Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να συνδέσω τον Opera ή το Internet Explorer μέσω του Wlan στο Internet. Συνδέομαι στο wlan αλλά όχι στο Internet. Ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? Υπάρχει οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε το Resco Photo Manager Pro.

 

sorry, δεν εγινα κατανοητός. εννοώ να μπορώ να βλέπω thumbnails των φωτογραφιών όταν 'μπαίνω' στο κινητώ μέσα από τα vista. ακόμη και οταν κάνω browsing μέσω kies δεν βλέπω μικρογραφίες των φωτο παρά μόνο τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

sorry, δεν εγινα κατανοητός. εννοώ να μπορώ να βλέπω thumbnails των φωτογραφιών όταν 'μπαίνω' στο κινητώ μέσα από τα vista. ακόμη και οταν κάνω browsing μέσω kies δεν βλέπω μικρογραφίες των φωτο παρά μόνο τα εικονίδια.

Αν το συνδέεις μέσω Active Sync μάλλον δεν μπορείς να δεις μικρογραφίες των εικόνων. Το ίδιο κάνει και σε εμένα.

Αν το συνδέεις ως εξωτερική συσκευή τότε τα βλέπεις κανονικά! ;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέεις μέσω Active Sync μάλλον δεν μπορείς να δεις μικρογραφίες των εικόνων. Το ίδιο κάνει και σε εμένα.

Αν το συνδέεις ως εξωτερική συσκευή τότε τα βλέπεις κανονικά! ;)

 

και πως κάνω τα vista να το βλέπουν ως εξωτερική συσκευή; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι γινεται υπαρχει update ή οχι ; κι εγω που εκανα δοκιμη δε μου βγαζε τιποτα...μονο ενα ατομο καταφερε να το κανει ;

Και κατι ακομα. Υπαρχει πληκτρολογιο για τα μηνυματα τυπου iphone ή κατι τελος παντων εξισου ευχρηστο ;

Link to comment
Share on other sites

και πως κάνω τα vista να το βλέπουν ως εξωτερική συσκευή; ευχαριστώ.

Πριν το συνδέσεις στον υπολογιστή πήγαινε Ρυθμίσεις > Γενικές Ρυθμ. > Σύνδεση USB. Εκεί επέλεξε την δεύτερη επιλογή, που λέει "Μαζική Αποθήκευση".

Μετά το συνδέεις στο pc και το αναγνωρίζει ως εξωτερική συσκευή!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την αναβάθμιση στην καινούρια έκδοση υλικολογισμικού σε άλλον υπολογιστή με windows xp που είχα εγκατεστημένη προγενέστερη έκδοση του KIES. Μόλις το σύνδεσα και βρήκε το τηλέφωνο στο περιβάλλον ΚΙΕS μου είπε υπάρχει καινούρια έκδοση υλικολογισμικού. Όλα πήγαν περίφημα, έχω τώρα καινούριο τηλέφωνο μπορώ να πώ.
Link to comment
Share on other sites

Kαι τι να κανουμε να βαλουμε xp ; παλιοτερη εκδοση του kies που βρισκεις ;; βοηθηστε και οι υπολοιποι,athanaso που εισαι ;;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα την αναβάθμιση στην καινούρια έκδοση υλικολογισμικού σε άλλον υπολογιστή με windows xp που είχα εγκατεστημένη προγενέστερη έκδοση του KIES. Μόλις το σύνδεσα και βρήκε το τηλέφωνο στο περιβάλλον ΚΙΕS μου είπε υπάρχει καινούρια έκδοση υλικολογισμικού. Όλα πήγαν περίφημα, έχω τώρα καινούριο τηλέφωνο μπορώ να πώ.

Σαν επιλογή στο κινητό έχεις το ActiveSync ή τη Μαζική αποθήκευση?

Μετά την αναβάθμιση οι μνήμες "καθαρίστηκαν"? Το κινητό είναι σαν όταν το πήρες?

Μπορείς να μας πεις κάποιες βασικές διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη Rom που είχες (την αρχική να υποθέσω?)

Ευχαριστώ! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω με το NPS,βρισκει την καινουργια εκδοση αλλα βγαζει μονιμως σφαλματα στη συνδεση(ισως το χειροτερο pc suite που βγηκε ποτε). Τωρα θα δοκιμασω παλι με το kies

(Ποσο μου λειπει η αναβαθμιση FOTA της Nokia...)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει για αναβάθμιση, έχω xp και το KIES που κατέβασα από το link που δώσαν τα παιδιά πιο πίσω. Θα τολμίσω να την κάνω και θα σας πω περισσότερα. Α και τι διαφορά έχει το ΚΙΕS από το Samsung PC Studio? Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.υπάρχει κανένα skin εφικτό για το igo 8? όποιος μπορεί ας μου κάνει ένα pm.ευχαριστώ

 

Δες εδώ: http://www.igo8mods.com/dimka_download.htm

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω φαει τον κοσμο και δεν εχω βρει τιποτα, υπαρχει καποιο προγραμμα που να κραταει την οθονη φωτισμενη οσο τρεχει καποια εφαρμογη και να αποτρεπει το κινητο απ το να κλειδωνει? π.χ οπως το Smartlight για τα Symbian
Link to comment
Share on other sites

Σαν επιλογή στο κινητό έχεις το ActiveSync ή τη Μαζική αποθήκευση?

Μετά την αναβάθμιση οι μνήμες "καθαρίστηκαν"? Το κινητό είναι σαν όταν το πήρες?

Μπορείς να μας πεις κάποιες βασικές διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη Rom που είχες (την αρχική να υποθέσω?)

Ευχαριστώ! :)

 

1. ActiveSync

2. Μόνο η Βασική μνήμη "καθαρίστηκε"

3. Το Ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

βασικα μια σθμαντικη διαφορα με την αναβαθμιση ειναι οτι το κηνητο δεν σερνεται κατηε φορα ποσ στελνεισ ενα μυνημα η μπαινεις στο ημερολογιο η στο ιντερνετ , πολυ σημαντικο
Link to comment
Share on other sites

με την καινουρια αναβαθμιση , το κηνητο επαψε να σερνεται κατηε φορα που στεκνεισ ενα μυνημα ι οταν βαινεισ και βγαινεισ απο τι ημερολογιο , ι οταν βαζεισ ιντερνετ πολυ συμαντικο
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ΜΟΝΟ σε xp γινεται ; εσυ babisz πως την εκανες την αναβαθμιση ;

Και εγώ με Vista, ακόμα το ψάχνω! :lol:

Προσπάθησα και με το NPS και με το Kies, αλλά τίποτα.. Το πρώτο μου έβγαζε σφάλμα, και το δεύτερο δεν έβρισκε αναβάθμιση... Το Σ/Κ που θα έχω σύστημα με XP θα το δοκιμάσω και απο εκεί..

 

 

 

Έχω ένα πρόβλημα και μάλλον προέρχεται απ' το SKTools...

Όταν αλλάζω προφίλ απ' τη δόνηση στο κανονικό και με παίρνουν τηλ. δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, αλλά ούτε αυτός του μηνύματος..

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις ήχου και επιλέγοντας τον ήχο κλήσης το πρόβλημα παύει να ισχύει μόνο για τον ήχο κλήσης. Του μηνύματος δεν ακούγεται.. Το περίεργο είναι οτι οι ήχοι ειδοποίησης (πχ. όταν πατάς κάπου) ακούγονται κανονικά, αλλά του μηνύματος όχι...

 

Η μόνη αλλαγή που έκανα στο SKTools είναι να απενεργοποιήσω τις αυτόματες εκκαθαρίσεις και να αλλάξω τους φακέλους για τα temp files (τα έβαλα στην Αποθ. για εξεικονόμιση κύριας μνήμης).

Καμία βοήθεια ???:help:

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμιση την εκανα σε windows seven ultimate , στο λαπτοπ εχο τα home εκι δεν γινεται

Το δοκιμασα windows 7 starter και σε ultimate,με το NPS(το οποιο και προσπαθησα να επανεγκαταστησω αλλα δεν γινεται στα windows 7) και το Kies,το kies δε βρισκει απολυτως τιποτα το NPS εβρισκε και ή δεν συνδεοταν ποτε ή τη μια φορα που συνδεθηκε εφαγε ενα κολλημα πριν αρχισει η αναβαθμιση. Τωρα εσυ πως τα καταφερες στα δικα σου windows 7...απορω !!!

Link to comment
Share on other sites

To σκεφτηκα και αυτο. Και ποια χωρα να βαλουμε ; UK ; Σουηδια που ειπαν οτι βγηκε κι εκει ; Κορεα-μαμα χωρα μηπως ; ε ελεος !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...