Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να τις κατεβάσεις στο pc και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση έτσι ώστε να μην χρεώνεσαι.

 

Ο τρόπος είναι ο εξής:

 

  1. Κάνεις login στο http://store.ovi.com
  2. Βρίσκεις την εφαρμογή που θέλεις
  3. Προσθέτεις το /download στο τέλος του link της εφαρμογής μετά απο τον αριθμό (ID) της εφαρμογής

Π.χ

Έχεις βρει την εφαρμογή:

http://store.ovi.com/content/43159?clickSource=homepage

Αλλάζεις το link και το κάνεις:

http://store.ovi.com/content/43159/download πατάς enter και είσαι έτοιμος :)

 

Δοκίμασε και μας λες μετά ;)

 

 

 

Τελειο.... ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελειο.... ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!

 

Βασικά μόλις τώρα παρατήρησα ότι το είχε αναφέρει και ο impreza_sti λίγο πιο πάνω :p

Διαλέγουμε ότι θέλουμε να κατεβάσουμε,πηγαίνουμε στην διεύθυνση,σβήνουμε ότι υπάρχει,αν υπάρχει,μέχρι τα νούμερα που φαίνονται,και στην συνέχεια προσθέτουμε:/download,enter και κατεβαίνει.:)

http://img262.imageshack.us/img262/4926/115zm.th.jpg http://img219.imageshack.us/img219/6122/116ki.th.jpg http://img151.imageshack.us/img151/572/117jpgh.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το Battery Monitor όσες φορές και να το έχω κατεβάσει απο Ovi και Mobilie9 αυτό πάλι δεν εμφανίζεται στις ''εγκατεστημένες εφαρμογές'' μετά την εγκατάσταση!:wacko:Τι γίνεται;:(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια να ρωτησω, προσπαθω εδω και 3-4 μερες να μπω στο ovi store,αλλα καθε φορα που το φορτωνω μου λεει " δεν ειναι δυνατη η συνδεση στην υπηρεσια" παω βαζω το κωδικο φορτωνη το λογαριασμο αλλα ουτε περιεχομενα φορτωνει ουτε τιποτα και συνεχεια λεει αδυνατη η συνδεση.... εκανα κατι και δεν το καταλαβα? Επισης μπαινω απο τον υ/π στο ovi store,κατεβαζω τα αρχεια εδω, μετα πως τα κανω εγκατασταση στο κινητο? δλδ τα περναω καπου συγκεκριμενα και μετα μεσα απο το κινητο κανω εγκατασταση??

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

απεγκατασταση και εγκατασταση της τελευταιας εκδοσης κανε

περνα τα σε μια καρτα μνημης και απο εκει θα τα εγκαταστησεις στο κινητο (απο πιστοποιητικο εισαι ΟΚ? ή το εχεις hacked?)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελειο.... ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!

 

δουλευει γαι τα περισοτερα αλλα σε μερικα βγαζει αρχειο καταληξης dm το οποιο θελει επεξεργασια με wordpad για να το κανεις sis

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους τους φίλους!Έχω το Ν8 εδώ καί μερικούς μήνες αλλά εδώ καί λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα παράδοξο με το κατάστημα ovi που δεν έχει προηγούμενο:Όταν πάω να κάνω είσοδο στον λογαριασμό πατώ την επιλογή καί δεν γίνεται τίποτα,έτσι δεν μπορώ να βάλω κωδικό χρήστη καί password με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω τίποτα!Αυτό συμβαίνει μόνο στο Ν8 καί όχι στο Ε7 καί στο C6-01 των οποίων είμαι επίσης κάτοχος(είμαι λίγο καταναλωτικός,εόπου συνδέομαι στο ovi,βάζω τους κωδικούς κανονικά καί κατεβάζω ότι θέλω.Απεγκατέστησα καί επανεγκατέστησα το ovi store καί το πρόβλημα παρέμεινε όπως επίσης αφαίρεσα την κάρτα μνήμης μήπως έφταιγε αυτή αλλά Χωρίς αποτέλεσμα.Έχει κανείς καμμία ιδέα για το τί φταίει;Επαναλαμβάνω πατώ την επιλογή 'είσοδος στον λογαριασμό' ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, στα αλήθεια έχω φρικάρει!Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

ακολουθω την διαδικασια που υποδεικνυεται στο φορουμ...

κατεβαζω στον υπολογιστη μου τις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω καμια απο αυτες.

η καταληξη των αρχειων ειναι .sis αλλα και .sis.dm

καμια δεν εγκαθισταται...καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει;

Edited by demis1980
Link to comment
Share on other sites

ακολουθω την διαδικασια που υποδεικνυεται στο φορουμ...

κατεβαζω στον υπολογιστη μου τις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω καμια απο αυτες.

η καταληξη των αρχειων ειναι .sis αλλα και .sis.dm

καμια δεν εγκαθισταται...καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει;

 

αν διαβασεις μολις 2 ποστσ παραπανω γραφω οτι τα dm θελουν μια επεξεργασια με το wordpad να βγαλεις το header και να το μετονομασεις μετα σε sisγια να εγκατασταθει

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις μολις 2 ποστσ παραπανω γραφω οτι τα dm θελουν μια επεξεργασια με το wordpad να βγαλεις το header και να το μετονομασεις μετα σε sisγια να εγκατασταθει

 

ειναι ευκολη η αναφορα στον τροπο επεξεργασιας;

δεν μπορω να τα καταφερω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολη η αναφορα στον τροπο επεξεργασιας;

δεν μπορω να τα καταφερω.

 

κανε ενα ψαξιμο στο google και θα βρεις καποια site που εχουν και εικονες. απλα πρεπει να βγαλεις το headerκαι μετα να το μετονομασεις σε sis αλλα δεν λειτουργει παντα. μπορεις να ψαξεις τα προγραμματα στα μαγαζακι που τα εχουν ετοιμα

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα μικρο και καλο προγραμματακι που μετατρεπει τα dm σε sis. οποιος το θελει σα στειλει Pm

Καλημέρα.

Είναι freeware ή επί πληρωμή?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα μικρο και καλο προγραμματακι που μετατρεπει τα dm σε sis. οποιος το θελει σα στειλει Pm

 

Σε τι χρησιμεύουν αυτα τα αρχεία;τι είναι τα dm

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είναι freeware ή επί πληρωμή?

 

το βρηκα σε ενα μαγαζακι και ειναι φτιαγμενο απο τον coderus. θα ηταν χρησιμο νομιζω να το βαλω αλλα ειναι 240κβ και δεν με αφηνει να το ανεβασω. αν θελεις δωσε μου τη δυνατοτητα να το ανεβασω θα ηταν πολυ καλο για ολους μας

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρησιμεύουν αυτα τα αρχεία;τι είναι τα dm

Λογικά το .dm είναι τύπος αρχείων για να γίνεται εγκατάσταση μέσω της εφαρμογής Ovi Store.

Η εφαρμογή είναι η ίδια απλά έχει κάποιες πληροφορίες παραπάνω τις οποίες αφαιρείς για να το μετατρέψεις σε .sis

το βρηκα σε ενα μαγαζακι και ειναι φτιαγμενο απο τον coderus. θα ηταν χρησιμο νομιζω να το βαλω αλλα ειναι 240κβ και δεν με αφηνει να το ανεβασω. αν θελεις δωσε μου τη δυνατοτητα να το ανεβασω θα ηταν πολυ καλο για ολους μας

Το θέμα είναι να είναι δωρεάν και όχι κάποιο "σπασμένο" πρόγραμμα.

Αν μπορείς στέιλε μου σε pm το link που το βρήκες να το μελετήσουμε και εμείς πως δουλεύει. (μην είναι κανά περίεργο..)

Επίσης αν είναι ok μπορείς να το ανεβάσεις σε κάποιο filehoster (π.χ. rapidshare)

Link to comment
Share on other sites

\

Το θέμα είναι να είναι δωρεάν και όχι κάποιο "σπασμένο" πρόγραμμα.

Αν μπορείς στέιλε μου σε pm το link που το βρήκες να το μελετήσουμε και εμείς πως δουλεύει. (μην είναι κανά περίεργο..)

Επίσης αν είναι ok μπορείς να το ανεβάσεις σε κάποιο filehoster (π.χ. rapidshare)

Θα δημιουργηθεί πολύ σύντομα αναλυτικός οδηγός και θα ανέβει σύντομα μαζί με τα απαραταίτητα αρχεια και εργαλεία για να γίνεται εύκολα η μετατροπή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όταν κατεβάζουμε μια εφαρμογή από Ovi με χρέωση, η χρέωση γίνεται στον επόμενο λογαριασμό; Και είναι όση γράφει δίπλα στην εφαρμογή; Για παράδειγμα λέει 1,23+φόρους. Αυτό θα χρεωθώ ή υπάρχουν τίποτα κρυφές χρεώσεις; Και τέλος, το μύνημα που μας έρχεται από Ovi για την επιβεβαίωση της λήψης, χρεώνεται; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε συμβόλαιο λογικά ναι,σε καρτοκινητό η χρέωση γίνεται άμεσα.Η τιμή είναι αυτή που αναφέρεται,δεν υπάρχουν <<κρυφές>> χρεώσεις.Και φυσικά το μήνυμα επιβεβαίωσης λήψης δεν χρεώνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα εχτες φορματ στο ν8 κι οταν κανω ληψη το ovi installer μου κανει ολη την εγκατασταση και στο τελος μου λεει αδυνατη ?

ξερει κανεις το γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά δεν μπορώ να μπω στο ovi store. Δεν έκανα reset να πω ότι κάτι άλλαξα. Κάποια ιδέα;

 

Μηπως αλλαξες τα fonts η περσες κανενα παιχνιδι με smartintaller που να σου εβαλε τιπορτα qt που να μην δουλευουν με το ovistore?

Link to comment
Share on other sites

Tα νεα λενε οτι θα σταματήσει να χρησιμοποιεί την εμπορική ονομασία Ovi ...http://blog.ovi.com/2011/05/16/the-evolution-of-nokia-and-ovi/ Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...