εχω χανει) και το gps το 2 πιανει λιγους δορυφορους 4-5 και κανει κανα 20-30 sec να κλειδωσει . την πρωτη φορα τρομαξα εκανε 5 λεπτα!!!

 

καλα ναι το touchwiz ειναι τρομερο ξεχνας οτι κρατας ενα wm στα χερια σου!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ στην συσκευή και πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Ελαφριά και ποιοτική συσκευή, φανταστική οθόνη με πολύ έντονα και φωτεινά χρώματα και χαίρεσαι να την βλέπεις.

Έχει γίνει πολλή δουλειά στο μενού με το TouchWiz 2.0 αφού για πρώτη φορά δυσκολεύτηκα να καταλάβω ότι κρατάω συσκευή windows mobile;).

Αυτό όμως που πραγματικά με εντυπωσίασε είναι οι επιλογή ανάμεσα από 15 γλώσσες συμπεριλαμβανομένης της ελληνικής και μιλάμε για εις βάθος μετάφραση και όχι επιφανειακή μετάφραση. Χρειάζεται hard reset για αυτό. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε συσκευή windows mobile και μπράβο στη samsung.

Άλλο ένα στοιχείο που πραγματικά εντυπωσιάζει είναι τα πολύ δυνατά 2 φλασάκια δίπλα στη κάμερα αφού σε απόλυτο σκοτάδι τραβάει φωτεινές φωτογραφίες. Μου θυμίζει sony-ericsson xenon flash.

Πιστεύω θα έχει επιτυχία η συσκευή και εύχομαι σύντομα να την δούμε στην ελλάδα :)

touch wiz 2 , ελληνικα απο μαμα θα εχει και το PRO?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

touch wiz 2 , ελληνικα απο μαμα θα εχει και το PRO?

 

Θα έχει, αλλά μάλλον δεν θα έρθει Ελλάδα! Τουλάχιστον όχι από την Wind

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ! Εγώ μόλις τέλειωσα την φόρτιση , έκανα hard reset με ελληνική γλώσσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον εξελληνισμό του Interface... το μόνο πρόβλημα που έχω (δεν ξέρω αν έχετε βρει λύση) είναι πως θα αλλάζω γρήγορα γλώσσα απο τα ελληνικά στα αγγλικά με το πληκτρολόγιο της samsung, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να βρώ τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ! Εγώ μόλις τέλειωσα την φόρτιση , έκανα hard reset με ελληνική γλώσσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον εξελληνισμό του Interface... το μόνο πρόβλημα που έχω (δεν ξέρω αν έχετε βρει λύση) είναι πως θα αλλάζω γρήγορα γλώσσα απο τα ελληνικά στα αγγλικά με το πληκτρολόγιο της samsung, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να βρώ τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου ;

Κι εγώ το ίδιο αντιμετώπισα και έβαλα το resco keyboard και το finger keyaboard

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ! Εγώ μόλις τέλειωσα την φόρτιση , έκανα hard reset με ελληνική γλώσσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον εξελληνισμό του Interface... το μόνο πρόβλημα που έχω (δεν ξέρω αν έχετε βρει λύση) είναι πως θα αλλάζω γρήγορα γλώσσα απο τα ελληνικά στα αγγλικά με το πληκτρολόγιο της samsung, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να βρώ τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου ;

 

Κι εγώ το ίδιο αντιμετώπισα και έβαλα το resco keyboard και το finger keyaboard

 

Είναι πολύ απλό: κρατάτε πατημένο το κουμπί "Mode xt9" κάτω αριστερά και σας βγάζει επιλογές πληκτρολογίου!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο δε γινεται στο landscape mode echidna.

@tsourisg κα8ολου τελωνειο χτυπησα δημοπρασια με εξοδα αποστολης ολα 420 ευρω

ΥΓ πηρα σημερα φωτο και βιντεο θα μπω μετα να σας ανεβασω δειγματα να δειτε καμερα

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε γινεται στο landscape mode echidna.

@tsourisg κα8ολου τελωνειο χτυπησα δημοπρασια με εξοδα αποστολης ολα 420 ευρω

ΥΓ πηρα σημερα φωτο και βιντεο θα μπω μετα να σας ανεβασω δειγματα να δειτε καμερα

 

Ναι πράγματι σε landscape δεν λειτουργεί!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

bad news !

 

clove λοιπον

 

Όχι απαραίτητα, μπορεί να το φέρει καμιά voda ή cote σαν αποκλειστικό!!! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις EchiDNA ποσο ειναι τα μεταφορικα-τελωνιο για μια συσκευη απο τον laurayang1978 για να το παραγγειλω?
Link to comment
Share on other sites

μεταφορικα 17 € τελωνειο 0

αν αγορασεις με buy now και οχι δημοπρασια δωρεαν μεταφορικα

4-5 μερες με fedex

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι πρωτες φοτο απο ομνια 2

http://img291.imageshack.us/img291/6629/snc00033c.th.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/9819/snc00035pik.th.jpg

http://img83.imageshack.us/img83/1079/snc00036j.th.jpg

http://img391.imageshack.us/img391/9426/snc00040.th.jpg

http://img56.imageshack.us/img56/556/snc00041.th.jpg

 

δε μπορω να πω οτι μου αρεσει ι καμερα του... σημειωτεον οι πρωτες 3 με τους στρατανιωτες και οι 2 τελευταιες με τη γυναικα μου και τον κουνιαδο μου ειναι σε διαφορετικα σημεια μεταξυ τους. φαινεται και απο το φοντο αλλωστε. στις 3 πρωτες ειχα μπροστα αριστερα τον ηλιο στις 2 τελευταιες σχεδον απο πανω. θα τραβηξω και θα ποσταρω και μερικες νυστερινες με φλας οσονουπω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,

μετά απο τις πρώτες 2 μέρες λειτουργίας του Omnia II έχω να κάνω και τις πρώτες παρατηρήσεις όσον αφορά την ελληνική μεταγλώττιση του συστήματος... (ισως να τις έχουν δει και τα άλλα παιδιά που έβαλαν ελληνικά)

 

1) Στην οθόνη με τα προφίλ ήχου στο χώρο στον οποίο έπρεπε να γράφει "ήχος τηλεφώνου" εμένα γράφει "έξυπνος μετατροπέας" :O

2) Στο ραδιόφωνο, ενώ όλες οι εντολές των μενού και η όλη διαδικασία είναι πλήρως εξελληνισμένη , στο δικό μου οι ονομασίες των 2 μενού στο κάτω αριστερό και στο κάτω δεξιό μέρος της οθόνης είναι γραμμένες με κυριλλικά γράμματα :blink:

 

Επίσης, δεν κατάφερα να λειτουργήσω το ActiveSync. Έχω εγκατεστημένο το Windows 7 RC1 και όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc ,απλά το βλέπει σαν εξωτερική μνήμη... το ActiveSync δεν ξεκινά καθόλου... καμιά ιδέα ;;; Η μήπως ξέρετε κάποιο άλλο τρόπο να αποθηκεύω τις επαφές μου (αυτό μόνο με ενδιαφέρει) στον υπολογιστή χωρίς το ActiveSync ;;;

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...