Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ εχω ένα άλλο θεμα με αυτη τη ρομ.

Ενώ με την αλλη δεν το ειχα.

Είναι το εξης...όταν παω από την εφαρμογη youtube η και μέσα από τον browser να δω βιντεακι μου πετάει ένα μήνυμα "sorry this video cannot be Played".

 

Έχει κανείς καποια ιδεα?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μονο προβλημα με το σεταρισμα των email accounts. Μου πεταει ποπαπ.

--- "your outgoing server does not support authentication

verify your outgoing server settings" ---

Δεν θυμαμαι τι outgoing server ειχα πρωτα :cry:

Τα emails ειναι Forthnet και vodafone και το κανει και στα δυο.

Χρησιμοποιω τους outgoing servers απο τους λογαριασμους του outlook, χωρις SSL ή TLS. Αλλα και με αυτα μαρκαρισμενα ,δεν σεταρει.

Μηπως καποιος φιλος γνωριζει τι φταιει να με διευκολυνει λιγο;;;

 

Οι ρυθμίσεις για τη Forthnet φαίνονται στα επισυναπτόμενα screenshots που πήρα. Φαντάζομαι το λάθος που έκανες ήταν ότι στο "Ρυθμίσεις διακομιστή εξερχομένων" άφησες τσεκαρισμένο το "Απαιτείται σύνδεση" το οποίο πρέπει να ξετσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εχω ένα άλλο θεμα με αυτη τη ρομ.

Ενώ με την αλλη δεν το ειχα.

Είναι το εξης...όταν παω από την εφαρμογη youtube η και μέσα από τον browser να δω βιντεακι μου πετάει ένα μήνυμα "sorry this video cannot be Played".

 

Έχει κανείς καποια ιδεα?????

 

Για ποια ROM μιλάς; Σου είναι εύκολο να μου δώσεις το link από κάποιο video που δεν έπαιζε; Εγώ έχω την τελευταία ελληνική ROM και το youtube, απ' όσο είδα παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ελληνικη εχω και εγω με engineering spl από τον πραγματικά πολυ χρήσιμο οδηγο σου και το μηνυμα που ανεφερα πιο πάνω μου το βγάζει σε πάνω από 10 βίντεο που εχω προσπαθήσει να δω στο YouTube.
Link to comment
Share on other sites

Εάν αυτά τα videos απαιτούν την επιβεβαίωση ηλικίας, όταν είσαι μέσα από browser στο PC, τότε πιθανότατα δε δουλεύουν στην εφαρμογή. Διαφορετικά ίσως ένα reset να σου δώσει λύση. Στείλε, αν θέλεις με PM, links από τα videos που δε σου έπαιξαν, για να δοκιμάσω και να σου πω.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σου στελνω απο το magic.πάντως ένα βιντεο του νταλάρα που πηγα να δω τυχαια δεν νομίζω να θέλει. απιβεβαιωση ηλικιας... reset τι εννοείς? Reboot?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σου στελνω απο το magic.πάντως ένα βιντεο του νταλάρα που πηγα να δω τυχαια δεν νομίζω να θέλει. απιβεβαιωση ηλικιας... reset τι εννοείς? Reboot?

 

Ο Νταλάρας εννοείται ότι θέλει επιβεβαίωση ηλικίας :lol:. Όταν λέω reset, εννοώ να πας στις ρυθμίσεις -> κάρτα SD -> επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (το κινητό μου είναι σε φάση δοκιμής της ROM που ετοιμάζω και δε θυμάμαι ακριβώς τα ονόματα των menus:O)

Link to comment
Share on other sites

(το κινητό μου είναι σε φάση δοκιμής της ROM που ετοιμάζω και δε θυμάμαι ακριβώς τα ονόματα των menus:O)

 

Ωχ ωχ ωχ ωχ... Ετοιμαστείτε παίδες...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ ωχ... Ετοιμαστείτε παίδες...

 

Παιδιά αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.

Αγόρασα από Γερμανία ένα Magic vodafone το οποίο ήταν 32Β, προσπάθησα να περάσω την επίσημη Rom η οποία προφανώς ήταν 32Α και τώρα έχει κολλήσει το κινητό σε μία οθόνη που έχει ένα τσιπάκι με ένα απαγορευτικό επάνω και πλέον γράφει 32Α και βγάζει μήνυμα invalid id , δεν μπαίνει ούτε σε fastboot ούτε τίποτα. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει. Το πρόβλημα μάλλον διορθώνεται με την official rom από vodafone γερμανίας αλλά δεν την βρίσκω πουθενά. Η μήπως είναι τελειωμένο το τηλέφωνο ? Παιδιά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.

Αγόρασα από Γερμανία ένα Magic vodafone το οποίο ήταν 32Β, προσπάθησα να περάσω την επίσημη Rom η οποία προφανώς ήταν 32Α και τώρα έχει κολλήσει το κινητό σε μία οθόνη που έχει ένα τσιπάκι με ένα απαγορευτικό επάνω και πλέον γράφει 32Α και βγάζει μήνυμα invalid id , δεν μπαίνει ούτε σε fastboot ούτε τίποτα. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει. Το πρόβλημα μάλλον διορθώνεται με την official rom από vodafone γερμανίας αλλά δεν την βρίσκω πουθενά. Η μήπως είναι τελειωμένο το τηλέφωνο ? Παιδιά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ :cry:

για δοκιμασε αυτη

ειναι η official rom από vodafone ελλάδας

Link to comment
Share on other sites

Μην τη δοκιμάσεις. Και αυτή που λέει ο triviz είναι για 32A κινητά. Κάνε λίγη υπομονή. Σου ετοιμάζω οδηγό, που κατά πάσα πιθανότητα θα διορθώσει το πρόβλημά σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.

Αγόρασα από Γερμανία ένα Magic vodafone το οποίο ήταν 32Β, προσπάθησα να περάσω την επίσημη Rom η οποία προφανώς ήταν 32Α και τώρα έχει κολλήσει το κινητό σε μία οθόνη που έχει ένα τσιπάκι με ένα απαγορευτικό επάνω και πλέον γράφει 32Α και βγάζει μήνυμα invalid id , δεν μπαίνει ούτε σε fastboot ούτε τίποτα. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει. Το πρόβλημα μάλλον διορθώνεται με την official rom από vodafone γερμανίας αλλά δεν την βρίσκω πουθενά. Η μήπως είναι τελειωμένο το τηλέφωνο ? Παιδιά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ :cry:

 

Αρχικά δε χρειάζεται πανικός. Έχεις κάνει μέγα σφάλμα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να διορθωθεί.

 

  1. Το πρώτο που χρειάζεται είναι να φτιάξεις μια goldcard.
  2. Μετά κατέβασε αυτό το αρχείο και αντέγραψέ το στη goldcard.
  3. Σβήσε το κινητό σου και βάλε την goldcard.
  4. Στη συνέχεια κρατώντας πατημένο το volume down, πάτησε το power. Αυτό θα σε βάλει σε HBOOT mode. Εάν δεν ξεκινήσει αυτόματα το φόρτωμα της sappimg, πατήσε το trackball. Στη δεξιά πλευρά της οθόνης θα δεις μια μπάρα να "γεμίζει". Αφήσε το κινητό σου να ολοκληρώσει τη διαδικασία.
  5. Όταν τελειώσει, θα σε ρωτήσει εάν θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση. Επέλεξε όχι πατώντας το πλήκτρο "Τερματισμού κλήσης" και στη συνέχεια βγάλε τη μπαταρία και την goldcard.

 

Σε αυτή τη φάση λογικά θα μπορείς να μπεις σε fastboot. Όταν φτάσεις εδώ πες μου, για να σου γράψω τι πρέπει να κάνεις στη συνέχεια. Θα πρέπει να ξαναπεράσεις το radio για 32Β και στη συνέχεια τη ROM που θέλεις.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Μην τη δοκιμάσεις. Και αυτή που λέει ο triviz είναι για 32A κινητά. Κάνε λίγη υπομονή. Σου ετοιμάζω οδηγό, που κατά πάσα πιθανότητα θα διορθώσει το πρόβλημά σου.

sorry νομιζα vodafone=32b ....sorry και παλι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά..... θέλω να ρωτήσω αυτήν ή αυτήν την έχει δει κανείς?

 

Εχεις κανει ενα λαθος στο link της πρωτης rom. Oσο για την δευτερη rom ειναι σε beta φαση και η μπαταρια τελειωνει παρα πολυ γρηγορα ( αν δεν κανω λαθος γυρω στις 5 ωρες κραταει).

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για τη Forthnet φαίνονται στα επισυναπτόμενα screenshots που πήρα. Φαντάζομαι το λάθος που έκανες ήταν ότι στο "Ρυθμίσεις διακομιστή εξερχομένων" άφησες τσεκαρισμένο το "Απαιτείται σύνδεση" το οποίο πρέπει να ξετσεκάρεις.

 

Καλημερα vman.

Ετσι σεταρα τους λογαριασμους απ' την αρχη ,αλλα δεν κατεβαζουν τα mails. Ρυθμισα και τις προτιμησεις απο τα settings να τα κατεβαζουν ολα, αλλα παλι τιποτα.

Ετσι πηγα και μαρκαρα το κουτακι πανω-πανω στην ρυθμιση του διακομιστη εξερχομενων ,μηπως γινει τιποτα ,αλλα μου εβγαζε το παραπανω ποπ-απ.

Τι αλλο μπορει να συμβαινει .... :(

 

..... Επανερχομαι . Το σεταριζμα των emails ειναι οπως το περιγραφει ο φιλος vman στα screenshots που εχει παραθεσει. Αυτη ειναι η σωστη ρυθμιση για οποιον την χρειαστει στο μελλον

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζα τελικως ,ηταν οτι δεν φορτωνε τα υπαρχοντα μαιλς που υπηρχαν στον σερβερ ,ενω με αλλες συσκευες ,αλλα και με τον υπολογιστη ,με το που εφτιαχνα ενα λογαριασμο ,αυτοματα φορτωνε και τα παλαιοτερα μαιλς . Ετσι λοιπον θεωρουσα οτι ειχα προβλημα με το σεταριζμα των λογαριασμων.

Βασιλη σ'ευχαριστω για την βοηθεια

Φιλικα

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει ενα λαθος στο link της πρωτης rom. Oσο για την δευτερη rom ειναι σε beta φαση και η μπαταρια τελειωνει παρα πολυ γρηγορα ( αν δεν κανω λαθος γυρω στις 5 ωρες κραταει).

 

ναι δίκιο.... αυτήν! δείτε το videaki πάει σφαίρα..........

Link to comment
Share on other sites

Eννοεις οτι δουλευει με την CursorSense32Α 1.1.1 και την 1.2.0 ¨?

 

Ναι, ακριβώς. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε στη σελίδα του CursorDroid.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε στη σελίδα του CursorDroid.

 

κανονικότατα το άκανα χτές που μου το είπε ο vman και δεν είχα κανένα πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε στη σελίδα του CursorDroid.

 

Ναι το διαπιστωσα και εγω. Εκανα το radio Update και θα αναφερω αποτελεσματα.

Εχω την CursorSence 1.1.1. H 1.2.0 ειναι καλυτερη? Einai Multilingual?

Link to comment
Share on other sites

Περασα το τελευταιο ραδιο σημερα και φορτισα και την μπαταρια ,για να δουμε...:ninja:

 

Επαναλαμβανω το πολυ καλο σκρολινγκ εφαμιλο του αιφον,καθως και το πολυ καλο πληκτρολογιο εφαμιλο κι αυτο κι ας ειναι μικρο, η αποκριση ειναι ιδια με του αιφον!!! μπραβω στους λαμογιους ,που μας ειχαν απο τον Ιουνιο με το Αγγλικο μονο.

Το καστομ πληκτρολογιο του φιλου ,εκανε φιλοτιμη προσπαθεια και τον ευχαριστω για τη προσφορα του ,χωρις αυτο δεν θα καναμε τιποτα τοσο καιρο, αλλα δεν φτανει σε αποκριση αυτο της hTC.

Οταν φορτωσα την καινουρια ρομ επελεξα για γλωσσα την ελληνικη ,ετσι για να δω την δουλεια που εχουν κανει. Παρατηρησα ομως οτι στο μαρκετ δεν εμφανιζονται τα σχολια των χρηστων.

Ετσι γυρισα (που θα γυριζα :cool: ) στα αγγλικα ,αλλα τωρα το μενου εφαρμογων του μαρκετ εχουν παραμεινει ελληνικα ,ομως τωρα εμφανιζονται τα σχολια. Τι μπορει να παιζει εδω; ... Ελεγξτε το οσοι εχετε περασει την νεα ρομ και καντε μια αναφορα να ξερουμε.

Αλλο που παρατηρησα ειναι οτι θελει προσοχη με τους task managers. Εγω χρησιμοποιω τον task killer παρα πολυ καιρο, με την αρχικη ρομ και δεν ειχα προβλημα. Ομως τωρα καποιες φορες κλεινουν καποιες εφαρμογες συστηματος (οχι παντα) και κανει κατι σαν σοφτ ρισετ . Πεταει το hTC και ξαναφορτωνει τη επιφανεια εργασιας, χωρις να ζητα κωδικο σιμ ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

καληεμρα!

 

στην αρχη το εκανε και σε εμενα αυτο με το task killer αλλα μετα απο 2-3 φορες που εκανα kill τελικα ηρθε στα ισια του!

οσον αφορα ταχυτητα κα ιτα λοιπα ειναι οντως σφαιρα το κινητο με το sense ui αλλα απο μπαταρια εχει λιγο μεγαλυτερη καταναλωση απο την παλια rom αλλα θεωρω οτι ειανι φυσιολογικο, βεβαια αφηνω το bluetooth μερικες φορες ολο το 24ωρο ανοιχτο και τη φωτεινοτητα στα ιδια απιπεδα..ενω παλια ειχα το locale μια εφαρμογη που τα βραδια μειωνε τα επιπεδα φωτισμου οποτε παιζει να ειναι και εκει η διαφορα....θα την βαλω να ελεγξω αν εχω καλυτερη αποδοση

 

ααα οσον αφορα το market! οντως δεν εχει τα σχολια...πρεπει να τους το πουμε να διορθωθει καπως...

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Περασα το τελευταιο ραδιο σημερα και φορτισα και την μπαταρια ,για να δουμε...:ninja:

 

Επαναλαμβανω το πολυ καλο σκρολινγκ εφαμιλο του αιφον,καθως και το πολυ καλο πληκτρολογιο εφαμιλο κι αυτο κι ας ειναι μικρο, η αποκριση ειναι ιδια με του αιφον!!! μπραβω στους λαμογιους ,που μας ειχαν απο τον Ιουνιο με το Αγγλικο μονο.

Το καστομ πληκτρολογιο του φιλου ,εκανε φιλοτιμη προσπαθεια και τον ευχαριστω για τη Ξπροσφορα του ,χωρις αυτο δεν θα καναμε τιποτα τοσο καιρο, αλλα δεν φτανει σε αποκριση αυτο της hTC.

Οταν φορτωσα την καινουρια ρομ επελεξα για γλωσσα την ελληνικη ,ετσι για να δω την δουλεια που εχουν κανει. Παρατηρησα ομως οτι στο μαρκετ δεν εμφανιζονται τα σχολια των χρηστων.

Ετσι γυρισα (που θα γυριζα :cool: ) στα αγγλικα ,αλλα τωρα το μενου εφαρμογων του μαρκετ εχουν παραμεινει ελληνικα ,ομως τωρα εμφανιζονται τα σχολια. Τι μπορει να παιζει εδω; ... Ελεγξτε το οσοι εχετε περασει την νεα ρομ και καντε μια αναφορα να ξερουμε.

Αλλο που παρατηρησα ειναι οτι θελει προσοχη με τους task managers. Εγω χρησιμοποιω τον task killer παρα πολυ καιρο, με την αρχικη ρομ και δεν ειχα προβλημα. Ομως τωρα καποιες φορες κλεινουν καποιες εφαρμογες συστηματος (οχι παντα) και κανει κατι σαν σοφτ ρισετ . Πεταει το hTC και ξαναφορτωνει τη επιφανεια εργασιας, χωρις να ζητα κωδικο σιμ ...

 

Κι εγώ την καινουρια ρομ εχω, rooted από τον vman. Κανένα προβλημα και επιβεβαιώνω όσα γραφεις. Χθες κερασάκι το καινουριο ράδιο με τον 2ο τρόπο που προτείνει ο vman. Όλα καλά και εδω.

 

Όταν πέρασα τη ρομ επέλεξα ελληνικα και δεν εβλεπα τα σχόλια, αλλά οταν γύρισα στα αγγλικά γύρισε και το market και τα βλέπω όλα κανονικά. Επισης χρησιμοποιώ το advanced task killer και δεν μου έχει παρουσίασει προβλημα.

 

Εσείς sms με πόσους χαρακτήρες γράφετε? Εγώ 70...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...