Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους ...σημερα εγινα κατοχος ενος ομνια 2 ... εχω καποιες ερωτησουλες αν ειναι ευκολο να απαντηθουνννν

 

πως αλλαζω το μενου της σαμσουνγ ...για να καταλαβω την λογικη του τι μου ειναι απαραιτητο να; περασω...μου φανηκε οτι με αυτο το μενου σερνεται το τηλεφωνο....

 

Επισης επειδη βλεπω πολλους να αναφερονται στο spl mobile shell τι ειναι ...αν μπορει καποιος να μου εξηγησει

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Γνωμη μου, βαλε την προεπιλογη των windows 6.5.3(titanium) και φτιαξε φακελους για να εχεις σε ταξη την εναρξη. Δεν ειναι οτι πιο fancy-cool-eyecandy. Αλλα θα γλυτωσεις εκεινα τα πολυτιμα 30MB ram που θα σου φαει το sbp mobile shell με καποιο skin οπως το sense. Μετα απο λιγη χρηση (απο το τελευταιο soft reset) με το spb θα εχεις με τα βιας 20MB ram ενω με την προεπιλογη των windows 55MB.

 

Το μονο που θελω να κανω καποια στιγμη ειναι να βαλω την 6.5.3, οχι τπτ αλλο να γλυτωσω και απο τις υπολοιπες βλακειες της samsung οπως ο κυβος και το μενου της και να εχω περισσοτερη ram φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια από το thread του Opera δεν έρχεται απάντηση σε αυτό το ερώτημα, και στομεταξύ έχω μεγάλο πρόβλημα στο σερφάρισμα αφού το 80% που κάνω στο ιντερνετ απαιτεί login. Καμιά βοήθεια pls; Ρίξτε μια ματιά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό. Εχω τον Opera που είναι πειραγμένος για να παίζει flash, από προηγούμενο post.

 

δοκίμασε να διαγράψεις μέσα από το Opera όλα τα cookies, μνήμες κτλ. (3 επιλογές είναι νομίζω) και ξανά πέρασε τους κωδικούς από την αρχή, νομίζω μετά δε θα έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζελατινα για την οθονη του Ομνια 2 που θα βρω να ειναι πολυ καλη χωρις χνουδια και σκονες....ευχαριστω και παλι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζελατινα για την οθονη του Ομνια 2 που θα βρω να ειναι πολυ καλη χωρις χνουδια και σκονες....ευχαριστω και παλι...

netimes.com Πολύ καλές τιμές και έρχονται αρκετά γρήγορα αν σκεφτείς ότι τα στέλνουν από Hong Kong!19/4 έκανα μια παραγγελία χθες μου ήρθαν!!Το screen protector έχει πολύ καλό feeling από άποψη αφής!Χνούδια και σκόνες δεν έχω παρατηρήσει αλλά το έχω 2 μέρες μόνο.Μόνο κάτι μικρές κυλίδες σαν "νερά" φαίνονται όταν είναι κλειδομένο το κινητό αλλά αυτές θα τις έχεις ότι screen protector και να πάρεις αν δεν το τοποθετήσεις σωστά σαν και μένα:O

Γενικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένος!:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το πρόβλημα με το κόλλημα του κινητού κατα την αναζήτηση παραλήπτη μηνύματος

συνεχίζει να υπάρχει δυστυχώς.Δε ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω...έχω αρχίσει και μετανιώνω που δε πήρα κάποιο άλλο..

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να διαγράψεις μέσα από το Opera όλα τα cookies, μνήμες κτλ. (3 επιλογές είναι νομίζω) και ξανά πέρασε τους κωδικούς από την αρχή, νομίζω μετά δε θα έχεις πρόβλημα...

 

Αυτό το είχα ήδη κάνει, και το ξαναέκανα μια που μου το είπες, αλλά δεν έστρωσε. Λέω να τον ξηλώσω και να τον ξαναβάλω...

Με τον Οπερα που είχε ήδη μέσα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα αλλά είναι κάπως πιο δυσχρηστος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ζελατινα για την οθονη του Ομνια 2 που θα βρω να ειναι πολυ καλη χωρις χνουδια και σκονες....ευχαριστω και παλι...

 

Συμφωνώ για τα προϊόντα από netimes. Εναλλακτικά... πολύ καλά είναι και αυτά της brando.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα προϊόντα από netimes. Εναλλακτικά... πολύ καλά είναι και αυτά της brando.

 

Της Brando είναι πράγματι φοβερή, άψογη εφαρμογή αν γίνει με λίγη προσοχή και ίσως και με μια πιστωτική κάρτα για να μην κάνει φουσκάλες. Ωραία αίσθηση στην αφή (πολύ καλύτερη από την αίσθηση κατευθείαν πάνω στην οθόνη) και, αντίθετα με κάτι που νομίζω ότι διάβασα σε παλιότερο post, καλύπτει όλη την πρόσοψη, ίσα ίσα εκτός από το ακουστικό και την μπροστά κάμερα, και όχι μόνο το κύριο μέρος της οθόνης. Στα πλην ότι απεστάλη 2 μέρες μετά την παραγγελία (όχι άμεσα, όπως στο ebay), και αφού τους έστειλα email και ρώτησα γιατί είναι ακόμη pending η παραγγελία. Έφτασε ακριβώς μια εβδομάδα μετά την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα , θελω να ρωτησω το εξηs: εχω βαλει να φαινεται στην πανω μπαρα η ωρα , αλλα δεν βλεπω πουθενα την μπαταρια και πρεπει να πηγαινω μενου ρυθμισεις κλπ!!! μηπως υπαρχει καμια επιλογη????

Ευχαριστω πολυ και για αυτη την απαντηση που θα παρω , αλλα και για τις προηγουμενες που ηταν ΑΜΕΣΕΣ :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα , θελω να ρωτησω το εξηs: εχω βαλει να φαινεται στην πανω μπαρα η ωρα , αλλα δεν βλεπω πουθενα την μπαταρια και πρεπει να πηγαινω μενου ρυθμισεις κλπ!!! μηπως υπαρχει καμια επιλογη????

Ευχαριστω πολυ και για αυτη την απαντηση που θα παρω , αλλα και για τις προηγουμενες που ηταν ΑΜΕΣΕΣ :thanks:

 

Δεν γίνεται να τα έχεις και τα δύο! Πρέπει να επιλέξεις ποιο απ' τα δύο θέλεις.. Είναι μια απ' τις παραξενιές των windows mobile! :lol:

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα , θελω να ρωτησω το εξηs: εχω βαλει να φαινεται στην πανω μπαρα η ωρα , αλλα δεν βλεπω πουθενα την μπαταρια και πρεπει να πηγαινω μενου ρυθμισεις κλπ!!! μηπως υπαρχει καμια επιλογη????

Ευχαριστω πολυ και για αυτη την απαντηση που θα παρω , αλλα και για τις προηγουμενες που ηταν ΑΜΕΣΕΣ :thanks:

Βασικά βάλε το spb mobile shell και θα βλέπεις και την μπαταρία και ό,τι άλλο θες!:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά αν βάλω 6.5.3. μπορώ να γυρίσω μετά στα 6.5;

Σκέφτομαι να φλασάρω το σαββατοκύριακο πρώτη φορά σε windows

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα άκρως εκνευριστικό πρόβλημα με τετραγωνάκια στο Tasks. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Εμφανίζεται όταν γράφω ελληνικά και νομίζω κατά την χρήση του xt9 που το χρησιμοποιώ μόνο για τους τόνους. Κάθε βοήθεια δεκτή καθόσον χρησιμοποιώ αρκετά τα tasks και τα τετραγωνάκια μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Τέλος μετέφερα κάποιες γραμματοσειρές από τα xp στα fonts των windows Mobile 6.5 άλλα τζίφος. Ξέχασα να αναφέρω ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στις σημειώσεις των tasks όχι αλλού. Edited by irahara1971
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα , θελω να ρωτησω το εξηs: εχω βαλει να φαινεται στην πανω μπαρα η ωρα , αλλα δεν βλεπω πουθενα την μπαταρια και πρεπει να πηγαινω μενου ρυθμισεις κλπ!!! μηπως υπαρχει καμια επιλογη????

Ευχαριστω πολυ και για αυτη την απαντηση που θα παρω , αλλα και για τις προηγουμενες που ηταν ΑΜΕΣΕΣ :thanks:

 

 

 

Θα βρεις την λύση στο να φαίνονται μπαταρία σε ποσοστό - ώρα - μνήμη RAM ταυτόχρονα , εδώ

 

 

 

 

Δεν γίνεται να τα έχεις και τα δύο! Πρέπει να επιλέξεις ποιο απ' τα δύο θέλεις.. Είναι μια απ' τις παραξενιές των windows mobile

 

 

 

Και όμως γίνεται , είναι ένα από τα καλά των windows mobiles !!! :lol:

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator 7 με ελληνικους χαρτες το οποιο μοθ το αποθηκευσε στην συσκευη κ τωρα που θελω να περασω τον χαρτη της Ιταλιας δεν χωραει κ το αποθηκευω στην καρτα μνημης αλλα δεν το βρισκει.πως μπορω να κανω παλι εγκατασταση το destinator αλλα να αποθηκευτει στην καρτα?
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρτο όπως είναι από την κύρια μνήμη και ρίξτο στην κάρτα μνήμης. Φτιάξε ένα shortcut για να το τρέχεις από το start menu και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις την λύση στο να φαίνονται μπαταρία σε ποσοστό - ώρα - μνήμη RAM ταυτόχρονα , εδώ

 

Και όμως γίνεται , είναι ένα από τα καλά των windows mobiles !!! :lol:

 

Μάλιστα!! Τώρα το έμαθα και εγώ! :cool:

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδια από το thread του Opera δεν έρχεται απάντηση σε αυτό το ερώτημα, και στομεταξύ έχω μεγάλο πρόβλημα στο σερφάρισμα αφού το 80% που κάνω στο ιντερνετ απαιτεί login. Καμιά βοήθεια pls; Ρίξτε μια ματιά γιατί μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό. Εχω τον Opera που είναι πειραγμένος για να παίζει flash, από προηγούμενο post.

 

τελικά εφταιγε το turbo, μόλις το απενεργοποίησα δούλεψε. Κρίμα γιατί την χρειαζόμουν τη συμπίεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για το SKtools.

Θέλω να κάνω αυτό, αλλά όταν πηγαίνω στην επιλογή Move Folder μαρκάρω τον φάκελο που θέλω και μετά??? Πατάω Actions>OK, αλλά δεν κάνει τίποτα..:confused:

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια μεγαλη βοηθεια, εχω δισκακι με ταινια και θελω να την περασω μετα την αναγκαστικη μετατροπη στο κινητο. Ποιο προγραμμα -αν ειναι δωρεαν καλυτερα-μου συστηνεται για την μετατροπη σε φορματ για το Ομνια 2 και ιδιως θελω να μεταφερω ορισμενα κομματια ταινιας απο το DVD που εχω στη κατοχη μου. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια μεγαλη βοηθεια, εχω δισκακι με ταινια και θελω να την περασω μετα την αναγκαστικη μετατροπη στο κινητο. Ποιο προγραμμα -αν ειναι δωρεαν καλυτερα-μου συστηνεται για την μετατροπη σε φορματ για το Ομνια 2 και ιδιως θελω να μεταφερω ορισμενα κομματια ταινιας απο το DVD που εχω στη κατοχη μου. Ευχαριστω.

-Format Factory- Βαζεις ακομη και χειροκίνητα οτι ανάλυση θελεις και στην κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για το SKtools.

Θέλω να κάνω αυτό, αλλά όταν πηγαίνω στην επιλογή Move Folder μαρκάρω τον φάκελο που θέλω και μετά??? Πατάω Actions>OK, αλλά δεν κάνει τίποτα..:confused:

Πατάς Οκ και μετά πηγαίνεις στον φάκελο που θέλεις και τον κάνεις επικόλληση

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το πρόγραμμα, σε τι αναλυση πρεπει να το μετατρεψω για να εχει καλη ποιοτητα στο Ομνια 2 μετα το ριπαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...