Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εδω θα βρειτε πολλα παιχνιδια για το jet.wapday.com μπειτε απο το κινητο, κλικ στο Games, διαλεξτε την σαμυ ,μετα την αναλυση και διαλεξτε παιχνιδι .να πω εδω οτι εχει πολλα παιχνιδια για το s8500 ομως στο δικο μου jet παιζουν κανονικα και πολλα απο αυτα εχουν ελληνικα στο μενου τους.εχω κατεβασει και απο SE και τα παιζει και αυτα. πιστευω να βοηθησα αυτους που ψαχνουν Games για jet.

 

ευχαριστω εχει πολυ ωραια παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω πάρει το s8000 jet πάνω από ένα μήνα και προσπαθώ να περάσω χάρτες για περιήγηση στο GPS αλλά τίποτα. Το έχω πάρει από τον Γερμανό στην Καλαμάτα αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έχω κατεβάσει στον υπολογιστή το ROUTE 66 Sync και προσπαθώ να το περάσω στο κινητό αλλά ενώ έχω κάνει την σύνδεση του τηλεφώνου κανονικά και δίνω μεταφορά, νου βγάζει ότι η σύνδεση δεν είναι κανονική και να πατήσω στο τηλέφωνο "μαζική μεταφορά", στο τηλέφωνο όμως δεν υπάρχει τέτοια εντολή. Τι συμβαίνει;

 

Παιδιά εντάξει την έκανα την εγκατάσταση, όλα o k, αλλά έγινε στα αγγλικά, ξέρει κάποιος αν γίνεται να έχει ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανενα αλλο προγραμμα gps υπαρχει?Γιατι αυτο το route66 δεν εχει χαρτη της Κυπρου Edited by mike^^
Link to comment
Share on other sites

πηρε καπου το ματημου οτι στην επερχομενη αναβαθμηση το νεο λογησμικο θα ειναι BADA !!!

παραμυθα για :baby: για :zzz: ειναι μην μασας.ΔΥΣΤΥΧΩΣ

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Όποιος το έχει ας ανεβάσει το τελευταίο ελληνικό firmware γιατί τα τελευταία links που υπάρχουν δεν δουλευουν.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
μου εμφανιστηκε και μενα το ιδιο ακριβως πραγμα. οσον αφορα το service πηγα προχθες για τη γνωστη φουσκα και ο αντιπροσωπος μου πε οτι δεν εβλεπε κατι.:mad: ενω του εξηγησα οτι δε φαινεται στο φως παρα μονο σε σκοτεινο περιβαλλον με διαβεβαιωσε οτι λογικα αν στειλω τη συσκευη αθηνα θα τη στειλουν πισω ως νορμαλ και χωρις να αλλαξουν τιποτα!! ετσι αποθαρυνθηκα και δεν του ανεφερα το συγκεκριμενο προβλημα γιατι αντε να το δει με τα ματια του οπως αυτος απαιτουσε...

 

αυτο που θελω να ρωτησω εγω ειναι αν θα επρεπε να παω ο ιδιος στο service της αθηνας μιας και εχουν συναντησει το προβλημα αρκετες φορες και θα με βρει ο δρομος σε καμια 10αρια μερες ή αν θα γινει τουλαχιστον η αντικατασταση της οθονης ακομα και αν το στειλω απο επαρχια

 

Φίλε gsof το προβλημά αυτό μου εμφανίστηκε ξανά.και στις δύο περιπτώσεις έγινε στο χωριό μου στο οποίο το σήμα τησ cosmote είναι ανύπαρκτο.οπότε συμπεραίνω ότι το blackout που παθαίνει το κινητό έχει να κάνει με το σήμα της εταίριας...

Ο μόνος τρόπος για να ξεπλωκάρει ήταν να βάζω και να βγάζω τον φορτιστή πολλές φορές!Τώρα που είμαι αθήνα είναι ολα οκ!αυτό ειναι το πρόβλημα τώρα ,γιατι αν το πάω στο service θα μου πουν μια χαρά λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ panos314 αλλα μια τελευταια ερωτηση πριν πόσο καιρο πήρες το κινητο σου; μηπως σταματησαν τα το φερνουν τα καταστημάτα και το ψαχνω αδικα

 

 

εγω το εκανα αγορα στις 02/07/2010 τωρα δεν ξερω να σου πω με σιγουρια αν το σταματησν να το φερνουν:D

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις χθες δυστηχώς έχασα/ έκλεψαν το jet-ακι...

το έχω κλειδωμένο, αλλά φαντάζομαι ότι είναι εύκολο να σπάσει ε?

επισης έιχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία εντοπισμού του. ξέρει κανείς τι κάνει αυτή? στέλνει ένα sms αλλά δεν καταλάβαινα ποτέ τι έλεγε.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οπότε συμπεραίνω ότι το blackout που παθαίνει το κινητό έχει να κάνει με το σήμα της εταίριας...

 

εμενα εχει εμφανιστει και στην αθηνα οποτε χαμενες οι ελπιδες σου. οπως και να χει δε ξερω πως θα καταφερνα την αντικατασταση που εγω επιθυμω μετα απο τη πρωτη επαφη μου με το service center

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις χθες δυστηχώς έχασα/ έκλεψαν το jet-ακι...

το έχω κλειδωμένο, αλλά φαντάζομαι ότι είναι εύκολο να σπάσει ε?

επισης έιχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία εντοπισμού του. ξέρει κανείς τι κάνει αυτή? στέλνει ένα sms αλλά δεν καταλάβαινα ποτέ τι έλεγε.

 

ευχαριστώ

 

 

Μόλις αντιλυφθεί αλλαγή SIM card, στέλνει ένα μύνημα που του λες εσύ, σ' ένα νούμερο που του λες εσύ. Οπότε, εφόσον το έχεις ρυθμίσει σωστά, έχεις τον αριθμό τηλεφώνου αυτού που έχει και δουλεύει την συσκευή σου. Βέβαια δεν συμαίνει πάντα ότι αυτός στην έκλεψε. Οι περισσότερες κλέβονται (συνήθως από γύφτους, γυφτάκια και τα σχετικά, που έρχονται να ζητιανέψουν, βουτάνε το κινητό και γίνονται καπνός) και στη συνέχεια πουλιούνται σε τρίτους. Πάντως αυτή είναι η λειτουργεία της συγκεκριμένης ρύθμισης.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις χθες δυστηχώς έχασα/ έκλεψαν το jet-ακι...

το έχω κλειδωμένο, αλλά φαντάζομαι ότι είναι εύκολο να σπάσει ε?

επισης έιχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία εντοπισμού του. ξέρει κανείς τι κάνει αυτή? στέλνει ένα sms αλλά δεν καταλάβαινα ποτέ τι έλεγε.

 

ευχαριστώ

 

αν βαλεις τις συντεταγμενες σε ενα gps θα σου δειξει το που ειναι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ενδιαφερετε κανεις επιδει μου φεραν δωρο ενα IPHONE πουλαω το JET 170eυρω. Το εχω σαν καινουριο με το κουτι του και τα παρελκομενα του. Ειμαι θεσσαλονικη αλλα μπορω να το στειλο κ αλλου με αντικαταβολη. Ευχαριστω Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
Έχοντασ κανει προσφατωσ format στο pc μου σημερα θελησα να περασω το New Pc Studio απο το site της samsung.Μετα την εγκατασταση συνδεσα το κινητο και προσ εκπληξη μου ειδα οτι υπαρχει αναβαθμιση για το S8000.Ολα πηγαν μια χαρα,εγινε ι αναβαθμιση σε s8000xjpa1. το προβλημα με το restart στην δευτερη γραμμη λυθηκε,οποτε μενει να δω τι εγινε με το κολλημα τησ οθονης
Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
με το update σβήνεται τίποτα στο κινητό ή πρέπει πρώτα να έχεις κάνει back up

 

 

Σβήνονται τα πάντα!Με το New PC studio μπορεις να αποθηκευσεις τις επαφες και μετα πολυ ευκολα να τις περασεισ στο κινητο.Αρχικα ειχα κάνει ενα copy του κινητου μου με το MobilEdit (μπορεις να κανει εναν ακριβη κλονο του κινητου) αν και δεν μου χρειαστηκε.Επιπλεον κανει φορματ μόνο στην μνήμη του κινητου και εφαρμογες του τυπου Route66 που ειναι περασμενες στην κάρτα μνημης υπάρχουν και μετά.

Link to comment
Share on other sites

 

2. Θέλω να χρησιμοποιήσω MSN στο κινητό, και ΔΕΝ. Το κινητό το αγόρασα, 4 μέρες τώρα 200€ από πλαίσιο. Ένας φίλος το είχε πάρει 400€ από cosmote 1 μήνα τώρα. Σε αυτού έχει ΚΑΙ MSN μέσα ΚΑΙ MS. WORD και MS EXCEL. Σε μένα παρότι τα υποστηρίζει σαν αρχεία ΔΕΝ έχει προγράμματα για να τα δημιουργήσεις.(ή απλώς εγώ δεν έχω βρει ακόμα τρόπο.) QUOTE]

 

Όντως, και δικός μου γνωστός αγόρασε Jet και τα είχε μέσα. Από public, αλλα 400 ευρώ είχε δώσει κι αυτός.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ, αφορά το Flash. Όποια σελίδα internet κι αν ανοίξω μου βγάζει, όπου έχει περιεχόμενο flash, ένα γκρι πλαίσιο με το σηματάκι του flash player 9 στη μέση, από τότε που το πήρα. Μα υποτίθεται ότι έχει!! Είναι πρόβλημα, ή απλά πάλιωσε το μοντέλο; Το έχω σχετικά μικρό διάστημα, αλλα κυκλοφορεί καιρό στην αγορά. :confused:

Edited by MyMais
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος να ανεβασει την εκδοση S8000XPJA1.

γιατι εκανα update απο το pc studio και μου εβαλε μια εκδοση που εχει μονο αγγλικα κ δεν με βολευει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν χρειαζεται την βρηκα.

 

μπορεις να τσεκαρεις αν ο media player αναγνωριζει τα albums που του εχεις μεσα? Εκανα και εγω ενα update απ το pc studio αλλα δεν τα διαβαζε και ετσι αναγκαστικα να βαλω ενα που βρηκα με αγγλικα μονο.

αν τα αναγνωριζει μπορεις να το ανεβασεις να με βολεψεις?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τσεκαρεις αν ο media player αναγνωριζει τα albums που του εχεις μεσα? Εκανα και εγω ενα update απ το pc studio αλλα δεν τα διαβαζε και ετσι αναγκαστικα να βαλω ενα που βρηκα με αγγλικα μονο.

αν τα αναγνωριζει μπορεις να το ανεβασεις να με βολεψεις?

 

σου εστειλα με μνμ το e-mail μου για να σου πω απο msn γτ δεν βολευει απο εδω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμηση και ολα οκ.αλλα η νεα εφαρμογη στο μενου που λεει συνδεδεμενο σπιτι τι ειναι;
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, Απο εχθες ειμαι κι εγω κατοχος αυτου του πανεμορφου κινητου που ακοθει στο ονομα JET! Αν και ακομα το ψαχνω.... θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια. Αν και διαβασα τα πιο πολλα που γραψατε αλλα ειναι αδυνατον να τα θυμαμαι ολα!

 

1) Ποιο κλειδωμα πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο για το κινητο μας, να αντεχει σε τσεπες κτλ κτλ?

2) Πως γινεται να μην χρεωνομαι στην WIND για το ιντερνετ?? (την πατισα 1-2 φορες, και μαλιστα σημερα ειχα 7 ευρω καρτα και μου την εφαγε ολη νομιζωντας εγω οτι ειμαι τζαμπα στο ιντερνετ.

3) Ποια Ζελατινα για την οθονη πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη?

4) Γινεται να μην παιρνω σε σμς την αναφορα? (ειναι λιγο σπαστικο)

 

Αν και εχει πολυ καλα πραγματα το Τζετακι εχει και μερικα μειονεκτιματα, οπως εξαλλου ολα τα κινητα.

 

1) Αυτο με την αναφορα που σου στελνετε με sms

2) Οταν βλεπεις τις φωτο στο αλμπουν οι εικονες αλλαζουν μονες τους με τρελο ρυθμο, ή και καμια φορα δεν μπορεις να πας στην επομενη

3) Δεν εχει εξωτερικο κουμπακι για απευθειας συνδεση με την καμερα (πρεπει να μπεις στο μενου)

 

Αυτα τα λιγα για τωρα.

 

ΥΓ. Το κινητακι το πειρα απο το e-mobile.gr 239 ευρω σε Μαυρο με τις κοκκινες πανεμορφες γραμμουλες απο πισω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, Απο εχθες ειμαι κι εγω κατοχος αυτου του πανεμορφου κινητου που ακοθει στο ονομα JET! Αν και ακομα το ψαχνω.... θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια. Αν και διαβασα τα πιο πολλα που γραψατε αλλα ειναι αδυνατον να τα θυμαμαι ολα!

 

1) Ποιο κλειδωμα πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο για το κινητο μας, να αντεχει σε τσεπες κτλ κτλ?

2) Πως γινεται να μην χρεωνομαι στην WIND για το ιντερνετ?? (την πατισα 1-2 φορες, και μαλιστα σημερα ειχα 7 ευρω καρτα και μου την εφαγε ολη νομιζωντας εγω οτι ειμαι τζαμπα στο ιντερνετ.

3) Ποια Ζελατινα για την οθονη πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη?

4) Γινεται να μην παιρνω σε σμς την αναφορα? (ειναι λιγο σπαστικο)

 

Αν και εχει πολυ καλα πραγματα το Τζετακι εχει και μερικα μειονεκτιματα, οπως εξαλλου ολα τα κινητα.

 

1) Αυτο με την αναφορα που σου στελνετε με sms

2) Οταν βλεπεις τις φωτο στο αλμπουν οι εικονες αλλαζουν μονες τους με τρελο ρυθμο, ή και καμια φορα δεν μπορεις να πας στην επομενη

3) Δεν εχει εξωτερικο κουμπακι για απευθειας συνδεση με την καμερα (πρεπει να μπεις στο μενου)

 

Αυτα τα λιγα για τωρα.

 

ΥΓ. Το κινητακι το πειρα απο το e-mobile.gr 239 ευρω σε Μαυρο με τις κοκκινες πανεμορφες γραμμουλες απο πισω!

 

1)Αυτό με τις φωτογραφίες στο άλμπουμ δε βρήκα τρόπο να πειράξω. Έχει να κάνει με το προς τα που γέρνει, πρέπει να το κρατάω πολύ ίσιο!

2)Για το ίντερνετ υπάρχει ρύθμιση σε κάθε τι, σχετικά με το πως θα συνδέεται. Και στα widgets, και στα παιχνίδια, και μέσα στον browser το έχω ρυθμίσει (ξεχωριστά για το καθένα!!!!!) να συνδέεται μέσω του wifi του σπιτιού μου. Ξεχάστηκα στις διακοπές και προσπαθούσα πόση ώρα να ανοίξω τη δωρεάν πρώτη σελίδα του facebook. Τελικά πήγα στον browser, έβαλα το προφίλ ίντερνετ στο wind internet και τότε μου το άνοιξε!

3)Για την κάμερα υπάρχει κοτζάμ κουμπί στη δεξιά πλευρά:wacko: Δοκίμασες να το πατήσεις μέχρι μέσα; :)

4)Για την αναφορά παράδοσης υπάρχει ρύθμιση στα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

1)Αυτό με τις φωτογραφίες στο άλμπουμ δε βρήκα τρόπο να πειράξω. Έχει να κάνει με το προς τα που γέρνει, πρέπει να το κρατάω πολύ ίσιο!

2)Για το ίντερνετ υπάρχει ρύθμιση σε κάθε τι, σχετικά με το πως θα συνδέεται. Και στα widgets, και στα παιχνίδια, και μέσα στον browser το έχω ρυθμίσει (ξεχωριστά για το καθένα!!!!!) να συνδέεται μέσω του wifi του σπιτιού μου. Ξεχάστηκα στις διακοπές και προσπαθούσα πόση ώρα να ανοίξω τη δωρεάν πρώτη σελίδα του facebook. Τελικά πήγα στον browser, έβαλα το προφίλ ίντερνετ στο wind internet και τότε μου το άνοιξε!

3)Για την κάμερα υπάρχει κοτζάμ κουμπί στη δεξιά πλευρά:wacko: Δοκίμασες να το πατήσεις μέχρι μέσα; :)

4)Για την αναφορά παράδοσης υπάρχει ρύθμιση στα μηνύματα

 

3) αααα, δεν ηξερα οτι θελει διπλο κλικ το κουμπι για να μπεις στην καμερα!!!

4) για την αναφορα.... μαλλον δεν με καταλαβες, θελω να εχει αναφορα αλλα ειναι ενοχλητικο να σου ερχεται με sms και να σου πιανει θεση στα μηνύματα σου (το παλιο νοκια μου, σου εδειχνε μια ειδοποιηση οτι παραδοθηκε ή οχι).

2) Συγνωμη, αλλα δεν καταλαβα για το ιντερνετ τι πρεπει να κανω, ωστε να μην χρεωνομαι. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...