Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τιποτα δεν καταφερα....δεν βλεπει το τηλεφωνο και μου βγαζει και ο υπολογιστης το αρχειο λαουντς καπως ετσι σταματησε να λειτουργει...τι ειναι παλι τουτο?

 

Μη παιδεύεσαι με το sync... Κάνε αυτό που σου λέει ο jose1985beck στο παραπάνω ποστ. 2 απλά βηματάκια είναι. Export τις επαφές από outlook, import στο gmail και μετά αφήνεις το κινητό να κάνει τη δουλειά του χωρίς να καταλάβεις τίποτα. Όλες σου οι επαφές θα βρίσκονται στο κινητό. Απλά στο settings->data synchronization τσέκαρε το κουτάκι "contacts".

Έτσι θα συγχρονίζονται οι επαφές σου καθημερινά χωρίς να κάνεις τίποτα.

Το HTCsync ούτε εμένα μου δουλεύει...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα παιδια μην κανετε συγχρονισμο με τον υπολογιστη δεν αξιζει καθολου!!

 

φτιαξτε τις επαφες σας στο gmail και θα δειτε ποσο καλυτερα και πιο ευχρηστο ειναι

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να προτείνει μια ρομ που να είναι γρήγορη και πάνω απ'όλα ΣΤΑΘΕΡΗ!?
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω φίλε μου τι συμβαίνει για να σε βοηθήσω παραπάνω. Εγώ έχω HTC hero κ δεν ξέρω αν στο magic πρέπει να κάνεις τπτ παραπάνω. Σε μένα δεν χρειάζεται, το βλέπει απευθείας.

 

Μπορείς να κάνεις κάτι άλλο να εισάγεις τις επαφές σου, αν έχεις wifi.

 

Θα κάνεις export τις επαφές σε αρχείο από το outlook κ θα πας μετά από το pc στο gmail σου (αν δεν έχεις, φτιάξε λογαριασμό είναι απαραίτητος για συσκευές με android). Από εκεί θα κάνεις import τις επαφές από το αρχείο που έφτιαξες πριν. Μετά θα αφήσεις το κινητό να συγχρονίσει με το gmail account σου μεσω wifi (μπορεί κ μέσω 3g internet αν έχεις βέβαια) κ θα περαστούν οι επαφές στο κινητό.

Τελικα με καθοδηγησε αυτος που πηρα το τηλεφωνο και μου ειπε και εκανα τα παρακατω.......τις επαφες τις πηρα κανοντας τες εξτρακ απο το τζι μειλ σε καποιο αρχειο και απο εκει με wifi apo to gmail τις πηρα.

Μου ειπε οτι το HTC Sync δεν δουλευει σε Vista me σερωιψε παψκ 2 η 3 αυτο δεν το καταλαβα.

Να ρωτησω κατι αλλο για να μεταφερω τωρα καποια αρχεια απο υπολογιστη σε τηλεφωνο οπως και καποιες φωτογραφιες πως θα γινει?

 

- Αμε, πως δεν υπαρχει ....

- Πηγαινεις στις επαφες και μαρκαρεις με αστερακι οσες σε ενδιαφερουν... μετα πας στην επιφανεια εργασιας και πατας παρατεταμενα σε ενα κενο σημειο της ,οπου θα εμφανιστει το popup των widgets. Eπιλεγεις το folders και απο εκει το starred condacts οπου θα εμφανιστει στην επιφανεια εργασιας ενας φακελος με ολες τις επαφες που εχεις μαρκαρει .... η συνεχεια ειναι αυτονοητη ... :rolleyes:

 

Συστημα να κραταμε το 2 η το 3 κλπ νουμερα κρατημενα και να παιρνει δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα κι εγώ το κινητό σήμερα. Πολύ ωραίο μπορώ να πω! Έχω λίγη ώρα που το σκαλίζω και βασικά τα τελευταία 10 λεπτά από το market δεν κατεβαίνει τίποτα ενώ φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο με το ρούτερ μου !! Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κρατηθείτε..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................:!::!::!::!::!::!:

 

Μου ήρθε το update το 1.6 ! Πριν λίγο μέσω wi-fi !

Νεό στυλ για το μαρκετ για την καμερα και τωρα ψαχνω και για αλλα ...:happy::happy: BTW έχω Vodafone Branded εξωτερικου !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κρατηθείτε..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................:!::!::!::!::!::!:

 

Μου ήρθε το update το 1.6 ! Πριν λίγο μέσω wi-fi !

Νεό στυλ για το μαρκετ για την καμερα και τωρα ψαχνω και για αλλα ...:happy::happy: BTW έχω Vodafone Branded εξωτερικου !

 

μμμ εμεις λογικα θα αργησουμε ακομα, οσο δλδ το εχουμε απο ελλαδα...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

μμμ εμεις λογικα θα αργησουμε ακομα, οσο δλδ το εχουμε απο ελλαδα...

Καλημερα....μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?Εκανα install απο το emarket το ελληνικο πληκτρολογιο,πηγα στο locale text το τσεκαρισα!Παω να γραψω καποιο μηνυμα και δεν το βγαζει!Θελει καποια εξτρα ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?Εκανα install απο το emarket το ελληνικο πληκτρολογιο,πηγα στο locale text το τσεκαρισα!Παω να γραψω καποιο μηνυμα και δεν το βγαζει!Θελει καποια εξτρα ρυθμιση?

 

Την ελληνικη σημαιουλα που σου βγαζει διπλα απο το space την πατησες ?

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνικη σημαιουλα που σου βγαζει διπλα απο το space την πατησες ?

δεν εχει διπλα στο space ελληνικη σημαια οταν βγαζει το πληκτρολογιο μαλλον εννοεις?ελληνικη σημαια βγαζει εκει που εχει γινει εγκατασταση της εφαρμογης.

Τοχεις βαλει εσυ?Μπορουμε να μιλησουμε τηλεφωνικα?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει διπλα στο space ελληνικη σημαια οταν βγαζει το πληκτρολογιο μαλλον εννοεις?ελληνικη σημαια βγαζει εκει που εχει γινει εγκατασταση της εφαρμογης.

Τοχεις βαλει εσυ?Μπορουμε να μιλησουμε τηλεφωνικα?

 

Κάτσε λίγο..Έχεις αλλάξει rom ?

Άν όχι τα πράγματα είναι απλά...

Πας στο market και κατεβαζεις την εφαρμογη Greek Input Method.

Μετα Settings ---> Locale & Text ---> Τσεκάρεις το Greek Keyboard και αν θες μετα πηγαινεις και στις ρυθμισεις του ( Greek keyboard settings ) για να δεις τι παιζει..

Μετα οταν θα ανοιγει καθε φορα το πληκτρολογιο θα σου βγαζει μια σημαιουλα κοντα στο space και οταν θα την πατας τα γραμματα θα γίνονται ελληνικα..

Κάνε και ένα restart ..

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λίγο..Έχεις αλλάξει rom ?

Άν όχι τα πράγματα είναι απλά...

Πας στο market και κατεβαζεις την εφαρμογη Greek Input Method.

Μετα Settings ---> Locale & Text ---> Τσεκάρεις το Greek Keyboard και αν θες μετα πηγαινεις και στις ρυθμισεις του ( Greek keyboard settings ) για να δεις τι παιζει..

Μετα οταν θα ανοιγει καθε φορα το πληκτρολογιο θα σου βγαζει μια σημαιουλα κοντα στο space και οταν θα την πατας τα γραμματα θα γίνονται ελληνικα..

Κάνε και ένα restart ..

 

Ολα αυτα τα εκανα αλλα σημαιουλα γιοκ!!!!Μιλαμε για σημαιουλα οταν βγαζει το πληκτρολογιο που παω ειτε να γραψω μηνυμα ειτε να προσθεσω καποια επαφη!!Οχι δυστυχως!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα εκανα αλλα σημαιουλα γιοκ!!!!Μιλαμε για σημαιουλα οταν βγαζει το πληκτρολογιο που παω ειτε να γραψω μηνυμα ειτε να προσθεσω καποια επαφη!!Οχι δυστυχως!!!

E τοτε μπορεις να βολευετεις με το Greek Virtual Keyboard του Κώστα..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαλέξεις και το ελληνικό πληκτρολόγιο μια φορά για να στο βγάζει.

Αυτό γίνεται πατώντας παρατεταμένα σε ένα πεδίο γραφής. Πετάει επιλογή "Select input method" και διαλέγεις Greek IME

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να κρατηθω μεχρι να βγει η επισημη αναβαθμιση του Sense για τα Magic, αλλα τελικα ειπα να περασω μια custom rom σημερα.

Ηθελα λοιπον να κανω μια ερωτηση: Επειδη παλαιτοτερα το bluetooth δεν λειτουργουσε στις custom rom υπαρχει καποια στην οποια πλεον να λειτουργει;

 

Βασικα θα ηθελα με σειρα προτιμησης η rom να εχει:

α) working bluetooth

β) Sense UI

γ) working LEDs.

 

Λιγο κακομαθημενη ερωτηση παιδια, το ξερω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με το XDA.

 

Επισης μια αλλη ερωτηση: Εχει κανεις χρησιμοποιησει αυτο; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556200 εντυπωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι νεος κατοχος του κινητου και εχω ενα σοβαρο προβλημα.Ειμαι συνδρομητης cosmote και εδω και μερες προσπαθω να απενεργοποιησω την αυτοματη συνδεση στο ιντερνετ μεσω mobile network και δεν μπορω.Εχω δοκιμασει τα παντα.Εχω μιλησει με παιδια απο δω και εχω κανει οτι μου εχουν πει και παλι τπτ.Νομιζω πως εχει να κανει με καποια νεα εκδοση που εχουν τα νεα κινητα που πουλιουνται στην αγορα.Καποια πραγματα στο κινητο μου ειναι διαφορετικα απο παλαιοτερα magic οπως πχ να μπορεις να τικαρεις/ξετικαρεις το mobile network.

-Προσπαθησα να αλλαξω τα settings του mobile network αλλα δεν κραταγε καμι αλλαγη,προσπαθησα να διαγραψω το cosmote wireless internet αλλα δεν μπορεσα.

-Εβαλα και το apndroid που απενεργοποιει το mobile network(κανονικα το απενεργοποιησε) αλλαζοντας του το ονομα αλλα και παλι τιποτα.

 

Ειμαι σιγουρος πως ολοι οι καινουργιοι κατοχοι θα εχουν το ιδιο προβλημα και οι θα ηθελα αν υπηρχε καποιος το ειχε αυτο το προβλημα και το ελυσε να μου πει τον τροπο.

 

Οι παλιοι κατοχοι που προφανως δεν ειχαν αυτο το προβλημα νομιζω δεν μπορουν να με βοηθησουν με την πειρα τους παρα μονο αν εχουν ακουσει κατι παρομοιο και ακουσαν και θυμουνται και την λυση να μου την πουν

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

επισης θα ημουν ευγνωμων αν καποιος μπορουσε να μου πει καποιο τηλεφωνο αντιπροσωπειας τησ htc ή καποιας θυγατρικης ή καποιας εταιριας που να συνεργαζεται να τους παρω ενα τηλεφωνο μπας και απο κει βρω καποια λυση

Link to comment
Share on other sites

επισης θα ημουν ευγνωμων αν καποιος μπορουσε να μου πει καποιο τηλεφωνο αντιπροσωπειας τησ htc ή καποιας θυγατρικης ή καποιας εταιριας που να συνεργαζεται να τους παρω ενα τηλεφωνο μπας και απο κει βρω καποια λυση

 

http://lmgtfy.com/?q=htc+greece

 

 

Τρομερά δύσκολο search....

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω gbil

Τωρα για το ουσιαστικο μου προβλημα εχεις να προτεινεις τπτ?

ή με αυτα δεν ασχολεισαι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.. :)

 

επειδη ζαλιστηκα με να διαβαζω τοσες σελιδες και τοσα post..ηθελα να ρωτησω συνοπτικα καποια πραματακια..

 

1)υπαρχει στην αγορα το destinator 9 android?η τουλαχιστον καποιο αξιολογο προγραμμα που να μη χρειαζεται να σε καταχρεωνει κατεβαζοντας απτο internet χαρτες οπως το googlemaps.

 

2)το νεο firmware κυκλοφορησε η ακομη?αν οχι ποτε περιπου να το περιμενουμε?τι αλλαγες θα εχει αν γνωριζετε?

 

3)ελληνικο μενου θα βγαλουν ποτε?

 

4)το bluetooth θα ξεκλειδωθει με το νεο firmware?

 

5)java platform θα βγει για android?ειχα διαβασει πριν καιρο οτι θα κυκλοφορουσε μεσα οκτωμβρη...

 

πιστευω οτι αυτες οι αποριες αφορουν σχεδον ολους τους κατοχους και θα ηταν τελεια να δοθουν απαντησεις συνοπτικα σε ενα post :D

 

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω gbil

Τωρα για το ουσιαστικο μου προβλημα εχεις να προτεινεις τπτ?

ή με αυτα δεν ασχολεισαι?

 

 

Γιατί τι πρόβλημα έχεις? Δεν σου βρήκα το site της HTC Ελλάς που έχει τηλέφωνα για το support?

 

Τςτςτςτς όλο παράπονα....

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι πρόβλημα έχεις? Δεν σου βρήκα το site της HTC Ελλάς που έχει τηλέφωνα για το support?

 

Τςτςτςτς όλο παράπονα....

 

Αν διαβαζες ολο το αρχικο μου μυνημα και οχι την τελευταια προταση θα εβλεπες πιο ειναι το ουσιαστικο προβλημα μου, που παραθετω ωστε αν ξερει καποιος να βοηθησει.

Σε ευχαριστησα για το σιτε που μου βρηκες αλλα παραπονο που εντοπιζεις στα λεγομενα μου?(ρητορικη ερωτηση και δεν ζητα απαντηση.δεν ειναι ανακγη να spamaroume)

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι εντελως χαζο :O?

 

Τι ειναι το Sense Ui και τι το multitouch ( αυτο ειναι οτι λεει η σημασια του στα αγγλικα ?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...