Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον κατεβασα κανα δυο εφαρνογες απ το OVI ηταν payd και πατησα απο περιεργια και τις κατεβασε και με χρεωσε λεει στη συνδεση μου(Cosmote)

Ολα καλα το θεμα ειναι αν τυχον π.χ. κανω hard format θα μπορω να επαναλάβω τη λήψη του στοιχείου βαση και του λογαριασμου εισοδου στο ovi η δε θα με αναγνωριζει καθολου,ξερει κανενας?

Επισης θα ειναι μονο για τη συγκεκριμενη συσκευη που εκανα τη ληψη?:confused:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον κατεβασα κανα δυο εφαρνογες απ το OVI ηταν payd και πατησα απο περιεργια και τις κατεβασε και με χρεωσε λεει στη συνδεση μου(Cosmote)

Ολα καλα το θεμα ειναι αν τυχον π.χ. κανω hard format θα μπορω να επαναλάβω τη λήψη του στοιχείου βαση και του λογαριασμου εισοδου στο ovi η δε θα με αναγνωριζει καθολου,ξερει κανενας?

Επισης θα ειναι μονο για τη συγκεκριμενη συσκευη που εκανα τη ληψη?:confused:

 

εχω την εντυπωση πως την ξανακατεβαζεις κανονικα αλλα νομιζω μονο για την συσκετη (δεν ξερω αμα θα μπορεις απο αλλο Ν8, νομιζω οχι)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα το θεμα ειναι αν τυχον π.χ. κανω hard format θα μπορω να επαναλάβω τη λήψη του στοιχείου βαση και του λογαριασμου εισοδου στο ovi η δε θα με αναγνωριζει καθολου,ξερει κανενας?

Επισης θα ειναι μονο για τη συγκεκριμενη συσκευη που εκανα τη ληψη?:confused:

 

Πληρωμένες εφαρμογές στο OVI store μπορείς να τις κατεβασεις μέχρι 5 φορές και από διάφορα test που έκανα μπορείς να τις κατεβάσεις από οποιοδήποτε τηλέφωνο (αρκεί η εφαρμογή να υποστηρίζει το τηλέφωνο).

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως την ξανακατεβαζεις κανονικα αλλα νομιζω μονο για την συσκετη (δεν ξερω αμα θα μπορεις απο αλλο Ν8, νομιζω οχι)

 

Δεν παίζει ρόλο η συσκευή αλλά με πια στοιχεία user μπαίνεις,μπορείς να ξανακαταβάσεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η συσκευή αλλά με πια στοιχεία user μπαίνεις,μπορείς να ξανακαταβάσεις τα πάντα.

 

 

Πολύ ενημερωτικά όλα αυτα αλλά αυτό το όριο έως 5 φορές ισχύει!!

π.χ. στο apple store δεν έχει όριο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κακό να πληρώνεις πάνω από μία φορά για εφαρμογές που χρησιμοποιείς σε μία και μόνο συσκευή. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτός ο περιορισμός στο ovi store. Άλλο ένα φάουλ για τη Nokia. ;)

 

Ευτυχώς που οι περισσότερες εφαρμογές που έχω κατεβάσει από εκεί είναι freeware.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παντως καθε μερα που μπαινω βλεπω ολο και πιο πολλες εφαρμογες στο ovi store...:):)

μου αρεσει που το symbian πεθανε.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:angry:ΡΕ παιδια εχει κανεισ αλλος προβλημα με το ovi store? Μου εχει φαει εμενα και της κοπελας μου τα λεφτα! Πηγαμε να κατεβασουμε κατι ( διαφορετικα παιχνιδια ο καθενας ) και λεει σφαλμα στην εξελιξη πληρωμης! Τι μ****** ειναι αυτες ?:angry:

Και για να το ξανακατευασουμε πρεπει να ΞΑΝΑπληρωσουμε!

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

:angry:ΡΕ παιδια εχει κανεισ αλλος προβλημα με το ovi store? Μου εχει φαει εμενα και της κοπελας μου τα λεφτα! Πηγαμε να κατεβασουμε κατι ( διαφορετικα παιχνιδια ο καθενας ) και λεει σφαλμα στην εξελιξη πληρωμης! Τι μ****** ειναι αυτες ?:angry:

Και για να το ξανακατευασουμε πρεπει να ΞΑΝΑπληρωσουμε!

 

Το χω παθει και γω φιλε στην μια και μοναδικη φορα που αγορασα εφαρμογη απο το Ovistore. Ενταξει 2.46 ευρω εκανε αλλα και παλι ειναι μλ:X. Πραγματικα δε ξερω τι φταιει. Την δευτερη φορα παντως την κατεβασα αλλα προφανως πληρωσα επι δυο (ακομα δεν εχει ερθει ο λογαριασμος μου:p). Στο N86 που ειχα ειχα αγορασει δυο εφαρμογες και ολα κυλησαν ομαλα. Κατι ξερουνε λοιπον οσοι βρισκουνε δωρεαν τις εφαρμογες αντι να τις πληρωνουνε διπλα και τριδιπλα στα προβληματικα onine τα μαγαζια..

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

:mad:Παιδια παλι μου εφαγε τα λεφτα και δεν κατεβηκε τιποτα!!:mad:

 

Προτεινετε κατι, δεν μπορω να συνεχισω τα πειραματα, θα χρεωκοπησω στο τελος :lol::confused:

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

:mad:Παιδια παλι μου εφαγε τα λεφτα και δεν κατεβηκε τιποτα!!:mad:

 

Προτεινετε κατι, δεν μπορω να συνεχισω τα πειραματα, θα χρεωκοπησω στο τελος :lol::confused:

 

εισαι σιγουρος οτι τα φαγε?εχεις συνδεση η καρτα ; εγω πάντως πριν μερικές μερες αγόρασα μια εφαρμογή και ολα κύλησαν κανονικά ..τι να πω περίεργα πράγματα ..

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι τα φαγε?εχεις συνδεση η καρτα ; εγω πάντως πριν μερικές μερες αγόρασα μια εφαρμογή και ολα κύλησαν κανονικά ..τι να πω περίεργα πράγματα ..

 

Καρτα και ναι ειμαι σιγουρος..:confused:

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι τα φαγε?εχεις συνδεση η καρτα ; εγω πάντως πριν μερικές μερες αγόρασα μια εφαρμογή και ολα κύλησαν κανονικά ..τι να πω περίεργα πράγματα ..

Δυστυχως γινεται φιλε μου οχι ομως καθε φορα...Το χω παθει και γω:( Παλι καλα που πολυ σπανιως αγοραζω εφαρμογες μονο δωρεαν εχω κατεβασει αρκετες χωρις το παραμικρο προβλημα. Τυχαιο??:lol: Οπως και να χει παντως και χωρις καμια διαθεση κατηγοριας κατι πρεπει να γινει με αυτο γιατι αποτελει δυσφημηση για το ovistore.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κάνει αρκετές αγορές από το οβι, πάντα σου στέλνουν email & sms όταν κατεβάζεις κάτι με χρέωση. Όταν κατέβαζα το spiderman 3,46 € (φοβερό παιχνίδι) χρεώθηκα δύο φορές διότι ενώ την πρώτη μου έδειχνε ότι κατέβηκε στο ν8 το παιχνίδι αυτό δεν ήρθε ποτέ, στο καπάκι προσπάθεια μου να ξανακατέβει εκεί κατάλαβα ότι ξαναχρεώθηκα διότι μου έστειλαν δύο email για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Από απορία και μόνο έστειλε mail στη νοκια ελλας και εν ολίγοις τους έγραψα τι ακριβώς έγινε και ότι διπλοχρεώθηκα. Να μην τα πολυλογώ μου απάντησαν άμεσα μου ζήτησαν το ΙΒΑΝ μου και μου ξαναέβαλαν στο λογαριασμό το ακριβές ποσό της δεύτερης χρέωσης.

Οπότε καταλήγουμε στο εξής: αν δε σας έρχεται email ότι προβήκατε σε συγκεκριμένη αγορά τότε απλά δεν έχει γίνει καμία αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα κατά τις συναλλαγές μου. Μόλις χτες αγόρασα το Power Calculator, η χρέωση έγινε κανονικά και μου ήρθε όπως έπρεπε το ενημερωτικό sms από το OVI Store.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

βρηκα την λυση.. Στειλε κενο sms στο 19234 αποθηκευσε τις ρυθμισεις και ορισε το wind plus ως σημειο προσβασης. Επιτελους δουλευει αψογα το ovi!

 

Καλησπέρα!

Το Windplus μπορεί να εξηγήσει κάποιος τί είναι? Στο C7 αφού δεν μπορούσα να μπω στο OVIStore έστειλα στο 19234 (thank u dkostas!!) και πράγματι δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες πάντως - δεν καταλαβαίνω γιατί με το αυτό που μου στείλαν μπορώ να μπώ ενώ με αυτό που είχε αρχικά το C7 (Wind Internet) δεν μπαίνω!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τηλέφωνο και το κατάστημα μου λέει ότι πρέπει να

ξανααγοράσω την εφαρμογή που έχω ήδη αγοράσει

για να είναι συμβατή με το τρέχον μοντέλλο του κινητού.

Σημειωτέον ότι το κινητό είναι το ίδιο Ν8 απλά άλλο χρώμα.

Έτσι γίνεται; Αν ναι μεγάλη πατάτα.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια συσκευή έχει και άλλο imei. Επικοινώνησε μαζί τους και πες τους τι έγινε, μπορεί να σου στείλουν καινούριο κλειδί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το Windplus μπορεί να εξηγήσει κάποιος τί είναι? Στο C7 αφού δεν μπορούσα να μπω στο OVIStore έστειλα στο 19234 (thank u dkostas!!) και πράγματι δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες πάντως - δεν καταλαβαίνω γιατί με το αυτό που μου στείλαν μπορώ να μπώ ενώ με αυτό που είχε αρχικά το C7 (Wind Internet) δεν μπαίνω!!

 

φιλε και εγω αυτην την απορια ειχα και δεν το τολμησα....

εχω δωρεαν wind internet αλλα φοβαμαι μηπως με το plus χρεωθω.....

και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινει αυτο(να συνδέεται δηλαδη κανονικα με plus) οπως επισης γιατι δεν εχω καταφερει ακομη να στειλω ενα mms χωρις προβληματα...

μαλλον κατι παιζει με την wind...τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το Windplus μπορεί να εξηγήσει κάποιος τί είναι? Στο C7 αφού δεν μπορούσα να μπω στο OVIStore έστειλα στο 19234 (thank u dkostas!!) και πράγματι δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες πάντως - δεν καταλαβαίνω γιατί με το αυτό που μου στείλαν μπορώ να μπώ ενώ με αυτό που είχε αρχικά το C7 (Wind Internet) δεν μπαίνω!!

 

το προφιλ windplus ειναι το πρωην wind GPRS και εχει διαφορετικο APN απο το wind internet. Αναλογα με το πακετο ιντερνετ που εχεις πρεπει να χρησιμοποιεις και το αντιστοιχο προφιλ. Τωρα με την προσφορα που εχει των 500MB δεν χρεωνεσαι με κανενα απο τα 2 αυτα προφιλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προφιλ windplus ειναι το πρωην wind GPRS και εχει διαφορετικο APN απο το wind internet. Αναλογα με το πακετο ιντερνετ που εχεις πρεπει να χρησιμοποιεις και το αντιστοιχο προφιλ. Τωρα με την προσφορα που εχει των 500MB δεν χρεωνεσαι με κανενα απο τα 2 αυτα προφιλ.

 

ειναι σιγουρο αυτο ετσι....?:lol::lol:

δεν θελω να τους δωσω ουτε μισο λεπτο παραπανω....:p

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο αυτο ετσι....?:lol::lol:

δεν θελω να τους δωσω ουτε μισο λεπτο παραπανω....:p

 

Για τα 500MB το λεει:

Τα δωρεάν MBs καταναλώνονται εντός Ελλάδας και δεν ισχύουν σε καθεστώς roaming. Για τη WIND τα δωρεάν APNs στα οποία καταναλώνονται τα δωρεάν MBs είναι gint.b-online.gr και gwap.b-online.gr (on- και off-net). Για την Q το myq.

 

Το πρωτο APN ειναι το wind internet και το 2ο το wind plus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τα 500MB το λεει:

Τα δωρεάν MBs καταναλώνονται εντός Ελλάδας και δεν ισχύουν σε καθεστώς roaming. Για τη WIND τα δωρεάν APNs στα οποία καταναλώνονται τα δωρεάν MBs είναι gint.b-online.gr και gwap.b-online.gr (on- και off-net). Για την Q το myq.

 

Το πρωτο APN ειναι το wind internet και το 2ο το wind plus

 

Μα...σας είπα...το WindPlus που στέλνει η Wind μέσω SMS εχει τις ΙΔΙΕΣ ρυθμίσεις με το σημείο πρόσβασης που δημιουργεί το τηλέφωνο αυτόματα (μέσω της εφαρμογής Οδηγός Ρυθμίσεων).

Τώρα έχω το σημείο πρόσβασης WindPlus με APN gint.b-online.gr (που μου έστειλε η wind) και το Wind Internet με APN gint.b-online.gr (!!) που έβαλε ο Οδηγός Ρυθμίσεων του C7.

Με το πρώτο της Wind μπαίνω στο Ovi Store με το δεύτερο ΔΕΝ μπαίνω Ovi Store (βέβαια δουλεύει κανονικά για το ιντερνετ π.χ. στον OperaMini).

Το μοναδικό σημείο πρόσβασης για WAP είναι στους προορισμούς για Υπηρεσίες WAP με APN gwap.b-online.gr και ΔΕΝ το χρησιμοποιώ.

 

Περίεργο, ε?!? :confused:

 

 

Επίσης - στη Wind λένε οτι χρησιμοποιείς κανονικά τα MB του συμβολαίου σου απο όποιο ΑΡ και να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως κατεβάζω κάτι από το ovi store για να το περάσω στο κινητό μου??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως κατεβάζω κάτι από το ovi store για να το περάσω στο κινητό μου??

 

γινεσαι μελος, κατοπιν οποια εφαρμογη θες θα σου στειλει το ovi ενα λινκ σε μυνημα. ανοιγεις το λινκ και κατεβαζεις την εφαρμογη και γινεται εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...