Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ρε παιδια και απο μενα,οντως πολυ ευχαρηστα αυτα που ειδα παραπανο!

ομως μιας κι ακομα δεν εχουμε κατι τετοιο!εχει κανεις καταφερει να περασει το we travel και αν ναι με ποιο τροπο?

 

 

βασικα εγω τα καταφερα και ειναι αρκετα ευκολο τελικα!(μιλαω για το we travel)

Αλλα σαν προγραμμα δεν μετραει και πολυ,πιστευω πως το route66 ειναι καλυτερο σαν προγραμμα!το καλο

με το we travel ειναι οτι εχει και φωνητικη πλοηγηση!το κακο ειναι οτι φων. πλοηγηση εχει μονο στα αγγλικα

ενω το μενου του υπαρχει και στα Ελληνικα!το καλο ειναι,αν δεν ειναι εντυπωση μου οτι λοκαρει πιο ευκολα

αν καποιος ενδιαφερεται ας μου πει να του εξηγεισω τον τροπο!!

Edited by savas_romeos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ρε παιδια και απο μενα,οντως πολυ ευχαρηστα αυτα που ειδα παραπανο!

ομως μιας κι ακομα δεν εχουμε κατι τετοιο!εχει κανεις καταφερει να περασει το we travel και αν ναι με ποιο τροπο?

 

 

βασικα εγω τα καταφερα και ειναι αρκετα ευκολο τελικα!(μιλαω για το we travel)

Αλλα σαν προγραμμα δεν μετραει και πολυ,πιστευω πως το route66 ειναι καλυτερο σαν προγραμμα!το καλο

με το we travel ειναι οτι εχει και φωνητικη πλοηγηση!το κακο ειναι οτι φων. πλοηγηση εχει μονο στα αγγλικα

ενω το μενου του υπαρχει και στα Ελληνικα!το καλο ειναι,αν δεν ειναι εντυπωση μου οτι λοκαρει πιο ευκολα

αν καποιος ενδιαφερεται ας μου πει να του εξηγεισω τον τροπο!!

γραψε ενα οδηγο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ητανπολυ χρησιμο ενας οδηγος για το wetravel. Εννοειται αναλυτικος....μην θεωρεις τιποτε δεδομενο, γιατι πολλες φορες μια μικρη λεπτομερεια σε κολλαει....
Link to comment
Share on other sites

οκ θα προσπαθησω να το κανω οσο πιο απλα γινεται!

 

πρωτα θα σας πω τον τροπο και υστερα θα σας ανεβασω τα αρχεια οπως ειναι ετοιμα στο jetακι

μου γιανα μην παιδευεσται!

 

θα ανεβασω ενα rar αρχειο το οποιο θα κατεβασετε και θα αποσυμπιεσετε στον υπολογιστη σας

μεσα θα βρειτε εναν φακελο we travel.θα τον ανοιξετε και μεσα θα βρειτε εναν φακελο we-travel

και 2 αρχεια ενα jar και ενα jad!

1) κανετε ενα copy/paste τον φακελο we-travel στην memorycard

2) βαζετε το jar στο κινητο σας(αν το κανετε μεσο tkfileExplorer θα βαλετε το jar και το jad αρχειο.αν προτιματε να σηκωσεται το jar σε ενα server και να το κατεβασετε απ ευθειας στο κινητο το jad δεν χρειαζετε).

 

(τον φακελο we-travel στην memorycard ισως χρειαστει να τον μετονομασετε σε wetravel)

 

αυτο ηταν ολο,ειναι ετοιμο οταν τρεξεται το we travel απο το παιχνιδια και αλλα

θα πατε στο μενου->ρυθμισεις->gps και επιλεγουμε αυτονομο gps(jsr-179)

 

αν το μενου ειναι στα αγγλικα παμε:

menu->settings->advanced->screen details και στο language επιλεγουμε τα ελληνικα!

 

http://rapidshare.com/files/429971177/wetravel.rar αυτο ειναι το link !

 

 

αν κατι δεν καταλαβατε ρωτηστε οτι θελετε!

Edited by savas_romeos
Link to comment
Share on other sites

Μραβο ρε Savas-Romeoς! Τελειες οδηγιες.... ολα πηγαν καλα....μακαρ ολοι να ηταν σαν εσενα, σοβαρα. Ευχαριστω-ουμε. Μηπως ξερεις που θα βρουμε και manual χρησης?
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχάρηστω πολυ φιλε μου για τα καλα σου λογια,αλλα να μην αδικουμε και τους υπολοιπους φιλους που μας εχουν βοηθησει τα posts τους!για manual ριξε μια ματια στο site του we travel!εντυπωσεις απο το προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο....αρκετα αξιοπιστο τουλαχιστον Θεσσαλονικη που βρισκομαι τωρα....λιγο αργο στο πρωτο λοκαρισμα (εξω, γιατι μεσα σε κτηριο το ξεχναμε....). Βασικο μειον, τρωει την μπαταρια σαν τρελλο!!!!! Με μια ωρα χρηση εφαγε πανω απο την μιση!!!!! Τι να κανουμε .... δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα....
Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικα sorry αν αυτο που ρωταω ειναι απλοικο και έχει επιλυθεί κάπου άλλου.

Το jet μου παρουσιαζει το τελευταίο καιρό αυτό το κώλυμα: ενώ προσπαθώ να μπω στην πλοήγηση ή στο νετ ή να δω κάποια videos μου βγάζει, ανεπαρκείς πόροι, κλείστε κάποια εφαρμογή ή απελευθερώστε χώρο και με πετάει στο μενου που κλεινεις τις εφαρμογές. Αυτό γίνεται παρότι δεν έχω ανοικτό κάποιο άλλο πρόγραμμα ταυτόγχρονα. Μήπως το έχω παραγεμίσει παιχνίδια?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χθες στο ψαξε ψαξε βρηκα http://www.jetdroid.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=22 αυτο και λεω εγω τωρα αμα το περασω στο κινητο το android θα μπορω να γραψω ελληνικα; Edited by tragopapas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα - δε ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, διάβασα τα τελευταία 50-60 Post και δεν είδα κάτι:

Κάποιες φορές πατάω στην οθόνη και πατιέται κάποιο άλλο σημείο πιο ψηλά. Πχ στο NumPad Πατάω το 8 και πατιέται το 2. Το πρόβλημα εμφανίζεται πιο έντονα στο κέντρο της οθόνης. Δε λύνεται ούτε με restart (μετά δε μπορείς να βάλει και το PIN). Η μόνη λύση είναι να μπεις πατώντας προσεκτικά και με υπομονή στην άκρη της οθόνης Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Τηλ -> Βαθμονόμηση και να τρέξεις το calibration της οθόνης.

Έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνει μετά από χρήση του scroll (πχ στο κατάλογο επαφών) - όχι πάντα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

2. Αν το στείλω στο service θα το κοιτάξουν? (δεδομένου ότι μπορεί και να μην το εμφανίσει εκείνη τη στιγμή). Αν ναι, να το πάω στο Πλαίσιο ή κατευθείαν στη Samsung?

3. Με το firmware upd παίζει να λυθεί ή είναι πρόβλημα της οθόνης?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα,

 

Τελικά το έδωσα στο Plaisio και το έστειλαν στη Samsung. Σε 3 βδομάδες το παρέλαβα και γω με καινούρια οθόνη (με ζελατίνα πάνω) - η παλιά μου είχε ένα βαθύ χτύπημα...not bad...

Οπότε αμα δείτε και αρχίζει να σας κάνει νερά στείλτε το να σας την αλλάξουν πριν λήξει η εγγύηση. Εξάλλου απ' ότι κατάλαβα είναι πολύ σύνηθες το πρόβλημα και δεν ασχολούνται ιδιαίτερα, απλά την αλλάζουν...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια περασα το jetdroid στο jetακι μου!αλλα τι να σας πω ψιλο τζαμπα ταλαιπορια εφαγα,το project ειναι σε αρχικο σταδιο μαλλον δηλαδη τρεχει το android αλλα σχεδον καμια λειτουργεια του δεν λειτουργει(καμερα,μουσικη,ραδιο,δεν βλεπει ms,gps,wifi τιποτα)α και δεν παιρνει τηλ.απλα τρεχει το λειτουργικο το καλο ειναι οτι για να το βαλεις δεν σβηνεις το λειτουργηκο του jet το αρχηκο,δηλαδη ειναι doual boot.οταν ειναι κλειστο το τηλ και πας να το ανοιξεις κανονικα πατοντας το πληκτρο κατο δεξια ανοιγει με το samsung os. αν πατησεις μαζι τα δυο κατω πληκτρα δεξια κ αρηστερα απο τον κυβο bootαρει το android.

αυτα εv ολιγεις αν καποιος θελει ντε και καλα να το βαλει υπαρχουν στο youtube βιντεακια tutorial αλλα ειναι αρκετα μεγαλη ιστορια,(θελει και linoux pc)!

Edited by savas_romeos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μπορουσε καποιος να μου να μου δωσει ενα link για το πιο προσφατο ελληνικο firmware και να μου πει πως το περναμε στο κιν.ευχαριστω εκ των προτερων... Edited by g_soldier
Link to comment
Share on other sites

savas_romeos σου είναι ευκολο να ανεβάσεις ξανά το αρχείο WE-TRAVEL και τα 2 αρχεια ( ενα jar και ενα jad ) γιατι έχει πιάσει το όριο των downloads .Σ'ευχαριστώ

Kαι κατι ακόμα διαβασα για to route 66 20€ για έναν χρόνο στο φορουμ αλλα δεν καταλαβα από που το αγοραζεις \

Edited by hexx
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/433549793/wetravel.rar

αυτο ειναι το link που μου ζητησες φιλε hexx!τωρα για το αλλο δεν γνωριζω αλλα πιστευω

οτι αν μπεις στην σελιδα του route66 θα βγαλεις ακρη!

Link to comment
Share on other sites

savas_romeos Σ'ευχαριστώ πολυ

Ξερει κανείς αν μπορώ να έχω και το route 66 και το we-travel μαζι στο ίδιο jetaki ?

Edited by hexx
Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικα sorry αν αυτο που ρωταω ειναι απλοικο και έχει επιλυθεί κάπου άλλου.

Το jet μου παρουσιαζει το τελευταίο καιρό αυτό το κώλυμα: ενώ προσπαθώ να μπω στην πλοήγηση ή στο νετ ή να δω κάποια videos μου βγάζει, ανεπαρκείς πόροι, κλείστε κάποια εφαρμογή ή απελευθερώστε χώρο και με πετάει στο μενου που κλεινεις τις εφαρμογές. Αυτό γίνεται παρότι δεν έχω ανοικτό κάποιο άλλο πρόγραμμα ταυτόγχρονα. Μήπως το έχω παραγεμίσει παιχνίδια?

Thanks

 

1. Και μένα το ίδιο συμβαίνει :mad: και μάλιστα ακόμη και όταν πάω να γράψω και μήνυμα..... έχω τρελαθεί με την πάρτυ του....

 

Έχει βρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Το επόμενο κινητό μου πάντως θα είναι Nokia... κακώς το πήρα...:(

 

2. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πίσω όψη για το S8000? Θέλω να βρω κάτι πιο "γυναικείο" από την κλασσική που έχει τώρα, μιας και θα το δώσω στην γυναίκα μου (μιλάω για μαγαζί σε Αθήνα, να πάει να διαλέξει)

Link to comment
Share on other sites

1. Και μένα το ίδιο συμβαίνει :mad: και μάλιστα ακόμη και όταν πάω να γράψω και μήνυμα..... έχω τρελαθεί με την πάρτυ του....

 

Έχει βρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Το επόμενο κινητό μου πάντως θα είναι Nokia... κακώς το πήρα...:(

 

2. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πίσω όψη για το S8000? Θέλω να βρω κάτι πιο "γυναικείο" από την κλασσική που έχει τώρα, μιας και θα το δώσω στην γυναίκα μου (μιλάω για μαγαζί σε Αθήνα, να πάει να διαλέξει)

Φρόντισε να μεταφέρεις μεγάλα αρχεία (βίντεο, μουσική) από τη μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης. Ανάλογο πρόβλημα στο δικό μου, λύθηκε έτσι (συμπτωματικά ίσως, αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι. Εδω και 2-3 μέρες έχει αρχίσει το κινητό να κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις. Είναι κλειστό και μόλις το ανοίξω και βάλω το pin μου γράφει welcome to cosmote όπως πάντα και μετά κάνει επανεκκίνηση...Αυτό το κάνει συνέχεια και για να σταματήσει αναγκάζομαι να του βγάλω την μπαταρία καθώς το κουμπί κλεισίματος δεν υπακούει. Μετά από πολλές προσπάθεις μπορεί να καταφέρει να ανοίξει αλλά και πάλι μπορει να κάνει επανεκκίνηση σε ανύποπτη στιγμή. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να πάω στο service της samsung απ'ευθείας ή μπορώ να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα (Γερμανός); Τέλος να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα τηλέφωνα που έχω περασμένα στη μνήμη καθώς δεν εχω κρατήσει backup... Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι. Εδω και 2-3 μέρες έχει αρχίσει το κινητό να κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις. Είναι κλειστό και μόλις το ανοίξω και βάλω το pin μου γράφει welcome to cosmote όπως πάντα και μετά κάνει επανεκκίνηση...Αυτό το κάνει συνέχεια και για να σταματήσει αναγκάζομαι να του βγάλω την μπαταρία καθώς το κουμπί κλεισίματος δεν υπακούει. Μετά από πολλές προσπάθεις μπορεί να καταφέρει να ανοίξει αλλά και πάλι μπορει να κάνει επανεκκίνηση σε ανύποπτη στιγμή. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να πάω στο service της samsung απ'ευθείας ή μπορώ να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα (Γερμανός); Τέλος να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να χαθούν τα τηλέφωνα που έχω περασμένα στη μνήμη καθώς δεν εχω κρατήσει backup... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλύτερα να το πας στην Samsung και όχι στον Γερμανό .

Τα τηλέφωνα θα χαθούν .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με τα ID3 tags των mp3 αρχείων; Τα έχω επεξεργαστεί πολλές φορές και με διάφορες κωδικοποιήσεις αλλά και πάλι δεν κατάφερα να τα εμφανίσω όλα σωστά. Όταν πάω να τα δω μέσα από τον κύβο και το motion gate μου τα δείχνει καλά. Όταν όμως είμαι στον mp3 player και γυρίσω το κινητό στα αριστερά για να διαλέξω άλλο τραγούδι τότε μου εμφανίζει κάθετες γραμμές αντί για γράμματα στα ονόματα! Είναι κάποιο πρόβλημα του λειτουργικού ή θέλει κάποια συγκεκριμένη κωδικοποίηση;;

Αν ξέρει κανείς κάτι ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να μεταφέρεις μεγάλα αρχεία (βίντεο, μουσική) από τη μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης. Ανάλογο πρόβλημα στο δικό μου, λύθηκε έτσι (συμπτωματικά ίσως, αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις).

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν φταίει αυτό....

 

Ότι έχω, το έχω στην κάρτα μνήμης.

 

Στο τηλέφωνο είναι μόνο οι εικόνες που επιλέγω για εικόνα επαφής, και μερικά mp3 ως ήχο κλήσης.

 

(άλλο ένα σπαστικό!!! όταν επιλέγεις εικόνα επαφής από την κάρτα, ή αρχείο mp3 για ήχο κλήσης πάλι από την κάρτα, το λογισμικό, πάει και τα αντιγράφει στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου...)

 

Όπως καταλαβαίνεις, η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου είναι κατά 90% άδεια..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν φταίει αυτό....

 

Ότι έχω, το έχω στην κάρτα μνήμης.

 

Στο τηλέφωνο είναι μόνο οι εικόνες που επιλέγω για εικόνα επαφής, και μερικά mp3 ως ήχο κλήσης.

 

(άλλο ένα σπαστικό!!! όταν επιλέγεις εικόνα επαφής από την κάρτα, ή αρχείο mp3 για ήχο κλήσης πάλι από την κάρτα, το λογισμικό, πάει και τα αντιγράφει στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου...)

 

Όπως καταλαβαίνεις, η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου είναι κατά 90% άδεια..:mad:

 

Άν περάσεις καινούργιο firmware σχεδόν σίγουρα θα λυθέι το προβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας ανεβάσει πάλι το we-travel κάπου. Τα προηγούμενα links δεν δουλεύουν.

 

Ευχαριστώ!

Edited by panligo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...