Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άν περάσεις καινούργιο firmware σχεδόν σίγουρα θα λυθέι το προβλημά σου.

 

πληκτρολογώντας *#1234# μου βγάζει τα εξής:

 

<SW VER>

S8000XPJA1

<CSC VER>

S800MOXCJA1

 

είναι αυτό που είχε ανέβει στην σελίδα 131 από τον anergos13 και τον damierom με την διαδικασία που είχε ανέβει στην σελίδα 93

To έχω περάσει (δες στην σελίδα 139 σχετικό post μου)....

 

Υπάρχει πιο καινούργιο από αυτό? Link αν υπάρχει?

 

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... η εσωτερική μνήμη επιμένω ότι είναι άδεια

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό είναι το τελευταίο firm.

 

Ξαναπερνώντας το ίδιο ίσως να λύσει το πρόβλημα.

 

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις αυτό http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=7244.0 (αν έχεις πρόβλημα με τα αγγλικά πες μου να μεταφράσω).

Link to comment
Share on other sites

παιδεια από εφαρμογές τι λέει , έχει ας χουμε κάτι σαν το samsung appstore ?? που έχουνε τα wave. σκεφτόμουν να το πάρω γεια την γυναίκα μου, αλλά θέλει να έχει εφαρμογές και πεχνειδια να κατευνάζει.

ευχαριστώ γεια κάθε απάντηση

Link to comment
Share on other sites

παιδεια από εφαρμογές τι λέει , έχει ας χουμε κάτι σαν το samsung appstore ?? που έχουνε τα wave. σκεφτόμουν να το πάρω γεια την γυναίκα μου, αλλά θέλει να έχει εφαρμογές και πεχνειδια να κατευνάζει.

ευχαριστώ γεια κάθε απάντηση

εφαρμογες και παιχνιδια δεχεται java

που σημαινει οτι μπορεις να βρεις χιλιαδες με μια μικρη αναζητηση στο internet:)

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες και παιχνιδια δεχεται java

που σημαινει οτι μπορεις να βρεις χιλιαδες με μια μικρη αναζητηση στο internet:)

 

Ευχαριστώ φίλε , σορυ τώρα είδα την απάντησή σου, ενώ πριν σε ξαναρώτησα στο φόρουμ γεια τα wave. δηλαδή θέλεις να πεις ότι από διάφορες σελίδες , σπασμένα οι μη σπασμένα , ότι είναι σε jar i jad μπορεί να τρέξει στο JET ??:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν εχω το s8000 αλλα το εχει ο κολητος μου. Διαβασα τις τελευτεες 2 σελιδες... πηρε το κινητο του πριν κανα 6μηνο και ειχε το firmware S8000XPJG1. Αλλα πριν κανα μηνα ψαξαμε για κανενα πιο καινουριο στο samfirmware.com και βρηκαμε το S800MCEJJ3. Αν και μου φαινοταν καπως παραξενο το ονομα το περασαμε. Θα ηθελα να επισημανω οτι μου ειπε οτι διορθωνει κατι bugs... Αν θυμαμαι καλα το firmware εχει και ελληνικα. Απλα να σας ενημερωσω ηθελα :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω ενα πρόβλημα με το jet μου λοιπον ωρες ωρες δεν λειτουργεί σωστα το κινητό δλδ πατας μενου κ μου ωγαζει τηλεφωνικό κατάλογο η μηνύματα οτι πατάω απο δεξιά το πιάνει αριστερά κ γενικώς γίνετε για να το πετάξεις απο τα νεύρα χεχε φαντάζομαι έχετε ακούσει ξανά το πρόβλημα αυτο ..απλος επειδη τωρα δεν προλαβαίνω να το παω στην αντιπροσωπία θα με πάρει καιρώ.. και επειδή ενασ με κινητά με ζήτησε 15 ευρώ λέω μήπως καποιος μπορεί να με βοηθήσει με οδηγούς κτλπ να το κανω φορματ :) πλζζζ βοήθεια ευχαριστώ οποιαδήποτε συμβουλή κτλπ δεκτή :) ευχαριστώ πολλή έκτο προτέρων ... α και κάτι ακόμα

<SW VER> S8000XXIF4

<CSCVER>

S80000XCIF4(ED011)

<FFS VER> DEF

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω ενα πρόβλημα με το jet μου λοιπον ωρες ωρες δεν λειτουργεί σωστα το κινητό δλδ πατας μενου κ μου ωγαζει τηλεφωνικό κατάλογο η μηνύματα οτι πατάω απο δεξιά το πιάνει αριστερά κ γενικώς γίνετε για να το πετάξεις απο τα νεύρα χεχε φαντάζομαι έχετε ακούσει ξανά το πρόβλημα αυτο ..απλος επειδη τωρα δεν προλαβαίνω να το παω στην αντιπροσωπία θα με πάρει καιρώ.. και επειδή ενασ με κινητά με ζήτησε 15 ευρώ λέω μήπως καποιος μπορεί να με βοηθήσει με οδηγούς κτλπ να το κανω φορματ :) πλζζζ βοήθεια ευχαριστώ οποιαδήποτε συμβουλή κτλπ δεκτή :) ευχαριστώ πολλή έκτο προτέρων ... α και κάτι ακόμα

<SW VER> S8000XXIF4

<CSCVER>

S80000XCIF4(ED011)

<FFS VER> DEF

 

 

ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα. το πηγα στο μαγαζι στο οποιο το αγορασα κ μου αλλαξανε οθονη. θα το ξαναπαω βεβαια γτ η οθονη που μου βαλανε εχει την λεγομενη φουσκα κ μερικες γρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα. το πηγα στο μαγαζι στο οποιο το αγορασα κ μου αλλαξανε οθονη. θα το ξαναπαω βεβαια γτ η οθονη που μου βαλανε εχει την λεγομενη φουσκα κ μερικες γρατζουνιες.

αφτα ειναι πφφ ελεος δλδ το θεμα ειναι οτι ειδα τωρα κατι δλδ παρατήρησα αν δεν εχω καρτα μνημης μεσα μια χαρα μόλις την βαλω ώμος αλαλούμ :P χαχα δοκίμασα κ μια ακόμη π ειχα κ παλι τα ιδια :P ελεος..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν εχω το s8000 αλλα το εχει ο κολητος μου. Διαβασα τις τελευτεες 2 σελιδες... πηρε το κινητο του πριν κανα 6μηνο και ειχε το firmware S8000XPJG1. Αλλα πριν κανα μηνα ψαξαμε για κανενα πιο καινουριο στο samfirmware.com και βρηκαμε το S800MCEJJ3. Αν και μου φαινοταν καπως παραξενο το ονομα το περασαμε. Θα ηθελα να επισημανω οτι μου ειπε οτι διορθωνει κατι bugs... Αν θυμαμαι καλα το firmware εχει και ελληνικα. Απλα να σας ενημερωσω ηθελα :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Δεν έχει ελληνικά γιατί το εγκατέστησα, αλλά επειδή είχε αρκετά bug fixes έφαγα τον κόσμο και τα κατάφερα να βάλω ελληνικά και Τ9 και μενού από το λινκ http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=1595.0. Είναι πολύυυυ εύκολο αφού κατάφερα μετά από 1 ώρα να κάνω το ΤΚFile πως το λένε , να συνδεθεί κανονικά. Πιστεύω όμως ότι δε θα συμβαίνει σε άλλους να έχουν πρόβλημα επικοινωνίας. Πρόχειρα τώρα, bug fixes:1. δεν έχει 2'' καθυστέρηση όταν σε καλούν,

2. δουλεύει το smart unlock και

3. τα ξυπνητήρια αποσυντονιζόντουσαν με την επιλογή καθημερινών άμα τα απενεργοποιούσες, που δε γίνεται πια.

Κάρτα μνήμης και gps δεν είχα χρησιμοποιήσει άρα δεν ξέρω.

Ταχύτητα και απόκριση ίσως οριακά βελτιωμένα.

Δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι τώρα, μόνο με παραξένεψε που στο smart unlock δεν βγάζει όλους τους χαρακτήρες ελληνικών κανονικά. Τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσες δηλαδή τα ελληνικά όπως αναφέρει το παράδειγμα και άλλαξες το count;

Γιατί στο link που έδωσες καποιοι έγραφαν ότι δεν τους επαιξε αυτος ο τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσες δηλαδή τα ελληνικά όπως αναφέρει το παράδειγμα και άλλαξες το count;

Γιατί στο link που έδωσες καποιοι έγραφαν ότι δεν τους επαιξε αυτος ο τροπος.

 

Κανονικά έπαιξε. Μην μπερδευεσαι με το count. Μπορείς απλά να αλλάξεις μια γλώσσα που δε θέλεις σε ελληνικά( greek) και δεν αλλάζει το count. Στα μνμ παρατηρώ ότι δεν μπορείς να γράψεις μικρά(Τ9 έχει κανονικά) αλλά επειδή δε χρησιμοποιούσα πριν μνμ δεν ξέρω αν πριν είχε κανονικά. Μπορείς βέβαια να αλλάξεις την κωδικοποίηση της γραμματοσειράς σε unicode (από τις ρυθμίσεις) αλλά πέφτουν τα διαθέσιμα γράμματα από 140 περίπου σε 70 ανά μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να φτιαξω μια playlist μου δινει την επιλογη να διαλεξω απ ολ ατα κοματια mp3 που εχω στο κινητο.Εγω τα εχω σε φακελους και ειναι αδυνατο να βρω τα mp3 που θελω απο ενα συγκεκριμενο αλμπουμ.Ξερει καποιος αν υπαρχει καποια ρυθμιση να εμφανιζει τους φακελους οπως τους εχω στην καρτα μνημης?

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά....

 

Επιχείρησα να κάνω αναβαθμιση του pc studio αλλά μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας μου έβγαλε ενα μνμ ότι δεν μπορούσε να ανοίξει την εφαρμογή.... Προσπάθησα να κατεβάσω το pc studio από το site της samsung.... αλλά δεν μπορώ να βρω σε ποια sub-category ειναι το δικό μας Model name...

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει υποδεικνύοντας μου τα παραπάνω για το τηλεφωνάκι μας.... ή να με παραπέμψει σε κάποια διεύθυνση για να κατεβάσω το τελευταίο Pc studio....?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

:)

 

 

Οταν παω να φτιαξω μια playlist μου δινει την επιλογη να διαλεξω απ ολ ατα κοματια mp3 που εχω στο κινητο.Εγω τα εχω σε φακελους και ειναι αδυνατο να βρω τα mp3 που θελω απο ενα συγκεκριμενο αλμπουμ.Ξερει καποιος αν υπαρχει καποια ρυθμιση να εμφανιζει τους φακελους οπως τους εχω στην καρτα μνημης?

Επειδή από ότι έχω δει δεν γίνεται αυτό που θέλεις.... εγω φτιάχνω τις Playlist μου με το που προσθέτω τα κομμάτια στο κινητό.

 

Συγκεκριμένα αφού τα προσθέσω στην κάρτα μνήμης, πηγαίνω στον mp3 player, στην κατηγορία Προστέθηκε Πρόσφατα και από εκεί βάζω κατευθείαν τις τελευταίες μου προσθήκες στην Play list που θέλω.

 

Αν βρεις κάτι καλύτερο....ενημέρωσέ μας.. :)

 

 

καλησπέρα εχω ενα πρόβλημα με το jet μου λοιπον ωρες ωρες δεν λειτουργεί σωστα το κινητό δλδ πατας μενου κ μου ωγαζει τηλεφωνικό κατάλογο η μηνύματα οτι πατάω απο δεξιά το πιάνει αριστερά κ γενικώς γίνετε για να το πετάξεις απο τα νεύρα χεχε φαντάζομαι έχετε ακούσει ξανά το πρόβλημα αυτο ..απλος επειδη τωρα δεν προλαβαίνω να το παω στην αντιπροσωπία θα με πάρει καιρώ.. και επειδή ενασ με κινητά με ζήτησε 15 ευρώ λέω μήπως καποιος μπορεί να με βοηθήσει με οδηγούς κτλπ να το κανω φορματ :) πλζζζ βοήθεια ευχαριστώ οποιαδήποτε συμβουλή κτλπ δεκτή :) ευχαριστώ πολλή έκτο προτέρων ... α και κάτι ακόμα

<SW VER> S8000XXIF4

<CSCVER>

S80000XCIF4(ED011)

<FFS VER> DEF

 

ακούγεται σαν πρόβλημα της οθόνης αφής... καλύτερα να το πας στην αντιπροσωπεία... δεν θα σου πάρει τοσο πολύ. Το δικό μου παρουσίαζε αντίστοιχη συμπεριφορά όταν ήμουν σε περιβάλλον με υγρασία....είτε έξω...είτε στο μπάνιο μου πχ... :) μέχρι που κάποια στιγμή... δεν ανταποκρινόταν τίποτα

 

Το πήγα στην αντιπροσωπεία και σε 4 μερούλες το είχα πίσω..με αλλαγμενη την οθόνη και χωρίς να πληρώσω τίποτα... παρόλο που είχε ληξει η εγγύηση

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.μπορει καποιος να με βοηθησει με το route 66?το παλευω πολυ ωρα αλα δε βγαζω ακρη..το εχω εγκαταστησει εχω κατεβασει τους χαρτες αλα μετα απο πλοηγηση τι παιζει?πως το ρυθμιζω να ειναι αυτονομο gps και να μη με χρεωνει? οταν παταω να μου δειξει που βρισκομαι δεν κανει τιποτα.γενικα εχει καποιου ειδους πλοηγηση?η πρεπει να πληρωσω?

ευχαριστω!:lol:

 

οκ θα προσπαθησω να το κανω οσο πιο απλα γινεται!

 

πρωτα θα σας πω τον τροπο και υστερα θα σας ανεβασω τα αρχεια οπως ειναι ετοιμα στο jetακι

μου γιανα μην παιδευεσται!

 

θα ανεβασω ενα rar αρχειο το οποιο θα κατεβασετε και θα αποσυμπιεσετε στον υπολογιστη σας

μεσα θα βρειτε εναν φακελο we travel.θα τον ανοιξετε και μεσα θα βρειτε εναν φακελο we-travel

και 2 αρχεια ενα jar και ενα jad!

1) κανετε ενα copy/paste τον φακελο we-travel στην memorycard

2) βαζετε το jar στο κινητο σας(αν το κανετε μεσο tkfileExplorer θα βαλετε το jar και το jad αρχειο.αν προτιματε να σηκωσεται το jar σε ενα server και να το κατεβασετε απ ευθειας στο κινητο το jad δεν χρειαζετε).

 

(τον φακελο we-travel στην memorycard ισως χρειαστει να τον μετονομασετε σε wetravel)

 

αυτο ηταν ολο,ειναι ετοιμο οταν τρεξεται το we travel απο το παιχνιδια και αλλα

θα πατε στο μενου->ρυθμισεις->gps και επιλεγουμε αυτονομο gps(jsr-179)

 

αν το μενου ειναι στα αγγλικα παμε:

menu->settings->advanced->screen details και στο language επιλεγουμε τα ελληνικα!

 

http://rapidshare.com/files/429971177/wetravel.rar αυτο ειναι το link !

 

 

αν κατι δεν καταλαβατε ρωτηστε οτι θελετε!

προσπαθω να βαλω τα αρχεια με το tk file αλα δε μου τα εμφανιζει μεσα στο κινιτο:blink:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια κι απο μενα,

http://rapidshare.com/files/441254687/wetravel.rar αυτο ειναι το link για το

wetravel για τι μου ζητηθηκε απο καποιον φιλο!

Edited by savas_romeos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.μπορει καποιος να με βοηθησει με το route 66?το παλευω πολυ ωρα αλα δε βγαζω ακρη..το εχω εγκαταστησει εχω κατεβασει τους χαρτες αλα μετα απο πλοηγηση τι παιζει?πως το ρυθμιζω να ειναι αυτονομο gps και να μη με χρεωνει? οταν παταω να μου δειξει που βρισκομαι δεν κανει τιποτα.γενικα εχει καποιου ειδους πλοηγηση?η πρεπει να πληρωσω?

ευχαριστω!:lol:

 

 

προσπαθω να βαλω τα αρχεια με το tk file αλα δε μου τα εμφανιζει μεσα στο κινιτο:blink:

 

πήγαινε στην σελίδα 135

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στην σελίδα 135

ευχαριστω για τη βοη8εια!

λοιπον εχω εγκαταστησει και τα 2 προγραμαμτα για navigation αλα δεν εχω καταφερει ακομα να συνδεθω και να μου δειξουν που βρισκομαι.παρολο που μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου μου δειχνει οτι συνδεεται με δορυφορους,μεσα απο το route66 η το wetravel δεν πιανει τιποτα.ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι βοηθεια..εκει που εκανα αναβαθμιση το κινητο μου..εχω το samsung s8000 , ολα καλα μεχρι που κοπηκε η συνδεση στο ιντερνετ κ κολησε το κινητο.κανω την διαδηκασια για εκτακτη ανακτηση αλλα δε γινετε τπτ.καποιος να μου δωσει τα φωτα του..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

απο που εκανες την αναβαθμιση φιλε μου,μεσα απο το NPS?

 

ναι φιλαρακι...ξερεις τι πρεπει να κανω????αν ξερεις πες μου σε παρακαλω.κανω την εκτακτη αναγκη και μου λεει συνεχεια "δεν ηταν δυνατη η συνδεση στον διακομιστη καθως το δικτυο ειναι αποσυνδεδεμενο"

Edited by newbach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...