Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αλφάδι της kais δεν δουλεύει παιδιά... Ξέρει κανένας κάποιο που να δουλεύει?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό είναι όμως μόνο για Omnia II

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα!!Μια ερώτηση έχω για το Omnia! Φορτίζει μέσω micro ή mini USB; Βασικά δεν ξέρω καν ποια είναι η διαφορά τους...Με το καλώδιο που φορτίζω το Diamond2 θα μπορώ να το φορτίσω;; Γιατί στο Diamond2 έχω την ευκολία ότι καλώδιο USB και αν βρω μπροστά μου κάνει...Ενώ τώρα με αυτό της Samsung δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστηχώς είναι διαφορετικό. Και αυτό οφείλεται σε αυτό εδώ ;) Από την μια είναι μειονέκτημα αλλά όταν έχουν όλα τα κινητά ίδιο φορτιστή είναι καλύτερα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!!Μια ερώτηση έχω για το Omnia! Φορτίζει μέσω micro ή mini USB; Βασικά δεν ξέρω καν ποια είναι η διαφορά τους...Με το καλώδιο που φορτίζω το Diamond2 θα μπορώ να το φορτίσω;; Γιατί στο Diamond2 έχω την ευκολία ότι καλώδιο USB και αν βρω μπροστά μου κάνει...Ενώ τώρα με αυτό της Samsung δεν ξέρω...

 

Ειναι ΟΚ. Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα!!Μια ερώτηση έχω για το Omnia! Φορτίζει μέσω micro ή mini USB; Βασικά δεν ξέρω καν ποια είναι η διαφορά τους...Με το καλώδιο που φορτίζω το Diamond2 θα μπορώ να το φορτίσω;; Γιατί στο Diamond2 έχω την ευκολία ότι καλώδιο USB και αν βρω μπροστά μου κάνει...Ενώ τώρα με αυτό της Samsung δεν ξέρω...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ στο τέλος της σελίδας, για να δεις πόσο εύκολα ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει καποιος να παει απο το ομνια στο ομνια 2?Ειναι ενα υποψηφιο τηλεφωνο παντως για μενα για αλλαγη του ομνια που εχω τωρα αλλα με προβληματιζει λιγο γιατι εχει windows παλι και εχω δυσκολευτει αρκετα με το ομνια.Δεν εχω φαινετε την ορεξη καθε λιγο και λιγακι να αλλαζω ρομς.Ισως εκανα λαθος επιλογη οταν το αγοραζα ποιος ξερει?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ στο τέλος της σελίδας, για να δεις πόσο εύκολα ξεπέρασα αυτό το πρόβλημα!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Έχω μπερδευτεί όμως λίγο....!Εγώ λοιπόν έχω ένα ματσούκι σπίτι που έχει 2 εισόδους για καλώδια USB και λειτουργεί ως φορτιστής (αντίστοιχα με το να φόρτιζα το κινητό από το laptop!). Μπορώ να συνδέσω ότι καλώδιο USB θέλω σε αυτό, είτε έχει microusb είτε miniusb κατάληξη από την άλλη μεριά...Αν αγοράσω ένα καλωδιάκι microUsb για να μπαίνει στο Omnia2 και συνδέσω το καλώδιο αυτό με τον φορτιστή, δεν θα το φορτίζει;;

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Έχω μπερδευτεί όμως λίγο....!Εγώ λοιπόν έχω ένα ματσούκι σπίτι που έχει 2 εισόδους για καλώδια USB και λειτουργεί ως φορτιστής (αντίστοιχα με το να φόρτιζα το κινητό από το laptop!). Μπορώ να συνδέσω ότι καλώδιο USB θέλω σε αυτό, είτε έχει microusb είτε miniusb κατάληξη από την άλλη μεριά...Αν αγοράσω ένα καλωδιάκι microUsb για να μπαίνει στο Omnia2 και συνδέσω το καλώδιο αυτό με τον φορτιστή, δεν θα το φορτίζει;;

Για να καταλάβετε τι εννοώ, ορίστε και το link του φορτιστή που έχω! http://www.celly.com/english/mobile_accessories_chargers_mtu.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Έχω μπερδευτεί όμως λίγο....!Εγώ λοιπόν έχω ένα ματσούκι σπίτι που έχει 2 εισόδους για καλώδια USB και λειτουργεί ως φορτιστής (αντίστοιχα με το να φόρτιζα το κινητό από το laptop!). Μπορώ να συνδέσω ότι καλώδιο USB θέλω σε αυτό, είτε έχει microusb είτε miniusb κατάληξη από την άλλη μεριά...Αν αγοράσω ένα καλωδιάκι microUsb για να μπαίνει στο Omnia2 και συνδέσω το καλώδιο αυτό με τον φορτιστή, δεν θα το φορτίζει;;

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ, ορίστε και το link του φορτιστή που έχω! http://www.celly.com/english/mobile_accessories_chargers_mtu.html

Κατά πάσα πιθανότητα δεν θα δουλεύει, αντίστοιχο φορτιστή με μία έξοδο έχω κι εγώ και έναν για το αυτοκίνητο, οι οποίοι δεν φόρτιζαν, αλλά κάνοντας την πατέντα φορτίζουν κανονικά!!!

Επίσης micro-usb καλώδιο υπάρχει στη συσκευασία του ομνια 2!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βρει στο ebay την συσκευη σε τιμη περιπου 350 ευρω.

Τι πρεπει να προσεξω για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι οκ?

Τον ρωτησα γιατι τετοια χαμηλη τιμη και μου ειπε λογο δημοπρασιας και πως ειναι

γνησιο.

Εχετε να με συμβουλεψετε στο θεμα?

Θελω να το αγορασω αλλα αν ξερετε καποιο λινκ, με χαρα θα το δεχτω!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι δημοπρασια δεν νομιζω οτι θα μεινει σε αυτα τα επιπεδα η τιμη.

δεν χανεις παντως κατι να κανεις μια προσφορα.

ξερει κανεις τι παιζει με την εγγυηση;

καλυπτει η samsung ελλαδας συσκευη απο σινγκαπουρη;

χλωμο το βλεπω αλλα ας βεβαιωθουμε.

ακομα οποιος το πηρε απο ebay ας μας πει αν του χρεωσαν κατι απο τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βρει στο ebay την συσκευη σε τιμη περιπου 350 ευρω.

Τι πρεπει να προσεξω για να ειμαι σιγουρος οτι ειναι οκ?

Τον ρωτησα γιατι τετοια χαμηλη τιμη και μου ειπε λογο δημοπρασιας και πως ειναι

γνησιο.

Εχετε να με συμβουλεψετε στο θεμα?

Θελω να το αγορασω αλλα αν ξερετε καποιο λινκ, με χαρα θα το δεχτω!!!

Εγώ παιδιά αγόρασα 2 συσκευές από εδώ:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250467222502&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Ο τύπος είναι αξιόπιστος από προσωπική εμπειρία!

αφου ειναι δημοπρασια δεν νομιζω οτι θα μεινει σε αυτα τα επιπεδα η τιμη.

δεν χανεις παντως κατι να κανεις μια προσφορα.

ξερει κανεις τι παιζει με την εγγυηση;

καλυπτει η samsung ελλαδας συσκευη απο σινγκαπουρη;

χλωμο το βλεπω αλλα ας βεβαιωθουμε.

ακομα οποιος το πηρε απο ebay ας μας πει αν του χρεωσαν κατι απο τελωνειο.

Δεν καλύπτει η εγγύηση εδώ!

Στο τελωνείο πλήρωσα 170€ για τις 2 συσκευές, αλλά δεν είναι εγγυημένο αυτό! Μπορεί δηλαδή κάποιος να πληρώσει τα ίδια για ένα τηλέφωνο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αγόρασα 2 συσκευές από εδώ:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250467222502&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Ο τύπος είναι αξιόπιστος από προσωπική εμπειρία!

 

Δεν καλύπτει η εγγύηση εδώ!

Στο τελωνείο πλήρωσα 170€ για τις 2 συσκευές, αλλά δεν είναι εγγυημένο αυτό! Μπορεί δηλαδή κάποιος να πληρώσει τα ίδια για ένα τηλέφωνο!

 

Δηλαδη πληρωνεις το τηλ και επιπλεον αλλα 170 ευρω? Πολλα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πληρωνεις το τηλ και επιπλεον αλλα 170 ευρω? Πολλα ειναι...

 

Για 2 ακυκλοφόρητες συσκευές εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι καλά :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μηνυμα και ρωτησα αν εχει εγγυηση απο την αντιπροσωπεια και περιμενω απαντηση απο το ebay. Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Από την Omnitech που είναι επίσημο Service της Samsung και της SE στην Ελλάδα μου είπανε ότι δεν καλύπτουν συσκευές αγορασμένες από άλλες χώρες παρά μόνο από Ευρωπαική Ένωση. Παρά λοιπόν τα όσα γράφονται σε άλλο σάιτ που ασχολείται με το Omnia σχετικά με συσκευές από Σιγκαπούρη, εγώ θα έλεγα να κάνετε καλύτερα ένα τηλέφωνο σε μία επίσημη αντιπροσωπεία πριν την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Από την Omnitech που είναι επίσημο Service της Samsung και της SE στην Ελλάδα μου είπανε ότι δεν καλύπτουν συσκευές αγορασμένες από άλλες χώρες παρά μόνο από Ευρωπαική Ένωση. Παρά λοιπόν τα όσα γράφονται σε άλλο σάιτ που ασχολείται με το Omnia σχετικά με συσκευές από Σιγκαπούρη, εγώ θα έλεγα να κάνετε καλύτερα ένα τηλέφωνο σε μία επίσημη αντιπροσωπεία πριν την αγορά.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις ηλεκτρικές/ηλεκτρονικές συσκευές που πωλούνται στην Ευρωπαϊκή Ζώνη, οι αντιπροσωπείες των εκάστοτε χωρών καλύπτουν μόνο συσκευές που προορίζονται για την Ευρωπαϊκή αγορά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. Αρα το μονο που πρεπει να κανω ειναι να περιμενω να ερθει στην ελλαδα για να το παρω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας. Αρα το μονο που πρεπει να κανω ειναι να περιμενω να ερθει στην ελλαδα για να το παρω.

 

Όχι, μπορείς να το πάρεις (όταν εμφανιστεί) από κάποια χώρα της Ε.Ε. μέσω κάποιου site και η εγγύηση θα ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις:

1. ξέρει κανένας πως ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τον Gsensor γιατί δεν βρήκα πουθενά και τίποτα στο menu. Λέτε να μας πρόδωσε η Samsung σε αυτό?. Το μόνο που βρήκα ψάχνοντας ήταν αυτό:

Πήγαινε στην Rehistry

hk_local machine - system - gdi - rotation

sto key HideOrientationUi άλλαξε το 1 σε 0

Κάνε soft reset. Μετά όταν πας στο Σύστημα/Κουμπιά,

θα σου έχει εμφανήσει την επιλογή "περιστροφή οθόνης"

για να μπορέσεις να την αντιστοίχήσεις σε κάποιο

κουμπί.

Για αυτόματη περιστροφή και ενεργοποίηση του σένσορα δεν βρήκα τίποτα

 

2.Υπάρχουν κάπου Skins για το SPB Mobile shell 3 για την ανάλυση του ΟΜΝΙΑ ΙΙ??

3. Και κάτι τελευταίο. γιατί όταν ενεργοποιώ την επιλογή Powerup στο ξυπνητήρι (αυτόματη ενεργοποίηση) παρόλα αυτά το τηλ. όταν είναι κλειστό δεν αοίγει για να χτηπήσει το ξυπνητήρι? Έχει τύχει σε κάποιον το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό; Το συγκεκριμένο είναι αλλαγή που πρέπει να κάνει κάποιος κάτοχος HTC στην registry της συσκευής του για να ενεργοποιήσει την περιστροφή οθόνης χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις. Δεν ξέρω αν η samsung έχει τον ίδο περιορισμό (δλδ να κρύβει την επιλογή) και αν έχει την ίδια δομή στην registry.

 

Το πιο εύκολο είναι να δεις στον Internet explorer ή στον Opera αν περιστρέφεται αυτόματα η οθόνη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό; Το συγκεκριμένο είναι αλλαγή που πρέπει να κάνει κάποιος κάτοχος HTC στην registry της συσκευής του για να ενεργοποιήσει την περιστροφή οθόνης χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις. Δεν ξέρω αν η samsung έχει τον ίδο περιορισμό (δλδ να κρύβει την επιλογή) και αν έχει την ίδια δομή στην registry.

 

Το πιο εύκολο είναι να δεις στον Internet explorer ή στον Opera αν περιστρέφεται αυτόματα η οθόνη.

 

Ναί ήταν από HTC αλλά το δικίμασα στο ΟΜΝΙΑ και παίζει άψογα χωρίς πρόβλημα. Στον Οpera κάνει αυτόματη περιστροφή , αλλά όταν θέλεις πχ να γίνει αυτό σε ένα έγγραφο word ή Pdf για να το διαβάσεις καλύτερα, δεν γίνεται. ¨αλλωστε όπως είπα δεν βρήκα πουθενά επιλογή για αυτόματη εναλλαγή οθόνης....

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ! ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΚΟ! ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΞΕΝΥΧΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!

 

Το ίδιο έπαθα κι εγώ όταν το πρωτοπήρα... σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Καλορίζικο φίλε!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ρε συ echidna εμενα και ο φορτιστης μου και το καλωδιο usb δεν ειναι microusb αλλα ενα αλλο βυσμα που δεν εχω ξαναδει.το καλωδιακι microusb που εχω απο μια καμερα δε μπανει. τι γινεται???

http://img259.imageshack.us/img259/9813/snc00017.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο αυτον το πηρα κι εγω echidna!

A!και επισης ξερει κανεις οταν γυριζεις στον opera πλαγια πως αλλαζεις γλωσσα? μονο οταν ειναι ορθιο μπορεσα πατωντας το κουμπι του λεξικου κρατημενο. μιλαω για το πληκτρολογιο samsung

Επισης κατι αλλο οταν εχω συνδεμενο το κινητο και εχει συνδεθει και με το activesync μου χοροπηδαει το ενεργο παραθυρο στο pc μου.

δηλαδη το φωτιζει και το ξεφωτιζει με αποτελεσμα να μη μπορω να κανω τιποτα στο pc και κυριοτερο να γραψω κειμενο... λυση?

οταν ειχα το tytn2 πατωντας το κουμπι που σβηνει η οθονη εκανε αποσυνδεση απο το pc . το samsung δε το κανει πατωντας το κλειδωμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...