Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε φίλοι μου! Σας λύθηκε το πρόβλημα με τις αγορές; Εγώ δεν επιχείρησα να πάρω κάτι ξανά προτού βεβαιωθώ ότι δεν έχω χρεωθεί για τις αποτυχημένες προσπάθειες! Έστειλα στο support και μου είπαν ότι με αυτήν την νέα έκδοση του store πιθανόν να λυθεί το πρόβλημα σας... για την χρέωση όμως δεν ξέρουν, μου είπαν ότι είναι θέμα του παρόχου!

 

Δεν έχω δοκιμάσει και να σου πω την αλήθεια ούτε πρόκειται να ξανά αγοράσω κάτι με αυτόν τον τρόπο, ήδη μου έχουν ¨φάει¨ 10 ευρω. Μάλλον θα βγάλω καμία χρεωστικη κάρτα και θα βάλω αυτη σαν τρόπο πληρωμής.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δοκιμάσει και να σου πω την αλήθεια ούτε πρόκειται να ξανά αγοράσω κάτι με αυτόν τον τρόπο, ήδη μου έχουν ¨φάει¨ 10 ευρω. Μάλλον θα βγάλω καμία χρεωστικη κάρτα και θα βάλω αυτη σαν τρόπο πληρωμής.

Εγω παντως παιδια αγορασα ενα θεμα κανονικα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δε με αφήνει να μπω στο Ovi Store. Κατέβασα ένα update του store και ενώ μου εμφανίζει "Καλώς ήρθατε στο Store" από κάτω δείχνει "Δεν εκκινήθηκε το Κατάστημα..."

μου δίνει ένα πλήκτρο-επιλογή "Εκκίνηση" το πατάω αλλά δεν γίνεται τίποτα....

Έκανα ένα hard-reset μήπως γυρίσει σε αρχική έκδοση το ovi store αλλά τίποτα! Εκδοση 022.014

 

Αν έχει κάποιος κάτι άλλο να προτείνει. Από απεγκατάσταση εφαρμογών δεν μου επιτρέπει να βγάλω την αρχική έκδοση...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο OVI STORE και μαντεψτε?ΕΙΝΑΙ BELLE!!!!!!Κανονικα ομως.Με ολα τα εικονιδια δεξια μαζεμενα.Μου την εβγαλε χτες οταν μπηκα για να χαζεψω λιγο.C7 to τηλεφωνο.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

εμένα το πρόβλημα με τις αγορές μέσω του λογαριασμού του κινητού λύθηκε όταν ξαναέκανα την εγγραφή μου στο nokia account.Εκανα refresh τα στοιχεία μου,και τον αριθμό του κινητού μου και μετά δούλεψε η αγορά εφαρμογών στο ovi store.Οπότε όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα ρίξτε μια ματιά στον λογαριασμό σας Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο OVI STORE και μαντεψτε?ΕΙΝΑΙ BELLE!!!!!!Κανονικα ομως.Με ολα τα εικονιδια δεξια μαζεμενα.Μου την εβγαλε χτες οταν μπηκα για να χαζεψω λιγο.C7 to τηλεφωνο.

 

Απο οταν εγινε Νokia Store δεν μοιαζει με Belle ? :confused:

Εδω και λιγο καιρο δηλαδη..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν εγινε Νokia Store δεν μοιαζει με Belle ? :confused:

Εδω και λιγο καιρο δηλαδη..

 

ναι ειναι ετσι εδψ και λιγο καιρο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους είναι γρήγορο και όμορφο στο μάτι

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τουλαχιστον 30 δευτερα για να ανοιξει!

Εχω την εκδοση 3.16.036 , με την προηγουμενη πηγαινε ταχυτερα.

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τουλαχιστον 30 δευτερα για να ανοιξει!

Εχω την εκδοση 3.16.036 , με την προηγουμενη πηγαινε ταχυτερα.

 

Ναι το παρατηρησα και γω αργει στο ανοιγμα...αν μπει μετα οκ..

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νέα έκδοση store

πληροφορίες εδώ......

 

 

http://betalabs.nokia.com/apps/store-qml-client

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση store

πληροφορίες εδώ......

 

 

http://betalabs.nokia.com/apps/store-qml-client

 

Την περασα μολις τωρα , αλλα εξακολουθει να αργει πολυ στο ανοιγμα :(

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! εχω παρατηρησει εδω και 2 μερες το nokia store μου βγαζει προβλημα! ενω ανοιγει κανονικα η αρχικη του οθονη και οι κατηγοριες, οταν παω να ανοιξω μια εφαρμογη για να δω τις πληροφοριες της μου λεει "Παρουσιαστηκε προβλημα με το ανοιγμα της σελιδας. ισως να χαθηκε η συνδεση η το δικτυο να ειναι αργο. ελεγξτε τη συνδεση σας η δοκιμαστε αργοτερα". η συνδεση ειναι κομπλε και με wifi κ με data plan! εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! εχω παρατηρησει εδω και 2 μερες το nokia store μου βγαζει προβλημα! ενω ανοιγει κανονικα η αρχικη του οθονη και οι κατηγοριες, οταν παω να ανοιξω μια εφαρμογη για να δω τις πληροφοριες της μου λεει "Παρουσιαστηκε προβλημα με το ανοιγμα της σελιδας. ισως να χαθηκε η συνδεση η το δικτυο να ειναι αργο. ελεγξτε τη συνδεση σας η δοκιμαστε αργοτερα". η συνδεση ειναι κομπλε και με wifi κ με data plan! εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?

Είσαι logged in? Όταν πατήσεις ΟΚ, πήγαινε στο account και δες αν σου έχει sign in!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

:)

εβαλα τις νεες qt 4.8 και το μαγαζι δεν φορτωνει καθολου. καμια λυση?

ρώτα πρώτα αγόρι μου πριν κάνεις κάτι:cool: υπάρχει ακόμα ασυμβατότητα μεταξύ 4.8 και store, για λύσεις στα γνωστά μέρη-μαγαζιά...

 

his is not a final release so do note that this may ruin your qt apps, I am posting this just for experimental usage. If this version ruins your qt apps, just install the previous version that is v4.7.4..

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

:)

ρώτα πρώτα αγόρι μου πριν κάνεις κάτι:cool: υπάρχει ακόμα ασυμβατότητα μεταξύ 4.8 και store, για λύσεις στα γνωστά μέρη-μαγαζιά...

 

his is not a final release so do note that this may ruin your qt apps, I am posting this just for experimental usage. If this version ruins your qt apps, just install the previous version that is v4.7.4..

 

downgrade και ο θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι ανέβηκε το όριο κατεβάσματος των πληρωμένων εφαρμογών από 5 σε 10 φορές.

 

Σχετικό link.

Link to comment
Share on other sites

και άλλο update σήμερα, το 3.18.036

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,ή συμβαινει και σε αλλους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,συμβαινει και σε αλλους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο φορματ παω να βαλω το ovi store και μου λεει συνεχεια οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση. Δεν ξερω τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,συμβαινει και σε αλλους αυτο;

 

Σε μένα αυτή τη στιγμή μπαίνει κανονικά... Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση στη συσκευή.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...ρε παιδια δεν μπορω να μπω στο ovi store απο τη συσκευη μου. Ειναι προβλημα της υπηρεσιας,συμβαινει και σε αλλους αυτο;

 

Δοκίμασε να βάλεις το nokia store από nokia beta labs

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες hard format ε; Το παθαίνει αυτό!

Έγώ το κατάφερα κάνοντας ξανά hard format και μετά απ' ευθείας ένα soft format και από εκεί και μετά και το κατάστημα nokia μπόρεσα να βάλω αλλά και άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούν το smart installer (π.χ ημερολόγιο) που δεν μπορούσα να εγκαταστήσω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...