Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο εχθες το βραδυ δεν μπορω να μπω στο ovi store παταω στο εικονιδιο μου το ανοιγει λιγο και μετα μου το ξανα κλεινει.Ξερει κανεις τιποτα;:(

 

εγω σημερα κατεβασα 3 εφαρμογες πολυ ανετα. κατι θα ειχε χτες. δοκιμασες τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω σημερα κατεβασα 3 εφαρμογες πολυ ανετα. κατι θα ειχε χτες. δοκιμασες τωρα?

 

Και τωρα δοκιμασα και τιποτα

Ακυρο ολα ενταξει

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ελεος ρε παιδια αυτη η νεα αναβαθμιση μου εφαγε 10ΜΒ εσωτερικης μνημης. Μια τετοια ανα 2-3 μηνες να βγαζει η νοκια καικαμε! Καλα τοσο δυσκολο ειναι να το προσεξουν;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

 

προφανως και δεν χρειαζεσαι 200 προγραμματα με ηχους κλ@νιας... η 63 twitter clients !:X

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από καλύτερο facebook (από όσο λένε, αν και εγώ δεν έχω) και κάνα δυο παιχνίδια, δε νομίζω να έχει κάτι παραπάνω το app store.

 

Υπάρχει κάπου να κατεβάσω το νέο ovi store γιατί μετά από μια αποτυχή ενημέρωση μου λέει συνέχεια δεν είναι διαθέσιμο και να δοκιμάσω αργότερα.

 

Άκυρο, μετά από καμιά 15αρια προσπάθειες πήρε μπρος.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι η νεα αναβαθμιση αλλα τρωει καμποση RAM....!!!:wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

προφανως και δεν χρειαζεσαι 200 προγραμματα με ηχους κλ@νιας... η 63 twitter clients !:X

 

Υπαρχουν αυτες οι 2 εφαρμογες για Symbian;

 

http://www.logitech.com/en-us/494/6367

 

http://www.samsunghub.com/2010/04/09/samsung-tv-remote-control-app-for-iphone-ipod-touch-and-ipad/

 

Τις δουλευω καθε μερα,απροβληματιστα με iPod touch και μου εχουν λυσει τα χερια και για το pc που εχω στην TV και για την TV.

Δεν περιγραφω ποσο τελεια δουλευουν,τα ξερετε.

 

Επειδη δεν εχει μονο ****** οπως λετε στο App Store.

Απλα τα εχεις ακουσει μαλλον.

 

Εκτός από καλύτερο facebook (από όσο λένε, αν και εγώ δεν έχω) και κάνα δυο παιχνίδια, δε νομίζω να έχει κάτι παραπάνω το app store.

 

Υπάρχει κάπου να κατεβάσω το νέο ovi store γιατί μετά από μια αποτυχή ενημέρωση μου λέει συνέχεια δεν είναι διαθέσιμο και να δοκιμάσω αργότερα.

 

Άκυρο, μετά από καμιά 15αρια προσπάθειες πήρε μπρος.

 

To απροβληματιστα και ανετα των παλιων symbian το κληρονομησε και το ^3 απο οτι βλεπω, μια χαρα!

Μονο 15 προσπαθειες για ενα update.

 

Καλη ειναι η νεα αναβαθμιση αλλα τρωει καμποση RAM....!!!:wacko:

 

 

Οχι πες μου, δεν σε εχει κουρασει σε αυτο το Symbian;

Κανεις κατι για καλο και την πατας.

Την πατησα προσφατα αναβαθμιζοντας το Ε52 μου και η μονη διαφορα που ειδα ειναι οτι μου εκοψαν κατι που δουλευε και μου αρεσε πολυ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

 

Η πρώτη δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη στο Symbian3 γιατί απλά πετάς πάνω στο usb το mouse ή το desktop (mouse keyboard) και το αναγνωρίζει και δουλέυει.

 

Η δέυτερη δε ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένα για samsung αλλά για tv remote control θυμάμαι στο Ν80 μου κάποτε που είχε πρόγραμμα για όλες τις tv και όχι μόνο για samsung. Ωστόσο η αναζήτησή σου είναι άστοχη γιατί εδώ μιλάμε για κινητό τηλέφωνο και όχι για αειποντ ή αειπαντ..

 

Επειδη δεν εχει μονο ****** οπως λετε στο App Store.

Απλα τα εχεις ακουσει μαλλον.

 

Δε νομίζω να είπε κανείς ότι έχει μόνο ******, αλλά 200000 και δε ξέρω πόσες ακριβώς εφαρμογές που έχει το appstore, πες μου ένα νούμερο από αυτές που πρακτικά είναι χρήσιμες. Εμείς εδώ λέμε ότι "καλύτερα" λιγότερες, αρκεί να κάνει κανείς τη δουλειά του. Καλό θα ήταν να διαβάζεις τι λέμε λοιπόν. Επίσης αν χωράνε στο κινητό σου 200000 εφαρμογές τότε καλά έκανες και έδωσες 700 ευρώ και το πήρες. Αλλά και πάλι είσαι offtopic όπως και το post του φίλου πιο πάνω που απλά το παρέθεσε σαν πληροφορία την οποία δε χρειάζεται να συνεχίσουμε , τουλάχιστον εδώ.

 

 

To απροβληματιστα και ανετα των παλιων symbian το κληρονομησε και το ^3 απο οτι βλεπω, μια χαρα!

Μονο 15 προσπαθειες για ενα update.

 

Αυτό το παραβλέπω γιατί προφανώς έγραψες εδώ για κάποιο λόγο άσχετο με το θέμα. 15 προσπάθειες, μπορεί και παραπάνω γιατί από όσο είδα αργότερα δεν έβρισκε το wifi μου (κωλοHOL). Αλλά τις λύσεις τις γράφουμε αφού εντοπίσουμε το πρόβλημα.

 

Οχι πες μου, δεν σε εχει κουρασει σε αυτο το Symbian;

Κανεις κατι για καλο και την πατας.

Την πατησα προσφατα αναβαθμιζοντας το Ε52 μου και η μονη διαφορα που ειδα ειναι οτι μου εκοψαν κατι που δουλευε και μου αρεσε πολυ.

 

Καθόλου. Το symbian3 είναι απόλαυση. Μπορεί να μας δυσκολέυει καμιά φορά, αλλά είναι επειδή ειμαστε ψύρες εδώ μέσα και του βγάζουμε την πίστη. Κάποιος που είναι άσχετος , απλά το απολαμβάνει χωρίς πολλά πολλά.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αυτες οι 2 εφαρμογες για Symbian;

 

http://www.logitech.com/en-us/494/6367

 

http://www.samsunghub.com/2010/04/09/samsung-tv-remote-control-app-for-iphone-ipod-touch-and-ipad/

 

Τις δουλευω καθε μερα,απροβληματιστα με iPod touch και μου εχουν λυσει τα χερια και για το pc που εχω στην TV και για την TV.

Δεν περιγραφω ποσο τελεια δουλευουν,τα ξερετε.

 

Επειδη δεν εχει μονο κλανιες οπως λετε στο App Store.

Απλα τα εχεις ακουσει μαλλον.

 

για ποντικι ? υπαρχουν αρκετες επιλογες, χρησιμοποιω κιολας και μαλιστα οχι μονο ποντικι αλλα και ελεγχο μουσικης και 2-3 αλλα βασικα...

το απο κατω αφορα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τις τηλεορασεις Samsung και μαλιστα μονο αυτες που εχουν ιντερνετ (απορω ποσοι ειναι αυτοι:rolleyes: )

το app store το χω ψαξει αρκετα (ας οψεται το 3gs της ξαδελφουλας μου ) και νομιζω οτι σε καποια πραγματα ειναι κορεσμενο... εχει υπερβολικα πολλες εφαρμογες για καποιο πραγμα χωρς να χρειαζεσαι ουτε τις μισες επιλογες γιατι απλα οι αλλες ειναι σαφως ανωτερες η πχ οι εφαρμογες με ηχους εχουν τους ιδιους ηχους :wacko:

το μονο που παραδεχομαι οτι το μηλαρακι σας ειναι μπροστα απο τους αλλους δυο ειναι ο τομεας των παιχνιδιων... πολυ περισσοτερα και καλυτερα παιχνιδια αν και γιαυτο φταινε σε μεγαλο βαθμο οι κατασκευαστες και οχι το υλικο των συσκευων... παντως πιστευω οτι και εδω το συμπιαν τελευταια εχει κανει αλματα προοδου:D

 

To απροβληματιστα και ανετα των παλιων symbian το κληρονομησε και το ^3 απο οτι βλεπω, μια χαρα!

Μονο 15 προσπαθειες για ενα update.

 

την αναβαθμιση του την εβγαλε κανονικα απλα επειδη ακυρωθηκε/την ακυρωσε δεν του την ξαναεβγαζε (σε windows στις αυτοματες ενημερωσεις εχεις ακυρωσει ποτε καμια ενημερωση? να δεις ποση ωρα χρειαζεσαι για να τις ξαναβρεις τις αποκλεισμενες την πρωτη φορα...)

 

 

Οχι πες μου, δεν σε εχει κουρασει σε αυτο το Symbian;

Κανεις κατι για καλο και την πατας.

Την πατησα προσφατα αναβαθμιζοντας το Ε52 μου και η μονη διαφορα που ειδα ειναι οτι μου εκοψαν κατι που δουλευε και μου αρεσε πολυ.

 

δεν ξερω στο Ν8 αν τρωει πιο πολλη ραμ αλλα στο Ν97 βλεπω αισθητη διαφορα στην ταχυτητα και την αποκριση :) τι ειναι αυτο που σε εκοψε η νοκια ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως στο παρόν θέμα συζητάμε για ότι έχει να κάνει με το Nokia's Ovi Store και μόνο αυτό.Αν θέλετε να συγκρίνετε app stores μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα εδώ:Διαξιφισμοί αφού διαβάσετε πρώτα τις οδηγίες

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

με το ovi και το wind internet εχει βρεθει καμια λυση? Δε συνδεεται με τιποτα. Το ξαναεγκατεστησα με wifi αλλα τα ιδια. Που να απευθυνθω; wind ή νοκια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χτες μου έβγαλε την αναβάθμιση. Εκ πρώτης όψεως βλέπω διαφορά στην ευκολία που με βάζει μέσα, μέχρι τώρα δυσκολευόμουν αρκετά. Επίσης έχει βελτιωθεί ως προς την πλοήγηση και την ομαλότητα μετάβασης από σελίδα σε σελίδα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια απορια , τις πληρωμενες εφαρμογές του ΟVΙ μπορουμε να τις βρουμε σε καποιο φακελο του Ν8 για να τις εχουμε αν θελουμε να κανουμε καποιο format,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να κρατήσεις κάπως επιλεγμένες εφαρμογές κάνοντας format. Καλό είναι να μην κρατάς τίποτα (ρυθμίσεις και φακέλους συστήματος στην μαζική μνήμη και κάρτα μνήμης) και μετά το φορμάτ να τις περάσεις όλες από την αρχή. Πας στο ovi store στον λογαριασμός σου και ξαναπερνάς τις εφαρμογές που είχες εγκατεστημένες. Οι αγορασμένες δεν θα σου ζητήσουν να τις ξαναγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

με το ovi και το wind internet εχει βρεθει καμια λυση? Δε συνδεεται με τιποτα. Το ξαναεγκατεστησα με wifi αλλα τα ιδια. Που να απευθυνθω; wind ή νοκια?

 

τα ίδια και εδώ φίλε .εχω δοκίμασει τα πάντα και δεν συνδέεται με γουιντ με τιποτα ..σηκώνω τα χέρια ψηλά με το θέμα ..:confused:

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και εδώ φίλε .εχω δοκίμασει τα πάντα και δεν συνδέεται με γουιντ με τιποτα ..σηκώνω τα χέρια ψηλά με το θέμα ..:confused:

 

η συσκευη σου ειναι ελληνικη? Τι product code εχεις? Εμενα ειναι παραεισαγωγης. Εβαλα και την ενημερωση του ovi χτες αλλα τιποτα. Μαλλον θεμα με τη wind ειναι και οχι του κινητου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η συσκευη σου ειναι ελληνικη? Τι product code εχεις? Εμενα ειναι παραεισαγωγης. Εβαλα και την ενημερωση του ovi χτες αλλα τιποτα. Μαλλον θεμα με τη wind ειναι και οχι του κινητου

 

παραεισαγωγης ειναι φιλε....την περασα εγω ελληνικα....

ασχετο με το θεμα αλλα ακομη δεν καταφερα να στειλω mms χωρις προβληματα...

προφανως και για αυτο φταιει η wind...τι ομως ειναι αυτο που φταιει να δουμε ποτε θα καταλαβουμε...

παντως ovi suite ουτε για πλακα με wind....

ισως η κατασταση στρωσει μετα απο ενα hard format που για την ωρα ομως δεν προκειται να κανω με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

παραεισαγωγης ειναι φιλε....την περασα εγω ελληνικα....

ασχετο με το θεμα αλλα ακομη δεν καταφερα να στειλω mms χωρις προβληματα...

προφανως και για αυτο φταιει η wind...τι ομως ειναι αυτο που φταιει να δουμε ποτε θα καταλαβουμε...

παντως ovi suite ουτε για πλακα με wind....

ισως η κατασταση στρωσει μετα απο ενα hard format που για την ωρα ομως δεν προκειται να κανω με τιποτα...

 

βρηκα την λυση.. Στειλε κενο sms στο 19234 αποθηκευσε τις ρυθμισεις και ορισε το wind plus ως σημειο προσβασης. Επιτελους δουλευει αψογα το ovi!

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκα την λυση.. Στειλε κενο sms στο 19234 αποθηκευσε τις ρυθμισεις και ορισε το wind plus ως σημειο προσβασης. Επιτελους δουλευει αψογα το ovi!

 

αυτο φανταζομαι δεν σε χρεωνει ετσι....?

(εχω πακετο 420 mb internet απο την wind....)...

φανταζομαι ειναι το ιδιο πραγμα ετσι δεν ειναι....?

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω καρτα και το πακετο 500mb δεν χρεωνει με κανενα apn αλλα λογικα δεν θα εχεις προβλημα αφου χρησιμοποιεις και το wind internet
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κατεβασουμε τις εφαρμογες του Ovi Shop εκτος του να μας κανει αποστολη στο κινητο τον συνδεσμο?

 

Να υποθεσω πως οταν θα συνδεθεις μεσω wap (δεν εχει wireless το κινητο μου) θα εχω κανονικες χρεωσεις για τα ΚΒ που θα κατεβασει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κατεβασουμε τις εφαρμογες του Ovi Shop εκτος του να μας κανει αποστολη στο κινητο τον συνδεσμο?

 

Να υποθεσω πως οταν θα συνδεθεις μεσω wap (δεν εχει wireless το κινητο μου) θα εχω κανονικες χρεωσεις για τα ΚΒ που θα κατεβασει?

 

Μπορείς να τις κατεβάσεις στο pc και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση έτσι ώστε να μην χρεώνεσαι.

 

Ο τρόπος είναι ο εξής:

 

  1. Κάνεις login στο http://store.ovi.com
  2. Βρίσκεις την εφαρμογή που θέλεις
  3. Προσθέτεις το /download στο τέλος του link της εφαρμογής μετά απο τον αριθμό (ID) της εφαρμογής

Π.χ

Έχεις βρει την εφαρμογή:

http://store.ovi.com/content/43159?clickSource=homepage

Αλλάζεις το link και το κάνεις:

http://store.ovi.com/content/43159/download πατάς enter και είσαι έτοιμος :)

 

Δοκίμασε και μας λες μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...