Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν σου όταν λες κολλημένο? στην οθόνη με τα ρομποτάκια και την πράσινη μπάρα κολλημένη? αν είναι αυτό το είχα πάθει και εγώ, και λύθηκε με την εντολή "

fastboot boot devices

δεν ξέρω αν μιλάμε για την ίδια περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν σου όταν λες κολλημένο? στην οθόνη με τα ρομποτάκια και την πράσινη μπάρα κολλημένη? αν είναι αυτό το είχα πάθει και εγώ, και λύθηκε με την εντολή "

fastboot boot devices

δεν ξέρω αν μιλάμε για την ίδια περίπτωση!

 

Η εντολή που αναφέρεις δεν είναι σωστή και κατά συνέπεια δεν κάνει τίποτα. Η εντολή fastboot devices, εάν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers, μας δίνει το serial number του κινητού και τίποτα περισσότερο.

 

Το θέμα του dawndark τακτοποιήθηκε :D

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του dawndark τακτοποιήθηκε :D

 

καλό είναι να αναφερθεί ποιο ήταν το πρόβλημα και πως λύθηκε για να ξέρει και όποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν ότι δεν ακολούθησε σωστά τις οδηγίες. Αντί να βάλει την Amon_Ra recovery για Hero (όπως χρειάζεται για την CursorSense), έβαλε αυτή που είναι για Sapphire.

 

Σαν γενική παρατήρηση και από ίδια εμπειρία σας λέω ότι πρέπει να διαβάζετε προσεκτικά τις οδηγίες και να μη βιάζεστε. Εάν δεν πάει κάτι καλά, διαβάστε ξανά προσεκτικά τις οδηγίες. Βεβαιωθείτε ότι κατεβάζετε και χρησιμοποιείτε τα σωστά αρχεία.

 

Οι οδηγοί που υπάρχουν στο blog μου είναι γραμμένοι με τέτοιο τρόπο, ώστε ακόμα και κάποιος που ασχολείται πρώτη φορά, να μπορέσει να κάνει αυτό που θέλει. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι τέλειοι. Αν βρείτε κάποιο λάθος ή πιστεύετε ότι κάτι χρειάζεται διευκρίνηση ή προσθήκη, πολύ ευχαρίστως να το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Με το synch για τα contacts τι παιζει? Αφου ειχα βαλει τις επαφες στο google,μετα με τον καιρο ειχα αποθηκευσει κι αλλα τηλεφωνα στο κινητο. Κανω λοιπον κ εγω ξαννα synch ελπιζοντας να ανεβασει τις καινουριες επαφες (μια φορα γι αυτο και μια αλλη φορα επειδη θα αλλαζα ROM) αλλα τελικα περνανε μονοδρομα οι επαφες (απο το google στο κινητο) και εχασα τα καινουρια τηλεφωνα. Πως γινεται λοιπον για να μη το κανω ενα-ενα χειροκινητα? Με το προαναφερθεν HTC synch γινεται δουλεια? Κι αν γινεται κατεβαζω αυτο το αρχειο ε? Δεν πρεπει να εχω μια προηγουμενη εκδοση και να εγκαταστησω αυτο σαν update
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκανες sync? Δεν γίνεται αυτόματα? Εγώ όποτε περνάω μια καινούρια επαφή στο κινητό, μετά από 1 λεπτό υπαρχει και στο gmail και το αντίστροφο (όταν περνάω επαφή στο gmail σε ένα λεπτό υπάρχει και στο κινητό). Το ίδιο και όταν απλά αλλάζω κάτι. Κρατάει πάντα την ενέργεια που έκανες τελευταία άσχετα αν την έκανες στο κινητό ή στο gmail.

 

Αν έχω καταλάβει καλά δεν έχεις ενεργοποιήσει το αυτόματο sync (μάλλον επειδή δεν έχεις κάποιο πακέτο δεδομένων και δεν θες να χρεωθείς). Ίσως επειδή ήταν καιρό που είχαν γίνει οι αλλαγές να συνέβη αυτό το πρόβλημα. Πάντως να ξέρεις πως δεν είναι λογικό και υπό φυσιολογικές συνθήκες το sync γίνεται σωστά. Επίσης τα kb που χρεώνεσαι λόγω sync των επαφών σου είναι ελάχιστα. Μπορεί να μην είναι και ολόκληρο kb ανά μέρα. Και νομίζω πως το αυτόματο sync στις επαφές γίνεται μόνο όταν αντιλαμβάνεται το κινητό ή το gmail σου κάποια αλλαγή. Οπότε μπορείς να το έχεις και συνέχεια ενεργοποιημενο χωρίς να φοβάσαι για χρέωση.

 

Όπως καταλαβαίνεις το htcsync δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ:p:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμμα δεδομενων,ειμαι ανετος σε αυτο :p Ειτε κανει αυτοματα sync(οπως οταν πρωτοεγκαθιστω μια καινουρια ΡΟΜ )ειτε οχι-δηλαδη manual απο μενα,καινουρια επαφη στο contacs δεν βλεπω. Μονο οταν τις περναω μια μια στο Contacts και μετα sync ειμαι σιγουρος για αυτες. Μη σου πω κι οτι εχω και ενα .csv backup στο pc γιατι μια φορα πειραματιστηκα σβηνοντας ολες τις επαφες απο το contacts,εκανα μετα sync και σβηστηκαν κι οι επαφες απο το κινητο... Καλα που ειχα κανει export ενα csv δηλαδη. ΑΠο εκει συμπερανα οτι ειναι μονοδρομος η φαση.;) HTC sync ουτε εγω χρησιμοποιησα ποτε,γι αυτο και ρωταω μπας και βρεθει λυση απο αυτο
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εβαλα αυτη !!!2.1 !!!!!απλα απιστευτη!! θα σας πω εντυπωσεις αυριο . μεχρι τωρα ομως κανενα κολλημα τπτ...σε 32Α...
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικα βραδιατικα ψηνομαστε και αλλαζουμε ROMS..:P Ψηνομουν για 2.1 και εδω και 2 μερες ζαχαρωνα το xda. Μεχρι που σημερα αποφασισα να βαλω αυτην που ειπε κ ο προλαλησας. Αλλαξα παλι Radio και SPL μια και ερχομαι απο την Cursor (vman νομιζω βρηκα ενα λαθακι στο blog σου στο σημειο που λες για επιστροφη στο κλασσικο radio,spl. Στην τελευταια εντολη στο fastboot mode γραφεις fastboot flash recovery recovery-RAv1.5.2H.img ενω το αρχειο recovery στο .zip που δινεις για download ειναι recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img. Τσεκαρε το για σιγουρια.)

Λοιπον κατεβασα συγκεκριμενα αυτη που ειναι και για 32Α και μπορω να πω οτι ειναι σβελτη :)

Σταθερη δεν ξερω αν ειναι,απο αυριο που θα βαλω και τα προγραμματα μου,θα δειξει. Πρωτες εντυπωσεις θετικες παντως

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε ο προλαλήσας. Εάν κάποιος έχει το θέμα με 70 χαρακτήρες στα SMS στην CursorSense, μπορεί να κατεβάσει το nandroid backup μου και να το περάσει στο κινητό του. Είναι η 1.0 RC2 έκδοση. Εννοείται ότι θα κάνετε backup πριν περάσετε το δικό μου και καλού κακού αντί για wipe, σε command prompt γράψτε:

fastboot erase system -w

 

Όπως είπε και ο Boss82 προηγουμένως, σε εκείνον δε δούλεψαν οι 160 χαρακτήρες, ούτε αφού έβαλε το nandroid backup που του έδωσα. Βέβαια, δεν κάναμε το fastboot erase system. Όποιος το δοκιμάσει, ας μας πει το αποτέλεσμα.

 

Σε μένα τελικά δεν δούλεψε.

Άβυσσος η ψυχή του htc...

 

Για το θέμα του lockscreen wallpaper ένα restart στο τηλέφωνο τελικά ήταν αρκετό.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εχω προγραμμα δεδομενων,ειμαι ανετος σε αυτο :p Ειτε κανει αυτοματα sync(οπως οταν πρωτοεγκαθιστω μια καινουρια ΡΟΜ )ειτε οχι-δηλαδη manual απο μενα,καινουρια επαφη στο contacs δεν βλεπω. Μονο οταν τις περναω μια μια στο Contacts και μετα sync ειμαι σιγουρος για αυτες. Μη σου πω κι οτι εχω και ενα .csv backup στο pc γιατι μια φορα πειραματιστηκα σβηνοντας ολες τις επαφες απο το contacts,εκανα μετα sync και σβηστηκαν κι οι επαφες απο το κινητο... Καλα που ειχα κανει export ενα csv δηλαδη. ΑΠο εκει συμπερανα οτι ειναι μονοδρομος η φαση.;) HTC sync ουτε εγω χρησιμοποιησα ποτε,γι αυτο και ρωταω μπας και βρεθει λυση απο αυτο

 

Ο συγχρονισμός των επαφών γίνεται με τον τρόπο που είπε ο Boss82. Ουσιαστικά έχεις έναν τηλεφωνικό κατάλογο στον οποίο οι αλλαγές εφαρμόζονται είτε τον επεξεργαστείς από το PC είτε από το κινητό. Εάν έχεις ενεργοποιήσει τον αυτόματο συγχρονισμό (αφού έχεις data plan, δε βλέπω το λόγο να μην το κάνεις), οι αλλαγές αυτές γίνονται άμεσα. Διαφορετικά γίνονται, όταν κάνεις εσύ χειροκίνητα συγχρονισμό. Μονόδρομος, όπως λες παραπάνω, θα ήταν εάν έσβηνες την επαφή από το κινητό σου και δε σβηνόταν στο Google, κάτι που δεν ισχύει. Μόνο όταν κάνεις reset της συσκευής σου, ενώ σβήνονται από το κινητό εξακολουθούν να υπάρχουν στο google.

 

παιδια μου εβαλα αυτη !!!2.1 !!!!!απλα απιστευτη!! θα σας πω εντυπωσεις αυριο . μεχρι τωρα ομως κανενα κολλημα τπτ...σε 32Α...

 

Τη δοκίμασα χτες και πήγαινε αργά στις αλλαγές screen. Επιπλέον, δε μπορούσε να συνδεθεί στο google accounts. Δεν είχα χρόνο να ψάξω κάτι παραπάνω, οπότε ξαναγύρισα στην CursorSense. Εξάλλου, δε νομίζω ότι η 2.1 έκδοση, όπως και η 1.6 προσφέρει κάτι φοβερό. Ίσως οι χάρτες του Google με πλοήγηση να με έπειθαν, αλλά και πάλι πιστεύω ότι χρειάζεται μια άλλη εφαρμογή gps, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

(vman νομιζω βρηκα ενα λαθακι στο blog σου στο σημειο που λες για επιστροφη στο κλασσικο radio,spl. Στην τελευταια εντολη στο fastboot mode γραφεις fastboot flash recovery recovery-RAv1.5.2H.img ενω το αρχειο recovery στο .zip που δινεις για download ειναι recovery-RA-sapphire-v1.5.2H.img. Τσεκαρε το για σιγουρια.)

 

Βασικά το αρχείο zip που λες είναι από άλλον οδηγό. Παρόλα αυτά θα βάλω ένα link και στο συγκεκριμένο οδηγό για τη recovery, για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις. Thanks για την επισήμανση.

Link to comment
Share on other sites

Η ROM ειναι ωραια και smooth αλλα εχει καμποσα force close. Λογικο μια και ειναι ακομη στην αρχη αλλα ειναι ψιλομπολικα για να τη χαρακτηρισεις daily use. FC οταν ανοιγεις τα μηνυματα-δεν στελνεις-,FC οταν πας να γραψεις video. Το βραδυ δουλεψε κανονικα το market αλλα σημερα το πρωι αρνηθηκε και εβγαλε FC. Και αρχικα ζοριστηκε και λιγο να κανει sync με τα contacts-δεν ειναι το δικο μου προβλημα αυτο,αυτο ηταν της ROM:p- επρεπε απλα να σβησω μια το gmail acc και να το ξαναβαλω. Και οταν εκανα και restore με το back up for roots και reboot,με σαπισε στα FC αλλα λογικο μια κ ειχα πολλα progs οποτε δν ξερω ποιο φταιει. Εν τελει ειναι μια καλη προσπαθεια,αλλα οχι ακομη για daily use οπως λεει κ ο δημιουργος της.
Link to comment
Share on other sites

Η ROM ειναι ωραια και smooth αλλα εχει καμποσα force close. Λογικο μια και ειναι ακομη στην αρχη αλλα ειναι ψιλομπολικα για να τη χαρακτηρισεις daily use. FC οταν ανοιγεις τα μηνυματα-δεν στελνεις-,FC οταν πας να γραψεις video. Το βραδυ δουλεψε κανονικα το market αλλα σημερα το πρωι αρνηθηκε και εβγαλε FC. Και αρχικα ζοριστηκε και λιγο να κανει sync με τα contacts-δεν ειναι το δικο μου προβλημα αυτο,αυτο ηταν της ROM:p- επρεπε απλα να σβησω μια το gmail acc και να το ξαναβαλω. Και οταν εκανα και restore με το back up for roots και reboot,με σαπισε στα FC αλλα λογικο μια κ ειχα πολλα progs οποτε δν ξερω ποιο φταιει. Εν τελει ειναι μια καλη προσπαθεια,αλλα οχι ακομη για daily use οπως λεει κ ο δημιουργος της.

εμένα γιατι δεν μου εχει βγάλει πουθενα fc??????

Link to comment
Share on other sites

εμένα γιατι δεν μου εχει βγάλει πουθενα fc??????

 

Lol.Για τον ιδιο λογο που μονο ο vman γραφει 160 chars/sms :p

By the way ειδατε αυτό ? Βγηκε 3D cube στο Android:)

 

Edit: Ξαναέβαλα την Eclair και δουλεύει κανονικά προς το παρόν. Και SMS και market,φτου να μη τη ματιάσω :P

Edited by barbasunday
Link to comment
Share on other sites

Lol.Για τον ιδιο λογο που μονο ο vman γραφει 160 chars/sms :p

 

Τι εννοείς;

 

FYI: Δε γράφω μόνο εγώ ελληνικά με 160 chars/sms

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

FYI: Δε γράφω μόνο εγώ ελληνικά με 160 chars/sms

 

 

Α νομιζα μονο εσυ εγραφες, και για καποιο λογο καπου σκαλωνε η ΡΟΜ η δικια μου..

Η eclair παντως καλα τα πηγε σημερα. FC μηδεν αλλα μου κανε 2-3 crash,η οθονη κοκκαλωνε κ μονο αν εβγαζα τη μπαταρια γινοταν δουλεια. Αλλα γενικα ειναι σβελτη και ομαλη..

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ώρες δοκίμασα την Eclair...αρκετό lag και δε μου δούλεψε το YouTube σε ένα βίντεο χωρίς να υπάρχει πρόβλημα σε αυτό...

Είχα κάνει Backup και ξαναγύρισα σε CyanogenMod. Έχω καλομάθει και δε μπορώ να αποχωριστώ τη σταθερότητα της... μάλλον θα μπω στο Eclair όταν μπει και ο Cyanogen :P

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δε laggarei,ισα ισα παει σφεντονα. Αλλα crasharei μια στο τοσο και η περιμενω κανα πενταλεπτο και κανει μονο του reboot η βγαζω μπαταρια.. Ειχα παει ξανα σε cyanogen(4.2.13) μετα τη πρωτη φορα π ειχα δοκιμασει την eclair και μου εβγαζε FC με το gapps. Και δεν μπορουσα να μπω στο μαρκετ ουτε και να κατεβασω καποια progs οποτε περιμενω την επομεη του cyan η την eclair σε μια πιο stable version.
Link to comment
Share on other sites

Ο συγχρονισμός των επαφών γίνεται με τον τρόπο που είπε ο Boss82. Ουσιαστικά έχεις έναν τηλεφωνικό κατάλογο στον οποίο οι αλλαγές εφαρμόζονται είτε τον επεξεργαστείς από το PC είτε από το κινητό. Εάν έχεις ενεργοποιήσει τον αυτόματο συγχρονισμό (αφού έχεις data plan, δε βλέπω το λόγο να μην το κάνεις), οι αλλαγές αυτές γίνονται άμεσα. Διαφορετικά γίνονται, όταν κάνεις εσύ χειροκίνητα συγχρονισμό. Μονόδρομος, όπως λες παραπάνω, θα ήταν εάν έσβηνες την επαφή από το κινητό σου και δε σβηνόταν στο Google, κάτι που δεν ισχύει. Μόνο όταν κάνεις reset της συσκευής σου, ενώ σβήνονται από το κινητό εξακολουθούν να υπάρχουν στο google.

 

 

 

Ούτε σε μένα ισχύει αυτό που λες. Έχω δημιουργήσει τις επαφές μου στο τηλέφωνο, συγκεκριμένα, τις έχε μεταφέρει από το outlook με το HTC Sync. Παρόλο που το κάνει sync αυτόματα, στις επαφές μου στο google δεν έχω καμία επφαφή. Εγώ έχω καταλάβει οτι αυτό το κάνει επειδή το HTC Sych μου τις έχει σώσει τις επαφές στη συσκευή και όχι στο google. Εσένα οι επαφές σου που σου λεει ότι είναι σωσμένες;

 

Υ.Γ. Για άλλη μια φορά να κριτικάρω την αναποδιά που έχει το κινητό αν θες να το δουλέψεις με το outlook. Οι επαφές γίνονται sync με το HTC Sync, που όμως δεν κάνει sync το ημερολόγιο και τις εργασίες. Για το ημερολόγιο τρέχω στον υπολογιστή μου το Google calendar sync το οποίο συγχονίζει με google και από κεί συγχρονίζει το κινητό... μέσω Λαμίας δηλαδή...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ το Outlook, οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς συγχρονίζει και τι όχι. Οι επαφές μου είναι σωσμένες στο google. Στο κινητό μου είναι αποθηκευμένη μόνο μία επαφή και αυτή δεν είναι συγχρονισμένη με το google account, οπότε αυτό συμπίπτει με το γεγονός ότι ενώ έχεις επαφές στο τηλέφωνό σου, αυτές δεν υπάρχουν στο google account.

 

Βρήκα έναν οδηγό ο οποίος περιγράφει τη διαδικασία συγχρονισμού των επαφών του Outlook και του ημερολογίου με αυτά του google. Εάν γίνει αυτό, πιθανότατα οι επαφές σου και το ημερολόγιο θα συγχρονιστεί στο κινητό. Από εκεί και πέρα μπορείς να επιλέξεις να εμφανίζονται μόνο οι επαφές google (και όχι αυτές που είναι στο τηλέφωνο και οι οποίες θα είναι διπλές), έτσι ώστε όταν κάνεις κάποια αλλαγή ή προσθήκη σε αυτές να συχρονίζεται με το google και στη συνέχεια με το outlook. Ουσιαστικά παρακάμπτεις το HTC sync το οποίο ούτως ή άλλως δε δουλεύει σωστά.

 

Επειδή, όπως είπα παραπάνω, δεν έχω outlook, δεν μπορώ να ελέγξω κατά πόσο δουλεύουν. Όποιος τα δοκιμάσει ας μας πει εντυπώσεις κι αν έχουν αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ το Outlook, οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς συγχρονίζει και τι όχι. Οι επαφές μου είναι σωσμένες στο google. Στο κινητό μου είναι αποθηκευμένη μόνο μία επαφή και αυτή δεν είναι συγχρονισμένη με το google account, οπότε αυτό συμπίπτει με το γεγονός ότι ενώ έχεις επαφές στο τηλέφωνό σου, αυτές δεν υπάρχουν στο google account.

 

Βρήκα έναν οδηγό ο οποίος περιγράφει τη διαδικασία συγχρονισμού των επαφών του Outlook και του ημερολογίου με αυτά του google. Εάν γίνει αυτό, πιθανότατα οι επαφές σου και το ημερολόγιο θα συγχρονιστεί στο κινητό. Από εκεί και πέρα μπορείς να επιλέξεις να εμφανίζονται μόνο οι επαφές google (και όχι αυτές που είναι στο τηλέφωνο και οι οποίες θα είναι διπλές), έτσι ώστε όταν κάνεις κάποια αλλαγή ή προσθήκη σε αυτές να συχρονίζεται με το google και στη συνέχεια με το outlook. Ουσιαστικά παρακάμπτεις το HTC sync το οποίο ούτως ή άλλως δε δουλεύει σωστά.

 

Επειδή, όπως είπα παραπάνω, δεν έχω outlook, δεν μπορώ να ελέγξω κατά πόσο δουλεύουν. Όποιος τα δοκιμάσει ας μας πει εντυπώσεις κι αν έχουν αποτέλεσμα.

To κομμάτι του οδηγού που λέει για το sync με το calendar το ηξερα και το δουλεύω ήδη. (και δουλεύει σωστά, είναι άλλωστε καθαρή εφαρμογή της google.) Για το contacts, είναι ενδιαφέρον ότι υπάρχει, αλλά το σκέφτομαι αν θα το χρησιμοποιήσω γιατί με το HTC Sync δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο πλεονέκτημα του google είναι ότι γίνεται χωρίς να πρέπει να συνδέσω το καλώδιο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Στη δική σου περίπτωση οι επαφές του κινητού συγχρονίζονται μόνο με το Outlook. Εάν βάλεις αυτό το plugin που αναφέρει ο οδηγός, θα συγχρονίζονται και με το outlook αλλά και με το google. Το θεωρώ πολύ βολικό να μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές μου οπουδήποτε κι αν είμαι μέσα από τον browser, αλλά και όποτε περνάω καινούρια ROM να εμφανίζονται άμεσα χωρίς να χρειάζεται να ασχοληθώ με HTC Sync. Επίσης, εάν κάνω κάποιες αλλαγές είτε στο κινητό είτε μέσα από τον browser συγχρονίζονται άμεσα χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω το κινητό στο PC. Φυσικά είναι θέμα του τρόπου που αρέσκεται καθένας να κάνει τη δουλειά του.

 

EDIT: Για τους χρήστες της CursorSense

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση της CursorSense στην οποία δίνεται η επιλογή για περισσότερες γλώσσες. Για να χρησιμοποιήσετε κάποια από τις γλώσσες που προσφέρονται στη νέα έκδοση, πρέπει να κάνετε Wipe την υπάρχουσα CursorSense και να περάσετε τη ROM από την αρχή.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες της CursorSense

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση της CursorSense στην οποία δίνεται η επιλογή για περισσότερες γλώσσες. Για να χρησιμοποιήσετε κάποια από τις γλώσσες που προσφέρονται στη νέα έκδοση, πρέπει να κάνετε Wipe την υπάρχουσα CursorSense και να περάσετε τη ROM από την αρχή.

 

εκτός απο τις γλώσσες προσφέρει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο kernel. Εάν έχεις την τελευταία έκδοση, μάλλον δε χρειάζεται να περάσεις αυτή. Απλά την επόμενη φορά που θα θελήσεις καθαρή εγκατάσταση της CursorSense, θυμήσου να βάλεις την 1.0.1.

 

ΥΓ: Εξακολουθώ να έχω 160 χαρακτήρες στα SMS, μετά από καθαρή εγκατάσταση της νέας έκδοσης :D. Ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ τι συμβαίνει και κάποιοι έχουν μόνο 70 χαρακτήρες.

 

EDIT: Νέα έκδοση CaSense

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...