Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,συμβαινει και σε αλλους αυτο;

Εδω και καιρό έχω το ίδιο πρόβλημα...

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει.Δοκίμασα τα πάντα...

Ακόμα με μετά το hard reset δεν έγινε τίποτε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως ανέφερα και πιο πάνω μετά το hard reset κάντο και soft format μόνο έτσι σε εμένα λύθηκε!!Με το Hard reset αποκτάει αυτά τα προβλήματα!! Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,συμβαινει και σε αλλους αυτο;

 

Μήπως δεν έχεις πρόσβαση στο internet?

Δώσε λιγο πιο αναλυτικά τι (και κυρίως πως) προσπαθείς να κάνεις.

 

Εγω μετα απο φορματ παω να βαλω το ovi store και μου λεει συνεχεια οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση. Δεν ξερω τι φταιει.

 

Έκδοση λειτουργικού?

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λειτουργικού?

Εχω βαλει την belle The one v1.10.0. Παντως εχω ξανακανει πιο παλια format αλλα δεν ειχα προβλημα με το store.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησες αυτά που σου είπα πιό επάνω;;Με το Hard format χάνονται από την c σημαντικά αρχεία όπως το qt και το smart installer που μόνο μετά με soft format θα επανέλθουν!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις πρόσβαση στο internet?

Δώσε λιγο πιο αναλυτικά τι (και κυρίως πως) προσπαθείς να κάνεις.

 

 

προσπαθω μεσω wifi (συνδεση κανονικα),αρχικα με βγαζει στο http://mobile nokia mobi/movi/page,EYROPE/GR/el/ και παει λεγοντας...επομενη κινηση, μεταβαση στο καταστημα nokia story.ovi.mob και απο κει βγαζει εικονιδιο πανω αριστ. συνδεση μη διαθεσιμη... και μη διαθεσιμη σελιδα καποια λυση???

ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε πρώτη προτεραιότητα την σύνδεση wlan σου! Μενού-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις-προορισμοί-διαδίκτυο!Προσπαθεί να συνδεθει με άλλη συνδεση γι'αυτό και στο βγάζει το μην.!
Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε πρώτη προτεραιότητα την σύνδεση wlan σου! Μενού-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις-προορισμοί-διαδίκτυο!Προσπαθεί να συνδεθει με άλλη συνδεση γι'αυτό και στο βγάζει το μην.!

 

Ετσι οπως το γραφεις ειναι και σε μενα, παρ` ολα αυτα ομως δεν μπαινει ΜΟΝΟ στο καταστημα νοκια.

Πιστευω οτι επειδη εμπαινα απο το web του παροχου που ομως το κατηργησα (και απο τους προορισμους), κατι θα εχει υπαρχει σε καποια ρυθμιση που δεν γνωριζω να αλλαξω. Παραλληλα σε ολες τις αλλες σελιδες μπορω και μπαινω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την belle The one v1.10.0. Παντως εχω ξανακανει πιο παλια format αλλα δεν ειχα προβλημα με το store.

 

sorry άλλα belle δεν έχω.

Μπορεί να έχει πρόβλημα η έκδοση.

 

προσπαθω μεσω wifi (συνδεση κανονικα),αρχικα με βγαζει στο http://mobile nokia mobi/movi/page,EYROPE/GR/el/ και παει λεγοντας...επομενη κινηση, μεταβαση στο καταστημα nokia story.ovi.mob και απο κει βγαζει εικονιδιο πανω αριστ. συνδεση μη διαθεσιμη... και μη διαθεσιμη σελιδα καποια λυση???

ευχαριστω

 

:wacko: Δεν καταλαβαίνω έτσι που το έγραψες. :wacko:

Εικονίδιο καταστήματος δεν έχεις?

Τέλος πάντων, από τον Ιστό ( οχι opera ή αλλο browser ) άνοιξε το store.ovi.com

Αν έχεις κατάστημα θα το φορτώσει αυτόματα. Αν δεν έχεις θα σου βγάλει επιλογή για εγκατάσταση.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Δεν καταλαβαίνω έτσι που το έγραψες. :wacko:

Εικονίδιο καταστήματος δεν έχεις?

Τέλος πάντων, από τον Ιστό ( οχι opera ή αλλο browser ) άνοιξε το store.ovi.com

Αν έχεις κατάστημα θα το φορτώσει αυτόματα. Αν δεν έχεις θα σου βγάλει επιλογή για εγκατάσταση.

Ισως ηταν παραληψη μου που δεν αναφερθηκε , αλλα θεωρησα αυτονοητο οτι εχω εικονιδιο καταστηματος.

Παρ` ολα αυτα ομως, εκανα διαγραφη το αρχειο του ovi απο τη συσκευη, και το ξαναεγκατεστησα απο beta labs (18.4MB) μα και παλι δεν ανοιγει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ηταν παραληψη μου που δεν αναφερθηκε , αλλα θεωρησα αυτονοητο οτι εχω εικονιδιο καταστηματος.

Παρ` ολα αυτα ομως, εκανα διαγραφη το αρχειο του ovi απο τη συσκευη, και το ξαναεγκατεστησα απο beta labs (18.4MB) μα και παλι δεν ανοιγει με τιποτα.

 

ΑΚΥΡΟ...πλεον το προβλημα λυθηκε με αλλαγη σημειου προσβαση, απο "διαδυκτιο" σε καποιο σημ. προσ. που ειχα δημηουργησει παλιοτερα.

 

ευχαριστω τους φιλους για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

sorry άλλα belle δεν έχω.

Μπορεί να έχει πρόβλημα η έκδοση.

Αυτο πρεπει να ηταν το προβλημα, με αλλη εκδοση ξαναπαιζει το store.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ξερω εαν σας ετυχε εσας!!Ειχα αγορασει μεσω του κινητου ενα θεμα 2.43e

Αλλαξα belle και τωρα μου ξαναζηταει να πληρωσω παλι!!Τι γινετε με αυτους εκει στο store;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ξερω εαν σας ετυχε εσας!!Ειχα αγορασει μεσω του κινητου ενα θεμα 2.43e

Αλλαξα belle και τωρα μου ξαναζηταει να πληρωσω παλι!!Τι γινετε με αυτους εκει στο store;

 

Login με τον λογαριασμό σου έκανες?

Αν έχεις κάνει και πάλι σου ζητά να πληρώσεις είναι γιατί κατέβασες την εφαρμογή/θεμα κλπ πάνω από 10 φορές. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να ξαναπληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Login με τον λογαριασμό σου έκανες?

Αν έχεις κάνει και πάλι σου ζητά να πληρώσεις είναι γιατί κατέβασες την εφαρμογή/θεμα κλπ πάνω από 10 φορές. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να ξαναπληρώσεις.

Mαλλον επειδη την εχω κατεβασει πολλες φορες!!Ναι αλλα αυτο δεν το καταλαβαινω.Δεν την εχω πληρωσει ρε παιδια!!:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχεις πληρώσει.

Αλλά για φαντάσου ότι το όριο πριν ήταν 3 φορές, μετά έγινε 5 και τώρα τελευταία το έκανε 10.

Και βάζει όριο γιατί, μπορείς να κάνεις login με το λογαριασμό σου σε οποιοδήποτε κινητό nokia και να κατεβάσεις την πληρωμένη εφαρμογή σου και στους κολλητούς σου.

Εγώ τελευταία κάνω άλλο κολπάκι.

Με το που κατεβάζω κάτι και αρχίζει η εγκατάσταση πηγαίνω στο E: με το file manager και κάνω copy το sis σε στο F:.

Έτσι κρατάω τα αρχεία μου και δεν μου χρεώνει κατεβάσματα. Το κακό είναι ότι τα αρχεία αυτά είναι μόνο για το κινητό σου και για κανένα άλλο (τα κλειδώνει δηλ.).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απορία: Στο Nokia Store, δε μου βγάζει επιλογή για χρέωση του λογαριασμού της εταιρείας κινητής, όταν πάω να κατεβάσω εφαρμογή που χρειάζεται την καταβολή χρηματικού ποσού. Q καρτοκινητό έχω. Τι φταίει; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απορία: Στο Nokia Store, δε μου βγάζει επιλογή για χρέωση του λογαριασμού της εταιρείας κινητής, όταν πάω να κατεβάσω εφαρμογή που χρειάζεται την καταβολή χρηματικού ποσού. Q καρτοκινητό έχω. Τι φταίει; :confused:

 

Πιθανές εξηγήσεις είναι :

- να μην έχει συμφωνία με την Q για τις χρεώσεις.

- να μη δουλεύει επειδή είναι καρτοκινητό.

- το ποσό ξεπερνάει τα 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανές εξηγήσεις είναι :

- να μην έχει συμφωνία με την Q για τις χρεώσεις.

- να μη δουλεύει επειδή είναι καρτοκινητό.

- το ποσό ξεπερνάει τα 4 ευρώ.

 

Κατ' αρχάς, σ' ευχαριστώ που απάντησες!!! :) Το 3 δεν ισχύει, γιατί οι εφαρμογές που έχω προσπαθήσει να " αγοράσω " ήταν μέχρι 3 ή 3,5 ευρώ.. Άρα, με πλάγιο τρόπο, σου λένε να πάρεις συμβόλαιο και επιπλέον με κάποιον από τους μεγάλους παρόχους... Πόσο μου αρέσει το μάρκετινγκ.... :X

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση store v3.20.044 στο betalabs

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα θέμα. Μου λέει στον υπολογιστή στο site του nokia store ότι δεν είναι δυνατή η λήψη του παρά μόνο με αποστολή sms στο κινητό. Γίνεται με κάποιο τρόπο να το έχω στον υπολογιστή ή όχι? Επίσης γίνεται πληρωμή με paypal ?
Link to comment
Share on other sites

Ποια εγκατεστημενα αρχεια πρεπει να σβησω για να σβηστει το Nokia Store ?

Γιατι ξαφνικα παταω να το ανοιξω και δεν ανοιγει.. :(

nokiastoreclient , Nokia Store Installer εσβησα , ρεσταρτ , εβαλα ξανα την καινουρια εκδοση και παλι τα ιδια..

 

edit: Ok λειτουργει τωρα :)

edit 2 : πάλι τα ίδια δεν δουλεύει. Πατάω να ανοίξει ,βγάζει το μικρό εικονίδιο ότι τρέχει και τίποτα. Μετά Από λίγο το εικονίδιο φεύγει. Κάποια βοήθεια ?

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος τροπος να αναβαθμιζονται οι εφαρμογες αυτοματα? Οπως πχ στο apple store σου εβγαζε τι αναβαθμισεις υπηρχαν και τις εκανες και τελειωνες. Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Εϊχα κατεβάσει το phone restart όταν ήταν δωρεάν αρχικά και τώρα κοστίζει 1.23e. Μου βγάζει ότι υπάρχει αναβάθμιση, του λέω να την κάνει, αλλά μετά κοιτώντας το μητρώο της εφαρμογής μου δείχνει ότι είναι ακόμα η προηγούμενη..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...