Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα το δικό μου Omnia II έχει περασμένο και android μέσα απο το παιδί που το έιχε και μου το έδωσε εκτός από τα windows που έχει απο την μάνα του και μπορείς να του έχεις επιλογή ποιο να φορτώσει καθώς και να σου βγαίνει στην εκκίνηση του κινητού επιλογή με ποιό λειτουργικό θές να φορτώσει απλά όπως μου είπε ο φίλος μου το λειτουργικό android ρίχνει πολύ γρήγορα την μπαταρία

 

ναι αυτό το έχω κάνει και εγώ με cyanogenmod αλλά πραγματικά κολλούσε πάρα πολύ και η μπαταρία έπεφτε σε χρόνο dt. Εγώ μιλάω για ολοκληρωτική διαγραφή των win και πέρασμα android αν γίνεται, και απο οτι κατάλαβα στο λινκ των xda που έδωσα παραπάνω αυτό κάνουν, απλά είναι πολύ περιληπτικό και απευθύνεται σε γνώστες. Για αυτό και θέλω αν υπάρχουν οι πληροφορίες στα ελληνικά και λίγο πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα...ξέχασα τον κωδικό του κλειδώματος οθόνης και μου ζήτάει πλέον να γράψω a1b2c3 σαν δικλείδα ασφαλείας...ΑΛΛΑ...το είχα στο ελληνικό πληκτρολόγιο και δεν μπορώ να το γράψω...

έχουμε κάποια σωτηρία επι του θέματος γιατί το hard reset θα αποβεί μοιραίο για πάρα πολλά χρήσιμα και αναντικατάστατα δεδομένα...

 

Βοήθειαααααααα :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γεια σας! Εκανα φορματ στο κινητο μου και οταν το ανοιξα δεν μου διαβαζε την sim..Ειναι συνεχως στη λειτουργια πτησης και δεν πατιεται το κουμπι του τηλεφωνου...

Αν ξερετε κατι απαντηστε μου!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρέ το ξανά! Το i8000 έχει χαμηλή προστασία απομαγνητισμού και πολλές φορές χάνει τα δεδομένα του. Μάλλον γι αυτό δε σου αναγνωρίζει το κουμπί.

Δες εδώ πως το κάνεις

http://www.modaco.com/topic/297627-guide-to-flashing-rom-on-i8000/

http://www.modaco.com/topic/306830-how-to-flash-your-omnia-2-under-win7-32-64bit/

http://www.bytheway.gr/forumdisplay.php?f=177

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γνωρίζει κανείς αν κάνω hard reset αν εκτός από φωτογραφίες τραγούδια και τις επαφές μου θα μου διαγραφούν τα windows ο opera browser και γενικά οι εφαρμογές με τις οποίες ήρθε το κινητό από την samsung ? να διευκρινίσω ότι το κινητό το πήρα από φίλο ο οποίος του είχε κάνει root για για να βάλει και android μέσα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό ευχαριστώ τελικά μου λείπουν τα απαραίτητα αρχεία μου γράφει όταν πήγα να το κάνω missing the multilanguage files Edited by tolkien
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...