Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η χρήση του SK TOOLS θέλει σύνεση και προσοχή, γιατί το Hard reset καραδοκεί:)

Μην ξεγελαστείτε και το βάλετε να κάνει τίποτα αυτόματους "εκκαθαρισμούς¨για εξοικονόμηση μνήμης. Αρχίζει το τηλ και κάνει διάφορα (δε συνδέεται το μπλεδόντι, δε συνδέεται το wifi και άλλα ανεξήγητα). Δύο φορές έκανα Hard reset και πλέον δεν το ξαναέβαλα.

Εννοείται!Μη σου πω θα το βάλω μόνο για να κάνω μεταφορά των φακέλων και μετά θα το βγάλω..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και μιλάτε για το sktools , επειδή το background είναι μαύρο , όταν ανοίγω το sktools δεν φαίνονται τα μαύρα γράμματά του και αναγκάζομαι να αλλάξω θέμα .

Έχει καμιά ρύθμιση να αλλάζει η γραμματοσειρά του ?

 

Το είχα παλαίψει αυτό και δεν κατάφερα τπτ καλό, τελικά άλλαξα έκδοση skTools (μεταγενέστερη) και ήταν οκ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!Μη σου πω θα το βάλω μόνο για να κάνω μεταφορά των φακέλων και μετά θα το βγάλω..

 

 

Ποιοι φάκελοι είναι βρε παιδιά , πήγα στην εν λόγω σελίδα να δω το tips , αλλά δεν ...

 

 

 

Το είχα παλαίψει αυτό και δεν κατάφερα τπτ καλό, τελικά άλλαξα έκδοση skTools (μεταγενέστερη) και ήταν οκ.

 

 

Ποια έκδοση sktools έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστησει κανει arcpad και να δουλευει σωστα ; εγω εβαλα την εκδοση 7 και δεν συνδεεται το gps καθολου..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι φάκελοι είναι βρε παιδιά , πήγα στην εν λόγω σελίδα να δω το tips , αλλά δεν ...

 

Δες εδώ. Είναι σε άλλο thread απο αυτό των tip..:)

Edited by SHOG_ST
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με το ακουστικο bluetooth samsung wep 300 κ δεν συνδεεται με το τηλεφωνο......λετε να υπαρχει ασυμβατοτητα ή θελει καμια ειδικη ρυθμιση?....παρεπιπτωντος εχω κανει reset στο bluetooth k παλι δεν γινεται τιποτα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το άλμπουμ φωτογραφιών. Όταν πάω να ανοίξω μια φώτο, η μισή φωτογραφία γίνεται γκρι. Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα πρόβλημα με το άλμπουμ φωτογραφιών. Όταν πάω να ανοίξω μια φώτο, η μισή φωτογραφία γίνεται γκρι. Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα;

Καλησπερα φιλε το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μολις εβαλα το tcpmp το προβλημα εφυγε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με το ακουστικο bluetooth samsung wep 300 κ δεν συνδεεται με το τηλεφωνο......λετε να υπαρχει ασυμβατοτητα ή θελει καμια ειδικη ρυθμιση?....παρεπιπτωντος εχω κανει reset στο bluetooth k παλι δεν γινεται τιποτα.....

 

Γενικα δεν εχει παρατηρηθει ασυμβατοτητα με διαφορες συσκευες bluetooth.

Eδω λεει οτι ειναι συμβατο.

http://my.samsungmobile.com/accessory/WEP300

Ψαξε λιγο στις ρυθμισεις του ομνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μολις εβαλα το tcpmp το προβλημα εφυγε

 

Σ'ευχαριστω φίλε για τη βοήθεια. Με το tcpmp ανοίγουν κανονικά οι φώτο. Αλλά στο άλμπουμ παραμένει το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διορθώσουμε τα άσπρα κουτάκια που εμφανίζονται κάνοντας scrolling με τον Opera10?Κάτι είχε πάρει το μάτι μου παλιότερα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ και δεν θυμάμαι και για ποια έκδοση ήταν........

Kάποιος??

Επίσης αυτό που το βρίσκουμε?To Increase 4 MB Program Ram remove Lnkmgr from startup manager.

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διορθώσουμε τα άσπρα κουτάκια που εμφανίζονται κάνοντας scrolling με τον Opera10?Κάτι είχε πάρει το μάτι μου παλιότερα αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ και δεν θυμάμαι και για ποια έκδοση ήταν........

 

Ας με διορθωσει καποιος αλλα εχω την εντυπωση πως αυτο το προβλημα με τα κουτακια(σκακι) του opera 10 ΔΕΝ λυνεται.Το ειχα ρωτησει και εγω και νομιζω δεν υπαρχει λυση σε αυτο.

 

ΑΠο οτι πηρε το αυτι μου στον opera mini 5 αυτο το προβλημα δεν υφισταται ομως δεν τον εχω δοκιμασει για να ξερω απο πρωτο χερι.

 

Εγω Χρησιμοποιω Interent Explorer που μου ειναι πιο βολικος.Αυτο θα μπορουσε να πει κανεις ειναι μια λυση στο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν στο mode για το γράψιμο επιλέξω το "12 πληκτρολόγιο" δεν υπάρχει το γράμμα "Ζ" στο πλήκτρο 3 αλλά υπάρχει το "Φ" στη θέση του. Σκέφτηκα μήπως βρίσκεται στη θέση του "Φ" δηλαδή στο πλήκτρο 8 αλλά και εκεί έχει πάλι το "Φ". Επίσης έψαξα σε όλα τα άλλα πλήκτρα μήπως το έβαλαν κάπου αλλού αλλά δεν υπάρχει πουθένα!

Γνωρίζει κανένας τίποτα;

Once you 'll have me, you will love me.
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση του οπερα 10 δεν υφισταται προβλημα με κουτακια και εχει αυτοματο portrait -landscape.
Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση του οπερα 10 δεν υφισταται προβλημα με κουτακια και εχει αυτοματο portrait -landscape.

 

εισαι σιγουρος φιλε xolloth?γιατι μολις δοκιμασα τον opera mobile 10 και παλι εχει αυτο το προβληματακι αυτη τη φορα εμφανιζει κατι ροζ σημαδακια αντι για το σκακι που ηταν στην προηγουμενη εκδοση...το αυτοματο portrait landscape πραγματι ισχυει.

 

καποιος που εχει δοκιμασει τον mini opera 5 (νομζιω ετσι λεγεται) να μας πει αν ισχυει το προβημα με τα κουτακια(εχω ακουσει δεν ισχυει)

Link to comment
Share on other sites

καπου πιο πισω εχει δωσει ο φιλος mod μια εκδοση του οπερα την tx mobile 10 η οποια περιλαμβανει και flash,ψαξε βρες την και βαλτην,αυτην εχω και εγω.

τον mini 5 τον ειχα πριν βαλω την tx εκδοση,ειναι πιο γρηγορος στο μπουταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια εκδοση του οπερα 10 δεν υφισταται προβλημα με κουτακια και εχει αυτοματο portrait -landscape.

Tην version 10.00 έχω δεν είναι η τελευταία?Έχει αυτόματο portrait-landscape αλλά όποτε κάνω scrolling σε μια σελίδα μου βγάζει ένα άσπρο πλαίσιο για λίγη ώρα...σαν να φορτώνει στη σελίδα ενώ έχει ήδη ανοίξει:ninja:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καπου πιο πισω εχει δωσει ο φιλος mod μια εκδοση του οπερα την tx mobile 10 η οποια περιλαμβανει και flash,ψαξε βρες την και βαλτην,αυτην εχω και εγω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To είχα βάλει χθες αλλά δεν είδα καμία διαφορά...το άσπρο πλαίσιο συνεχίζει να υπάρχει και για το flash μου λέει ότι θέλει ανανέωση:confused:

Εκτός αν έκανα κάτι λάθος...είχα ήδη τον Opera 10 και εγκατέστησα αυτόν οπότε τον αντικατέστησε φαντάζομαι

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε τον Skyfire, γνωστο περιοδικο εκανε συγκριτικο και ττον εβγαλε ως τον καλυτερο. Τον δοκιμασα κι εγω και επαθα πλακα .Καταρχιν παιζει flash ακομα και εφαρμογες πολυ βαριες πχ facebook τα παιχνιδια!!! Φιρτωνει μονο το κομματο που "βλεπεις" στην οθονη, εμφανιζει τετραγωνακια οταν scrollαρεις αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Μονο και μονο που παιζει κανονικοτατα flash, μου αρκει. Σελιδες που δεν μπορω να δω πχ τηλεοραση μεσα σε παραθυρο, μ τον Skyfire.... κανονικοτατα!!!!

 

 

Kατι που θελω να ρωτησω, εχω κατεβασει καποια wallpapers, οπως ενα απο αυτα που εχει ονομασια Bkg_31.png , που ακριβως το μεταφερω για να τα επιλεξω μεσα απο την συσκευη?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...