Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου χαλασε το touch της οθονης συμφερει να το φτιαξω ? Μου δινουν καποια εγγυηση για την επισκευη?

 

παραγγειλε ενα digitizer απο το ebay και φτιαξτο μονος σου.

 

http://search.eim.ebay.gr/?ev=&kw=s8000+digitizer&ect=&elc=3&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια , μια ερωτηση θελω να κανω αν μπορει καποιος να μου απαντησει , τι τυπο usb παιρνει το jet ; θελω να παρω ενα καλωδιο για τον υπολογιστη και μπορω να τα βρω με ενα ευρω μην παω σε γερμανους κτλ και δωσω τα 10πλα και βαλε

 

το βρηκα , τύπου Micro B Αρσενικό , 3 ευρω το βρηκα αν θελει κανεις ας το ψαξει μη το παρει 20 απο καταστημα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρω το τελευταίο Firmware που να έχει ελληνικά ?

 

Ζητώ συγνώμη που έκανα νέο θέμα είναι σημαντικό να βρω το ελληνικό firmware update της συσκευής

 

παρακαλώ μην μεταφερθεί στο topic του κινητού.. γιατί το έχω γράψει χωρίς αποτέλεσμα

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ μην μεταφερθεί στο topic του κινητού.. γιατί το έχω γράψει χωρίς αποτέλεσμα

 

αν διαβασεις το επισημο αρθρο για το jet το λεει καπου φιλε μου.. θα στο εστελνα σε λινκ αλλα ειναι 200 σελιδες κ ειναι χρονοβορο..

κ θυμαμαι που το ειχα κατεβασει κιολας για μενα,γιατι το ειχα αγορασει απο αγγλια..αλλα τελικα δεν πειραματιστηκα ποτε μου λογω του οτι η samsung hellas δεν το αναγνωριζει αν ειναι αγορασμενο απο εξω..κ πρεπει να κανεις πολλες διαδικασιες,αυτο ενημερωτικα για να μην τρεχεις μετα για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις το επισημο αρθρο για το jet το λεει καπου φιλε μου.. θα στο εστελνα σε λινκ αλλα ειναι 200 σελιδες κ ειναι χρονοβορο..

κ θυμαμαι που το ειχα κατεβασει κιολας για μενα,γιατι το ειχα αγορασει απο αγγλια..αλλα τελικα δεν πειραματιστηκα ποτε μου λογω του οτι η samsung hellas δεν το αναγνωριζει αν ειναι αγορασμενο απο εξω..κ πρεπει να κανεις πολλες διαδικασιες,αυτο ενημερωτικα για να μην τρεχεις μετα για σερβις.

 

διάβασα τις σελίδες όμως όλα τα Rapidshere είναι ληγμένα

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως να ρυθμισω το ιντερνετ για cosmote ; με μυνημα στο 1333 δν γινεται θελει χειροκινητα

 

παιρνω μηνυμα μη διαθεσιμη λειτουργια στον μπραουζερ του λογικα αυτο θα φταιει ε ;

Edited by giorgossag1
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ τελικά να βρω το τελευταίο Firmware που να έχει ελληνικά ?

 

Περιμενε να βρω λινκ. Το εχω ανεβασει καπου.

 

Edit. Το ειχα ανεβασει σε megaupload και ως γνωστων δεν λειτουργει πλεον οποτε αυριο που θα ειμαι στο pc θα σου το ανεβασω. Εχω το XPJA1 που ειναι το τελευταιο που δοθηκε στην Ελλαδα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω αυτην

 

8000XXIG3 2009 July

 

αξιζει να βαλω αυτη ; δεν εχω καποιο προβλημα με το κινητο , τι αλλαγες εχουν γινει;

 

S8000XPJA1 2010 Janaury

Link to comment
Share on other sites

S8000XPJA1 EUR με Ελληνικά. Αν δεν έχει Ελληνικά πληκτρολογήστε: *#272*ΩΩΛΛ# και επιλέξτε EUR. Περιμένετε να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανεκκίνηση. (ΩΩΛΛ εννοώ την ώρα και τα λεπτά που δείχνει εκείνη τη στιγμή το ρολόι. Νομίζω το θέλει σε 24ωρη μορφή)

καλημερα , εχω αυτην

8000XXIG3 2009 July

αξιζει να βαλω αυτη ; δεν εχω καποιο προβλημα με το κινητο , τι αλλαγες εχουν γινει;

S8000XPJA1 2010 Janaury

Να σου πω την αλήθεια μικρές διαφορές είδα από ότι θυμάμαι. Κάποιες μικροαλλαγές ήταν οι εξής: δυνατότητα να αλλάξεις την σειρά των εικονιδίων στο μενού, βελτίωση της αυτόματης φωτεινότητας (και σε προβολή φωτογραφιών νομίζω ανάβει αυτόματα στο 100%). Τώρα σε θέμα διαχείρισης μνήμης εγώ είχα προβλήματα με την JA1 (πολύ συχνά γεμίζει η ram, δεν θυμάμαι πόσο συχνά το έβλεπα αυτό στην IG3) Τέλος πρέπει να πω ότι από όταν έβαλα την JA1 έχω πρόβλημα όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή έρχεται μήνυμα, η οθόνη μερικές φορές παραμένει σβηστή και πρέπει να πατήσω 2-3 φορές το πλήκτρο κλειδώματος για να ανάψει....

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

α ωραια , ευχαριστω μεγαλε , μαλλον θα μεινω σε αυτη που εχω για την ωρα τουλαχιστον , με το internet ειχε κανενας θεμα ; οποτε παω νανοιξω σελιδα βγαζει μηνυμα μη διαθεσιμη λειτουργια , νομιζω πως εχω κανει σωστα τισ ρυθμισεις για το ιντερνετ και επιλεγω προφιλ απο τον μπρουζερ:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για το ιντερνετ και τα ΜΜΣ δεν μπήκαν αυτόματα? Εμένα της vodafone τις ρυθμίσεις τις είχε η συσκευή μέσα και εμφανίστηκαν μόλις έβαλα κάρτα SIM της voda.

Πάντως αν με wifi μπαίνεις κανονικά, τότε κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει μάλλον στις ρυθμίσεις. Μπορείς να πάρεις στην cosmote ένα τηλ και να τους το πεις. Μπορεί να σου τις στείλουν και εκείνοι τις ρυθμίσεις (πρέπει να έχουν λίγο διαφορετικό σύστημα από ότι το αυτοματοποιημένο, οπότε μπορεί να μην έχεις πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο !

 

Περιμενε να βρω λινκ. Το εχω ανεβασει καπου.

 

Edit. Το ειχα ανεβασει σε megaupload και ως γνωστων δεν λειτουργει πλεον οποτε αυριο που θα ειμαι στο pc θα σου το ανεβασω. Εχω το XPJA1 που ειναι το τελευταιο που δοθηκε στην Ελλαδα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Γεια χαρά!

Eίχα πρόβλημα με to touch panel (άλλου πατάς άλλου καταλαβαίνει) και το παρέλαβα πριν λίγες ημέρες από επισκευή με αλλαγή στο touch panel.

Στην βαθμολόγηση της οθόνης πρέπει να πατήσουμε την τέλια από το κέντρο του κύκλου για να περάσει η βαθμολόγηση.

 

Παρατήρησα λοιπόν ότι στην δεξιά πλευρά (πάνω και κάτω )για να περάσει το τεστ και να πάει ο κύκλος στο επόμενο στάδιο το πενάκι πρέπει να το βάλω λίγο πιο δεξιά από το κέντρο του κύκλου.

 

Παραθέτω φωτογραφία - σχέδιο οπού η κόκκινη τέλια δείχνει που πρέπει να βάλω το πενάκι για να περάσει το τεστ.

 

Πήρα τηλεφωνώ το SERVICE και μου είπαν με update στο λογισμικό θα φτιάξει. το έκανα αλλά το ίδιο...

είναι πρόβλημα? να το αφήσω έτσι? η μετά από ένα χρόνο που θα είμαι και εκτός εγγύησης θα χάσει πιο πολύ το κεντράρισμα και θα χαλάσει πάλι το touch panel.

 

Τώρα κάνω σαν τρελό πελατακι.. αλά το φοβάμαι γιατί τελικά το κινητό έχει θέμα με το touch panel.

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s320x320/427277_3129946564807_1149026583_33376406_1583934754_n.jpg

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ εχει προβλημα αν δε δεχεται το πατημα στη μεση του κυκλου!!! Να το πας και να απαιτησεις αλλαγη digitizer και οχι αναβαθμιση! Η βαθμονομηση διορθωνει μια μικρη αποκλιση που μπορει να εχει η οθονη με το touch και οχι προβληματα οταν το touch καταλαβαινει αλλου πατηματα. Παντως προσεξε με τι λογισμικο θα το πας για να μη σου πουν οτι και καλα το πειραξες κλπ κλπ. (Το JA1 που εδωσα ειναι το τελευταιο επισημο Ελληνικο που εδωσε το samsung studio και αν αλλαξεις και αυτο που λεω σε eur δεν θα καταλαβουν τιποτα.)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ παρά πολύ που ανέβασες το update και το πέρασα.. τελικά τσάμπα η ταλαιπωρία αυτό που μου είπε ο τεχνικός της samsung δεν ισχύει.

Έχασα και τα μηνύματα, ενώ είναι περασμένα στο PC STUDIO δεν μπορούν να μεταφερθούν στο κινητό.

Έκτος από το πρόβλημα αυτό... δες σε ένα άρθρο μου τι έκαναν όταν το παρέλαβα από επισκευή. τι γνώμη έχεις ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247738&page=9

το τελευταίο κάτω κάτω είναι το δικό μου με τις 3 φωτογραφίες.

Το σημαντικό ? με την οθόνη.. να το πάω στο ίδιο Service η σε άλλο ?

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σέρβις το πήγες? Σε καμιά omnitech λογικά ε? Αυτό το μαύρο που βλέπεις είναι αυτοκόλλητο αλλά δεν δικαιολογείται να το τσαλάκωσαν! Τι σόι επαγγελματίες είναι? Αν δεις το δικό μου που το άνοιξα μόνος μου, είναι ίσιο εντελώς. Θα σου πρότεινα να στείλεις email στην samsung με τα παράπονα σου και θα πάρεις απάντηση σχεδόν αμέσως, ρώτα τους τι θα γίνει με την επισκευή και γενικότερα γράψτους ότι σου κατέβει για να κράξεις το συγκεκριμένο σέρβις. Αφού λάβεις απάντηση θα πας την συσκευή στην Smartec στο Χαϊδάρι που είναι το κεντρικό σέρβις της samsung (όχι ότι είναι καλύτεροι εκείνοι) απλά θα τους πεις ότι επικοινώνησες με την samsung και σου είπαν αυτό κι αυτό. Εκείνοι θα το σημειώσουν και θα σε εξυπηρετήσουν λίγο καλύτερα. Εμένα έτσι μου κάλυψαν ζημιά στο πλαστικό μίας συσκευής που το σέρβις μου έβγαζε κόστος επισκευής 140 ευρώ :!:

 

Edit: Εμένα το touch μου το άλλαξαν σε ένα εξουσιοδοτημένο σερβις στη Νίκαια που από ότι κατάλαβα το είχε ιδιότης. Αν θες σου λέω διεύθυνση, αλλά καλύτερα να πας στη Smartec

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σέρβις το πήγες? Σε καμιά omnitech λογικά ε? Αυτό το μαύρο που βλέπεις είναι αυτοκόλλητο αλλά δεν δικαιολογείται να το τσαλάκωσαν! Τι σόι επαγγελματίες είναι? Αν δεις το δικό μου που το άνοιξα μόνος μου, είναι ίσιο εντελώς. Θα σου πρότεινα να στείλεις email στην samsung με τα παράπονα σου και θα πάρεις απάντηση σχεδόν αμέσως, ρώτα τους τι θα γίνει με την επισκευή και γενικότερα γράψτους ότι σου κατέβει για να κράξεις το συγκεκριμένο σέρβις. Αφού λάβεις απάντηση θα πας την συσκευή στην Smartec στο Χαϊδάρι που είναι το κεντρικό σέρβις της samsung (όχι ότι είναι καλύτεροι εκείνοι) απλά θα τους πεις ότι επικοινώνησες με την samsung και σου είπαν αυτό κι αυτό. Εκείνοι θα το σημειώσουν και θα σε εξυπηρετήσουν λίγο καλύτερα. Εμένα έτσι μου κάλυψαν ζημιά στο πλαστικό μίας συσκευής που το σέρβις μου έβγαζε κόστος επισκευής 140 ευρώ :!:

 

λες να μου πουν οτι το εκανα εγω ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε δωρεαν δρομολογηση στο GPS, ειτε στο Route66 ειτε εγκαθιστωντας καποιο αλλο?

Απ'οτι ξερω, στο Route66 το αγοραζουμε για 1 χρονο (τη δρομολογηση εννοω, οχι το προγραμμα).

Εχει βρει κανεις καποια λυση?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε δωρεαν δρομολογηση στο GPS, ειτε στο Route66 ειτε εγκαθιστωντας καποιο αλλο?

Απ'οτι ξερω, στο Route66 το αγοραζουμε για 1 χρονο (τη δρομολογηση εννοω, οχι το προγραμμα).

Εχει βρει κανεις καποια λυση?

 

Ευχαριστω.

 

το NDRIVE το εχει βαλει κανεις ?

 

και γιατι δεν κανετε χρηση του νομου που προβλεπει την επιστροφη των χρηματων ή αντικαταστη του πραγματος;

 

ν.3043/2002/ ΦΕΚ 192/21-8-2002 αρθρο 540

 

Γεια χαρά,

και πως κανείς χρήση ? που το λέει για επιστροφή χρημάτων ? >?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

και πως κανείς χρήση ? που το λέει για επιστροφή χρημάτων ? >?

 

Εμένα όταν χάλασε το κινητό μου κ δεν δεχόντουσαν να το φτιάξουν τους ειπα οτι θα τους καταγγείλω στον συνήγορο του καταναλωτή και μου το έφτιαξαν.

http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/gr/N3043-2002.pdf

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_lawGreek.html

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να παιξω βιντεο απο youtube παει νανοιξει ο media player αλλα βγαζει μηνυμα καμια απαντηση , τι παιζει ;:confused: απο gprs

 

 

edit :

 

ηθελε ρυθμιση και το vod του media player

Edited by giorgossag1
οκ βρεθηκε λυση
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σέρβις το πήγες? Σε καμιά omnitech λογικά ε? Αυτό το μαύρο που βλέπεις είναι αυτοκόλλητο αλλά δεν δικαιολογείται να το τσαλάκωσαν! Τι σόι επαγγελματίες είναι? Αν δεις το δικό μου που το άνοιξα μόνος μου, είναι ίσιο εντελώς. Θα σου πρότεινα να στείλεις email στην samsung με τα παράπονα σου και θα πάρεις απάντηση σχεδόν αμέσως, ρώτα τους τι θα γίνει με την επισκευή και γενικότερα γράψτους ότι σου κατέβει για να κράξεις το συγκεκριμένο σέρβις. Αφού λάβεις απάντηση θα πας την συσκευή στην Smartec στο Χαϊδάρι που είναι το κεντρικό σέρβις της samsung (όχι ότι είναι καλύτεροι εκείνοι) απλά θα τους πεις ότι επικοινώνησες με την samsung και σου είπαν αυτό κι αυτό. Εκείνοι θα το σημειώσουν και θα σε εξυπηρετήσουν λίγο καλύτερα. Εμένα έτσι μου κάλυψαν ζημιά στο πλαστικό μίας συσκευής που το σέρβις μου έβγαζε κόστος επισκευής 140 ευρώ :!:

 

Edit: Εμένα το touch μου το άλλαξαν σε ένα εξουσιοδοτημένο σερβις στη Νίκαια που από ότι κατάλαβα το είχε ιδιότης. Αν θες σου λέω διεύθυνση, αλλά καλύτερα να πας στη Smartec

Kαλημερα κι απο μενα.

Νικο θα ηθελα να μου πεις που το πηγες εχω κι εγω προβλημα με το touch αλλα ειμαι εκτος εγγυησης.

Σου αλλαξαν digitizer η ολο το touch panel?

Περιμενω απαντηση σου,ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...