Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μήπως ξέρει κανείς που έχει service στη Θεσσαλονίκη προς κέντρο κυρίως γιατι δεν υπάρχει αμάξι; Έσπασα το πίσω καπάκι :O και ψάχνω ανταλλακτικό. Ήξερα ένα αλλά έκλεισε και σε μια αναζήτηση που έκανα στο forum τα παιδιά λένε για το ίδιο, Παπαναστασίου και Εγνατία. Και ήταν καμιά 50ριά μέτρα από δω :mad::mad: Θα μπορούσα να πάω και σε κανα Γερμανό αλλά λογικά θα το πληρώσω διπλάσιο :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!Είδα το κινητό και μου άρεσε πολύ (θέλω να το πάρω δώρο στην κοπέλα μου) και είδα ότι έχει πολύ καλές δυνατότητες,το θέμα είναι,έχει ελληνικό μενού και τι λειτουργικό φοράει???Επίσης υπάρχουν εφαρμογές και παιχνίδια για να του περάσω μετά???Ευχαριστώ πολύ....

 

edit:accelerometer έχει?

Edited by Takis_xr
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ δε φοράει καπιο λειτουργικό αλλα περνη java εφαρμογές και παιχνίδια, accelerometer έχει gps και αλλα καλουδια, ειναι πολυ καλη προταση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ.

 

Πείτε μου ,αυτό που δεν το βρίσκεις έυκολα τώρα ποια τι παίζει με την τεχνική υποστήριξη ? θα υπάρχει πρόβλημα ?

 

Επίσης απο αναβαθμίσεις γίνονται απο την εταιρέια ?

 

και το κυριότερο ,ΕΛΛΗΝΙΚΑ υπάρχουν μέσα?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα βρήκα αυτό (ZAGG invisibleSHIELD Samsung S8000 Jet (Full Body)) το πακέτο προστατευτικών. Το έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο ?? Ενδιαφέρομαι για γνώμες κυρίως για αυτό αλλά και εμπειρίες για το πως φαίνεται και λειτουργεί η οθόνη με κάποιο προστατευτικό.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου μπορείς να βοηθήσεις με τα ελληνικά του τελευταίου update ? Έκανα την αναβάθμιση από το NPS κανονικά αλλά δεν βρίσκω πουθενά τα ελληνικά.... Αν η λύση υπάρχει στο αρχείο που έχεις βάλει please ανέβασε το πάλι γιατί έχει φτάσει στο όριο του... Αν είναι κάτι απλό γράψε το γιατί με τα αγγλικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα !!!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω, οταν βγαζω μια φωτο...πως γινεται να μου την εμφανιζει αμεσως απο μονο του (οπως γινεται στις φωτογραφικες) αντι να παταω εγω γρηγορη προβολη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα - δε ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, διάβασα τα τελευταία 50-60 Post και δεν είδα κάτι:

Κάποιες φορές πατάω στην οθόνη και πατιέται κάποιο άλλο σημείο πιο ψηλά. Πχ στο NumPad Πατάω το 8 και πατιέται το 2. Το πρόβλημα εμφανίζεται πιο έντονα στο κέντρο της οθόνης. Δε λύνεται ούτε με restart (μετά δε μπορείς να βάλει και το PIN). Η μόνη λύση είναι να μπεις πατώντας προσεκτικά και με υπομονή στην άκρη της οθόνης Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Τηλ -> Βαθμονόμηση και να τρέξεις το calibration της οθόνης.

Έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνει μετά από χρήση του scroll (πχ στο κατάλογο επαφών) - όχι πάντα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

2. Αν το στείλω στο service θα το κοιτάξουν? (δεδομένου ότι μπορεί και να μην το εμφανίσει εκείνη τη στιγμή). Αν ναι, να το πάω στο Πλαίσιο ή κατευθείαν στη Samsung?

3. Με το firmware upd παίζει να λυθεί ή είναι πρόβλημα της οθόνης?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα - δε ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, διάβασα τα τελευταία 50-60 Post και δεν είδα κάτι:

Κάποιες φορές πατάω στην οθόνη και πατιέται κάποιο άλλο σημείο πιο ψηλά. Πχ στο NumPad Πατάω το 8 και πατιέται το 2. Το πρόβλημα εμφανίζεται πιο έντονα στο κέντρο της οθόνης. Δε λύνεται ούτε με restart (μετά δε μπορείς να βάλει και το PIN). Η μόνη λύση είναι να μπεις πατώντας προσεκτικά και με υπομονή στην άκρη της οθόνης Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Τηλ -> Βαθμονόμηση και να τρέξεις το calibration της οθόνης.

Έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνει μετά από χρήση του scroll (πχ στο κατάλογο επαφών) - όχι πάντα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

2. Αν το στείλω στο service θα το κοιτάξουν? (δεδομένου ότι μπορεί και να μην το εμφανίσει εκείνη τη στιγμή). Αν ναι, να το πάω στο Πλαίσιο ή κατευθείαν στη Samsung?

3. Με το firmware upd παίζει να λυθεί ή είναι πρόβλημα της οθόνης?

 

Ευχαριστώ

 

Πήγαινε στο menu -> ρυθμισεις -> ρυθμισεις τηλεφωνου -> βαθμονομηση και ρυθμισε την ακριβεια της οθονης σου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο menu -> ρυθμισεις -> ρυθμισεις τηλεφωνου -> βαθμονομηση και ρυθμισε την ακριβεια της οθονης σου.

 

Ναι φίλε μου, αυτό κάνω, αλλά το παθαίνει 2-3 φορές τη βδομάδα...δεν είναι λύση να κάνω βαθμονόμηση καθε τρεις και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω, οταν βγαζω μια φωτο...πως γινεται να μου την εμφανιζει αμεσως απο μονο του (οπως γινεται στις φωτογραφικες) αντι να παταω εγω γρηγορη προβολη?

 

Από το μενού της κάμερας, ρυθμίσεις, εξέταση και το βάζεις από εκεί!;)

Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004
Παιδιά θέλω μια πολύ μεγάλη χάρη!!Κατά λάθως πέταξα το το cd του κινητού και μετά το format χρειάζομαι τους drivers για την usb,γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με το NPS.Γι αυτό plz κάντε ένα explore στο disk και στείλτε μου το φάκελο για την usb στο mail dimarhos2004@yahoo.com!Εναλλακτικά θα πρότεινα να τον ανέβαζε κάποιος στο rapidshare και να έκανε post to link για μελλοντική χρήση και από άλλους user! Ευχαριστώ προκαταβολικά και ελπίζω να μην σας βάζω σε μεγάλο κόπο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια πολύ μεγάλη χάρη!!Κατά λάθως πέταξα το το cd του κινητού και μετά το format χρειάζομαι τους drivers για την usb,γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με το NPS.Γι αυτό plz κάντε ένα explore στο disk και στείλτε μου το φάκελο για την usb στο mail dimarhos2004@yahoo.com!Εναλλακτικά θα πρότεινα να τον ανέβαζε κάποιος στο rapidshare και να έκανε post to link για μελλοντική χρήση και από άλλους user! Ευχαριστώ προκαταβολικά και ελπίζω να μην σας βάζω σε μεγάλο κόπο!

 

http://rapidshare.com/files/422482111/USB_Driver.rar

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από zealavor Εμφάνιση Μηνύματος

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα - δε ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, διάβασα τα τελευταία 50-60 Post και δεν είδα κάτι:

Κάποιες φορές πατάω στην οθόνη και πατιέται κάποιο άλλο σημείο πιο ψηλά. Πχ στο NumPad Πατάω το 8 και πατιέται το 2. Το πρόβλημα εμφανίζεται πιο έντονα στο κέντρο της οθόνης. Δε λύνεται ούτε με restart (μετά δε μπορείς να βάλει και το PIN). Η μόνη λύση είναι να μπεις πατώντας προσεκτικά και με υπομονή στην άκρη της οθόνης Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Τηλ -> Βαθμονόμηση και να τρέξεις το calibration της οθόνης.

Έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνει μετά από χρήση του scroll (πχ στο κατάλογο επαφών) - όχι πάντα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

2. Αν το στείλω στο service θα το κοιτάξουν? (δεδομένου ότι μπορεί και να μην το εμφανίσει εκείνη τη στιγμή). Αν ναι, να το πάω στο Πλαίσιο ή κατευθείαν στη Samsung?

3. Με το firmware upd παίζει να λυθεί ή είναι πρόβλημα της οθόνης?

 

Ευχαριστώ

 

Το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου εδώ και 2 μέρες άρχησε ξαφνικά και τώρα δε μπορώ να μπω καθόλου, αν έχει κάποιος νεότερα γράψτε μου jims@freemail.gr

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως τα πάει η συσκευή;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πως τα πάει η συσκευή;

ειναι μαλλον στο μεσο επιπεδο 2-2.5 μερες με normal χρηση

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχτες προσπαθησα να συνδεθω με το Στουντιο αλλα δεν μπορουσε (τις πρωτες μερες, συνδεομουν μια χαρα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Με το Samsung New PC Studio, οταν κανεις "Εξαγωγη στο PC" τον τηλεφωνικο καταλογο που εχεις παρει backup, δημιουργει ενα NPF αρχειο. Πως μπορουμε να το διαβασουμε-μετατρεψουμε-διαχειριστουμε αυτο το αρχειο?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω το κινητό 1 χρόνο θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Η οθόνη του ειναι amoled?Σαν του wave δηλ?
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω το κινητό 1 χρόνο θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Η οθόνη του ειναι amoled?Σαν του wave δηλ?

Η οθόνη ειναι amoled του wave ομοσ ειναι super amoled κατα κατη καλητερη δηλαδη !!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από zealavor Εμφάνιση Μηνύματος

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα - δε ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, διάβασα τα τελευταία 50-60 Post και δεν είδα κάτι:

Κάποιες φορές πατάω στην οθόνη και πατιέται κάποιο άλλο σημείο πιο ψηλά. Πχ στο NumPad Πατάω το 8 και πατιέται το 2. Το πρόβλημα εμφανίζεται πιο έντονα στο κέντρο της οθόνης. Δε λύνεται ούτε με restart (μετά δε μπορείς να βάλει και το PIN). Η μόνη λύση είναι να μπεις πατώντας προσεκτικά και με υπομονή στην άκρη της οθόνης Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις Τηλ -> Βαθμονόμηση και να τρέξεις το calibration της οθόνης.

Έχω παρατηρήσει ότι το παθαίνει μετά από χρήση του scroll (πχ στο κατάλογο επαφών) - όχι πάντα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

2. Αν το στείλω στο service θα το κοιτάξουν? (δεδομένου ότι μπορεί και να μην το εμφανίσει εκείνη τη στιγμή). Αν ναι, να το πάω στο Πλαίσιο ή κατευθείαν στη Samsung?

3. Με το firmware upd παίζει να λυθεί ή είναι πρόβλημα της οθόνης?

 

Ευχαριστώ

 

Το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου εδώ και 2 μέρες άρχησε ξαφνικά και τώρα δε μπορώ να μπω καθόλου, αν έχει κάποιος νεότερα γράψτε μου jims@freemail.gr

για οσους εχουν προβλημα με το touch screen τελευταια ειχα και εγω αυτο το προβλημα,δεν μπορουσα ουτε το pin να πληκτρολογησω,στην αρχη νομιζα οτι χαλασε το touch,τελικα ομως ειναι η υγρασια με τον καιρο που μπαινει αναμεσα στην οθονη και το touch .

 

λυση :

περνουμε το πιστολακι για τα μαλλια και το βαζουμε σε πολυ μικρη αποσταση σχεδον κολλητα με την οθονη για περιπου μισο λεπτο και το προβλημα εξαφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...