Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το expansys τον τελευταιο χρονο λειτουργει λιγο αλλοπροσαλλα ως προς τις ανακοινώσεις για επερχόμενα μοντέλα,τα παραδείγματα πάμπολα.Υπάρχει αξιοπιστία μονάχα στις ημερομηνίες κυκλοφοριας.πανεμορφοτο touch diamond 2,αλλα ενω στο touch pro2 η ελλειψη audio jack 3,5mm ειναι απολυτα δικαιολογημενη στην περιπτωση του touch diamond 2 που εχει προσανατολισμο στην αγορα συσκευων πολυμέσων ειναι πολυ σημαντικη.Κρίμα γιατί θα ήταν ιδανική επιλογή για μενα που το touch hd μου φαινεται πολυ μεγαλο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις σιγουρα ποτε ερχεται στα καταστηματα η συσκευη??

 

στο vpn και στο expansys εκτιμουν οτι θα ειναι διαθεσιμο απο 16 απριλιου

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν βλεπω κινητικοτητα...

φαινεται ξοδευτηκαν ολοι να παρουν το diamond και το HD, και για το diamond2 παροτι μοιαζει να ειναι μια εξαιρετικη συσκευη δεν βλεπω ιδιαιτερο ενδιαφερον...

ισως να παιζει ρολο και η περιφημη κριση...

πριν κανα χρονο θα γινοταν λαικο προσκυνημα στο release μιας αντιστοιχης συσκευης,οπως εγινε με το diamond1 πχ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις δίκιο αν και πιστεύω ο κόσμος έχει πανικοβληθεί που διαρρέουν κάθε 3 μήνες καινούργιες συσκευές από HTC! :p

 

Πάντως όταν βλέπεις την HTC να βγάζει παρεμφερείς συσκευές... σημαίνει ότι έχει έρθει η ώρα να ετοιμάσει κάτι διαφορετικό. Ίσως αυτό να περιμένουν!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν βλεπω κινητικοτητα...

φαινεται ξοδευτηκαν ολοι να παρουν το diamond και το HD, και για το diamond2 παροτι μοιαζει να ειναι μια εξαιρετικη συσκευη δεν βλεπω ιδιαιτερο ενδιαφερον...

ισως να παιζει ρολο και η περιφημη κριση...

πριν κανα χρονο θα γινοταν λαικο προσκυνημα στο release μιας αντιστοιχης συσκευης,οπως εγινε με το diamond1 πχ

 

Ποιό το νόημα όμως; Δεν έχει να προσφέρει κάτι καινούριο σε σχέση με το Diamond και το HD όσον αφορά τα specs.

 

Πάντως όταν βλέπεις την HTC να βγάζει παρεμφερείς συσκευές... σημαίνει ότι έχει έρθει η ώρα να ετοιμάσει κάτι διαφορετικό. Ίσως αυτό να περιμένουν!

 

Αυτό μάλλον είναι η μεγαλύτερη αλήθεια. Βλέπω να προλαβαίνει την Toshiba στον snapdragon.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό μάλλον είναι η μεγαλύτερη αλήθεια. Βλέπω να προλαβαίνει την Toshiba στον snapdragon.

 

Είμαι σίγουρος ότι αυτό περιμένει για να βγάλει τη δικιά της συσκευή... λίγο πιο πριν, όσο χρειάζεται για να τραβήξει το αγοραστικό κοινό που στόχευε στο Toshiba!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως περιμένω να βγει το diamond 2 για να δώσω το touch pro.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον ενδιαφέρεται βγήκαν τιμές και ημερομηνίες με προσφορές

expansys και clove.

 

Μην ξεχνάτε και τους εκπτωτικούς κωδικούς για το expansys.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

το expansys εχει βγαλει τιμη προπαραγγελιας και εκτιμωμενη ημερομηνια παραλαβης εδω και ενα μηνα περιπου.

οσο για τους κωδικους του νοεμβριου χλωμο το κοβω να ισχυουν.

ισχυει ομως ο κωδικος topaze με τον οποιο βγαινουν δωρεαν τα μεταφορικα.

πλησιαζουν παντως οι μερες για το δουμε και να μαθουμε αν διορθωσαν καποιες αδυναμιες του 1,οπως το ασθενικο ηχειο κουδουνισματος,και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν οι κωδικοί, αν τους βάλεις θα υπολογιστούν, αλλά ο κωδικός topaz δίνει μεγαλύτερη έκπτωση για την συγκεκριμένη περίπτωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

και φανταζομαι οτι δεν μπορουμε να βαλουμε πανω απο ενα κωδικο,ετσι δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

και φανταζομαι οτι δεν μπορουμε να βαλουμε πανω απο ενα κωδικο,ετσι δεν ειναι;

 

Ακριβώς, μπορείς να πειραματιστείς άνετα πριν φτάσεις στο σημείο που σε χρεώνει.

 

Δυστυχώς το clove δεν έχει κάποιο γνωστό κωδικό. Έχω φάει το net αλλά δεν έχω βρει τίποτα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παντα επερνα ολα τα τηλεφ. απο Αce Hellas αλλα αυτη τη φορα δεν αντεξα και το παρειγγειλα πριν απο λιγο τηλεφωνικα,με τελικη τιμη 485 ευρω.

20 ειναι το κοστος γιατι θα πληρωσω αντικαταβολη και -20 ειναι το εκπτωτικο.

Ειναι 1η μου παραγγελια απο Expansys και ελπιζω να πανε ολα καλα!

Η Μαρια Κυριακιδου μου φανηκε εξυπηρετικη!

 

Αληθεια οι γνωστες Αγγλικων συσκευων μπορουν να μου πουν αν θα μπορω να ενεργοποιησω τα Ελληνικα πληκτρολογεια και επισεις αν με το finger friedly θα μπορω να στελνω sms με 160 χαρακτηρες μιας και δεν ειναι Ελληνικη ROM!:confused:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντα επερνα ολα τα τηλεφ. απο Αce Hellas αλλα αυτη τη φορα δεν αντεξα και το παρειγγειλα πριν απο λιγο τηλεφωνικα,με τελικη τιμη 485 ευρω.

:

 

κατι μου λεει οτι παροτι τα δοκιμασες ολα στο diamond2 μονο θα βρεις τον αξιο αντικαταστατη του cruise...:p

σοβαρα τωρα μιλωντας νομιζω οτι δεν θα χεις προβλημα με το πληκτρολογιο.

με τον ενα η τον αλλο τροπο θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα...

αντε με το καλο να παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι παροτι τα δοκιμασες ολα στο diamond2 μονο θα βρεις τον αξιο αντικαταστατη του cruise...:p

σοβαρα τωρα μιλωντας νομιζω οτι δεν θα χεις προβλημα με το πληκτρολογιο.

με τον ενα η τον αλλο τροπο θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα...

αντε με το καλο να παραλαβεις

 

Το Cruisaki εχει και θα εχει παντα μια ξεχωριστη θεση στο τσαντακι μου:)

Αλλα αυτο με τα πληκτρολογεια ειναι μεγαλο αγκαθι για μενα μιας και παντα επερνα Ελληνικες συσκευες αλλα τωρα δε κρατηθηκα!

Παντως ελπιζω να μπορω να ενεργοποιησω τα Ελληνικα οπως εχουν κανει και οι φιλοι μας με τα HD και τις Αγγλικες ROM!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το πληκτρολογιο, πιστευω οτι και στο Diamond 2 με μια δυο μικρες αλλαγες στην registry θα εχεις και το Ελληνικο πληκτρολογιο, μιας και η HTC μεχρι τωρα βλεπω οτι στις αγγλικες συσκευες δινει μονο 5 γλωσσες, αλλα οι υπολοιπες ειναι ειναι ολες μεσα εγκατεστημενες. ΑΠλως θελει καποια πειραγματα για να εμφανιστουν.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν απατώμαι, στα καινούργια πληκτρολόγια της HTC θα υποστηρίζεται κανονικά η ελληνική γλώσσα σε αγγλικές συσκευές και χωρίς καν να πειράξουμε τη registry. Ακόμα και έτσι να μην είναι πάντως, θα βρεθεί σίγουρα η άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, στα καινούργια πληκτρολόγια της HTC θα υποστηρίζεται κανονικά η ελληνική γλώσσα σε αγγλικές συσκευές και χωρίς καν να πειράξουμε τη registry. Ακόμα και έτσι να μην είναι πάντως, θα βρεθεί σίγουρα η άκρη.

 

Αν θυμάμαι καλά η τελευταία rom που βγήκε για το diamond είχε ελληνικά ενώ ήταν αγγλική. Άντε να βγει και για το HD να δούμε αν θα ισχύει το ίδιο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, στα καινούργια πληκτρολόγια της HTC θα υποστηρίζεται κανονικά η ελληνική γλώσσα σε αγγλικές συσκευές και χωρίς καν να πειράξουμε τη registry. Ακόμα και έτσι να μην είναι πάντως, θα βρεθεί σίγουρα η άκρη.

 

Καλη ειδηση Γιαννη..αλλα και να μην ειναι ετσι βασιζομαι σε σενα,και πιστευω κατι θα βρεθει!!:)

 

Αλλα να,θα ειναι η 1η μη Ελληνικη συσκευη και νιωθω καπως,θα στελνει π.χ. sms 160 Ελληνικων χαρακτηρων;)

Οποτε καθε βοηθεια απ τους μετρ ευπροσδεκτη:D

 

Η αληθεια ειναι θα περιμενα να το παρω και αυτο Ελληνικο αλλα δυστυχως με πιεζει ο χρονος(καθοτι αρχιζει η σεζον σε νησι και..):cry::X

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@miky7:

Ναι είχε (και έχει) ελληνικά αλλά όπως είπε και ο katerini χρειαζόταν registry tweak για να εμφανιστούν. Επίσης εάν οι πληροφορίες μου είναι σωστές (και με κάθε επιφύλαξη) στην δεύτερη έκδοση του Diamond δεν θα χρειάζεται αυτό το tweak και μάλλον θα υποστηρίζουν και κανονικά sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες, κάτι που μέχρι τώρα δεν γινόταν σε μη ελληνικές συσκευές. Επαναλαμβάνω... με κάθε επιφύλαξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το Touch Pro μου προς πώληση. λέω να πάρω το Diamond 2. αν δεν μου κάνει τότε το δίνω στον πατέρα μου και παίρνω το δικό του Touch Pro :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δεν δουλεύεις το εξωτερικό πληκτρολόγιο, είμαι πεπεισμένος ότι δεν θα χρειαστεί να γυρίσεις στο Pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...