Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου... απεναντίας εννοώ πως σηκώνει μεγάλη συζήτηση που δεν είναι του παρόντος.

 

Παρεμπιπτόντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ήθελε να πει ο ποιητής!

 

Δεν ξέρω αν εσύ πειράζεις καθόλου τα pda σου. Αλλά εγώ ψάχνω συνεχώς τρόπους ώστε να γίνει το UI του πιο όμορφο και πιο προσητό σε μένα. Απλά λέω ότι τα παιδιά που φτοιάχνουν τα θέματα, τις taskabars κ.τ.λ. κάνουν καταπληκτική δουλειά. Ενώ αυτοί που δουλεύουν στην Microsoft τα κάνουν οσο πιο απλά γίνεται.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ασχολούμαι με τα "εγχώρια" του συγκεκριμένου λειτουργικού χρόνια τώρα. Το tweaking είναι εφικτό σε κάθε τύπο λειτουργικού. Λογικό είναι να εκμεταλλευόμαστε αυτές του τις δυνατότητες με σκοπό να το παραμετροποιήσουμε στα δικά μας μέτρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[Αν το HD ηταν καλύτερο σε ποιοτητα κατασκευης...θα το προτιμούσα μπορει λίγο πο μεγάλο(ακόμα μεγαλύτερη οθόνη) και αρκετά πιο λεπτό απο το Diamond2...

 

πλακα κανεις με την ποιοτητα κατασκευης...πιστευω οτι το hd ειναι αρκετα καλο σε αυτο το θεμα.

οχι και προβλημα σε ποιοτητα κατασκευης το hd.μην λεμε και οτι θελουμε.

 

 

Το έχεις ή επιχείρησες να το πάρεις; Προσωπικά γνωρίζω ελάχιστους που δεν επέστρεψαν την πρώτη συσκευή τους λόγο κατασκευαστικού προβλήματος.

 

Οπως τα λέει ο athanasso...2 φιλοι μου το είχαν και το επέστρεψαν...αλλα απο την αλλη το Diamond ειναι μακρα το πιο όμορφο...λιγο ο μεταλικόσ σκελετος λίγο η πίσω πλευρα..τo touch sensitive panel το πάχος του η ροδέλα...ολα!!!Ειμαι ακομα περιεργος αν η μπαρα για ζουμ θα κανει οτι η ροδέλα...μιας και αυτην ερχεται αν αντικαταστησει....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι ακομα περιεργος αν η μπαρα για ζουμ θα κανει οτι η ροδέλα...μιας και αυτην ερχεται αν αντικαταστησει....

 

Δύσκολο μιας και η ροδέλα έχει πολλές δυνατότητες συμπεριλαμβανομένου και του d-pad που εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να εξομοιώσει μια μπάρα του zoom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H μπάρα του zoom ακόμη δεν έχω καταλάβει που χρησιμεύει.

 

Πολύ απλά άμα σύρεις το δάχτυλο σου πάνω σε αυτή, η οθόνη θα ζουμάρει προς τα μέσα ή έξω ανάλογα προς ποιά κατεύθυνση θα το σύρεις.

 

Αυτό συνήθως γίνεται σε εικόνες, ιστοσελίδες, διάφορα έγγραφα (κειμένου πχ), ώστε να γίνει κάτι πιο ευδιάκριτο. Από την εμπειρία μου με το Ipod touch δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούσαν να βάλουν ένα software slide; Τι κουλό είναι αυτό;:blink:

Όσο για το zoom του ipod touch/iphone, άσε... είναι αλλού.

 

Και μένα δε μ'αρέσει, αλλά ακριβώς επειδή το zoom σε συσκευές της apple είναι αλλού, η εταιρία το κατωχύρωσε νομικά.

 

Ας τολμήσει κάποιος να το αντιγράψει και τον περιμένει πόλεμος...

 

(δεν ξέρω και πως zoom-αράν προηγούμενες συσκευές της htc)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H μπάρα του zoom ακόμη δεν έχω καταλάβει που χρησιμεύει.

 

Σε όποια εφαρμογή μπορεί να γίνει zoom. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και εγώ απορώ που έχει μπει σε τόσο περίοπτη θέση!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Diamond 2 με WinMo 6.5 (αν δεν κανω λαθος)

 

http://www.youtube.com/watch?v=62Y-GFVt00o

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως μερικοί το χαρακτηρίζουν παντόφλα. Το Diamond το κανονικό μια σταλιά είναι ρε παιδιά. Αυτό στο ύψος είναι 0.5 cm πιο μεγάλο. Παντόφλα το λέτε αυτό. Θα έλεγα ότι είναι πάρα πολύ καλό το μέγεθος του αν και μπορούσε να ήταν πιο μικρό.

Και για τα WM 6.5 έχει ανακοινωθεί ότι θα μπορούν όσοι θέλουν να τα βάλουν

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως μερικοί το χαρακτηρίζουν παντόφλα. Το Diamond το κανονικό μια σταλιά είναι ρε παιδιά. Αυτό στο ύψος είναι 0.5 cm πιο μεγάλο. Παντόφλα το λέτε αυτό. Θα έλεγα ότι είναι πάρα πολύ καλό το μέγεθος του αν και μπορούσε να ήταν πιο μικρό.

Και για τα WM 6.5 έχει ανακοινωθεί ότι θα μπορούν όσοι θέλουν να τα βάλουν

και 5 mm πιο κοντο και πιο στενο απο το ΟΜΝΙΑ!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παντως οπως ειδα το βιντεακι παραπανω, αθλιο το σκρολαρισμα των 6,5 πανω στο diamond2. Το HD μου με τα 6,1 ακομη και εξω απο το touch flo εχει πολυ καλο scrolling.
Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως ειδα το βιντεακι παραπανω, αθλιο το σκρολαρισμα των 6,5 πανω στο diamond2. Το HD μου με τα 6,1 ακομη και εξω απο το touch flo εχει πολυ καλο scrolling.

 

Κάτσε βρε μπορεί να μην είναι ολοκληρωμένη έκδοση :P (beta κανείς;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως οπως ειδα το βιντεακι παραπανω, αθλιο το σκρολαρισμα των 6,5 πανω στο diamond2. Το HD μου με τα 6,1 ακομη και εξω απο το touch flo εχει πολυ καλο scrolling.

 

καινουργιο ειναι μην ανχωνεσε, και το δικο σου καλο ειναι ,μ αρεσει που το θαβετε ακομα δεν βγηκε ! ειδα και το HD τα κατορθοματα του ,για να παιξει ενα βινταεκι πρεπει ναν κανουμε 15 μετατροπες αν ειναι σε αλλη μορφη !

κατα τα αλλα εχει 700 ευρω !

μηχανακι περνεις με τοσα λεφτα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτσε βρε μπορεί να μην είναι ολοκληρωμένη έκδοση :P (beta κανείς;)

 

Έτσι είναι. Όλες αυτές είναι pre-release εκδόσεις και δεν έχουν καμία σχέση με τις τελικές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λες και βγήκε από τη δεκαετία του 90.

Ακριβώς. Είναι πανέμορφο.

Δεν είναι όμως λόγος να δώσω άλλα 600 ευρώ (νομίζω:p)

Link to comment
Share on other sites

Πω,πω τι ειχα Γιαννη,οτι ειχα παντα!!!Τα ιδια πραγματα συνεχως...δεν βαρεθηκαν?Που ειναι το minijack?Που ειναι το ledακι στο ρολο του φλας(επιτελους)?Γιατι παλι τετοιον επεξεργαστη?Γιατι δεν τραβαει video τουλαχιστουν 640x480?Γιατι,γιατι,γιατι παλι τις ιδιες συσκευες?Χοντρο δουλεμα η HTC....αμαν και να λειπουν τα σχολια του τυπου τα "windows κινητα" δεν ειναι για multimedia ελεος....με τοσα λεφτα που θα σκασω απαιτω να εχει και αυτα (τα αυτονοητα).Το omnia γιατι τα ψιλοκαταφερε? (Δεν το παιρνω γιατι εμφανισιακα ειναι απαισιο και δεν υπαρχει αντιστοιχο "xda-developers" :ninja:)
Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος εκφράζει τα ίδια παράπονα, στο τέλος όμως... όλοι πάμε και αγοράζουμε!

 

Φιλε athanaso77 εσυ καλα τα λες αλλα πιστεψε με, δεν εχω δει κατι συνταρακτικο απο την HTC γι αυτο και επιμενω στο Cruise (touch flo αδιαφορο , με manime rom χανω απλως το 3D...το μονο ουσιαστικο μετα απο το Cruise ειναι η αυξηση μνημης στα διαφορα "κλωνους κινητα" και η οθονη του HD - ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!:mad:) και μην προστρεξετε καποιοι να πειτε για το video του cruise ακομη ψαχνετε η HTC με τους 3D drivers...λεγε με HD κινητο για να βλεπεις ταινιες χαχαχαχαχαχ :blink:!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα δε διαφωνώ μαζί σου, απλά η HTC βλέπει ότι πουλάει και κάνει ότι θέλει. Μη ξεχνάμε ότι μέχρι σήμερα τουλάχιστον... παίζει μόνη της στην αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα δε διαφωνώ μαζί σου, απλά η HTC βλέπει ότι πουλάει και κάνει ότι θέλει. Μη ξεχνάμε ότι μέχρι σήμερα τουλάχιστον... παίζει μόνη της στην αγορά.

 

Νεοι παιχτες?νεο μεριοδιο αγορας ΕΤΕΝ-Acer, Toshiba TG01 , Samsung HD αλλα εχεις δικαιο κανενα δεν πουλαει οσο τα HTC :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεοι παιχτες?

 

Όπως το πες... νέοι που πρέπει όμως να καθιερωθούν στην αγορά. Μέχρι τότε όμως... η HTC αλωνίζει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι εκει που αλωνιζει να βρει κανα πιθαρι λιρες διοτι ηδη χανει market share στα smartphones.Εκτος κι αν εχει αλλαξει focus

 

http://www.ubergizmo.com/15/archives/2008/01/htc_windows_mobile_smartphone_share_declines.html

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...