Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν είναι θέμα δικτύου. Από το σπίτι μπαίνω με wi fi. To έκανα ήδη πανω από 3 φορές λήψη και εγκατάσταση και πάλι δεν ολοκληρωνόταν με τίποτα. Τεσπα , άρα μάλλον δεν υπάρχει τρόπος να ο διαγράψω από τη λίστα μου στο Nokia store?

 

Δε δοκιμάζεις να κάνεις logout/login στο λογαριασμό σου στο Nokia store; Ίσως στρώσει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω νομίζω πρόβλημα με το ovi store. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε εσας αλλά τωρα τελευταία προσπαθώ να αγοράσω κάτι μέσω του λογαριασμού της ΟΤΕ (έχω σύνδεση) αλλά μου βγάζει μόνο με κάρτες να πληρώσω. Ξέρετε τίποτα για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω μια εφαρμογή που ενώ υποτίθεται ότι ήταν συμβατή με το κινητό μου , τελικά η εγκατάσταση δεν ολοκληρωνόταν ποτέ. Τώρα κάθε φορά που μπαίνω στο Nokia store μου την εμφανίζει σαν ανολοκλήρωτη. Υπάρχει τρόπος να τη διαγράψω από τις εφαρμογές μου?

Μια από τα ίδια.

Αφενός μου τη δίνει, αφετέρου έχω πιο σοβαρά θέματα στο Ν8 για να σκάσω και για αυτό.

 

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή στα επόμενα 3-4 χρόνια θα το έλυνε η Nokia. :lol:

Τώρα ίσως το λύσει η Accenture. :X

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση στο beta labs με κωδικό Update 25.01.2012 - Version 3.22.044

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μια χαρά και επιπλέον μου ξαναεμφανίστηκε η επιλογή αγοράς μέσω λογαριασμού κινητής τηλεφωνίας. Δεν αγόρασα κάτι αλλά φαντάζομαι ότι λειτουργεί εντάξει. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καινούριο update στην έκδοση του Store στο Beta labs, 3.22.053. Αυτή είναι καλύτερη από την stock έκδοση, που έρχεται με το Symbian/Nokia Belle; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί κάποτε εδώ μέσα ένα τρόπος (που δεν μπορώ να το βρω τώρα)

για να κατεβάσουμε στον υπολογιστή μας, μια εφαρμογή από το OVI σαν αρχείο *.sis (νομίζω)

Μπορεί να μου τον θυμίσει κάποιος??

 

Απ'οτι ψιλό θυμάμαι, όπως π.χ. ήτανε η διεύθυνση http://store.ovi.com/content/179733?clickSource=homepage&pos=13

έβαζες μπροστά της το download (downloadstore.ovi.com/content/179733?clickSource=homepage&pos=13) ή κάτι άλλο και

την κατέβασες (ή το θυμάμαι καλά τώρα αλλά δεν γίνετε πλέων γιατί δεν κάνει τίποτα όταν βάζω το download ή βάζουμε κάτι άλλο)

 

Edit:Τελικά το βρήκα παιδιά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305682

Edited by opados2010
Link to comment
Share on other sites

update στο store

3.22.054

http://www.mediafire.com/?c013h2esbyeoskn

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Που πήγαν τα κοιν. δίκτυα ρε παιδιά??

Εγώ δεν τα βρίσκω? (ούτε από το κινητό ούτε από τον υπολογιστή) ή τα αφαίρεσαν από το OVI???

Αν υπάρχουν ας μου στείλει ένας το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Που πήγαν τα κοιν. δίκτυα ρε παιδιά??

Εγώ δεν τα βρίσκω? (ούτε από το κινητό ούτε από τον υπολογιστή) ή τα αφαίρεσαν από το OVI???

Αν υπάρχουν ας μου στείλει ένας το λινκ

 

εννοεις οτι δεν βρισκεις την εφαρμογη σωστα?

εχει αφαιρεθει μιας και παρουσιαζε προβληματα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εκανα αναβαθμιση στο κινητο και εγκαθιστω παλι τις εφαρμογες απο το καταστημα αλλα μεχρι στιγμης εχω πεσει σε 3 εφαρμογες που μου γραφει οτι δεν ειναι πλεον διαθεσιμες ενω με την παναρχαια εκδοση 2.12.045 τις εβρισκε!

Το χειροτερο ειναι οτι στις περισσοτερες μου εμφανιζει να τις ξανα αγορασω :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση στο κινητο και εγκαθιστω παλι τις εφαρμογες απο το καταστημα αλλα μεχρι στιγμης εχω πεσει σε 3 εφαρμογες που μου γραφει οτι δεν ειναι πλεον διαθεσιμες ενω με την παναρχαια εκδοση 2.12.045 τις εβρισκε!

Το χειροτερο ειναι οτι στις περισσοτερες μου εμφανιζει να τις ξανα αγορασω :wacko:

 

Αυτό συμβαίνει γιατί και να υπάρχουν κάποιες εφαρμογές στο "Υλικό σου" ( πιστεύω αυτό θα γράφει, έχω στα Αγγλικά το κινητό μου ) έχουν περιορισμένο αριθμό που μπορείς να τις ξανακατεβάσεις, ακόμα κι αν τις έχει αγοράσει. Αυτό γιατί το κάνουν, beats me... :X Όσο γι' αυτές που δεν είναι διαθέσιμες, περίμενε λίγο και απ' ό,τι βλέπω, σιγά - σιγά γίνονται αναβαθμίσεις και ενημερώσεις, ώστε να είναι συμβατές και με την Belle. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οι πληρωμένες εφαρμογές έχουν όριο.

Μετά τα 10 νέα κατεβάσματα (αν η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη δηλ.) σου βγάζει ότι πρέπει να την ξανά-αγοράσεις.

Παλαιότερα ήταν 5 το όριο και ακόμα πιο παλιά 3.

 

Ένα κολπάκι που έχω ακολουθήσεις είναι όταν γίνεται εγκατάσταση η εφαρμογή πηγαίνω από τα αρχεία και αντιγράφω το πρόγραμμα εγκατάστασης από το E: που μπαίνει στο F:. Έτσι αν ποτέ φορμάρω τη συσκευή μπορώ να το ξανακάνω εγκατάσταση και έτσι δε χάνω το πρόγραμμα και εφόσον υπάρχει αναβάθμιση από το store να το παίρνω τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αλλά δεν είμαστε οι μόνοι, έχω ακούσει ότι γίνεται και στο Android αυτό... :(
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογες που εχω εγκατεστημενες και μου εμφανιζει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση οταν παταω σε καθε μια απο αυτες σε αλλες εχει την επιλογη για ενημερωση και σε αλλες απλα εμφανιζει "εκκινηση" και "σχολιο"..

Bug ειναι αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το store;

Μου γράφει "Πρόβλημα σύνδεσης. Ελέξτε ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας του τηλεφώνου σας σας"

????

Καμιά ιδέα? Τι τρελό είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξαναδεί. Στο internet μπαίνεις κανονικά?

Το μόνο πρόβλημα που έχω δει με το κατάστημα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί όταν το η σύνδεση που διαλέγεις χρησιμοποιεί proxy για να βγει στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ιντερνετ μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Και στο store η πλοηγηση είναι ομαλή.

Απλά όταν πατάω λήψη για κάτι μου γράφει "Σφάλμα σύνδεσης (με ένα κίτρινο θαυμαστικό), και από κάτω

"Πρόβλημα σύνδεσης. Ελέξτε ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας του τηλεφώνου σας".

 

Πρώτη φορά με έχει σκαλώσει έτσι κινητό...:worry::blink:

Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις περάσει κάτι και κόλλησε ο smart installer. Δοκίμασε να τον απεγκαταστήσεις και ξαναδοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνια σιγουρα ειναι σωστη ε?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις περάσει κάτι και κόλλησε ο smart installer. Δοκίμασε να τον απεγκαταστήσεις και ξαναδοκίμασε.

 

Μα δεν έχω προλάβει να περάσω τίποτα!

Φυσικά και είναι σωστή η ημερομηνία!

 

Θα του κάνω hard reset και ίδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...