Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιάννη δεν ξέρω αν έχεις pda ή όχι αλλά αυτά που λες έχουν σταματήσει να παρουσιάζονται εδώ και αρκετά χρόνια, για το pda ως τηλέφωνο εννοώ. για να μην σου πω ότι ίσως είναι το μόνο πράγμα που δουλεύει τέλεια χωρίς πρόβλημα ποτέ στα pda.

 

αυτό που ανέφερες δεν θεωρείτε ΚΑΘΑΡΗ επαγγελματική χρήση, αλλά μια απλή καθημερινή χρήση η οποία δεν είναι καν θέμα στα pda. και για το post του JG4 ... εννοείται πως στο compact framework δεν μπορείς να κάνεις τα πάντα, αν κάνεις τα μισά απο το κανονικό framework τότε είναι θαύμα. απλώς είπαμε για άλλο πράγμα είναι το ένα και άλλο το άλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την εντύπωση οτι έχετε συμφιλιωθεί με τα κλασικά windows προβλήματα, δεν εξηγείται αλλιώς γιατί δεν σας αγγίζουν.

Το touch HD το έχω δουλέψει εκτενώς καιι η συμβίωση μαζί του δεν είναι ο,τι καλύτερο.

Για την ακρίβεια αυτές οι συσκευές με αγχώνουν γιατί νιώθω οτι με κάποιο κόλλημα, κάποιο restart ή κάποιο άλλο πρόβλημα στην εφαρμογή τηλεφώνου θα μου στερήσει τις κλήσεις μου και αυτό είναι το μόνο που δεν θέλω.

Δε θέλω να είμαι υπερβολικός και να το συγκρίνω με το qtek S100, σίγουρα έχει γίνει βελτίωση, και μάλιστα ουσιαστική, αλλά και πάλι είναι λίγη.

Τα windows δεν πείθουν ούτε εμένα ούτε το κοινό των smartphone users πια.

 

Η επαγγελματική χρήση του κινητού μου τελειώνει στα τηλέφωνα και ίσως κάποια mails.

Στη δουλειά μου έχω τον υπολογιστή μου (ευτυχώς δεν έχει windows ουτε αυτός:shifty:) και δεν περιμένω να με καλύψει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

...Στη δουλειά μου έχω τον υπολογιστή μου (ευτυχώς δεν έχει windows ουτε αυτός:shifty:) και δεν περιμένω να με καλύψει το κινητό.
Καλά, απλά δεν υποστηρίζεις την microsoft και κουραζόμαστε τζάμπα...βασικά, κανένα άλλο λειτουργικό δεν είναι τόσο πλήρες αυτή τη στιγμή όσο τα windows, ειδικά για επαγγελματική χρήση(τουλάχιστον για τον μέσο χρήστη). Από εκεί και πέρα, δεν γουστάρεις wm, μην το πάρεις...νομίζω ότι δεν θα καταλήξουμε πουθενά αν συνεχίσουμε έτσι!
Link to comment
Share on other sites

Στα περι Symbian VS WinMo.

Οσοι θα ποσταρουν εδω μεσα προφανως εχουν πληρωσει (ακριβα) καποια WM συσκευη και θα υπερασπιστει την επενδυση του λεγοντας πως τα WinMo κανουν παπαδες,ειναι τα καλυτερα,ειναι τα μονα PDA,τα symbian ειναι μαιμουδες pda κτλ

 

Την ιδια στιγμη σε καποιο αλλο topic καποιοι αλλοι χρηστες που τα χουν σκασει κι αυτοι για να παρουν Symbian συσκευη λενε πως σιγα τα ωα,τα WinMo ειναι ενα παρωχημενο και δυσχρηστο λειτουργικο που εχει παρει διαζυγιο μετην εργονομια,ποτε ξανα κτλ.

 

Οπως παντα η αληθεια βρισκεται στη μεση.Βλεποντας ενα preview του SF OS αλλα και οσα εχουν διαρρευσει μεχρι τωρα για τα WinMo 7 ρισκαρω να προβλεψω πως οι διαφορες για τον end user θα ειναι ελαχιστες.Μπορει να υπαρχει διαφορα στην αρχιτεκτονικη, και στη φιλοσοφια αλλα ευτο λιγο ενδιαφερει τον τελικο καταναλωτη.Οσο για τις εφαρμογες ειναι καθαρα θεμα χρονου.Δειτε το OSX ειτε το Android OS τι προοδο εχουν σημειωσει οι βιβλιοθηκες εφαρμογων.Βεβαια θα ρισκαρω να προβλεψω πως για τον advanced χρηστη τα WinMo θα προσφερουν καποιοα επιπλεον εργαλεια(π.χ regedit,hex editing κτλ)

 

Συνεπως η υποστηρικξη της μιας η της αλλης αποψης απο ατομα που δεν εχουν περασει ποτε απο το αντιπαλο στρατοπεδο ειναι φτηνα οπαδιλικια που δεν οδηγουν πουθενα.Ανωτερο ειναι το λειτουργικο που κανει τη δουλεια ΜΟΥ καλυτερα.Ολα τ'αλλα ειναι αερολογιες

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

για τον advanced χρηστη τα WinMo θα προσφερουν καποιοα επιπλεον εργαλεια(π.χ regedit,hex editing κτλ)

 

Για μένα το regedit δεν είναι advanced εργαλείο. Είναι κάτι που, αν το OS ήταν σωστά σχεδιασμένο, κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει. Δε θα έπρεπε καν να χρειάζεσαι regedit. Αυτό ακριβώς επιβεβαιώνει σε μένα τουλάχιστον το ισχυρισμό μου ότι τα WM δεν θα τα προτιμήσει ο επαγγελματίας. Θα τα προτιμήσει ο hobby-ιστας, αυτός που θέλει να κάνει εν μέρει τη δουλειά που θα έπρεπε να κάνει εξαρχής η MS. Δεν υπάρχει καμια απολύτως εφαρμογή που να αυξάνει την παραγωγικότητα του τελικού χρηστη και να μπορεί να γίνει στα WM και όχι αλλου (συμπεριλαμβανομενου και του Symbian).

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

είπα ότι δεν θα ασχοληθώ άλλο για να μη γράφω ανούσια posts αλλά δεν μπορώ να ακούω τέτοια πράγματα.

 

παντογνώστες όλοι σας.... ntropic συγνώμη για το ύφος αλλά το regedit η το hex δεν είναι τίποτα το advanced είναι κάτι απλό όπως η πασιέντζα.

JG4... η registry είναι μια απλή ας πούμε βάση δεδομένων την οποία το λειτουργικό χρησιμοποιεί για να ξέρει αν θα κάνει κάτι και πως θα το κάνει. ΟΛΑ τα λειτουργικά όπως και τα περισσότερα σοβαρά προγράμματα κρατάνε κάποιο είδος registry (δηλαδή ένα αρχείο απο το οποίο αντλούν πληροφορίες για διάφορες παραμέτρους), αν βρε συ δεν υπήρχε η δυνατότητα να επεμβουμε στην registry να αλλάξουμε κάτι που θέλουμε πως θα φτάναμε σε κάποια διαμόρφωση που θέλουμε να κάνουμε στα μέτρα μας? αυτό λέγεται ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ και ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ. είμαι ευγενικός εδώ και τόσα post αλλά έχουν σπάσει τα νεύρα μου. επειδή σας έχουν δώσει 10 προγραμματάκια στα symbian (γιατί μόνο εκεί δεν υπάρχει αυτό που λέγεται registry - μήτσος - superdb - όπως θες πές το, (υπάρχει απλώς δεν μπορείτε να το πειράξετε)), κάθεστε και λέτε ότι π@π@ρ1@ σας έρχεται και ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι ξέρετε, για hobbistes και επαγγελματίες. ναι αν είσαι μάγκας μπορείς να φτιάξεις τα πάντα παντού, σημασία έχει σε πόσο χρόνο και πόσο εύκολα μπορείς να το κάνεις.

 

και τέλος για να απαντήσω και στην τελευταία σου φράση, πες μου πως μπορώ να φτιάξω ΣΗΜΕΡΑ εγώ σαν χρήστης - προγραμματιστής, μια εφαρμογή εκτός απο JAVA (που δεν είναι μέρος του symbian) η οποία να συνεργάζεται και με τα κανονικά pc τα οποία τρέχουν windows - windows server - sql server κτλ. για να μπορώ να κάνω μια επαγγελματική χρήση ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ, να πάρω δεδομένα, να αλλάξω, να σώσω να μεταφέρω να κάνω ένα replicate.για να σε ακούσω....

-------------------------

 

θέλω να ζητήσω συγνώμη για το ύφος μου πάλι, αλλά προσπαθείς να περάσεις μια γνώμη για την οποία δεν έχεις καν μια σφαιρική άποψη η οποία είναι λάθος (όχι όλα). αυτό που προτείνω λοιπόν είναι να κάτσεις στο section των κινητών και όχι των pda Και να αφήσεις αυτούς που ξέρουν για τα pda εδώ να έχουν μια καλύτερη γνώμη ειδικά όταν αυτά τα WM είναι μεγάλο μέρος της δουλειάς τους. πιστεύω ότι κάποια στιγμή κάποιος mod πρέπει να διαγράψει τις τελευταίες σελίδες γιατί τα παιδιά δεν έχουν λόγο να βλέπουν εμάς να τους χαλάμε το θέμα του DIAMOND.

Link to comment
Share on other sites

χαχα γιάννη την κάνω, και μάλιστα κουβαλάω και Netbook μαζί μου, απλώς και εγώ ανέβασα λίγο το τόνο μου, γιατί δεν θέλω να βγαίνουν κάποια λάθος συμπεράσματα αυτό μόνο :)

και σε παρακαλώ μην λες το Touch Pro μου κινητό το προσβάλεις. είναι PDA με WM :D

Link to comment
Share on other sites

Diamond vs Diamond2

 

http://asia.cnet.com/i/r/2009/hh/62051537/sc002.jpg

 

http://asia.cnet.com/i/r/2009/hh/62051537/sc005.jpg

 

http://asia.cnet.com/i/r/2009/hh/62051537/sc004.jpg

 

http://asia.cnet.com/i/r/2009/hh/62051537/sc003.jpg

 

 

 

CNET Asia has published some pictures of the old generation HTC Touch Diamond vs the newer, showing the size difference between the two.

 

At 53.1 x 107.85 x 13.7 millimetres the HTC Touch Diamond 2 is bigger in all dimensions than the original Diamond at 51 x 102 x 11.5 millimetres. The pictures however show that it is only really the length of the device which is obviously larger, and this of course is a good fit for the much larger screen.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά lamdami Που μας γύρισες πίσω στο πραγματικό θέμα. το μέγεθος είναι πραγματικά πολύ καλό, αν υποθέσουμε ότι το diamond είναι μια σταλιά, το diamond 2 έχει το καλύτερο μέγεθος για τα γούστα μου.

 

αν είχε όμως το design του Touch Pro 2 τότε θα μιλάγαμε για το αγαπημένο pda όλων των εποχών. δεν πολύ μ'αρέσει όπως δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

α γειά σου! και έλεγα τι μου θύμιζε απο το παππού μου! είδες τελικά? το παλιό ήρθε στη μόδα.
Link to comment
Share on other sites

@ Webvirous. Κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω που μας έκανες τη χάρη και είχες την υπομονή να είσαι ευγενικός!

 

Ξεκαθάρισε μας αν μιλάς ως προγραμματιστής η ως καταναλωτής. Αν μιλάς ως προγραμματιστής τότε θα πρέπει να κατεβάσεις και το SDK από άλλες πλατφόρμες και να δεις τι μπορείς να κανεις. Ποσο εύκολα και ποσο γρήγορα. Εξακολουθείς να πιστεύεις ότι στα WinCE μπορείς να κανεις περισσότερα πράγματα και πιο γρήγορα?

 

Αν τώρα μιλάς ως καταναλωτής, utilities τύπου regedit δεν θα έπρεπε να έχουν καμια θέση στη συζήτηση. Το να βγαίνεις και να λες ότι στα WM μπορείς να κανεις τα πάντα επειδή ως καταναλωτής μπορείς να πειράξεις το registry, σημαίνει ότι θεωρείς πλεονέκτημα ότι ως καταναλωτής σου δίνεται η δυνατότητα να μπαλώσεις τις τρύπες του OS! Είναι αυτό η ευελιξία που ψάχνεις? Το OS δε θα έπρεπε να έχει τρύπες το begin with!

 

Το registry είναι για τους software developers και το SDK. Οι εφαρμογές είναι για τους καταναλωτές και τους επαγγελματίες. Το να μπλέξεις τα δυο σημαίνει ότι κάτι δεν κανεις σωστά. Γί αυτό λοιπόν τα απλά mp3 players εξαφάνισαν τα pda's. Στα pda's μπορούσες να πειράξεις το registry αλλα απαιτούσες ταυτόχρονα από τον καταναλωτή να γίνει και λίγο προγραμματιστής...

 

Όσον αφορά το business support ψαξτο λίγο καλύτερα. Τόσο Exchange όσο και SQL server support είναι cross platform (δες τι έχει κάνει η DSPanel). Θα ήταν εντελώς ηλίθιο για την MS να περιορίσει τα BI tools μονο στη δικη της mobile πλατφόρμα. Όπως θα ήταν ηλίθιο για την Google να περιορίσει τα δικά της εργαλεία μονο στο Android. Όπως τέλος είναι ηλίθιο να φτιάξεις ένα χαρτοφυλάκιο με μια μονο μετοχή. Ο λόγος και στις τρεις περιπτώσεις είναι ο ίδιος ;)

 

Γί αυτό ας σταματήσουμε επιτέλους τη καραμέλα ότι τα WM έχουν μείνει λίγο πίσω αλλα μπορείς να κανεις ότι θέλεις. Δεν ισχύει πλέον κάτι τέτοιο. Και για να μπω πάλι εντός θέματος, και καλά αγοράζεις το Diamond σήμερα. Τα WM7 θα μπορεί να τα τρέξει η θα μείνεις με το #@$# στο χέρι σε λίγους μήνες?

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

δεν θα απαντήσω στο παραπάνω για να μην συνεχιστεί το δράμα...

 

μάλλον με το πράμα στο χέρι θα μείνουμε όλοι μιας και τα 7 τα βλέπω να αργούν πολύ ειδικά εφόσον τα 6.5 με το ζόρι έχουν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Δράμα δεν είναι η συζήτηση, αλλά ο φανατισμός μας κάτω από μια συσκευή. Ωραία βγήκε το diamond 2. Και; Να καθόμαστε από κάτω να το θαυμάζουμε και να το δοξάζουμε;
Link to comment
Share on other sites

παρεξήγησες, το δράμα πήγαινε στη συζήτηση "αν τα symbian ή τα wm είναι καλύτερα"
Link to comment
Share on other sites

παρεξήγησες, το δράμα πήγαινε στη συζήτηση "αν τα symbian ή τα wm είναι καλύτερα"

Εντάξει συζήτηση είναι και αυτή, αλλά νομίζω οτι δεν περιοριζόμαστε στα symbian, αλλά και στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά lamdami Που μας γύρισες πίσω στο πραγματικό θέμα. το μέγεθος είναι πραγματικά πολύ καλό, αν υποθέσουμε ότι το diamond είναι μια σταλιά, το diamond 2 έχει το καλύτερο μέγεθος για τα γούστα μου.

 

αν είχε όμως το design του Touch Pro 2 τότε θα μιλάγαμε για το αγαπημένο pda όλων των εποχών. δεν πολύ μ'αρέσει όπως δείχνει.

 

:) Αν είχε του touch pro2 σίγουρα!! Ή έστω και του Diamond...να ήταν αλλαγμένο στα σημεία...αλλά όπως είναι..έχει λίγο τα μαύρα του τα χάλια!

 

Οσο για το φλέγον θέμα…από την δικη μου πάντα οπτική γωνια… θεωρώ τα WinMo(και πιο συγκεκριμένα τα HTC WinMo)…οτι αγγιζουν την τελειότητα!!! Σίγουρα υπάρχουν ατέλειες που οι πιο ψαγμένοι χρήστες τις γνωρίζεται καλύτερα από εμένα…αλλά…θα ήθελα όσοι είναι εναντια των WinMo να μου απαντήσουν…Έχω στην κατοχή μου κυριολεκτικά το «Διαμάντι»…το οποίο είναι ένα WinMo…Την θεωρώ την πιο όμορφη συσκευή(εξαιρείτε μόνο το Nokia 8800…)Δεν έχω κανένα παραπονο(ισως για την μπαταρία θα μπορούσα να πώ…αλλα όπου και να είμαι υπάρχει ρευμα!!!) με καλούν και καλώ όποιον θέλω και όποτε θέλω(χωρίς κολλήματα που αναφέρθηκε)! Στέλνω τα μηνύματα μου εύκολα ακόμα και όταν οδηγώ με το ένα χέρι! Μπορώ να σερφάρω όπου και όποτε θέλω-με όποιον browser θέλω(συνήθως skyfire άντε και κανένα opera). Έχω τις επαφές μου παντού και πάντα(περιμένω και το My Phone)!Παίρνω τα mail μου(gmail/exchange server)! Λόγο ενός online strategy οργανώνω επιθέσεις μέσω msn και skype! Για να ελέγξω η να προσθέσω κανα torrent μπαίνω με remote στον υπολογιστή μου! Γραφω/Παρουσιάζω έγγραφα κλπ μέσω κινητού…Που και Πού μπαίνω στο xda developer και κατεβάζω ότι μου αρέσει… Δόξα το θέο κάποιοι ασχολούνται…για εμάς…και χρησιμοποιούν κατι regeditor κλπ…Έχω βέβαι GPS…Έχω μέχρι και δυναμόμετρο… έχω…έχω…έχω…κ.α δεν συνεχίζω διότι αν μπώ στο κομμάτι με εφαρμογές της δουλείας θα ξημερώσω… Και ΝΑΙ δεν θεωρώ ότι έχω «πληρώσει ακριβά» για το διαμάντι και όλα αυτά που μου προσφέρει… Βέβαια εχθρός του καλού το καλύτερο...

Για το Diamond 2 όμως είμαι λίγο δυστακτικός...:p

 

PS: Βρήκα τι του λείπει η Τηλεόραση!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μέγεθος είναι πραγματικά πολύ καλό, αν υποθέσουμε ότι το diamond είναι μια σταλιά, το diamond 2 έχει το καλύτερο μέγεθος για τα γούστα μου.

 

Μη ξεχνάμε και ότι πλέον φοράει WVGA οθόνη! ;)

 

Οσο για το φλέγον θέμα…

 

Όσον για το "φλέγον" θέμα... έχουμε βγει εντελώς off-topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν παμε για κανενα group buy οπως καναμε περυσι τον ιουλιο για το diamond I?το πηραμε χωρις ελληνικο μενου απο expanys αλλα γλιτωσαμε περιπου στα 120 ευρω...ουτως η αλλως ελληνικα στο touch flo μπορεις να βαλεις με tweak registry.πληρης εξελληνισμος νομιζω τουλαχιστον για μενα οτι δεν ειναι και τοσο απαραιτητος....

 

επισης οσο για την κουβεντα που ειχατε πριν εχω να πω το εξης....ολα ειναι υποκειμενικα.δεν υπαρχει κανενας λογος φανατισμου και αντιδικιας.στην τελικη το καλυτερο ειναι η δοκιμη.εγω πχ πηρα iphone 3g.ειχε τα καλα του αλλα και τα κακα του οπως καθε τι στον κοσμο αυτο.δε μου αρεσε το πουλησα και επεστρεψα στο diamond που εμενα προσωπικα με ικανοποιει τοσο για τη δουλεια μου οσο κ για την επικοινωνια μου.περι ορεξεως κολοκυθοπιτα λοιπον...παντως ειναι μια πραγματικοτητα πως τα wm εχουν αργη εξελιξη.εγω προσωπικα επειδη ειμαι χρηστης wm απο wm3 πλατφορμες μπορω να πω οτι στα wm6,1 ειδα πραγματικα κατι διαφορετικο και κατι πιο σταθερο.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

είπα ότι δεν θα ασχοληθώ άλλο για να μη γράφω ανούσια posts αλλά δεν μπορώ να ακούω τέτοια πράγματα.

 

παντογνώστες όλοι σας.... ntropic συγνώμη για το ύφος αλλά το regedit η το hex δεν είναι τίποτα το advanced είναι κάτι απλό όπως η πασιέντζα.

 

καλα κι αν ειναι κατι απλο γιατι το λειτουργικο(στην προκειμενη περιπτωση τα WM) δεν ερχεται με ενσωματωμενο registry editor?Και γιατι τα 3rd party προγραμματα ερχονται με σημανση που εφιστουν την προσοχη του χρηστη να προχωρησει μονο αν εχει ειδικες γνωσεις? Σαν να μη μας τα λες καλα λοιπον

 

JG4... η registry είναι μια απλή ας πούμε βάση δεδομένων την οποία το λειτουργικό χρησιμοποιεί για να ξέρει αν θα κάνει κάτι και πως θα το κάνει. ΟΛΑ τα λειτουργικά όπως και τα περισσότερα σοβαρά προγράμματα κρατάνε κάποιο είδος registry (δηλαδή ένα αρχείο απο το οποίο αντλούν πληροφορίες για διάφορες παραμέτρους), αν βρε συ δεν υπήρχε η δυνατότητα να επεμβουμε στην registry να αλλάξουμε κάτι που θέλουμε πως θα φτάναμε σε κάποια διαμόρφωση που θέλουμε να κάνουμε στα μέτρα μας? αυτό λέγεται ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ και ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ. είμαι ευγενικός εδώ και τόσα post αλλά έχουν σπάσει τα νεύρα μου. επειδή σας έχουν δώσει 10 προγραμματάκια στα symbian (γιατί μόνο εκεί δεν υπάρχει αυτό που λέγεται registry - μήτσος - superdb - όπως θες πές το, (υπάρχει απλώς δεν μπορείτε να το πειράξετε)), κάθεστε και λέτε ότι π@π@ρ1@ σας έρχεται και ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι ξέρετε, για hobbistes και επαγγελματίες. ναι αν είσαι μάγκας μπορείς να φτιάξεις τα πάντα παντού, σημασία έχει σε πόσο χρόνο και πόσο εύκολα μπορείς να το κάνεις.

 

και τέλος για να απαντήσω και στην τελευταία σου φράση, πες μου πως μπορώ να φτιάξω ΣΗΜΕΡΑ εγώ σαν χρήστης - προγραμματιστής, μια εφαρμογή εκτός απο JAVA (που δεν είναι μέρος του symbian) η οποία να συνεργάζεται και με τα κανονικά pc τα οποία τρέχουν windows - windows server - sql server κτλ. για να μπορώ να κάνω μια επαγγελματική χρήση ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ, να πάρω δεδομένα, να αλλάξω, να σώσω να μεταφέρω να κάνω ένα replicate.για να σε ακούσω....

 

νταξει στα περισσοτερα σου απαντησε ηδη και ο JG4(ασχετο που δεν σε παιρνει να απαντησεις-και τι να απαντησεις).Εγω θα επιμεινω στην εξοφθαλμη αντιφαση:Απο τη μια κανεις λογο για αυτονοητη και αναγκαια παραμετροποιηση και επεκτασιμοτητα μεσω παρεμβασεων στην registry κι απο την αλλη μιλας για μαγκες και ειδικους.Σαν να τα χεις μπερδεμενα στο μυαλο σου.Αν και νομιζω πως μαλλον ανηκεις στη στρατια των μαγκων που απλα ακολουθουν τα ετοιμα guides και how-to's καποιου αλλου και μετα ολα τoυς φαινονται γρηγορα κι ευκολα.Οσο για το Symbian το Android OS και το OS X σε καλω να ασχοληθεις εστω πεντε(5) λεπτα με τα αντιστοιχα SDK ,ουτε καν δεκα (μιας κι εσυ προτιμας τα ευκολα & τα γρηγορα) και μετα να πεις τα συμπερασματα σου,διοτι ασχετοσυνη οσφριζομαι.

 

θέλω να ζητήσω συγνώμη για το ύφος μου πάλι, αλλά προσπαθείς να περάσεις μια γνώμη για την οποία δεν έχεις καν μια σφαιρική άποψη η οποία είναι λάθος (όχι όλα). αυτό που προτείνω λοιπόν είναι να κάτσεις στο section των κινητών και όχι των pda Και να αφήσεις αυτούς που ξέρουν για τα pda εδώ να έχουν μια καλύτερη γνώμη ειδικά όταν αυτά τα WM είναι μεγάλο μέρος της δουλειάς τους. πιστεύω ότι κάποια στιγμή κάποιος mod πρέπει να διαγράψει τις τελευταίες σελίδες γιατί τα παιδιά δεν έχουν λόγο να βλέπουν εμάς να τους χαλάμε το θέμα του DIAMOND.

 

εγω παλι προτεινω να πηγαινεις στα topics τοσο των κινητων οσο και των WinMo αλλα να απαντας αφου βεβαιωθεις οτι καταλαβες αυτο που διαβασες,κι αφου βεβαιωθεις οτι γνωριζεις σε ποιον απευθυνεσαι.Προσωπικα ξεκινησα να πειραματιζομαι απο τo λυκειο με hex editing (με το sx1) πριν περασω στα WinMo.Επισης εγω δεν υπερασπιστηκα τη μια πλατφορμα εναντι της αλλης.Το αντιθετο μαλιστα.Ειπα πως υπαρχουν επιχειρηματα υπερ και κατα ολων των λειτουργικων,αρκει να μην ξεφευγουμε.Αλλα ειπαμε:φτηνα οπαδιλικια.Για την ιστορια παντως κι εγω προτιμω την ευελιξια που δινουν οι δυνατοτητες παρεμβασης στα WinMo στον advanced user με την προυποθεση α)να ξερει τι κανει και β) να μην περιμενει ετοιμη τροφη απο καποιον αλλο και να ψαχνεται μονος του

 

τελος και γω να απολογηθω για το off-topic και καλυτερα να μη το συνεχισουμε εφοσον ενδιαφερεσαι και για την ακεραιοτητα του νηματος

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω....

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/03/htc_diamond2expansys_mar12009.png

 

The phone is available with eXpansys and it’s supposed to arrive around April 17. The Touch Diamond2 will sell for $570 which is almost half the price of the N97. The phone will arrive with Windows Mobile 6.1 on board but it will be capable of upgrading to Windows Mobile 6.5 later on.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...