Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως λέει ο φίλος από πάνω, μόνο digitizer αλλάζουν στη συγκεκριμένη περίπτωση. (το τζαμάκι που βλέπεις να είναι κολλημένο στο μπροστινό μέρος της πρόσοψης και το πατάς) Μπορείς να βρεις στο ebay αν θες να το αλλάξεις μόνος σου πολύ οικονομικά (10 ευρώ max) Ψάξε με την λέξη digitizer. Και οδηγίες για ξεβίδωμα του κινητού βρίσκεις στον κύριο google :D

 

Στο σέρβις θα σου ζητήσουν καμιά 15αριά ευρώ για τον έλεγχο εκτός εγγύησης και 40 ευρώ για το ανταλλακτικό. (είμαι 99% σίγουρος για τις τιμές :p)

 

Edit: Σε αυτό το πήγα στην Νίκαια λίγο πιο κάτω από το Περιβολάκι http://www.mobileservice.gr/index.php/contact

Αλλά μου άφησε σκόνη κάτω από το digitizer και με τον καιρό πέρασε περισσότερη. Στο τέλος το ξεβίδωσα μόνος μου και το καθάρισα. Για αυτό σου λέω να το πας στην smartec όχι πως εκεί θα είναι καλύτεροι, απλά είναι το κεντρικό της samsung και πιστεύω θα γίνει και πιο γρήγορα η δουλειά.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως λέει ο φίλος από πάνω, μόνο digitizer αλλάζουν στη συγκεκριμένη περίπτωση. (το τζαμάκι που βλέπεις να είναι κολλημένο στο μπροστινό μέρος της πρόσοψης και το πατάς) Μπορείς να βρεις στο ebay αν θες να το αλλάξεις μόνος σου πολύ οικονομικά (10 ευρώ max) Ψάξε με την λέξη digitizer. Και οδηγίες για ξεβίδωμα του κινητού βρίσκεις στον κύριο google :D

 

Στο σέρβις θα σου ζητήσουν καμιά 15αριά ευρώ για τον έλεγχο εκτός εγγύησης και 40 ευρώ για το ανταλλακτικό. (είμαι 99% σίγουρος για τις τιμές :p)

 

Edit: Σε αυτό το πήγα στην Νίκαια λίγο πιο κάτω από το Περιβολάκι http://www.mobileservice.gr/index.php/contact

Αλλά μου άφησε σκόνη κάτω από το digitizer και με τον καιρό πέρασε περισσότερη. Στο τέλος το ξεβίδωσα μόνος μου και το καθάρισα. Για αυτό σου λέω να το πας στην smartec όχι πως εκεί θα είναι καλύτεροι, απλά είναι το κεντρικό της samsung και πιστεύω θα γίνει και πιο γρήγορα η δουλειά.

 

Kαλημερα nikospot.

Ναι στο ebay το ειχε νομιζω 6 ευρω,εδω Ελλαδα δεν το βρισκουμε πουθενα?

Εχω την εντυπωση οτι εχει ακομα εγγυηση αλλα δεν ξερω που ειναι η αποδειξη αγορας :lol:

Eπειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο το ebay(internet γενικοτερα) ξερεις να μου πεις λεπτομερειες?

Ευχαριστω,αν θελεις στειλε μου πμ

EDIT:Εχω κακη εμπειρια απο service samsung(βασικα δεν γνωριζουν το αντικειμενο)

Edited by siberiantiger
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα nikospot.

Ναι στο ebay το ειχε νομιζω 6 ευρω,εδω Ελλαδα δεν το βρισκουμε πουθενα?

Εχω την εντυπωση οτι εχει ακομα εγγυηση αλλα δεν ξερω που ειναι η αποδειξη αγορας :lol:

Eπειδη δεν εχω ξανακανει αγορα απο το ebay(internet γενικοτερα) ξερεις να μου πεις λεπτομερειες?

Ευχαριστω,αν θελεις στειλε μου πμ

EDIT:Εχω κακη εμπειρια απο service samsung(βασικα δεν γνωριζουν το αντικειμενο)

Ελλάδα μπορώ να σου δώσω λινκ από μαγαζί που πουλάει original ανταλλακτικά, δηλαδή κάνει 50 ευρώ :lol: Δεν αξίζει.

Πάντως αν το έχεις πάρει από κάνα πλαίσιο ή γενικώς από κάποιο μαγαζί που είναι ονομαστική η απόδειξη, νομίζω πως μπορείς να βγάλεις αντίγραφο της απόδειξης και να το πας στο σέρβις.

Κακή εμπειρία αποκλείεται να έχεις μόνο με την samsung. Όλα τα ίδια σκ@τά είναι δυστυχώς. Το πας στην Smartec στο Χαϊδάρι και ξεμπερδεύεις πάντως (αν έχεις εγγύηση)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλημερα κι απο μενα.

Νικο θα ηθελα να μου πεις που το πηγες εχω κι εγω προβλημα με το touch αλλα ειμαι εκτος εγγυησης.

Σου αλλαξαν digitizer η ολο το touch panel?

Περιμενω απαντηση σου,ευχαριστω :)

 

Γιατι εχει διαφορα το touch απο το digitizer..??? "Καλυπτουν" την ιδια εννοια, απλα το λενε με τον εναν ή τον αλλο τροπο.

 

Όπως λέει ο φίλος από πάνω, μόνο digitizer αλλάζουν στη συγκεκριμένη περίπτωση. (το τζαμάκι που βλέπεις να είναι κολλημένο στο μπροστινό μέρος της πρόσοψης και το πατάς) Μπορείς να βρεις στο ebay αν θες να το αλλάξεις μόνος σου πολύ οικονομικά (10 ευρώ max) Ψάξε με την λέξη digitizer. Και οδηγίες για ξεβίδωμα του κινητού βρίσκεις στον κύριο google :D

 

Στο σέρβις θα σου ζητήσουν καμιά 15αριά ευρώ για τον έλεγχο εκτός εγγύησης και 40 ευρώ για το ανταλλακτικό. (είμαι 99% σίγουρος για τις τιμές :p)

 

Edit: Σε αυτό το πήγα στην Νίκαια λίγο πιο κάτω από το Περιβολάκι http://www.mobileservice.gr/index.php/contact

Αλλά μου άφησε σκόνη κάτω από το digitizer και με τον καιρό πέρασε περισσότερη. Στο τέλος το ξεβίδωσα μόνος μου και το καθάρισα. Για αυτό σου λέω να το πας στην smartec όχι πως εκεί θα είναι καλύτεροι, απλά είναι το κεντρικό της samsung και πιστεύω θα γίνει και πιο γρήγορα η δουλειά.

 

Touch βρισκεις και με 1 ευρω αλλα εχει διαφορα το touch με το touch ... Πολυ υποσχονται original πραγματα αλλα στο μεγαλυτερο ποσοστο τους δεν ειναι.

Οσον αφορα τον ελεγχο, μαλλον μιλας για smartec γιατι ο γερμανος ειναι σε διπλασια ταριφα.... και σιγουρα οχι το σερβις στο Περιβολακι που ανεφερες...

 

edit : Αυτο που δεν καταλαβα ειναι γιατι εφοσον ειδες σκονη εξ'αρχης δεν το εδειξες παρα αφησες να περασει καιρος..??

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει διαφορα το touch απο το digitizer..??? "Καλυπτουν" την ιδια εννοια, απλα το λενε με τον εναν ή τον αλλο τροπο.

Εγώ digitizer ήξερα ότι λέγεται αυτό το εξάρτημα, απλά το λέω και touch για να υπάρχει κατανόηση. (και επίσης έτσι το λένε αρκετοί, εγώ προσωπικά το ίδιο πράγμα καταλαβαίνω :) )

Touch βρισκεις και με 1 ευρω αλλα εχει διαφορα το touch με το touch ... Πολυ υποσχονται original πραγματα αλλα στο μεγαλυτερο ποσοστο τους δεν ειναι.

Οσον αφορα τον ελεγχο, μαλλον μιλας για smartec γιατι ο γερμανος ειναι σε διπλασια ταριφα.... και σιγουρα οχι το σερβις στο Περιβολακι που ανεφερες...

 

edit : Αυτο που δεν καταλαβα ειναι γιατι εφοσον ειδες σκονη εξ'αρχης δεν το εδειξες παρα αφησες να περασει καιρος..??

Ναι για έλεγχο μιλάω για σέρβις που έχω δει τις τιμές, δεν ξέρω για τον γερμανό. Γνήσιο ανταλλακτικό θα βρεις εδώ το site αυτό μου το δώσανε από Γερμανό και έχω αγοράσει και κάτι εδώ και κάτι χρόνια. Δε νομίζω πως αξίζει να πάρεις τέτοιο πράγμα γνήσιο, γιατί και το γνήσιο θα χαλάσει (το έχουμε δει πολλές φορές ειδικά στο συγκεκριμενο κινητό). Οπότε παίρνεις ένα με 5 ευρώ και δεν αγχώνεσαι αν χαλάσει :p

 

Όσον αφορά τη σκόνη ήμουν τρομερά απογοητευμένος από τα 2-3 απανωτά σέρβις και εξάλλου αρχικά ήταν 1 κόκκος. Μετά πέρασε κι άλλη σκόνη. (πλέον δεν έχει τίποτα γιατί το καθάρισα μόνος μου)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με ένα samsung s8000 jet.

 

Αν δεν κάνω λάθος, το έχω πάνω από 2 χρόνια(οπότε λογικά κ εκτός εγγύησης), τον τελευταίο καιρό, ενώ όλα φαινόταν να δουλεύουν κανονικά, ξεκίνησε να κάνει κλήσεις, σε τυχαίους αριθμούς του τηλεφωνικού καταλόγου, από μόνο του.

Μέχρι χτες που, εντελώς ξαφνικά, σταμάτησε να λειτουργεί το touch, δεν πατιέται τίποτα.

 

Αξίζει να το πάω/στείλω κάπου για έλεγχο και επισκευή ή να πάω για αγορά νέας συσκευής. Υπόψη ότι το κινητό βρίσκεται σε επαρχιακή πόλη, όπου προφανώς και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία της samsung.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά Θα έλεγα να κάνεις μια αναβάθμιση μόνος σου για να δεις αν οφείλονται σε σκάλωμα λογισμικού και αν όχι δεν θα σου συνιστούσα να το πας εκτός εγγύησης για φτιάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχικά Θα έλεγα να κάνεις μια αναβάθμιση μόνος σου για να δεις αν οφείλονται σε σκάλωμα λογισμικού και αν όχι δεν θα σου συνιστούσα να το πας εκτός εγγύησης για φτιάξιμο.

 

Επειδή δεν έχει γίνει ποτέ αναβάθμιση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, δεν γνωρίζω το πως γίνεται και τι χρειάζεται. Και επίσης αν μπορεί να γίνει χωρίς να χρειαστεί να πατηθεί οτιδ΄ξποτε γιατί το touch δεν δουλεύει.

 

ευχαριστώ

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει γίνει ποτέ αναβάθμιση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, δεν γνωρίζω το πως γίνεται και τι χρειάζεται. Και επίσης αν μπορεί να γίνει χωρίς να χρειαστεί να πατηθεί οτιδ΄ξποτε γιατί το touch δεν δουλεύει.

 

ευχαριστώ

 

Έχω ένα ελληνικό firmware που δώσανε με το pc studio κάποτε... Κατέβασε το από εδώ

και από εδώ θα κατεβάσεις το multiloader που είναι το πρόγραμμα για να φλασάρεις.

Επίσης οδηγίες έχει σε εδώ. Σίγουρα θα έχουν δοθεί και εδώ μέσα αλλά δε μπορώ να το βρω τώρα. Γίνε μέλος σε εκείνο το φόρουμ για να δεις και φωτό στις οδηγίες να διευκολυνθείς. Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία και δε χρειάζεται το touch. Απλά πατάς το volume down + camera + power κουμπί και ανοίγει σε download ώστε να φλασάρεις.

 

Αλλά δε σου εγγυώμαι ότι φταίει αυτό. Ίσως το touch σου έχει πρόβλημα και πατιόταν όπου να 'ναι και έπαιρνε τηλέφωνα... (ή μπορεί τα δύο αυτά προβλήματα να μην συνδέονται και το ένα να είναι από το λογισμικό και το άλλο λόγω χαλασμένου touch panel)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ξερει κανεις που μπορω να βρω το Ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος για το s800 0 το ειχα για k800i παλιοτερα αλλα τωρα δεν το βρισκω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.πριν δυο μηνες αλλαξαν την οθονη του κινητου εντος εγγυησης γιατι παρουσιαζε το γνωστο προβλημα στην οθονη που αλλου παταω και αλλου πιανει.πριν μια εβδομαδα ομως εντελως απροειδοποιητα η οθονη δεν αποκρινεται, οπου κι αν παταω δεν πιανει. μπορω με καποιον τροπο να κανω format μπας και δουλεψει? επισης αν και μου εληξε η εγγυηση η νεα οθονη που βαλανε δεν καλυπτεται απο εγγυηση? ευχαριστω.
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Δύο ποστ από πάνω εξηγώ για αναβάθμιση. Επίσης δε σου αλλάξανε οθόνη λογικά αλλά το digitizer (touch) και δεν καλύπτεται από ξεχωριστή εγγύηση.. Αλλά πιστεύω πως ίσως αν παραπονεθείς στη Samsung (με email) και στο σέρβις λέγοντας πως το πρόβλημα οφείλεται προφανώς στο ίδιο εξάρτημα, ίσως σου το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ελληνικό firmware που δώσανε με το pc studio κάποτε... Κατέβασε το από εδώ

και από εδώ θα κατεβάσεις το multiloader που είναι το πρόγραμμα για να φλασάρεις.

Επίσης οδηγίες έχει σε εδώ. Σίγουρα θα έχουν δοθεί και εδώ μέσα αλλά δε μπορώ να το βρω τώρα. Γίνε μέλος σε εκείνο το φόρουμ για να δεις και φωτό στις οδηγίες να διευκολυνθείς. Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία και δε χρειάζεται το touch. Απλά πατάς το volume down + camera + power κουμπί και ανοίγει σε download ώστε να φλασάρεις.

 

Αλλά δε σου εγγυώμαι ότι φταίει αυτό. Ίσως το touch σου έχει πρόβλημα και πατιόταν όπου να 'ναι και έπαιρνε τηλέφωνα... (ή μπορεί τα δύο αυτά προβλήματα να μην συνδέονται και το ένα να είναι από το λογισμικό και το άλλο λόγω χαλασμένου touch panel)

 

εντέλει δεν έφταιγε το λειτουργικό, μιας κ πέρασα το καινουριο αλλά εξακολουθεί να μην πατιέται τίποτα. πάει για απόσυρση.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ξερει κανεις πως μπαινουν παιχνιδια ?

Εβαλα στην καρτα καποια java και λεει μη υποστηριζομενο αρχειο

Εβαλα κι απο δω και παλι το ιδιο λεει

Παιρνει java jar ή θελει android ?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπαινουν παιχνιδια ?

Εβαλα στην καρτα καποια java και λεει μη υποστηριζομενο αρχειο

Εβαλα κι απο δω και παλι το ιδιο λεει

Παιρνει java jar ή θελει android ?

 

μπες εδω wapday.com και κατεβασε κατευθειαν απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Εδώ και αρκετό καιρό είχα προβλημα με το touch, αρκετές φορές είτε δεν δούλευε, είτε πατούσα άλλα κουμπια και άλλα πατιόντουσαν και γενικά το κινητο υπολειτουργούσε. Με λίγη δυνατή πίεση σε διάφορα σημεία της οθόνης βέβαια συνήθως έφτιαχνε για λίγο, αλλα ήταν θέμα χρόνου να ξαναχαλάσει. Τις τελευταίες μέρες είχε παραγίνει το κακό βέβαια και δεν έφτιαχνε με τίποτα. Έτσι αναγκάστηκα και το πίεσα λίγο παραπάνω με αποτέλεσμα να ραγίσει η οθόνη. Το αποτέλεσμα είναι απο την μέση και κάτω σχεδόν να αχρηστευτεί το touch και δουλεύει πολυ οριακά και με τρελή πίεση μόνο στο πάνω μέρος. Το κινητό θέλω να το παω για service, το πήγα στον Γερμανό και μου είπε οτι θα κοστίσει 100€ για την αλλαγή της οθόνης. Αλλα το πρόβλημα είναι οτι αν το επισκευάσουν θα κάνουν format και θα χαθούν τα πάντα μέσα. Και έχω μέσα μερικές εκατοντάδες φωτογραφίες και βίντεο τα οποία και θέλω να τα μεταφέρω στον υπολογιστή και μετά να το πάω, αλλά έλα που δεν μπορώ να πατήσω το click για να συνδεθεί με το PC Studio. Mόλις το συνδέω βγάζει τις 3 επιλογές για Media Player, συσκευή αποθήκευσης και PC Studio, αλλα δεν πατιέται με τίποτα το κουμπί Επιλογή, για να κάνω την μεταφορά των αρχείων. Υπάρχει κάποια εναλλακτική λυση να σωθεί το υλικό, ώστε μετά να το παω για service;;; Ουσιαστικά να κάνω το καταραμμένο κλικ θέλω. Γιατι αλλιώς θα τα χάσω όλα, αν το πάω στο service της Samsung υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να κρατήσουν τα δεδομένα ή θα μου πουν και εκεί τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά δηλαδή είσαι διατεθειμένος να δώσεις 100 ευρώ για το jet? Καταρχήν έσπασε ΚΑΙ η οθόνη? Ή μόνο το touch? Είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράματα. Αν έσπασε το touch δεν κάνει ούτε 10 ευρώ από ebay, και στην Ελλάδα αν θες να βρεις γνήσιο ανταλλακτικό θα σου κοστίσει καμιά 50αριά ευρώ (χωρίς εργασία). Αν έσπασε και η οθόνη και το touch τα 100 ευρώ που σου ζητάει ο γερμανός μου φαίνονται λίγα, γιατί τόσο θα κοστίσουν μόνο τα ανταλλακτικά (μιας και υποτήθετε ότι θα είναι γνήσια samsung)

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να το κάνεις μόνος σου βλέποντας κάποιες από τις άπειρες οδηγίες σε φωτό και βιντεάκια που κυκλοφορούν στο ίντερνετ.

 

Και φυσικά είτε γίνει αλλαγή οθόνης, είτε αλλαγή digitizer (touch) δεν απαιτείται φορμάτ. Αν το κάνεις μόνος σου θα είσαι σίγουρος ότι θα σώσεις δεδομένα, αν το κάνουν σε κάποιο σέρβις δεν σου εγγυόμαι ότι δε θα κάνουν φορμάτ, γιατί είναι ολίγον ηλίθιοι εκεί στα σέρβις :!:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έσπασε και η οθόνη, βασικά ράγισε αλλα θέλει και αυτή αλλαγή έτσι πως την κατάντησα :rolleyes: Όμως κατα τα άλλα φαίνονται όλα κανονικά μέσα. Αλλα το κυρίως θέμα ήταν το touch, απλά εγώ το αποτέλειωσα. Βασικά εμένα τώρα έτσι πως κατάντησε με ενδιαφέρει να σώσω τα δεδομένα μου, δηλαδή να φτιαχτεί το touch για να μπορέσω να κάνω το backup, και ας είναι ραγισμένη η οθόνη, ούτως ή άλλως σύντομα θα πηγαινα για νέο κινητό μέσα στο φθινόπωρο. Ο Γερμανός μου είπε οτι θέλει αντικατάσταση και η οθόνη και το touch, και θα βγει 100€ όλη η ιστορία, αλλα μου είπε οτι θα γίνει φορματ και θα χαθούν τα πάντα. Του είπα οτι δεν μπορώ να κάνω backup, ούτε με τα κουμπιά και μου λέει οτι τότε είσαι άτυχος γιατι θα χαθούν όλα. Πιστεύεις οτι αν το πάω σε service της Samsung θα με μου ζητήσουν πολύ περισσότερα ε; Βασικά και εγώ αυτό φοβήθηκα γιαυτο δεν πήγα εξαρχής εκεί, και πήγα στον Γερμανό, αλλα με το format με κατέστρεψε... Πιστεύεις οτι μπορώ να την κάνω και μόνος μου την δουλειά, αν ξεβιδώσω το κινητό και αλλάξω το touch; Oύτως ή άλλως είναι ήδη εκτός εγγύησης και σύντομα θα το άλλαζα, απλά να σώσω τα αρχεία θέλω και να μην δώσω ένα κάρο λεφτά για επισκευή. Αμα θες δώσε μου μερικές πληροφορίες που μπορώ να βρω touch να παραγγείλω απο το ebay για να το παλέψω μόνος μου. Γιατι και εγώ το service δεν το εμπιστεύομαι, θα μου κάνουν κανα format και θα τρέχω μετα :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι και 100 ευρώ για επισκευή του Touch ρε φίλε!

Θα σου πιάσουν τον... και με τα δυο χέρια!

Απο οτι κατάλαβα το touch σου ράγισε, όχι η οθόνη. Μην δώσεις τόσα χρήματα. Πριν 10 μέρες πραρέλαβα ενα γνήσιο τζαμάκι απο e-bay.co.uk με 8 λίρες Αγγλίας (γύρω στα 11 ευρώ) και το άλλαξα μόνος μου για δευτερη φορά. (Δεν σου προτείνω να το αλλάξεις μόνος σου)

Anyway, είτε με αλλαγή του Touch είτε με αλλαγή της οθόνης δε χάνεις τίποτα απο τα δεδομένα σου.

Αλλα 100 ευρώ μην δώσεις, βάλε αλλα 20 και χτύπα ενα καινούριο Android!

 

Δε είχα δει την απάντησή σου φίλε μου.

Touch:

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-NEW-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-FOR-SAMSUNG-S8000-JET-WITH-TOOLS-UK-STOCK-/261058582703?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3cc84dd8af

Οθόνη:

http://www.ebay.co.uk/itm/100-Genuine-Samsung-S8000-Jet-LCD-display-screen-glass-panel-/300752806664?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item460643a308

 

Oδηγίες:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1g2e20ItvG8]S8000 Disassembly - Samsung-Stuff.de - YouTube[/ame]

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει τελικά βρήκα στο ebayτο original touch του S8000 και βγαίνει στο 15άρι μαζί με τα μεταφορικά. Αμα ειναι θα το προσπαθήσω μόνος να δω τι θα καταφέρω

 

Οχι και 100 ευρώ για επισκευή του Touch ρε φίλε!

Θα σου πιάσουν τον... και με τα δυο χέρια!

Απο οτι κατάλαβα το touch σου ράγισε, όχι η οθόνη. Μην δώσεις τόσα χρήματα. Πριν 10 μέρες πραρέλαβα ενα γνήσιο τζαμάκι απο e-bay.co.uk με 8 λίρες Αγγλίας (γύρω στα 11 ευρώ) και το άλλαξα μόνος μου για δευτερη φορά. (Δεν σου προτείνω να το αλλάξεις μόνος σου)

Anyway, είτε με αλλαγή του Touch είτε με αλλαγή της οθόνης δε χάνεις τίποτα απο τα δεδομένα σου.

Αλλα 100 ευρώ μην δώσεις, βάλε αλλα 20 και χτύπα ενα καινούριο Android!

 

Ναι φίλε skatzoxoire το touch πρέπει να ράγισε γιατι είναι επιφανειακό το ράγισμα, απο οτι βλέπω και η οθόνη δουλεύει κανονικα. Για αυτο και μετά το ράγισμα χειροτέρεψε η κατάσταση και έχει αχρηστευτεί απο την μέση και κάτω το touch. Είναι δύσκολο λες να το περάσω μόνος μου; Αν και δεν έχω ξανασχοληθεί με τέτοια δεν νομίζω να είναι κάτι δύσκολο, όπως φαντάζομαι απλά το ξεβιδώνεις και το αντικαθιστάς, εκτός και αν εχει τίποτα μικροδουλειά μέσα και χρειάζεται προσοχή. Σε κάθε περίπτωση θα το παραγγείλω αμα είναι και βλέπουμε. Αμα χρειαστώ βοήθεια θα ρωτήσω εδωπέρα αμα είναι. 100€ δεν υπήρχε περίπτωση να έδινα αν πρόκεται για τέτοια ψιλοδουλειά και με κίνδυνο να έχανα τα δεδομένα, αφού σύντομα θα χτυπούσα android μέσα στο φθινόπωρο. Απλά και αυτο το Jet μεταχειρισμένο το πήρα σχεδόν ενα 100αρικο πριν 1.5 χρόνο περίπου, οπότε αμα ειναι να δώσω άλλα τόσα για επισκευή, κλάφτα. Όπως και να έχει θα κάνω την παραγγελία και βλέπουμε...

 

 

Α να εισαι καλά φίλε, αντε θα το παίξω Bob ο μάστορας, και ότι γίνει :lol:

 

Βασικά βρήκα και αυτό το βίντεο που τα έχει πιο αναλυτικά και ομολογώ οτι πελάγωσα:wacko:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vi8RTsLJpwM

 

Ελπίζω να μην χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία για να αλλαχτεί το touch

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Nick2k9
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται αρκετη διαδικασια για αλλαγη του touch αλλα απο την μια αποψη αφου σε ενδιαφερει η επαναφορα δεδομενων μονο δεν χρειαζεται να ολοκληρωσεις ολη την διαδικασια :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι, προφανώς το touch πρεπει να αλλάζει πιο εύκολα, απλά ο τύπος στο 2ο βιντεο τα ξέλυσε όλα... Τέσπα όταν με το καλό το παραλάβω θα ενημερώσω πως τα πήγε το project:)
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι, προφανώς το touch πρεπει να αλλάζει πιο εύκολα, απλά ο τύπος στο 2ο βιντεο τα ξέλυσε όλα... Τέσπα όταν με το καλό το παραλάβω θα ενημερώσω πως τα πήγε το project:)

 

Εγώ έχω φτάσει μέχρι το βγάλσιμο της οθόνης και δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο. Βέβαια έχω ξανα ασχοληθεί με τέτοια πράγματα ίσως για αυτό μου φάνηκε εύκολο. Το touch είναι κολλημένο με δυνατή ταινία διπλής όψης πάνω στο μπροστινό πλαστικό πλαίσιο. Αλλά αφού το παλιό είναι σπασμένο δε θα σε νοιάζει μην το χαλάσεις.

Απλά να βρεις μικρό σταυροκατσάβιδο για να μη χαλάσουν τα βιδάκια και δεν καταφέρεις να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ nikospot για τις πληροφορίες. Ήδη έκανα την παραγγελία του touch, και απο οτι βλέπω περιέχει και τα απαραίτητα εργαλεία μέσα, ειδικό σταυροκατσάβιδο κτλ. γιατι αλλιώς τέτοιο μέγεθος δύσκολα βρίσκεις, και αν χαλάσουν οι βίδες τήν έκατσα μετά. Aπο οτι είδα ναι έχει μια ταινία που συνδέει το πλαστικό με το τζαμάκι. Μόλις έρθει και το ανοίξω θα δω και τι ακριβώς έσπασε, πάντως δεν ειναι επιφανειακό το ράγισμα, γιατι απέξω που το πιάνω ειναι λείο, έχει σπάσει κάποιο 2ο layer ας πούμε, τώρα αν ειναι το touch η η οθόνη θα δείξει μόλις το ανοίξω.

Εδώ έβαλα και μια εικόνα για να δεις πως το κατάντησα:lol:

Αν και όπως είπα με ενδιαφέρει να το touch κυρίως για να γίνει μεταφέρω τα δεδομένα, μετά θα πάει για φούντο ειδικα άμα έσπασε η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...