Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μήνυμα σου έβγαζε και τι SPL έχεις;

 

Αν έχεις ήδη perfected SPL, θα σου βγάζει fastboot: remote not allowed ή κάτι ανάλογο. Για να βγάλεις το perfected SPL, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις goldcard. Αυτό βέβαια εξαρτάται από το ποιο perfected SPL είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι μήνυμα σου έβγαζε και τι SPL έχεις;

 

Αν έχεις ήδη perfected SPL, θα σου βγάζει fastboot: remote not allowed ή κάτι ανάλογο. Για να βγάλεις το perfected SPL, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις goldcard. Αυτό βέβαια εξαρτάται από το ποιο perfected SPL είναι.

 

παντως σε εμενα που τα εκανα σκ##α το goldcard trick δεν δουλεψε.

Πληροφοριακα υπαρχει καποια ενημερωση-ειδηση (στην περιπτωση που δεν σπασει αυτη η perfected spl) αν θα δωσει η htc για το magic την eclair rom?

Link to comment
Share on other sites

παντως σε εμενα που τα εκανα σκ##α το goldcard trick δεν δουλεψε.

Πληροφοριακα υπαρχει καποια ενημερωση-ειδηση (στην περιπτωση που δεν σπασει αυτη η perfected spl) αν θα δωσει η htc για το magic την eclair rom?

 

Υπάρχει φήμη για 2.1 στην καναδέζικη Rogers.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι άσχετο με τις ROM, έχω 3 mail. τα 2 τα συνχρονισω αλλα το ένα που είναι yahoo δεν λεει να συνχρονιστεί. το έχει κάνει κανείς?

ξέρεται κάποιο καλύτερο πρόγραμμα για τα mail?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 5 διαφορετικούς λογαριασμούς ενσωματωμένους στο Gmail. Εάν ο λογαριασμός που έχεις στο Yahoo, έχει POP3 ενεργοποιημένο και σ' ενδιαφέρει μόνο να λαμβάνεις αλληλογραφία απ' αυτόν (στο PC μπορείς και να στέλνεις μέσω του Gmail) κάνει το εξής:

 

Μπες στο Gmail και πήγαινε Settings -> Accounts and Import κι εκεί επέλεξε το "Add POP3 email account". Βάλε τις ρυθμίσεις του POP server κι είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη βαλε τα δυνατα σου και δωσε μας την ρομ rooted !

Μπραβο για ολη τη δουλεια που κανεις !

βαιλη ζουμε γιανα σ΄ακουμε :D εισε ο θεος μας

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 5 διαφορετικούς λογαριασμούς ενσωματωμένους στο Gmail. Εάν ο λογαριασμός που έχεις στο Yahoo, έχει POP3 ενεργοποιημένο και σ' ενδιαφέρει μόνο να λαμβάνεις αλληλογραφία απ' αυτόν (στο PC μπορείς και να στέλνεις μέσω του Gmail) κάνει το εξής:

 

Μπες στο Gmail και πήγαινε Settings -> Accounts and Import κι εκεί επέλεξε το "Add POP3 email account". Βάλε τις ρυθμίσεις του POP server κι είσαι έτοιμος.

 

ευχαριστώ ρε φίλε....

ξέρεις κάποια ποιο οργανωμένη εφαρμογή για το κινητάκι μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/καλησπέρα.

 

Αν δεν με ενδιαφέρουν άλλες ROM και θέλω μόνο τις επίσημες είναι οκ να βάλω την καινούργια χωρίς να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι κατεβασε την, συνδεσε το κινητο απλα στον υπολογιστη και τρεξε το προγραμμα ολα τα αλαλ θα γινουν μονα τους....

 

να θυμασαι οτι ολα απο το κινητο θα σβηστουν....

μονο οτι ειναι στην καρτα μνημης θα μεινουν.

 

αν δε θες να ξαναβαζεις εφαρμογες τοτε καεν ενα backup με το astro file manager για να τις βαλεις μετα ολες μαζι....

 

μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το κινητο. μια χαρα δουλευει και ειανι πολυ γρηγορη η νεα rom

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς με custom rom...δε βρίσκω λόγο να μην βάλεις την καινούργια με το επίσημο update...

Μάλιστα δεν είναι ότι δε θα μπορεί ποτέ να βάλεις custom rom...απλά πρέπει να περάσει κάποιος καιρός για να "σπάσεις" το νέο perfect SPL.

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

ναι κατεβασε την, συνδεσε το κινητο απλα στον υπολογιστη και τρεξε το προγραμμα ολα τα αλαλ θα γινουν μονα τους....

 

να θυμασαι οτι ολα απο το κινητο θα σβηστουν....

μονο οτι ειναι στην καρτα μνημης θα μεινουν.

 

αν δε θες να ξαναβαζεις εφαρμογες τοτε καεν ενα backup με το astro file manager για να τις βαλεις μετα ολες μαζι....

 

μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με το κινητο. μια χαρα δουλευει και ειανι πολυ γρηγορη η νεα rom

 

δεν είναι ανάγκη να κάνεις backup. όταν θα συνδεθεί πρώτη φορά στο market απλώς μην κατεβάσεις κάτι αλλά πήγαινε στις λήψεις μου και θα σου έχει όλες τις εφαρμογές που είχες πρίν την αναβάθμιση, αλλά πρόσεχε πρώτα τις εγκαθιστάς όλες και μέτα φεύγεις, γιατί αν φύγεις ή κατεβάσεις κάτι άλλο πρώτα, χάνονται.....

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα λιγο ασχετο. Απο μπαταρια εχετε καποιο θεμα??

Λογω οτι το πηρα μεταχειρισμενο, υπαρχει περιπτωση η μπαταρια να ειναι παιγμενη και να θελει αλλαγη. Μια μερα με βια τη βγαζει και χωρις την τρελη χρηση για τους χρονους αυτονομιας που δινει η htc.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα λιγο ασχετο. Απο μπαταρια εχετε καποιο θεμα??

Λογω οτι το πηρα μεταχειρισμενο, υπαρχει περιπτωση η μπαταρια να ειναι παιγμενη και να θελει αλλαγη. Μια μερα με βια τη βγαζει και χωρις την τρελη χρηση για τους χρονους αυτονομιας που δινει η htc.

 

έχει βάλει κάποιο πρόγραμμα για να σβήνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο ?

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κάποιο πρόγραμμα για να σβήνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο ?

 

Οχι καποια προταση καλη?

Το μονο που εχω βαλει ειναι εικονιδια για on/off ασυρματο κλπ, εχω απενεργοποιησει το 3g και εχω χαμηλωσει αισθητα το φωτισμο της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καποια προταση καλη?

Το μονο που εχω βαλει ειναι εικονιδια για on/off ασυρματο κλπ, εχω απενεργοποιησει το 3g και εχω χαμηλωσει αισθητα το φωτισμο της οθονης.

 

λοιπών το tas killer βρίσκεις στο market είναι πολύ εύκολο, με ένα πάτημα αφού το εμφανίσεις στην αρχική οθόνη. οθόνη μπορείς να κλείνεις όλες τις εφαρμογές, μπορείς να κάνεις μια λίστα να μην κλείνει κάποιες που θέλεις να συνεχίζουν... αν έχει βάλει κάποιον bar code scanner σκαναρε το από εδώ και θα σε πάει μόνο του στο market ή ψάξε το. ακριβός το ίδιο έγραψα και πρίν 15 λεπτά για το Tattoo....:D:D:D:D

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

λοιπών το tas killer βρίσκεις στο market είναι πολύ εύκολο, με ένα πάτημα αφού το εμφανίσεις στην αρχική οθόνη. οθόνη μπορείς να κλείνεις όλες τις εφαρμογές, μπορείς να κάνεις μια λίστα να μην κλείνει κάποιες που θέλεις να συνεχίζουν... αν έχει βάλει κάποιον bar code scanner σκαναρε το από εδώ και θα σε πάει μόνο του στο market ή ψάξε το. ακριβός το ίδιο έγραψα και πρίν 15 λεπτά για το Tattoo....:D:D:D:D

 

Mαλλον με μια επανεκινηση να δω τι φορτωνει και μετα ...σπιτια τους. Μια ερωτηση κατεβασα 2 ενα advanced και ενα automatic.

Μια ερωτηση ακομα. Οταν ανοιγουμε κατι με το back μετα δεν κλεινει τελειως? Αν οχι γινεται με καποιο αλλο τροπο ή ειναι οπως στα windows mob?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε βάλει την αναβάθμιση της HTC, έχετε δει κάποιο πρόβλημα στο market? μου αργεί πολύ και πολλές φορές μου κλείνει...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε βάλει την αναβάθμιση της HTC, έχετε δει κάποιο πρόβλημα στο market? μου αργεί πολύ και πολλές φορές μου κλείνει...

 

Προσωπικα καμια

Link to comment
Share on other sites

έχει μια επιλογή το taskiller να κλείνει όσες εφαρμογές τρέχουν μόλις κλείνει η οθόνη σου. καλώ είναι να βγάλεις ένα widget στην οθόνη σου... και με ένα πάτημα να κλείνουν.
Link to comment
Share on other sites

έχει μια επιλογή το taskiller να κλείνει όσες εφαρμογές τρέχουν μόλις κλείνει η οθόνη σου. καλώ είναι να βγάλεις ένα widget στην οθόνη σου... και με ένα πάτημα να κλείνουν.

 

taskiller free...... ένα κόκκινο εικονίδιο έιναι.... εγώ έχω βάλει να μήν κλείνει μόνο το sense, email, το taskiller, και μια εφαρμογή που έχω.

Link to comment
Share on other sites

έχει μια επιλογή το taskiller να κλείνει όσες εφαρμογές τρέχουν μόλις κλείνει η οθόνη σου. καλώ είναι να βγάλεις ένα widget στην οθόνη σου... και με ένα πάτημα να κλείνουν.

 

Ναι ετρεχαν ενα καρο μα###κιες. Ας δουμε αν θα βοηθησει και αυτο στη μπαταρια. Thanks για τις info !

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετρεχαν ενα καρο μα###κιες. Ας δουμε αν θα βοηθησει και αυτο στη μπαταρια. Thanks για τις info !

 

όταν το είχα πάρει 1-2 μέρα μου κράταγε περίπου 10που απο τις 8 το είχα σε ενα συρτάρι...(στην δουλειά)!!! αλλά μετά όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά και απο εμένα παιδιά,

έχω το κινητό περίπου 2 μήνες και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα που δεν έχω λύσει ακόμα.

Εντάξει, όσο είχα την παλιά τη rom απέδιδα το πρόβλημα εκεί, τώρα όμως που είναι και εξελληνισμένο πλήρως το κινητό επιτρέπεται, για να διαλέξουμε μία επαφή που έστω αρχίζει από "π", να χρειάζεται να περάσουμε από μπροστά μας όλο τον κατάλογο.

Όταν αρχίζω το scrolling, μου βγάζει ένα μικρό κουτάκι στα δεξιά που αν το "πιάσω" και scrollarw μου δείχνει τα αρχικά γράμματα της αλφαβήτας. Αλλά είναι της αγγλικής κι όχι της ελληνικής με αποτέλεσμα αν πχ το "αφήσω" στο "S" να μη γίνει τίποτα και να συνεχίσει να μου δείχνει όλα τα ανομάτα που έχω και αρχίζουν απο "Α".

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

- Γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια με υγεια.

-Ειχα καιρο να γραψω στο φορουμ μιας και η hTC μας εχει γραψει στα @!@ της, σε οσα αφορουν τις αναβαθμισεις γενικα.

- Δηλαδη κατα την λογικη της hTC, σε καθε αναβαθμιση που θα κανει η Google στο λογισμικο της ,θα πρεπει να αγοραζουμε και την καινουρια συσκευη της που θα την ενσωματωνει!!!! .... :rocket: ......

- Κατα την αποψη μου ,η μονη σωστη κινηση της Google ειναι να δεσμευσει καποιες συσκευες κατασκευαστων ,που θα φερουν το λογοτυπο της και θα ειναι υποχρεωμενη να αναβαθμιζονται με την τελευταια εκδοση firmware ,βεβαιως οσο αυτο ειναι δυνατο λαμβανοντας υπ'οψιν το hardware.

-Δεν ειναι δυνατο να μην υποστηριζεται η συσκευη που αγορασες πριν 5 μηνες ,στην νεα αναθαβμιση - ενημερωση του firmware ,και να σε "αναγκαζει " να παρεις τη νεα της συσκευη που την ενσωματωνει ,στην εξευτελιστικη τιμη των.... 500-600 μονο ευρω :whip: (θυμομαστε τον περασμενο Ιουνιο τι ειχε γινει ... μετα απο ενα μηνα κυκλοφοριας του magic ,τσουπ ,απο κοντα και το hero .... ιδιο σωθικο με διαφορετικο κελυφος .... και πιο ομορφο λειτουργικο περιβαλλον, το οποιο περιβαλλον εμας το δινουν τωρα ,... μετα απο 8 περιπου μηνες και υστερα απο πολλες πιεσεις ).

-Αν το θελει ετσι η hTC και καθε hTC, τοτε να πωλουν τις συσκευες τους 150 ευρω και εμεις ευχαριστως θα τις πεταμε καθε 2μηνο που θα βγαινει καινουρια αναβαθμιση ,για να παρουμε την νεα συσκευη τους αναβαθμισμενη. Οχι ομως να "ζητουν" 500 και 600 ευρω και οταν ερχεται η ωρα της αναβαθμισης , να κανουν ......... τους κινεζους :X .... εστω να δινουν τις αναβαθμισεις επι πληρωμης και να μπορουν ολες οι συσκευες αναλογως του hardware να τις περνουν. Εγω γουσταρω το magic, αν το hardware σηκωνει ,να πληρωνω ενα λογικο ποσον και να περνω την τελευταια αναβαθμιση, ... γιατι πρεπει να σκαω καθε τοσο και λιγακι 500αρικα για νεο μοντελο;;;

- Σκεφτητε να συνεβαινε κατι τετοιο και στα PC, δηλαδη σε καθε αναβαθμιση ή ενημερωση των windows να επρεπε να περνεις καινουριο υπολογιστη :lol: .....

 

- Και τωρα ερωτησεις στο θεμα την αναβαθμισης:

- Με τα δεδομενα που γνωριζουμε αυτη την στιγμη ,υπαρχει πιθανοτητα σε επιπεδο hardware ,να υποστηριξει την 2.0 στο μελλον το magic?(custom rom). Αν ναι ,τοτε να αναβαθμισω με τροποποιημενο SPL ,ωστε να εχω αυτη την δυνατοτητα; ή να "σφυριξω" κατευθειαν το firmware και αργοτερα περνω το Ν1, γιατι δεν θα δω με το hardware του magic ,τα οφελη των νεων firmwares;

- Χρησιμοποιω καποιες εφαρμογες που δεν εχουν δυνατοτητα backup των δεδομενων τους ,υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορει να το κανει; σημαντικο αυτο για μενα .Το προβλημα δε ειναι να ξαναπερασω τις εφαρμογες απ'την αρχη , αλλα να ψαχνω τα δεδομενα μου. Ή οι εφαρμογες backup αποθηκευουν και τα δεδομενα;

- Το νεο firmware θα εχει ελληνικο πληκτρολογιο προφανως, ... μπορω να το χρησιμοποιησω με αγγλικο περιβαλλον ,αν δεν θελω ελληνικο μενου;

- Τελος σε οσους περασαν το καινουριο firmware ,ειδαν διαφορα στην ευελιξια της συσκευης σε σχεση με το αρχικο; .. στην ουσια μιλαμε για ενα περιβαλλον hero σε κελυφος magic αλλα με ελληνικα;

 

ΥΓ. - Θεωρω υποχρεωση μου να ευχαριστησω ολους αυτους τους συνανθρωπους μου ,που αφιερωνουν μεγαλο μερος του χρονου τους αλλα και πολυ κοπο ,για να εξελιξουν και να βελτιστοποιησουν το firmware της συσκευης ,κατι για το οποιο ηθικη υποχρεωση τουλαχιστον εχει η εταιρεια κατασκευης ,μιας και το ποσο των 500 περιπου ευρω που ζητα για την συσκευη ,.... δεν ειναι ευτελες :mad:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...