Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δλδ σε hero εχει προβλημα ενω σε magic δουλευει

 

καποιο bug θα ειναι εκτος και αν πρεπει να το απεγκαταστησεις και το ξαναβαλεις

ισως διορθωθει

 

χθες εβαλα τη νεα ρομ και εκανα hard rest. τα εβαλα λοιπον ολα απο την αρχη...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα με Hero με επιλεγμένο το 7bit μου βγάζει κανονικά το shift και δεν στέλνει 160. Και σε αντίθεση με τον geovass, δέν έχω ελληνικό HTC πληκτρολόγιο :(

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με Hero με επιλεγμένο το 7bit μου βγάζει κανονικά το shift και δεν στέλνει 160. Και σε αντίθεση με τον geovass, δέν έχω ελληνικό HTC πληκτρολόγιο :(

 

Μαλλον παιζει θεμα με το HERO φαινεται...

Για να εχεις Ελληνικο πληκτρολογιο, κανε hard reset και μετα ΜΗΝ επιλεξεις ENGLISH στο startup - απλα πατε NEXT!:D

Link to comment
Share on other sites

Να'χα κάνει μόνο ένα...

5-6 έχω κάνει, είχα δοκιμάσει και την μέθοδο του άκη και πέρασαν ελληνικά, αλλα δεν δούλευε το market :(

 

Δεν δουλέυουν τα 160 sms, δέν μπορώ να δώ video παρα μόνο low quality στο youtube, ούτε καν το demo της htc, το οποίο παραμένει μετα απο hard reset, απο χ8ές έχω πάρει 2 sms και το trackball συνεχίζει να αναβοσβηνει ακόμα και αν τα διαβάσω, μέχρι να πάω και κάνω δημιουργεία νέου...

 

Μου φαίνεται κάποιος μου το έχει μουτζώσει :mad: Μια χαρά δούλευε στη αρχή.

 

Θα πάω να πάρω το iPhoNe της αδερφής μου και θα της δώσωαυτό μου φένεται μια και μονο τηλέφωνα πέρνει :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια εχει!:D 160 χαρακτηρες ΔΕΝ εχει!:cry:

 

Μαλιστα:(

Εγω παντως ζαχαρωνα το hero λογο του sense ui και του multitouch.

Κατεληξα σε magic για να εχω τα update και την υποστηριξη της ace(ακομα περιμενουμε αυτο το ρημαδοπληκτρολογιο με ελληνικα):mad:

Κ ακομα ενας λογος που δε βαζω heraτη rom ειναι οτι με χαλαει το θεμα με το

bluetooth(μικροφωνο)

Πιστευω οτι η επομενη αναβαθμιση του greek input θα λυσει το θεμα του hero

Υπομονη:)

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω την συσκευή. Έχω βρεί έναν κινέζο που πουλάει htc branded αλλά δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα με αυτή την συσκευή γιατί κάτι άκουσα για τα ασιατικής προέλευσης. Αν δεν λέει αυτός και έχει στα υποψίν του κάποιος τπτ άλλο, καλοδεχούμενο.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα ήταν με μια συγκεκριμένη μέθοδο για root. Στην τελική ακολουθούσες άλλη μέθοδο. Οπότε δεν θα το έλεγα πρόβλημα. Αλλά από ότι βλέπω αυτός το έχει ήδη root και έχει επάνω και διαφορετική rom, οπότε δεν τίθεται θέμα. Αυτά απλώς με την ασιατική συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω την συσκευή. Έχω βρεί έναν κινέζο που πουλάει htc branded αλλά δεν ξέρω αν θα έχω πρόβλημα με αυτή την συσκευή γιατί κάτι άκουσα για τα ασιατικής προέλευσης. Αν δεν λέει αυτός και έχει στα υποψίν του κάποιος τπτ άλλο, καλοδεχούμενο.

 

Myphone:"Αυτο ξέρετε, αυτο εμπιστεύεστε":)

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=2976275

Link to comment
Share on other sites

H διαφορά είναι οτί από εκεί θα το πάρω 350 καινούριο ενώ απο εδώ τόσο θα πάρω το μεταχειρισμένο.

kougeo του έστειλα μήνυμα για το ποια rom έχει και μου πε ότι αυτή είναι μια συσκεύή που την έβγαλε για δοκιμή και για να τραβήξει φωτογραφίες. Αυτές που δίνει είναι factory sealed.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω λέει unlocked και bluetooth enabled, οπότε το factory sealed κάπου δεν στέκει. Εκτός και εάν το άνοιξε για να το ξεκλειδώσει, και μόνο αυτό, αλλά και πάλι.....

Πάντως και unlocked να μην είναι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Όπως είπα παραπάνω υπήρχε ένα μόνο πρόβλημα με μία μέθοδο root αλλά και πάλι υπάρχουν εναλλακτικές μέθοδοι να ακολουθήσεις, ίσως ακόμα και πιο εύκολες πλέον.

Link to comment
Share on other sites

HELP !!!

 

Σήμερα, έπειτα μάλλον από κάποιο update, το HTC Magic μου (όχι Vodafone) αρνείται να bootαρει και κολλάει σε διαρκές loop. Ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος στο ξεκίνημα, βγαίνει το htc logo και μετά από 25 δευτερόλεπτα κάνει επανεκίνηση.

 

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση (εκτός του να το γυρίσουμε πίσω) ; :what:

 

Υπάρχει κάποιο safe mode (δοκίμασα να bootαρω με το menu κρατημένο αλλά τζίφος) ή κάτι άλλο να κάνω ;

 

 

Τελικά δεν άντεξα και το έκανα hard reset :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί σε εφαρμογές SMS εκτός της default του Android. Έχεις βάλει ChompSMS κτλ.; Κανονικά, θα πρέπει όταν είσαι και γράφεις μήνυμα, να σου δείχνει μόνο κεφαλαία ελληνικά και να μην υπάρχει το shift καθόλου!

 

Το πιθανότερο είναι η default εφαρμογή του Hero να μην αναγνωρίζεται από το keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί σε εφαρμογές SMS εκτός της default του Android. Έχεις βάλει ChompSMS κτλ.; Κανονικά, θα πρέπει όταν είσαι και γράφεις μήνυμα, να σου δείχνει μόνο κεφαλαία ελληνικά και να μην υπάρχει το shift καθόλου!

 

Το πιθανότερο είναι η default εφαρμογή του Hero να μην αναγνωρίζεται από το keyboard...

 

το chompsms ειναι καλο?

αν το βαλω τα sms που εχω τι γινονται?

θελω καιρο να το βαλω αλαλ δε θελω να χασω τα sms

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα το handcent SMS (για εμένα το καλύτερο). Αν το βάλεις τα SMS θα συνεχίσουν να υπάρχουν και στις δύο εφαρμογές. Απλά από τις ρυθμίσεις της default SMS app, κλείσε τα Notifications γιατί θα έχεις διπλές ειδοποιήσεις μετά στην Taskbar.

 

p.s. Θα χάσεις τα 160 chars/sms καθώς θα σου φορτώνει το κανονικό πληκτρολόγιο και όχι αυτό με τα κεφαλαία 7bit.

Link to comment
Share on other sites

μμμ ευχαριστω

 

δεν αξιζει νομιζω να χασω το 160chars/sms

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λίγο χρόνο και έβαλα και navigator, Ndrive, οπότε περιμένω να το δοκιμάσω μιας και το AndNav δε με βόλεψε.

Είμαι κι εγώ απ'αυτούς που βλέπουν το Android μπροστά από τα WM!!!

Link to comment
Share on other sites

To ndrive έχει δουλέψει σε εμένα άψογα. Σε κέντρο θεσσαλονίκης και προάστια, όπου το έχω δοκιμάσει έχει άψογη κάλυψη.

 

εγώ πάλι που προσπάθησα να το βάλω μου έλεγε ότι δεν έβρισκε GPS...πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι που προσπάθησα να το βάλω μου έλεγε ότι δεν έβρισκε GPS...πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως?

 

Ναι .

Θελει ενεργοποιηση το gps , απο τα settings -->Security and location-->Enable gps satellites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα σήμερα στο site της HTC ότι βγήκε καινούργια Official ROM για το MAGIC http://www.htc.com/ca/supportdownloadlist.aspx?p_id=270&act=sd&cat=all. Την έχει δοκιμάσει κανείς??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα σήμερα στο site της HTC ότι βγήκε καινούργια Official ROM για το MAGIC http://www.htc.com/ca/supportdownloadlist.aspx?p_id=270&act=sd&cat=all. Την έχει δοκιμάσει κανείς??

 

Καλησπερα .

Αφορα το magic που κυκλοφορησε για το δικτυο rogers -καναδα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς πρόβλημα με το πρόγραμμα APNdroid?

 

Το κάτεβασα από το μάρκετ πριν από 2 εβδομάδες, το δοκίμασα μια φορά και δεν το ξαναδοκιμασα. Για 2 εβδομάδες δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά χτες και σήμερα δεν μπαίνει στο ίντερνετ. Μου βγάζει server not available.Πιστεύω ότι φταίει το πρόγραμμα που κατέβασα από το μάρκετ. Οι ρυθμίσεις μου στα settings είναι:

Name: Costomote Wireless Internet

APN Internet

Ολα τα άλλα κενά

MCC 202

MNC 01

APN Type: default

 

Η Cosmote μου είπε ότι βλέπει ότι δεν έχω καθόλου ρυθμίσεις Wireless, και θα έκανε αίτηση στο τεχνικό τμήμα μπας και τις βρούνε :confused:

Στο Γερμανό έλειπε με άδεια το παλικάρι που μου τις είχε περάσει πριν 2 μήνες που το είχα αγοράσει. Οι υπόλοιποι ξέρουν μόνο να πουλάνε μπαταρίες :(.

 

Ξέρει κανείς?

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λίγο χρόνο και έβαλα και navigator, Ndrive, οπότε περιμένω να το δοκιμάσω μιας και το AndNav δε με βόλεψε.

Είμαι κι εγώ απ'αυτούς που βλέπουν το Android μπροστά από τα WM!!!

 

Συγνωμη που το βρικατε? γιατι στο επισημο site της ndrive δεν βρισκω compatibility με htc magic.....????

ενα pm θα με εσωζε... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...