Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επόμενη απάντηση Nokia

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι εφόσον δεν επιτεύχθηκε η επίλυση με την προηγούμενη πρόταση,παρακαλώ δοκιμάστε τα παρακάτω.

Λύση πρώτη

• Παρακαλώ εγκαταστήστε τα παρακάτω QT αρχεία στην μνήμη C: της συσκευής σας ακριβώς στην σειρά στην οποία σας τα προσφέρουμε

* http://dl.nokia.com/ns/sdo/QtSA4.7.301.sisx

* http://dl.nokia.com/ns/sdo/QtWebkitSA4.8.0.sisx

* http://dl.nokia.com/ns/sdo/QtMobilitySA1.1.301.sis

(από το browser της συσκευής σας ανοίξτε αυτές τις σελίδες και θα σας δο0θεί η δυνατότητα να κατεβάσετε τα αρχεία στην συσκευή)

Κατά την εγκατάσταση των παραπάνω αρχείων μην ξεχνάτε ότι

• η εγκατάσταση πρέπει να γίνει στην μνήμη C: της συσκευής. Αν κατά λάθος έχετε διαλέξει μνήμη Ε: μπορείτε να διακόψετε την εγκατάσταση και αρχίσετε ξανά. Αν η εγκατάσταση πλέων έχει πραγματοποιηθεί στην μνήμη Ε: μπορείτε να κάνετε την εγκατάσταση και στην μνήμη C:.

• πρέπει να ακολουθήσετε ακριβώς την σειρά στην οποία σας έχουμε προσφέρει τα αρχεία κατά την εγκατάσταση.

• Μετά από αυτές τις διαδικασίες, παρακαλώ δοκιμάστε να ανοίξετε και να χρησιμοποιήσετε το Ovi Store.

Λύση δεύτερη

• ανοίξτε την διαχείριση αρχείων της συσκευής ( Μενού – Εφαρμογές – Γραφείο – Διαχείριση αρχείων)

• διαλέξτε Επιλογές – Εύρεση – E: Μαζική μνήμη - Βασικός Φάκελος

• στο παράθυρο “εύρεση κειμένου” πληκτρολογείστε “*.sisx” και πατήστε εύρεση

• η συσκευή θα σας εμφανίσει αρκετά αρχεία, τα οποία αρχίζουν με ΤΜΡ

• διαλέξτε Επιλογές – Επιλογή πολλών αρχείων και διαλέξτε όλα τα sisx αρχεία, τα οποία αρχίζουν με ΤΜΡ

• αφού τα διαλέξτε πατήστε ξανά Επιλογές – Διαγραφή και διαγράψτε όλα τα αρχεία

• μετά από αυτή την διαδικασία δοκιμάστε να ανοίξετε το Nokia Ovi Store.

 

 

Δεν επιλύθηκε το πρόβλημα.

Η δευτερη λύση δεν έχει εφαρμογή καθώς δεν έχω αρχεία .sisx στο Ε

Edited by nickfoxjr
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περασα μια εκδοση του καταστηματος την 2.12.045 με αποτελεσμα οποτε παταω να ανοιξει η εφαρμογη να ανοιγει κ να μενει κολλημενη στο "φορτωση" χωρις να μπαινει..Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω??Ευχαριστω εκ των προτερων...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση του καταστηματος την 2.12.045 με αποτελεσμα οποτε παταω να ανοιξει η εφαρμογη να ανοιγει κ να μενει κολλημενη στο "φορτωση" χωρις να μπαινει..Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω??Ευχαριστω εκ των προτερων...

Δυστυχώς όχι πολλά. Το Ovi Store δεν απεγκαθίσταται. Αναγκαστικά περιμένεις νέα έκδοση ή το φλασάρεις. Σαν πρώτη λύση δοκίμασε να το ξαναεγκαταστήσεις μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση του καταστηματος την 2.12.045 με αποτελεσμα οποτε παταω να ανοιξει η εφαρμογη να ανοιγει κ να μενει κολλημενη στο "φορτωση" χωρις να μπαινει..Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω??Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Άλλη μια λύση, ίσως να είναι το hard reset. Χάνεις τα Ovi Store και Ovi Maps αλλά όχι την ελληνική γλώσσα (σε περίπτωση που είναι παραεισαγωγής) και φυσικά όλες τις εφαρμογές και απλά τα ξαναεγκαθιστάς. ;)

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση του καταστηματος την 2.12.045 με αποτελεσμα οποτε παταω να ανοιξει η εφαρμογη να ανοιγει κ να μενει κολλημενη στο "φορτωση" χωρις να μπαινει..Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω??Ευχαριστω εκ των προτερων...

Κανε απεγκατασταση και ξαναπερνα το! Το θεωρω υπερβολη να κανεις hard reset!

Link to comment
Share on other sites

απο το ovi δεν μου κανει τις 3 ενημερωσεις που εχω... πχ εβαλα των κοινωνικων δικτυων και μενει στο "εγκατασταση" πανω απο 20λεπτο... ενω η εφαρμογη δεν ανοιγει καν, λεει δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια(social networks)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποια να απεγκαταστησω?Εχει 3 αρχεια που αφορουν το "καταστημα"..2 widget (ovi k ovi store) κ το ovi store installer...κ τα 3 να διαγραψω??:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποια να απεγκαταστησω?Εχει 3 αρχεια που αφορουν το "καταστημα"..2 widget (ovi k ovi store) κ το ovi store installer...κ τα 3 να διαγραψω??:wacko:

Λοιπον.. Πανε μενου-επιλογες-οργανωση και με παρατεταμενο κλικ στο αρχεο Καταστημα Ovi διεγραψε το!

Link to comment
Share on other sites

Περασα μια εκδοση του καταστηματος την 2.12.045 με αποτελεσμα οποτε παταω να ανοιξει η εφαρμογη να ανοιγει κ να μενει κολλημενη στο "φορτωση" χωρις να μπαινει..Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω??Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Κάτι μου θυμήζει αυτό... Μήπως έχεις πρόβλημα με τα Qt Libraries;

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποια να απεγκαταστησω?Εχει 3 αρχεια που αφορουν το "καταστημα"..2 widget (ovi k ovi store) κ το ovi store installer...κ τα 3 να διαγραψω??:wacko:

Ovi Store και Ovi Store Installer. Αν και πιστεύω ότι δεν θα τα καταφέρεις, το Ovi Store δεν απεγκαθίσταται. Τουλάχιστον αυτό γινόταν σε μένα που είχα παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ovi Store και Ovi Store Installer. Αν και πιστεύω ότι δεν θα τα καταφέρεις, το Ovi Store δεν απεγκαθίσταται. Τουλάχιστον αυτό γινόταν σε μένα που είχα παρόμοιο πρόβλημα.

 

Το ίδιο έκανε και σ εμένα και κατέβασα την εφαρμογή στον υπολογιστή και την εγκατέστησα ξανά με οβι σουιτ! Όλα επανήλθαν ! Χωρίς απεγκατάσταση πριν

Edited by danaos2000
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σ εμένα και κατέβασα την εφαρμογή στον υπολογιστή και την εγκατέστησα ξανά με οβι σουιτ! Όλα επανήλθαν ! Χωρίς απεγκατάσταση πριν

Αυτό ακριβώς πρότεινα κι εγώ πριν. Εγκατάσταση ξανά, κι αν δεν πετύχει είτε περιμένει νέα έκδοση είτε κάνει hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς πρότεινα κι εγώ πριν. Εγκατάσταση ξανά, κι αν δεν πετύχει είτε περιμένει νέα έκδοση είτε κάνει hard reset.

 

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τα Qt Libraries προτού κάνεις hard reset. Σ' εμένα διορθώθηκε το πρόβλημα χωρίς hard reset και ενώ δεν γινόταν τίποτε με επανεγκατάσταση του ovi. Απλά βρες μία εφαρμογή που σου ζητάει τα Qt Libraries και τα κατεβάζει από μόνο του (πχ mebubbles_free_1_0_installer_168654.sis) και εγκατέστησε τη στο κινητό μέσω του Ovi Suite (PC). Αν δεν λειτουργεί και πάλι το Ovi τότε κάνε hard reset.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανε και σ εμένα και κατέβασα την εφαρμογή στον υπολογιστή και την εγκατέστησα ξανά με οβι σουιτ! Όλα επανήλθαν ! Χωρίς απεγκατάσταση πριν

 

πως το εγγκατεστησες μεσω ovi suite γιατι εχω και γω το ιδιο προβλημα και δε βρισκω αυτη την επιλογη στο ovi

Link to comment
Share on other sites

πως το εγγκατεστησες μεσω ovi suite γιατι εχω και γω το ιδιο προβλημα και δε βρισκω αυτη την επιλογη στο ovi

 

Κατέβασε το Ovi και μετά ενώ έχεις ανοιχτό το Ovi Suite, πάρε το αρχείο από το φάκελο που το έχεις και βάλτο πάνω στο εικονίδιο του Ν8 κάτω αριστερά.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα hard reset το κινητό αρνείται πεισματικά να φορτώσει το ovi store.Κλασσική περίπτωση θα μου πείτε αν κρίνει κανείς τα ανάλογα προβλήματα στις προηγούμενες σελιδες τις οποίες διάβασα αναλυτικά.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με καμιά ιδέα γιατί 2 φορές ξαναεγκατέστησα το oviinstaller αλλά εξακολουθεί το ίδιο να φορτώνει ατελείωτα χωρίς να μπαίνει.Και με wifi συνδεση και με vodafone. Για να το απεγκαταστήσω αρκεί από τις εφαρμογές να σβήσω το installer ή θέλει και κάτι άλλο να σβήσω?Και μόνο την έκδοση 2.12(33) μου κατεβάζει...Tην εφαρμογή ovistore οπως εμφανίζεται στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν με αφήνει να την σβήσω,μου λέει η αφαίρεση ακυρώθηκε...

 

εβαλα την εκδοση που προτεινει ο lagoskon κ ολα καλα..ειχα ακριβως το ιδιο θεμα σημερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Nokia Care

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η διάθεση της νέας έκδοσης λογισμικού -symbian anna-αναμένεται για την ελληνική αγορά εντός ολίγων ημερών.Μπορείτε λοιπόν προς το τέλος της εβδομάδας ή στην αρχή της επόμενης να ελέγξετε στο ovi suite για το αν είνι διαθέσιμη η νεά έκδοση για το δικό σας τηλέφωνο. Το πρόγραμμα ovi suite θα το βρείτε στην ιστοσελίδα της Nokia,http://www.nokia.gr, απο όπου θα το κάνετε λήψη και εγκατάσταση στον υπολογιστή σας.Επιπλέον η αναβάθμιση αυτή θα είναι εξ αρχής διαθέσιμη μόνο μέσω Ovi Suite και όχι μέσω κινητού τηλεφώνου με την λειτουργία FOTA(firmware over the air).

 

Για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή πρόβλημα σχετικά με το κινητό σας παρακάλω επικοινωνήστε μαζί μας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το πιο πανω ποστ την εκδοση 2.12.45 . Λογικά θα κατεβάσει ότι διέγραψες με το hard reset και θα τρέξει. Αν, οχι κατέβασε το CNN International και κανε εγκατάσταση

 

Nαι ρε φίλε επιτέλους!!!

Thanks guys είχα λιώσει το google τόσες μέρες να βρώ λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω ξαναναφερφθεί στο συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά η προτεινόμενη λύση δεν μου έλυσε το πρόβλημα:

 

Ανοίγω το OVI Store κι ενώ σερφάρω μέσα χωρίς πρόβλημα, μόλις πατήσω να κατεβάσω μια εφαρμογή μου βγάζει άσπρη οθόνη αναμονής και μου λέει "φόρτωση". Εκεί κολλάει και λέει φόρτωση για πάντα... Έχω βάλει Anna, έβαλα και την τελευταία έκδοση OVI που κάποιος ανάρτησε εδω μέσα και το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Η πρόταση φίλου εδώ μέσα ήταν να βρω κάποια αρχεία .sisx και να τα σβήσω αλλά με την αναζήτηση είτε με xplore είτε με το μαμίσιο διαχειριστή αρχείων δεν βρήκα τα συγκεκριμένα αρχεία (πέραν των εφαρμογών εγκατάστασης που είχα βάλει εγώ...)

Καμιά άλλη πρόταση; Θέλω να αποφύγω το reset γιατί βαριέμαι να ξαναπερνάω ένα σωρό εφαρμογές που έχω βάλει τόσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να <<κατεβάζεις>> περιεχόμενο από το store τότε θα πρέπει να δημιουργήσεις λογαριασμό.Για οτιδήποτε μέσα σε αυτό παρέχεται δωρεάν μπορείς να ακολουθήσεις και αυτόν τον οδηγό Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Symbian Anna ότο το εικονίδιο του Ovi store δεν άλλαξε. Γνωρίζει κανείς πως και αν αλλάζει;;
Link to comment
Share on other sites

καπου πηρε το ματι μου οτι οπου να'ναι, θα φυγει το Ovi και απο το store...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, τι έχει αλλάξει στο ovi store? Πήγα να αγοράσω μια εφαρμογή που ήθελα και μου βγάζει πλέον μόνο αγορά μέσω πιστωτικής! Μέχρι προχτές μπορούσα να πάρω ό,τι ήθελα και να χρεωθεί στον λογαριασμό. Ήταν βολικό αυτό για όσους δεν (θέλουν να) χρησιμοποιούν κάρτες...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...